İnsülin direnci olanlar bir bakabilirmi?

Fato_happy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2018
331
401
38
Arkadaşlar merhaba benim insülin direncim var diaformin başlattı doktor bir haftadır kullanıyorum spora basladim ve diyet yapıyorum ama henüz hicbir oynama yok kilomda ne kadar sürede kırlımaya başlıyor bu direnç acaba fikri olanlar ve tecrübesi olanlar yardımcı olabilirler mi?

Maalesef canm vermek cokk zor bn 6 ayda 8 kilo verdim sıkı bir diyet ve sporla bnmle başlayan arkadaşlarım neredeyse 20 kilo verdi. Hiç şekerli birşeyler yemiyordum icmiyordum. Beyaz ekmek tuketmiyordum hamur işi tuketmiyordum .

Merhaba, bendede var bu direnc ve polikistik overim bir aydir diaformin kullaniyorum. Kilo kaybim olmadi gectigimiz ay pek dikkat edemedim.. Ama kiloda almadim. Migde kazimtilarim ve gece yarisi ani yeme icme ataklarim olmuyor.. 1 haftadir diyet yapiyorum ve 1 kilo verdim.. Insallah onumuzdeki 10 hafta devam etmeyi planliyorum..

İnsülin direncini önleyen ilaçlarşeker tedavisinde de kullanılan ilaçlardır ve 2-3 ay içinde insülin direnci kontrol altına alınıp, seviyesi tamamen normale getirildikten sonra ilaç tedavisi sonlandırılır. Böylece kilo alımı, aşırı yağlanma, damar yağlanmaları, ateroskleroz yani damar sertliği, kalp damar hastalığı riskleri, karaciğer yağlanması riski, özellikle risk altındaki insanlardaki diyabet hastalığına doğru gidişat tamamen engellenmiş olur.

Merhaba...evet maalesef bir cok hastalığa davetiye çıkartıyor...benimde insülin direncine ek karaciğer yağlanması da başlamış... kolestrol de kötü ve sanırım hepsi birbirini tetikliyor biraz genetik yatkınlıkta var babam şeker hastasıydı...

Bin kalori diyeti yaptım ve üç ayda normal seviyeye gelmişti. Inanılmaz sağlıklı beslediğim bir dönemdi süzülmüştüm sonra baktım düştü direnç pasta böreğe devam

Ne cins bisey yaaa...millet hapur hapur süpürüyo gram almıyoben nefes alsam kilo alıyorum

Verdinizmi kilo?

93.100 üm şu an spor salonuna yazılmıştım oda kapandı sporla bitlikte ilac ve diyetti planım fakat korona yüzünden sekteye uğradı ramazan sebebiylede cok diyet yapıyorum diyemem

Benim sinirin ustundeydi glukofen kullndm suand iyiyim

Glukofenle maalesef 4 ay gibi surede 10kiloya yakin verdm ama zatn norml kilodaydm 56dım suan tam zayfim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…