internetten biriyle tanışma ve annemin çıkardığı sorun?

anonim olarak çok konuştuk 3-4 ay?
Yüz yüze gelmek, birbirini zamanla tanımak bambaşka şeyler.. Tıp hedefleyen/bekleyen bir genç kız için çok temkinsiz bir davranış şekli geldi bana.. Üniversitede tanıdığın, hoşlandığın bir gençle sevgili olursun, belirsiz geldi bana şu an yaşadığın şey.. Annenden hiçbir şey gizleme ve annenin düşüncelerine kulak ver

Yavrum 40 yaşında bir ablan olarak lütfen ayrıl diyorum
Okuluna git hele.
Elbette hoslanacagin kişiler olacaktır.
Yüzünü gördugun birisiyle yaşa aşkını doya doya
Ama bu kişiyle no

Bunların hepsi sınava hazırlanacağım diye asosyal kalmaktan oluyor. Bir dur hele hayatının baharında kene gibi yapışma bulduğun ilk adama

sevgili kız kardeşlerim size danışmak istediğim bir konu var lütfen yardımcı olur musunuz. ben 20 yaşında bir genç kızım. üniversite sınavına 3.kez girdim bu sefer tıp gelecek gibi bu 3 sene içinde çok çalıştım, hee şeyden elimi eteğimi çektim kız arkadaşlarımla bile görüşmüyordum. yaşıtlarımın erkek arkadaşları olurdu veya kız arkadaşlarına yatıya giderlerdi ben baskıcı ailem olduğu için hiçbirini yapamadım. neyse işte ailem bana çok söz verdi, kazanırsan şunu yaparız sana karışmayız vs.. annem de derdi sınavdan sonra sevgilin olursa karışmam fln. internette anonim sözlük sayfalarından bir arkadaşla tanıştım sohbeti ilerlettik birbirimizin instagramını almıştık. 2 haftadır falan da telefonda konuşmaya başladık. annemden saklamak istemediğim için söyledim bin pişman oldum. çocukla sevgili sayılırız ve çok hoşlanıyorum onu asla bırakmak istemiyorum ama annem kaç gündür başımın etini yedi, öyle bilgilerini çok paylaşan bir kız bile değilim fakat iğrenç bir insan çıksın ama internetten olmasın diyor. erkek arkadaşıma annem pek razı değil dedim çok anlayışla karşıladı çok iyi birisi. anneme tamam bitireceğim dedim ama bitirmek istemiyorum. anneme bitirdim diye yalan söylemeye de vicdanım el vermiyor sizce ne yapmalıyım?
Ben de senin yaşlarında benzer şeyler yaşayıp ailemin tepkisini anlamamıştım. Büyüyünce insan bazı şeyleri anlıyor. Sen de anlarsın.

Karşına iğrenç birisi çıksın ama internetten olmasın demesi saçma, zira bu da bir tanışma şekli ama sizin hatanız şurada daha iki haftadır sadece telefonda görüştüğünüz birine fazla kaptırmışsınız. Daha onu tanımıyorsunuz bile. Sanırım ailenizin ve annenizin bu kadar baskıcı olması sizin olaylara daha objektif bakmanıza engel oluyor. Kendinizi koruma becerileri edinmemişsiniz, kendinizi kaptırıp gitme riskiniz fazla gibi geldi bana, böyle yaparsanız zarar görebilirsiniz. Lütfen daha temkinli ve dikkatli olun.

Lütfen okul başlayınca tanışıp, sohbet edip, vakit geçirip sevgili bulun. Söyledikleri belki yalan, kim olduğu belli olmayan birinden uzak durun. Gerçekten tehlikeli.

X