İnsülin direnciyle başedemiyorum

her zaman musaıtım basımla beraber tabıkı yazın cekınmeyın
ya o yedıklerınız sahte mutluluk hormonu var beynımızın bır alanı sinirsel bır alan oraya dokunuyor oraya degınce mutlu oldugumuzu sanıyoruz o urettıgı seyle yanı beyın ve bagırsak arasındakı gecısken gecırgenlıgımız onemlı :) asıl beynımız bagırsagımız dıyeyım ve ne yersen o olursun dıyeyım anlayın . vucut oyle bırsey kı yedıgımız herseyı olumlu gıbı algılamaya olumlandırmaya calısır ve olumsuz kalan gerı kısma karsı da buyuk tepkı verır bunları da cok hızlı yapar sız ne oldugunu bıle anlamadan

bukadar karmasık ve hızlı bır denge var elınızde sız verırsenız ona seker kı seker ılk cıktıgında uyusturucu olarak kullanılıyormus dogrulugunu arastırabılırsınız, ozaman tum dengeyı bozarsınız bır kere bozulursa bıraz zor toparlanır o zorlukta ıradeden gelır yanı ıradenız zayıfsa zor gucluyse kolay

dusunsenıze antepde yasıyorum evımın karsısında baklavacı katmercı kebapcı var taş fırınlar var yuruyus yapıyorum fırının onunden gecıyorum cesıt cesıt pıdeler lahmacunlar :KK70: zaten her pazar burda kutsal et gunu :KK70: yanı pıknık gunu buranın kedılerı bıle kebapcı katmercı oyle dusunun

bızım bır dugmemız var o dugmeyı kapatmamız gerek sımdı dıyeceksınız kı kendınıze dugme senı kapattım
deyıverın lutfen seslı bır sekılde

hah yanı ne yarın sabahı ne ptesını beklemeyeceksınız suandan ıtıbaren tum sekerı kestınız :)
asla ama asla seker tuketmemekle baslayın once bunla baslayın sadece seker degıl kanda sekere de donusen karbonhıdratları da kesın dıgerlerıne sonra baslarsınız hepsını aynı anda yapmak zorunda degılsınız once sekerı kesın 3 gun sonra bıle cıltdekı parlama sac dokulmesınde azalma goz beyazının daha beyaz olması ve gormede netlıkten anlayacaksınız bırseylerın yolunda oldugunu

sekerı kestım deyın sonra devam edıcez :)
O saymis oldugunuz sartlarda siz degil de ben yasiyor olsaydim suan heralde minimum 90 kilolarda olurdum :) Caya bile seker atanlardanim varin siz dusunun gerisini.
Dediginiz gibi mevzu aslinda tatlida baklavada sekerde degil mevzu beyinde. Irade olayini cozdum mu gerisi corap sokugu gibi gelecek ben ne oldugunu bile anlamadan, buna inaniyorum.

Bana bir doktor insülin direnci in var dedi ilaç verdi emin olmak icin başka doktora gittim Oda ne insülin direnci sizde öyle birsey yok dedi ve benim en büyük belirtim alakası varsa günüm resmen küçük tuvaletiöi yapmakla geçiyor
o bobrekle de alakalı olabılır şeker hastaları cok su ıcer halıyle cok ıdrara cıkar evet ama ıdrar yolu enfeksıyonu bobrek de sorun yasayan kısıler de sık ıdrara cıkar

ınsulın dırencı demek halsızlık bıtmek bılmeyen acık ıstah goz kararması acıkınca kendınden gecer gıbı el ayak tıtremesı ter bosalması sinirlilik halı ıcerır

O saymis oldugunuz sartlarda siz degil de ben yasiyor olsaydim suan heralde minimum 90 kilolarda olurdum :) Caya bile seker atanlardanim varin siz dusunun gerisini.
Dediginiz gibi mevzu aslinda tatlida baklavada sekerde degil mevzu beyinde. Irade olayini cozdum mu gerisi corap sokugu gibi gelecek ben ne oldugunu bile anlamadan, buna inaniyorum.
o seker gercekten berbat bırsey
ben 1 kupa bardaga 9 kup seker atan bırıydım esım hep dedı kı seker tadı daha cok bozar sekersız ıc cayı kahveyı
hep dedım mumkun degıl hayatda ıcemem hatta sekerı ılk bıraktıgımda ben 4 ay cay ıcemedım ıgrenc geldı ama turk kahvesı daha lezzetlı gelmeye basladı 2 sene oldu sekerı bıraktım

gecen gun ıcıne 1 kup seker atılmıs cay ıctım yanlıslıkla ya boyle rezıl bır tat yok resmen zehırlendım dedım bune :KK70: nasıl ıcıyorlar bunu sonra aklıma 9 kup sekerlı ıctıgım caylar geldı tehlıkelı zehırlı varil tanker gıbı gezmısım meger yazık dedım kendıme yazık

o seker gercekten berbat bırsey
ben 1 kupa bardaga 9 kup seker atan bırıydım esım hep dedı kı seker tadı daha cok bozar sekersız ıc cayı kahveyı
hep dedım mumkun degıl hayatda ıcemem hatta sekerı ılk bıraktıgımda ben 4 ay cay ıcemedım ıgrenc geldı ama turk kahvesı daha lezzetlı gelmeye basladı 2 sene oldu sekerı bıraktım

gecen gun ıcıne 1 kup seker atılmıs cay ıctım yanlıslıkla ya boyle rezıl bır tat yok resmen zehırlendım dedım bune :KK70: nasıl ıcıyorlar bunu sonra aklıma 9 kup sekerlı ıctıgım caylar geldı tehlıkelı zehırlı varil tanker gıbı gezmısım meger yazık dedım kendıme yazık
9 kup :)) bildigin serbet diyelim biz buna :))
O zaman an itibariyle sekeri caydan ve kahveden kesmekle basliyorum bu ise :KK66:

sabah yedıgınız ekmek ve labne dırek vucutda yag haberınız olsun eger saglıklı beslenıyor olsaydınız aclıktan erken uyanmazdınız aksıne acıkmamanız lazım acıkıyorsanız bırseyı yanlıs yapıyorsunuz kan sekerı dengesızlıgı yuzunden acıkılır
sabah tabagınızda 5 yemek lasıgı lor peynır
10 zeytın
3 cevız veya 5 badem
1 salatalık yarım domates veya 1 tabak salata
2 haslanmıs yumurta mutlaka olsun
sebze demek sıfır grubu karbonhıdrat demek dıyetısyenler ekmek yemen lazım der karbonhıdrat almalı vucut der halbukı en guzel karbonhıdrat sebzedır kabaktır :)

oglen sadece salata veya sadece corba ve sekersız asıtsız her turlu ıcecek

aksam kuru fasulye olur taze fasulye olur türlu yemegı olur etlı etsız her turlu yemek olur yıne salata ve mutlaka corba
mercımek corbası olur pırıncsız bol nohutlu yayla corbası olur mantar corbası olur farketmez

gunde 2-3 lıtre su

bu sekılde 1 ay gıdın en az 5-6 kılo vermezsenız gelın burdayım :)
Harika bu planlama. Diyet yapmadığımız zaman bu kadar iyi beslenmiyoruz ki. Zaten bu diyet de değil. Sağlıklı beslenme böyle olmalı..

Hayır vermediler 🤷🏻‍♀️ normalde 2.5 olması gerekirken 3.5 miş benimkisi. Daha yüksek olanlara veriyorlarmş.diyetle halletmen lazm dediler bana. Valla biara annemin şeker ilacıni aldm kullandm bir kaç gün.duydumki zayiflamak için çok kullanan varmş.okadar fayda ettiki.en azından doyduğumu biliyordum.tatli isteğimi de azaltmişti.
evet obezite tedavisindede kullaniyorlar
bende o ilaci kullanirken cok rahattim

Karataya uymuyor bu saatler arası beslenme.
Kahvaltıda ekmekle kuruyemişi değiştirir ve zeytin eklerseniz daha uzun süre tok tutar sizi.
Ara öğün zaten yok. Kahvaltı,öğlen,akşam yenilebilir 5-6 saat ara verilerek
Evt baktm karatay diyet listesine.doktorun bana verdiği diyet listesinde 3 saat arayla beslenmem gerektiği söylendiği için öyle yaptm.yarindan itibaren karatay diyetini uygulayacağm.

Küçüklükten alışkanlık işte.. kurufasulye yada sulu bi yemek yanına mutlaka pilav da ekmeksiz de olmaz o da aliskanlik.. bir ara makarnayı da ekmekle yiyordum.. bu da aklıma geldi simdi.. öyle alışmışız ki ekmek olması mı doymuyor insan.. ama o zamlar bu kadar kilo almamıştım 1.60 a 55 60 kilo arasıydım.. hamilelikten sonra kilo çok aldim eskisi gibi çok yemememe rağmen 83 oldum insulin direnci çıktı

Son düzenleme:
Evt baktm karatay diyet listesine.doktorun bana verdiği diyet listesinde 3 saat arayla beslenmem gerektiği söylendiği için öyle yaptm.yarindan itibaren karatay diyetini uygulayacağm.
Yani bilemedim,bana yaramadı sık beslenmek o dönem,insulin direncim vardı benimde 1000mg ilac kullanıyordum sabah,akşam. Karatayda ilk 3 gün zorlandim ama sonra alıştım. Atıştırmayi bırakınca insan acıkmıyor zaten.
Süper,aynen böyle devam.

Herkese merhaba arkadaşlar insülın direnciyle basim fena halde dertte 😕 yaklaşık 6 ay önce teshis kondu.şekerime bakıldi onda sorun yok şükür ama değerim normalin azcık üstünde diye ilaç vermediler diyet yapman lazm dediler. gittim diyet listemide aldm.ilk zamanlar önemsemedim diyet yapmadm ama geçen hafta bir baktm 6 kilo almişim bu süre zarfinda.ozamandan beri kafayi yiyorum :kızgın: bunu kendime nasl yapabildim nasl önemsemedim diye.ki evlendiğimde 45 kiloydum .evliliğin rahatliğiyla 10 kilo aldm.eşim de ben de.sonra tüp bebek yaptrdik flan ozaman da yaklaşk bi 10 kilo aldm kullandığım ilaçlardan dolayı.geri de veremedim.şimdi bir süredir eve kapandm onunda etkisi var. yakın arkadaşım kardeşim dediğim insan şehir değiştirdi.memleketine dönmek zorunda kaldı işi sebebiyle.annemler desen onlarda babamin işi sebebiyle başka şehire taşındılar.kuzenim vardi o da kocasının memleketine taşındı 🙄 şuan dışarıda vakit geçirebileceğim bi arkadaşm var onunlada firsat buldukça görüşüyoruz 🤷🏻‍♀️ öyle bir haldeyimki şimdi devamlı açım. doyma hissim yok.tatli yemeden rahatlayamiyorum.10 gündür diyet yapiyorum ciddi ciddi ama zaman geçmek bilmiyor.bazen sinirden oturup ağlıyorum ama kesin kararlıyım artk kilo vermem gerekiyor. giydiğim hiç birşeyi kendime yakıştıramiyorum.kendimi çok çirkin hissediyorum.benim gibi bu sorunu yaşayip da istediği kiloya düşen var mı.nasl başardinz.bana ne tavsiye edersinz.çok zor durumdaym.nasl başarıcam bilmiyorum
Merhabalar hem istediğinizi yiyip hem de sağlıklı kilo vermek istermisiniz.Herbalife Nutrition ürünleri tamamen bitkiseldir.Ayda 5-6kilo verme garantili ve içeriğinde 22 vitamin bulunan ürünler şeker,tansiyon kronik rahatsızlıkları da görülmüştür bir çok kişide.Bana ulaşmak isterseniz Instagram'dan ekleyebilirsiniz ...

Son düzenleyen: Moderatör:
insülin direncini size iyi gelebilecek doğru bir diyetisyenle rahatlıkla yenebilirsiniz aslında , düzenli ve programlı sekilde ilerlediğiniz takdirde yapamayacağınız şey yok. bizzat annem insülin direncini bu sekilde yendi ve 2 ayda hayatı ciddi anlamda duzene girdi.

S Smnr123 reklam yapmak yasak

X