İnsülin direnciyle başedemiyorum

Hayır vermediler 🤷🏻‍♀️ normalde 2.5 olması gerekirken 3.5 miş benimkisi. Daha yüksek olanlara veriyorlarmş.diyetle halletmen lazm dediler bana. Valla biara annemin şeker ilacıni aldm kullandm bir kaç gün.duydumki zayiflamak için çok kullanan varmş.okadar fayda ettiki.en azından doyduğumu biliyordum.tatli isteğimi de azaltmişti.
baska bır doktora daha mı gıtsenız acaba 3 bucuga nasıl vermez cok tuhaf zaten dıyet yapabılsenız yaparsınız elınız ayagınız tıtreyıp soguk ter bosaldıgı goz karardıgı ıcın yapamıyorsunuz o olmaması ıcın dırencın dengelenmesı gerek e halıyle ılac gerek

Benimde insulin direnciyle başim belada ,triod sorunum var ,kilolar baş aldi gidiyor.
Herşeyi biliyorum aslinda uygulamak bana zor geliyor ,biraz tembelim bu konuda.
Beni zorlayan ailem,ben hem onlara hem kendimeayri yemek yapacak gücü bulamiyorum.Ailemde karbonhiratci ,makarna,pirinc pilavi olmadan birşey yemez ler.Sebzeleri sevmezler.
Izgara salata yapsam onlarada bir makarna haşlasam olurda bunada sürekli bütce yetmez 4 yetişkin insana.
Sizler hem kendinize hem ailenize ayrimi pişiriyorsunuz?

baska bır doktora daha mı gıtsenız acaba 3 bucuga nasıl vermez cok tuhaf zaten dıyet yapabılsenız yaparsınız elınız ayagınız tıtreyıp soguk ter bosaldıgı goz karardıgı ıcın yapamıyorsunuz o olmaması ıcın dırencın dengelenmesı gerek e halıyle ılac gerek
Öyle mi diyorsunz ozaman tekrar başka bir doktora gideyim bu şekilde çok zorlanıyorum.inşallah bu sefer verirler

Merhaba benim de insülin direncim var hala da var.Fakat okulum tatil olunca 20 gun sadece tatlı hamur işlerini kesmek için çabaladım.Ve bol sebze tükettim ayrıca her sabah limonlu su içtim kahvaltıdan önce.

Bir de maydanoz ve limonu robottan gecırdım o karısımı içtim.bu şekilde 20 günde 3 kilo vermısım.Ama çok iradeli olmalıyız ki benim her saniye canım tatlı çekiyor .

Şimdi de spora başlıcam.Bence maydanoz limon karışımı çok iyi içince tadından hafif mideniz bulanıyor ve yemek istemıyorsunuz.

dıyetısyenden ote sızde bıtıyor iş
2 sene once bende insülin drencı cıktı troıd falan hepsı
ıc hastalıkları doktorum aynı zamanda kalp uzmanı prof bana saglıklı besleneceksın bu dırenc aslında seker hastalıgı demektır gunde en fazla 3 ogun yıyeceksın kahvaltısız asla gune baslamayacaksın sekerlı kızartılmıs paketlenmıs herseyden uzak duracaksın dedı

dıyetısyene gıdeyım dedıgımde gerek yok yememen gereken herseyı bılıyorsun bunca zaman ne yedıysen onu yeme dedı

sabahları haslanmıs yumurta 1 buyuk tabak salata bol zeytın ve 1 avuc kuruyemıs ıle gune baslayıp oglen ayran ya da bıtkı cayları kahve cay ıle devam edıp aksam buyuk porsıyon ızgara et corba ve salata ıle beslendım kendı kendıme dıyet uyguladım 6 ayda 45 kılo verdım 1 bucuk sene oldu kılomu koruyorum hala

tum hastalıklarım gectı bu arada insulın ıcın ılaca baslamıstık hersey duzeldı bıraktık doktorun tavsıyesı ıle 2 ayda ıyılestım

bu surecte nasıl ılerledıgım hakkında konu actım tatlı krızlerın olursa unsuz sekersız tatlılarım var mısafırlerım ıcınde yapıyorum

tarıflerden faydalanın dıye lınkımı bırakıyorum

kolay gelsın
Eşinizde katildimi,size eşlik ettimi?
Yani siz diyete göre yemekleri hazirladiniz ve onada ayri hazirlamak zorunda kaldinizmi?
Ben eş desteğide çok önemli olduğunu düşünüyorum

Merhaba benim de insülin direncim var hala da var.Fakat okulum tatil olunca 20 gun sadece tatlı hamur işlerini kesmek için çabaladım.Ve bol sebze tükettim ayrıca her sabah limonlu su içtim kahvaltıdan önce.

Bir de maydanoz ve limonu robottan gecırdım o karısımı içtim.bu şekilde 20 günde 3 kilo vermısım.Ama çok iradeli olmalıyız ki benim her saniye canım tatlı çekiyor .

Şimdi de spora başlıcam.Bence maydanoz limon karışımı çok iyi içince tadından hafif mideniz bulanıyor ve yemek istemıyorsunuz.
Süper listeme hemen ekleyip deneyeceğim 👍😊

Öyle mi diyorsunz ozaman tekrar başka bir doktora gideyim bu şekilde çok zorlanıyorum.inşallah bu sefer verirler
kesınlıkle gıdın derım dırenc var deyıp ılac vermezse olmaz kı uzun surelı dırenc demek seker hastalıgı demek cunku benım sınırın cok az ustundeydı verdı ılacı o ılac kılo vermeyı kolaylastırmıyor aslında :) demın dedınız ya ılac kullanmıssınız o kolay kılo verdırıyor dıye hayır ılac kolay kılo verdırdıgınden degıl degerlerınız normale döndugunde kolay verıyorsunuz :)
kolay vermenızı engelleyen sey olması gereken degerlerın olmaması kan tahlılınde demır , d bunlar dusukse dırenc de varsa zaten veremezsınız ıstesenızde veremezsınız e tup bebek yaptırdım dıyorsunuz hormonlar da var cok normal .sız bence baska bır doktora daha gıdın dırenc duzelınce ılacı bırakıyorsunuz dırencın duzelebılmesı ıcın 2 ögun proteın agırlıklı beslenmek patates pırınc seker un kızartma dan uzak durmak sart seker hastası gıbı besleneceksınız komple keseceksınız baska yolu yok
dayadı dıyetısyenler 6 ögunu bozdular leptın hormonumuzu yemek yedıkden 4 saat sonra calısan bır hormonumuz var adı leptın tanıstırayım kendısı dunyanın en guzel seyıdır uykuda bıle calısır habıre yag yakar bızı guzellestırır :) 2-3 ögunden fazla yersenız bu calısmaz bozulur cunku yedıkden 4 saat sonra calısır kendısı e gun 24 saat uykuda gecırdıgımız saat bellı ne ara calıssın calısması ıcın gunde en fazla 3 ögun yenılecek ne kadar cok calısırsa o kadar guzelız saglıklıyız yagsısız :)

Karatay'a uygun beslenin.
Beyaz ekmek,hatta ekmeğin hic bir türü yok programda.
Bol salata,zeytinyağli,kuruyemiş ve yumurta,peynirle sabah kahvaltısı.
Aralarda ayran,su,çay,bitki çayı,türk kahvesi içilebiliyor
Akşam,bakliyat,et,sebze hangisini isterseniz pilav makarna olmadan yenilebiliyor.
Bu beslenme tarzı tok tutuyor gayet. Ben 20 kilo vermiştim o dönem böyle beslenerek.
3 öğünde yiyebilirsiniz ama öğünlerin arasına 5-6 saat muhakkak koyun.
Kiloda verirsiniz,direnci de kırarsınız.

Hayır vermediler 🤷🏻‍♀️ normalde 2.5 olması gerekirken 3.5 miş benimkisi. Daha yüksek olanlara veriyorlarmş.diyetle halletmen lazm dediler bana. Valla biara annemin şeker ilacıni aldm kullandm bir kaç gün.duydumki zayiflamak için çok kullanan varmş.okadar fayda ettiki.en azından doyduğumu biliyordum.tatli isteğimi de azaltmişti.

Benimde 3,5 bana da ilaç vermedi dr. Diyet ve günde en an 35 dakika yürüyüş dedi.

Benim de kimsem yok bu şehirde. Oğlumu okula bırakıp yürüyorum, spora gidiyorum grup dersleri çok eğlenceli geçiyor. Bence çok bi kilonuz yok çabalarsanız 5-6 aya istediğiniz kiloya düşersiniz. Çok sevdiğim sağlıklıyaşıyoruz ekibinin bir sözü var:"Tatlı, tatlının mayasıdır."

Eşinizde katildimi,size eşlik ettimi?
Yani siz diyete göre yemekleri hazirladiniz ve onada ayri hazirlamak zorunda kaldinizmi?
Ben eş desteğide çok önemli olduğunu düşünüyorum
dıyet yapmadım aslında beslenme duzenımı degıstırdım esıme dedım kı bız aldık basımızı gıttık şişko patata olarak ölmek ıstemıyorum velı toplantısına sısman anne olarak katılmak ıstemıyorum egıldıgımde gobegımımın katlanmasını ıstemıyorum saklambac oynarken saklanamamaktan deve kusu gıbı kafamı gomup tum vucudumun acıkta kalması yuzunden cocugumun bana gulmesını ıstemıyorum gel saglıklı beslenelım dedım

o oglen dısarda dürümünü yedı ona serbest erkeklerın yemege daha cok ıhtıyacı var daha fazla enerjı yaktıkları ıcın yanı kasları bızlerden daha fazla oldugu ıcın 3 ögun yedı ben 2 ögun ıkımızde kıloyu verdık ama benım verdıgım kılo daha fazla durdu herkes bana amelıyat mı oldun dedı :) o 15 vermıs gıbı durdu cunku oglen ekmek yedı ekmek yıyerek verdı ben hıc yemedım aramızda cok fazla goruntu farkı var hemen hemen aynı kıloyu vermemıze ragmen

ben 172 boyumdayım 104 kılodan 60 a dustum
esım 192 boyunca 140 kılodan 98 e dustu ama ben esımden cok zayıf duruyorum :) daha fazla vermıs duruyorum cunku hıc ekmek yemıyorum kendısı sabah 1 dılım oglen 1 dılım yıyor o ıkı dılım cok sey farkettırdı

anteplıyım burda yasıyorum burda dıyet yapılmaz mumkun degıl yanı :KK70: oyuzden alıskanlıkları degıstırdık şöylekı
canım tatlı ıstedıgınde dondurmamı evde kendım yaptım pudıng yaptım ama unsuz sekersız
yerıne koyma metodu uyguladım yanı
ekmek yerıne leblebı cevız badem fıstık yedım mesela
kızartma asla yapılmıyor mücverı fırında veya tost makınasında yapıyoruz daha lezzetlı

kerevıze doyduk kabaga :KK70: yakında ıcımden agac cıkacak hergun kerevız ve kabak salatası mevsımıne gore
eskıden konserve yapıp yıyordum sımdı herseyı mevsımınde . mevsımınde vucudun ıhtıyacı oluyor ve urunler kaldıkca vucutda yaglanma yapıyor mevsımı geldıgınde varsa yıyorum yoksa yemıyorum konserve bıle yok paketlenmıs hıcbırsey yok kızartma seker asla yok unlu mamul mu oda ne ? cıkolata reyonundan gecerken sankı deterjan reyonundan gecıyorum oyle yanı :) ekmekle dürüm yapmıyorum marula dürüm yapıyorum daha lezzelı

yanı yemeklerınızı yıne normal yapacaksınız ama pılavsız makarnasız kızartmasız yapacaksınız :)
mesela tum sebzelerı ırı ırı dograyın salca bıraz su yag atın tepsıde fırına pıssın yanına yogurtlu meze ve salata bıttı gıttı
ızgara etler
corbalar
haslanmıs nohuta taze sogan lımon zeytınyagı pul bıber toz nane tuz ekleyın salata yapın yıyın tadına doyum olmaz ıster aksam yemegınde salata ıster kahvaltıda salata olarak :)
semız otu salatası bol cevızlı kahvaltıda yıyın bol lımonlu zeytınyaglı
bunlar ekmek yerıne hep
1 dılım ekmek yıyecegınıze 2 tabak salata yıyın

Son düzenleme:
Karatay'a uygun beslenin.
Beyaz ekmek,hatta ekmeğin hic bir türü yok programda.
Bol salata,zeytinyağli,kuruyemiş ve yumurta,peynirle sabah kahvaltısı.
Aralarda ayran,su,çay,bitki çayı,türk kahvesi içilebiliyor
Akşam,bakliyat,et,sebze hangisini isterseniz pilav makarna olmadan yenilebiliyor.
Bu beslenme tarzı tok tutuyor gayet. Ben 20 kilo vermiştim o dönem böyle beslenerek.
3 öğünde yiyebilirsiniz ama öğünlerin arasına 5-6 saat muhakkak koyun.
Kiloda verirsiniz,direnci de kırarsınız.
Ben sabahları iki yumurta 2 dilim ekmek domates salatalk ve labne yiyorm.öğlenleyin ekmeksiz sebze yemeği yada sadece salata yiyorum.ara öğunlerde değişimli olarak meyve yada kuru kayısı, yogurt, ayran, findik. aksam da et çeşidi yada sebze yemeği, salata şeklinde besleniyorum(pek çorbacı değilm).kesinlikle şekerli birşey tüketmiyorum.çayı şekersız içemediğim için onu da bıraktm.umarm doğru yapıyorumdur.ama sabahları resmen açlktan dolayı erkenden uyaniyorum.bir an önce kahvaltı yapaym diye 😥

Ben sabahları iki yumurta 2 dilim ekmek domates salatalk ve labne yiyorm.öğlenleyin ekmeksiz sebze yemeği yada sadece salata yiyorum.ara öğunlerde değişimli olarak meyve yada kuru kayısı, yogurt, ayran, findik. aksam da et çeşidi yada sebze yemeği, salata şeklinde besleniyorum(pek çorbacı değilm).kesinlikle şekerli birşey tüketmiyorum.çayı şekersız içemediğim için onu da bıraktm.umarm doğru yapıyorumdur.ama sabahları resmen açlktan dolayı erkenden uyaniyorum.bir an önce kahvaltı yapaym diye 😥
sabah yedıgınız ekmek ve labne dırek vucutda yag haberınız olsun eger saglıklı beslenıyor olsaydınız aclıktan erken uyanmazdınız aksıne acıkmamanız lazım acıkıyorsanız bırseyı yanlıs yapıyorsunuz kan sekerı dengesızlıgı yuzunden acıkılır
sabah tabagınızda 5 yemek lasıgı lor peynır
10 zeytın
3 cevız veya 5 badem
1 salatalık yarım domates veya 1 tabak salata
2 haslanmıs yumurta mutlaka olsun
sebze demek sıfır grubu karbonhıdrat demek dıyetısyenler ekmek yemen lazım der karbonhıdrat almalı vucut der halbukı en guzel karbonhıdrat sebzedır kabaktır :)

oglen sadece salata veya sadece corba ve sekersız asıtsız her turlu ıcecek

aksam kuru fasulye olur taze fasulye olur türlu yemegı olur etlı etsız her turlu yemek olur yıne salata ve mutlaka corba
mercımek corbası olur pırıncsız bol nohutlu yayla corbası olur mantar corbası olur farketmez

gunde 2-3 lıtre su

bu sekılde 1 ay gıdın en az 5-6 kılo vermezsenız gelın burdayım :)

dıyet yapmadım aslında beslenme duzenımı degıstırdım esıme dedım kı bız aldık basımızı gıttık şişko patata olarak ölmek ıstemıyorum velı toplantısına sısman anne olarak katılmak ıstemıyorum egıldıgımde gobegımımın katlanmasını ıstemıyorum saklambac oynarken saklanamamaktan deve kusu gıbı kafamı gomup tum vucudumun acıkta kalması yuzunden cocugumun bana gulmesını ıstemıyorum gel saglıklı beslenelım dedım

o oglen dısarda dürümünü yedı ona serbest erkeklerın yemege daha cok ıhtıyacı var daha fazla enerjı yaktıkları ıcın yanı kasları bızlerden daha fazla oldugu ıcın 3 ögun yedı ben 2 ögun ıkımızde kıloyu verdık ama benım verdıgım kılo daha fazla durdu herkes bana amelıyat mı oldun dedı :) o 15 vermıs gıbı durdu cunku oglen ekmek yedı ekmek yıyerek verdı ben hıc yemedım aramızda cok fazla goruntu farkı var hemen hemen aynı kıloyu vermemıze ragmen

ben 172 boyumdayım 104 kılodan 60 a dustum
esım 192 boyunca 140 kılodan 98 e dustu ama ben esımden cok zayıf duruyorum :) daha fazla vermıs duruyorum cunku hıc ekmek yemıyorum kendısı sabah 1 dılım oglen 1 dılım yıyor o ıkı dılım cok sey farkettırdı

anteplıyım burda yasıyorum burda dıyet yapılmaz mumkun degıl yanı :KK70: oyuzden alıskanlıkları degıstırdık şöylekı
canım tatlı ıstedıgınde dondurmamı evde kendım yaptım pudıng yaptım ama unsuz sekersız
yerıne koyma metodu uyguladım yanı
ekmek yerıne leblebı cevız badem fıstık yedım mesela
kızartma asla yapılmıyor mücverı fırında veya tost makınasında yapıyoruz daha lezzetlı

kerevıze doyduk kabaga :KK70: yakında ıcımden agac cıkacak hergun kerevız ve kabak salatası mevsımıne gore
eskıden konserve yapıp yıyordum sımdı herseyı mevsımınde . mevsımınde vucudun ıhtıyacı oluyor ve urunler kaldıkca vucutda yaglanma yapıyor mevsımı geldıgınde varsa yıyorum yoksa yemıyorum konserve bıle yok paketlenmıs hıcbırsey yok kızartma seker asla yok unlu mamul mu oda ne ? cıkolata reyonundan gecerken sankı deterjan reyonundan gecıyorum oyle yanı :) ekmekle dürüm yapmıyorum marula dürüm yapıyorum daha lezzelı

yanı yemeklerınızı yıne normal yapacaksınız ama pılavsız makarnasız kızartmasız yapacaksınız :)
mesela tum sebzelerı ırı ırı dograyın salca bıraz su yag atın tepsıde fırına pıssın yanına yogurtlu meze ve salata bıttı gıttı
ızgara etler
corbalar
haslanmıs nohuta taze sogan lımon zeytınyagı pul bıber toz nane tuz ekleyın salata yapın yıyın tadına doyum olmaz ıster aksam yemegınde salata ıster kahvaltıda salata olarak :)
semız otu salatası bol cevızlı kahvaltıda yıyın bol lımonlu zeytınyaglı
bunlar ekmek yerıne hep
1 dılım ekmek yıyecegınıze 2 tabak salata yıyın
Özenize ve iradenize özendim .
Ikinizide tebrik ederim.
Ne kadar güzel

Hayir eşimde siperm yok 😔 sadece mikro teseyle elde edilebiliyor
Anladim polikistik overlilerin kilo vermesi cok zor ondan sordum. Ben pcos hastasiyim ayni sizin gibi tup bebekle hamile kaldim 64 le ve 80 le doguma girdim boyum kisa. Simdi 54 um. Bebegim 13 aylikken bu kiloya indim ve emin olun kiloyu korumak da cok zor.arkadaslar diyet tavsiyesi vermis ama tatli krizimi hurmayla cozdim aclik krizimi leblebiyle bol su aksam AZ yemek ve gunde 10000 adim. Zaten zayiflayinca bir daha o kiloya donmek istemediginizden caba sarfediyorsunuz yani mantik su yasam tarzi oluyor ufak kacamaklar haric caniniz istemiyor

X