İnsülin direnciyle başedemiyorum

O saymis oldugunuz sartlarda siz degil de ben yasiyor olsaydim suan heralde minimum 90 kilolarda olurdum :) Caya bile seker atanlardanim varin siz dusunun gerisini.
Dediginiz gibi mevzu aslinda tatlida baklavada sekerde degil mevzu beyinde. Irade olayini cozdum mu gerisi corap sokugu gibi gelecek ben ne oldugunu bile anlamadan, buna inaniyorum.

o bobrekle de alakalı olabılır şeker hastaları cok su ıcer halıyle cok ıdrara cıkar evet ama ıdrar yolu enfeksıyonu bobrek de sorun yasayan kısıler de sık ıdrara cıkar

ınsulın dırencı demek halsızlık bıtmek bılmeyen acık ıstah goz kararması acıkınca kendınden gecer gıbı el ayak tıtremesı ter bosalması sinirlilik halı ıcerır

o seker gercekten berbat bırsey
ben 1 kupa bardaga 9 kup seker atan bırıydım esım hep dedı kı seker tadı daha cok bozar sekersız ıc cayı kahveyı
hep dedım mumkun degıl hayatda ıcemem hatta sekerı ılk bıraktıgımda ben 4 ay cay ıcemedım ıgrenc geldı ama turk kahvesı daha lezzetlı gelmeye basladı 2 sene oldu sekerı bıraktım

gecen gun ıcıne 1 kup seker atılmıs cay ıctım yanlıslıkla ya boyle rezıl bır tat yok resmen zehırlendım dedım bune nasıl ıcıyorlar bunu sonra aklıma 9 kup sekerlı ıctıgım caylar geldı tehlıkelı zehırlı varil tanker gıbı gezmısım meger yazık dedım kendıme yazık

9 kup :)) bildigin serbet diyelim biz buna :))
O zaman an itibariyle sekeri caydan ve kahveden kesmekle basliyorum bu ise

Harika bu planlama. Diyet yapmadığımız zaman bu kadar iyi beslenmiyoruz ki. Zaten bu diyet de değil. Sağlıklı beslenme böyle olmalı..

evet obezite tedavisindede kullaniyorlar
bende o ilaci kullanirken cok rahattim

Evt baktm karatay diyet listesine.doktorun bana verdiği diyet listesinde 3 saat arayla beslenmem gerektiği söylendiği için öyle yaptm.yarindan itibaren karatay diyetini uygulayacağm.

Küçüklükten alışkanlık işte.. kurufasulye yada sulu bi yemek yanına mutlaka pilav da ekmeksiz de olmaz o da aliskanlik.. bir ara makarnayı da ekmekle yiyordum.. bu da aklıma geldi simdi.. öyle alışmışız ki ekmek olması mı doymuyor insan.. ama o zamlar bu kadar kilo almamıştım 1.60 a 55 60 kilo arasıydım.. hamilelikten sonra kilo çok aldim eskisi gibi çok yemememe rağmen 83 oldum insulin direnci çıktı

Son düzenleme:
Evt baktm karatay diyet listesine.doktorun bana verdiği diyet listesinde 3 saat arayla beslenmem gerektiği söylendiği için öyle yaptm.yarindan itibaren karatay diyetini uygulayacağm.
Yani bilemedim,bana yaramadı sık beslenmek o dönem,insulin direncim vardı benimde 1000mg ilac kullanıyordum sabah,akşam. Karatayda ilk 3 gün zorlandim ama sonra alıştım. Atıştırmayi bırakınca insan acıkmıyor zaten.
Süper,aynen böyle devam.

Merhabalar hem istediğinizi yiyip hem de sağlıklı kilo vermek istermisiniz.Herbalife Nutrition ürünleri tamamen bitkiseldir.Ayda 5-6kilo verme garantili ve içeriğinde 22 vitamin bulunan ürünler şeker,tansiyon kronik rahatsızlıkları da görülmüştür bir çok kişide.Bana ulaşmak isterseniz Instagram'dan ekleyebilirsiniz ...

Son düzenleyen: Moderatör:
insülin direncini size iyi gelebilecek doğru bir diyetisyenle rahatlıkla yenebilirsiniz aslında , düzenli ve programlı sekilde ilerlediğiniz takdirde yapamayacağınız şey yok. bizzat annem insülin direncini bu sekilde yendi ve 2 ayda hayatı ciddi anlamda duzene girdi.

S Smnr123 reklam yapmak yasak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…