internetten biriyle tanışma ve annemin çıkardığı sorun?

iloshh

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2024
4
-2
20
sevgili kız kardeşlerim size danışmak istediğim bir konu var lütfen yardımcı olur musunuz. ben 20 yaşında bir genç kızım. üniversite sınavına 3.kez girdim bu sefer tıp gelecek gibi bu 3 sene içinde çok çalıştım, hee şeyden elimi eteğimi çektim kız arkadaşlarımla bile görüşmüyordum. yaşıtlarımın erkek arkadaşları olurdu veya kız arkadaşlarına yatıya giderlerdi ben baskıcı ailem olduğu için hiçbirini yapamadım. neyse işte ailem bana çok söz verdi, kazanırsan şunu yaparız sana karışmayız vs.. annem de derdi sınavdan sonra sevgilin olursa karışmam fln. internette anonim sözlük sayfalarından bir arkadaşla tanıştım sohbeti ilerlettik birbirimizin instagramını almıştık. 2 haftadır falan da telefonda konuşmaya başladık. annemden saklamak istemediğim için söyledim bin pişman oldum. çocukla sevgili sayılırız ve çok hoşlanıyorum onu asla bırakmak istemiyorum ama annem kaç gündür başımın etini yedi, öyle bilgilerini çok paylaşan bir kız bile değilim fakat iğrenç bir insan çıksın ama internetten olmasın diyor. erkek arkadaşıma annem pek razı değil dedim çok anlayışla karşıladı çok iyi birisi. anneme tamam bitireceğim dedim ama bitirmek istemiyorum. anneme bitirdim diye yalan söylemeye de vicdanım el vermiyor sizce ne yapmalıyım?

çocukla sevgili sayılırız ve çok hoşlanıyorum onu asla bırakmak istemiyorum

Senin ne işin var internette abuk sabuk sitede takılan kim olduğu ne olduğu belirsiz biriyle. Üstelik o kadar iyi niyetli, temiz kalplisinki, iki haftada ilişki için böyle şeyler düşünüyorsun. Bu sevgililik değil. Hiç yüz yüze görmediğin birisi. Üstelik bu kadar kısa zamanda ne sevgisi? Bence boşlukta kaldığın için bu şekilde bir ilgiye böyle tepki gösteriyorsun.

Annemin rızası olmadan ne zaman bişey yapsam başıma çok kötü şeyler geldi hep.
Gitme dediği yere gitsem ayağımı burktum,görüşme o kızla dediği kişiden darbe aldım.
Anne sözü iyidir,anneler hisseder.

Senin ne işin var internette abuk sabuk sitede takılan kim olduğu ne olduğu belirsiz biriyle. Üstelik o kadar iyi niyetli, temiz kalplisinki, iki haftada ilişki için böyle şeyler düşünüyorsun. Bu sevgililik değil. Hiç yüz yüze görmediğin birisi. Üstelik bu kadar kısa zamanda ne sevgisi? Bence boşlukta kaldığın için bu şekilde bir ilgiye böyle tepki gösteriyorsun.
anonim olarak çok konuştuk 3-4 ay?

sevgili kız kardeşlerim size danışmak istediğim bir konu var lütfen yardımcı olur musunuz. ben 20 yaşında bir genç kızım. üniversite sınavına 3.kez girdim bu sefer tıp gelecek gibi bu 3 sene içinde çok çalıştım, hee şeyden elimi eteğimi çektim kız arkadaşlarımla bile görüşmüyordum. yaşıtlarımın erkek arkadaşları olurdu veya kız arkadaşlarına yatıya giderlerdi ben baskıcı ailem olduğu için hiçbirini yapamadım. neyse işte ailem bana çok söz verdi, kazanırsan şunu yaparız sana karışmayız vs.. annem de derdi sınavdan sonra sevgilin olursa karışmam fln. internette anonim sözlük sayfalarından bir arkadaşla tanıştım sohbeti ilerlettik birbirimizin instagramını almıştık. 2 haftadır falan da telefonda konuşmaya başladık. annemden saklamak istemediğim için söyledim bin pişman oldum. çocukla sevgili sayılırız ve çok hoşlanıyorum onu asla bırakmak istemiyorum ama annem kaç gündür başımın etini yedi, öyle bilgilerini çok paylaşan bir kız bile değilim fakat iğrenç bir insan çıksın ama internetten olmasın diyor. erkek arkadaşıma annem pek razı değil dedim çok anlayışla karşıladı çok iyi birisi. anneme tamam bitireceğim dedim ama bitirmek istemiyorum. anneme bitirdim diye yalan söylemeye de vicdanım el vermiyor sizce ne yapmalıyım?
Hayatında hiç yüz yüze bile görüşmediğin sadece telefonda konuştuğun insanı annene neden anlattın ki? Belki de yüz yüze gelsen kötü kokuyor, belki enerjiniz hiç tutmayacak, belki fotolardaki gibi çıkmayacak. Anneye anlatmak ve çok iyi biri demek için çoooook erken.

Senin canın asosyallikten sıkılmış iki ilgi görünce ipsiz sapsız mı belirsiz 1 kere görmediğin söylediklerinin doğruluğunu teyit etmediğin adama karşı annenle mi karşı karşıya geldin. Vallahi helal olsun. Yavrum üniversitenin açılmasına kaç ay kaldı şurada git dengin biriyle sevgili ol mümkünse yüz yüze olsun. Tamam internet üzerinden de tanışıyor insanlar da 20 yaşında çıtı pıtı bahar çiçek bir hatunsun. Ne işin var sosyal medyada telefon aşkıyla azıcık akıllı olun yaaa..
İki haftada ne ara juliette oldun sen de abartma dur yani bismillah

anonim olarak çok konuştuk 3-4 ay?

Sen bak benden 7 yaş küçüksün. Öyle aramızda fazla yaş farkı yok. Şuan böyle yaşadığın şey sana çok tatlı geliyor. Benim arkadaşlarımında internetten tanıştığı kişiler, erkekler olmuştu lisedeyken. Ama bu hiç sağlıklı bir şey değil. Hepsinin ilişkisi bitti gitti.

Sen hayatında hiç sevgilin olmadığı, bu tarz duygusal bir ilişki içersinde olmadığın için karşındaki kişiye dair kafanda bir profil oluşturmuşsun, aslında sevdiğin şey kafandaki profil. O konuştuğun erkek gerçek hayatta nasıl biri hiç bilmiyorsun ve bilmediğin şeyi gerçekten sevemezsin hoşlanamazsın. Belki saçları yağlı, bakımsız biri? Tikleri var? Dişleri ağzı dili iğrenç halde? Evde ailesiyle çok sorunlu, sana elbette kibar davranır, ama belki ağzı bozuk küfürbaz bir tip. Belki sadece ilk ve tek konuştuğu kız sen değilsin? Belki senle konuştuklarını iki arkadaş beraber yazdılar. Belki sabıkası var. Belki yaşı yalan.

Ben şimdi sana senden 7 yaş büyüğüm yazdım, ama nasıl inanacaksın? Sana burada güzel kibar bir yazı yazdım, belki sabıkası olan, belki bu mesajı uygunsuz yerden yazan biriyim.

Okullar başlayana kadar bence, bu tercih sonuçları gelmeden bir eczanede gönüllü stajyerlik yapabilirsin, şuan staj döneminde eczaneler. Belki kendine denk genç hoş stajyer bir erkek görürsün beğenirsin. Sektörle ilgili bilgin olur. Ya da bir hekimin yanına git, orada rica et, asistanlık tarzı çalış. Sağlıkçılar napıyor gör.

bitirmeli miyim yani?
Yavru ceylan sen sosyal medya kurtları için açılmamış çiçeksin ağızlarının suyu akar senin için , elde edebilmek için aylarca yalvarır da etinden sütünden faydalanmak sonunda.

Git güzelce kampüsünün içinde senin dengin tipini ortamını gördüğün bir çocukla canlı canlı iletişim kur ye iç gez, napcan timsahların olduğu sosyal medya aşkını üzülürsün. Ayrıca 3 günlük adamlar için anneni üzme hiç gerek yok

Onlar seni kafalayana kadar romeo olur sonra da sıkılınca içlerindeki dağ ayısını görürsün pişman olursun

ergenlik dönemlerinde bu tarz hoslantilar olabiliyor ama bence ileri gitmemelisin ve nokta koymalisin. tıp okuyacak kapasitede bir kızın böylesi saçma sapan işlere girismemesi lazım. okulda kimbilir ne çocuklar var. hatta mavi gözlüler bile vardır (şaka yapıyorum) 😂özetle annen haklı.

Üniversitede düşün ne kadar güzel ve daha akıllıca seçeceğin erkek arkadaşların olacak
Lütfen şu dönemde internetten tanıştığın birine güvenme
Evli çıkabilir, böyle sitelerde gezen çok avcı var
Senden faydalanmak isteyen biriside olabilir
Yaşıt bile olsanız olmaz, anneni dinle
Sonra çok üzülürsün

İki konuşmayla hemen güvenme, görüşmeye devam edeceksen annenin sözleri hep aklında bulunsun. Şu devirde erkekler iyi oyunculardır kendilerini karşı cinse melek gibi gösterirler ama ayrılınca gerçek yüzleri çıkar o yüzden özelini çok paylaşma.

Üniversitede düşün ne kadar güzel ve daha akıllıca seçeceğin erkek arkadaşların olacak
Lütfen şu dönemde internetten tanıştığın birine güvenme
Evli çıkabilir, böyle sitelerde gezen çok avcı var
Senden faydalanmak isteyen biriside olabilir
Yaşıt bile olsanız olmaz, anneni dinle
Sonra çok üzülürsün
Yavru ceylan sen sosyal medya kurtları için açılmamış çiçeksin ağızlarının suyu akar senin için , elde edebilmek için aylarca yalvarır da etinden sütünden faydalanmak sonunda.

Git güzelce kampüsünün içinde senin dengin tipini ortamını gördüğün bir çocukla canlı canlı iletişim kur ye iç gez, napcan timsahların olduğu sosyal medya aşkını üzülürsün. Ayrıca 3 günlük adamlar için anneni üzme hiç gerek yok

Onlar seni kafalayana kadar romeo olur sonra da sıkılınca içlerindeki dağ ayısını görürsün pişman olursun
+1 çok doğru yorumlar.
Artı olarak bu siteler kadın düşmanı kaynıyor. Elde edene kadar prenses gibi davranırlar sonra elinde çocuk evde kv ile uğraştırırlar.

X