İnsanlar, neden başkalarının kiloları hakkında yorum yapar?

ay senin gözlerinde şaşıymış!

aaa bi bacagın kısaymış!

aaa yüzünü sivilceler basmış!

aaa bi deri bi kemik kalmışsın!

aaaa öküz gibi olmuşsun!!!

bu gibi yorumların "kendi bilmez" oldugunu düşünüyorum.herkes kendi tercihi yaşar elinde olan bir durumsa görünüşü...yok elinde olmadan sahip oldugu bir görünüşse muhakkak rahatsz oluyordur bidaha sen ne diye dile getiriyorsun!

belkide bu huy eskiden aynalar yokken oluşmuş ve kiminin dna'sına yerleşmiş bir huydur ne dersiniz kaydirigubbakcemile sırnaşık şey
ben "sakat birisi gördüğünde sakın gözünü dikip de bakma" " bir insanın bir kusuru varsa sakın o kusura gözünü dikip kalma ya da yorum yapma" diye aile terbiyesi almış biri olarak ne yolda özürlü-sakat bir insana gözümü dikebilirim ne de obez/zayıf birisine eleştiri yapabilirim.

bu hakkı kendimde görmüyorum!

ay senin gözlerinde şaşıymış!

aaa bi bacagın kısaymış!

aaa yüzünü sivilceler basmış!

aaa bi deri bi kemik kalmışsın!

aaaa öküz gibi olmuşsun!!!

bu gibi yorumların "kendi bilmez" oldugunu düşünüyorum.herkes kendi tercihi yaşar elinde olan bir durumsa görünüşü...yok elinde olmadan sahip oldugu bir görünüşse muhakkak rahatsz oluyordur bidaha sen ne diye dile getiriyorsun!

belkide bu huy eskiden aynalar yokken oluşmuş ve kiminin dna'sına yerleşmiş bir huydur ne dersiniz kaydirigubbakcemile sırnaşık şey
ben "sakat birisi gördüğünde sakın gözünü dikip de bakma" " bir insanın bir kusuru varsa sakın o kusura gözünü dikip kalma ya da yorum yapma" diye aile terbiyesi almış biri olarak ne yolda özürlü-sakat bir insana gözümü dikebilirim ne de obez/zayıf birisine eleştiri yapabilirim.

bu hakkı kendimde görmüyorum!

aslında bu biraz da terbiye işi haklısın.....

Açıkçası çok fazla umursamıyorum artık çünkü kafama taktıkça kendime zarar veriyorum!Yıllarca 30 kilo fazlalıklayaşadım ve insanlar beni gördüklerinde önce kilomu soruyorlardı. Neden kilolu olduğum konusunda hiçkimseden bir ses çıkmıyordu. Çünkü insanlar için sağlıktan önce görünüş önemlidir. Benimse sağlık sorunların vardı. Bunu doktora giderek düzelttim ve çok şükür fazla kilolarımdan kurtuldum ama yıllarca büyük sorunlar yaşadım. Bunlar hayvani taraflarını devam ettiren insanlar! Görüntüler aleminde yaşayan canlılar. Nasıl bir hayvanın aklı yoksa, içgüdüleriyle davranıyorsa bu çeşit insanlar da onlar gibi davranıyor. Bunlar belki sert sözler ama ben de 3 yıl öncesine kadar bu insanlar tarafından sert sözlerle eleştiriliyordum.

Açıkçası çok fazla umursamıyorum artık çünkü kafama taktıkça kendime zarar veriyorum!Yıllarca 30 kilo fazlalıklayaşadım ve insanlar beni gördüklerinde önce kilomu soruyorlardı. Neden kilolu olduğum konusunda hiçkimseden bir ses çıkmıyordu. Çünkü insanlar için sağlıktan önce görünüş önemlidir. Benimse sağlık sorunların vardı. Bunu doktora giderek düzelttim ve çok şükür fazla kilolarımdan kurtuldum ama yıllarca büyük sorunlar yaşadım. Bunlar hayvani taraflarını devam ettiren insanlar! Görüntüler aleminde yaşayan canlılar. Nasıl bir hayvanın aklı yoksa, içgüdüleriyle davranıyorsa bu çeşit insanlar da onlar gibi davranıyor. Bunlar belki sert sözler ama ben de 3 yıl öncesine kadar bu insanlar tarafından sert sözlerle eleştiriliyordum.

evet, işin bir de bu boyutu var, kilolu olabilirim ya da çok zayıf olabilirim ama neden?

çünkü bir çok sağlık sorunu kiloya etki ediyor, nasıl ki kilo sorunu sağlık sorunlarına neden olabiliyorsa.....

Evet yaaa..kime ne baskasinin kilosu..neticede herkes kendi kilosunu kendisi tasir..! Kimseyi ilgilendirmez bence...kalp kirmanin anlami yok bu gibi lüzumsuz konular icin..!

önemli olan insanliktir...:enbuyukkk:

Bende cok sinir oluyorum bi tip insanlara. Laf olsun diye, konusacak bisey bulamadiklarindan boyle yapiyolar. 2 gun once zayiflamis biri, 2 gun sonra bayaa kilo aliyo. Ne enteresannCADIARZU..

Yüksek kortizon yüzünden vücudum su tutuyor Bıktım insanların yüzün şişmiş sen kilomu aldın sözlerinden ben zaten yeterince üzülüyorum :eek:klava:

insanlar, biraz da galiba mutsuz oldukları için başkalarını da mutsuz etmeye eğilimli.....kendiyle barışık bir insanın sağa sola saldırdığını pek görmedim...

sağlıklı beyin sağlıklı insanda olur,sağlıklı insanda kendisiyle barışık mutlu ve sevgi dolu olur....
çok doğrusun çamaşırsuyum....:lepi:

kusurları söyleyerek keyif almak yerine,kapatanlardan olmaya gayret edilse keşke...

insanlar kendilerini cok ideal bir kiloda buluyolar herhalde ona buna satasiyolar
onun bunun kilosuyla ilgileniyolar

insanlar, biraz da galiba mutsuz oldukları için başkalarını da mutsuz etmeye eğilimli.....kendiyle barışık bir insanın sağa sola saldırdığını pek görmedim...

Kesinlikle öyle kendiyle barışık, kendi sosyal hayatı olan dengeli insanlar başkalrıyla uğraşmaya fırsat bulamazlar zaten akıllarına gelmez..

insanlar, neden başkalarının kiloları hakkında yorum yapar?

düzeltiyorum:

kadınlar, neden başka kadınların kiloları hakkında yorum yapar?

X