infertiliteyi yeneceğiz inşallahhh haydi kızlar buyrun topiğimeee

merabalar ... bende yeni katıldım aranıza. 1 buçuk yıldır evliyiz , 5 aydır korunmuyoruz ama olmadı bu türlü, doktor hiç bi sorun yok acele etmeyin dedi :KK42:ama insan sabırsızlanıyor. etrafında hemen olanları görünce. Bugün soğan kürüne baslıcam bakalım işe yarıcakmı
hoşgeldin cnm inş işe yarar ben geçen ay yaptım dün adet oldum bi dahaki adetime 10 gün kala tekrarlıcam

:KK43: adet oldum hormon tahliline cagrdi doktrm dun gttim hormonlarim normal iyi sukur ama smdide 3cm kist cikti cabaladikca batiyorummmmmm :KK43:

CNM ONCELIKLE ARAMIZA HOSGELDIN...
5 ay cok erken biz 5 yili devirdik henuz bir sey ogrenemedik.ne mutlu erken teshis iyi olmus.
1. kistleri sorun etme yumurta catlamamis ondan kiste donusmustur HER KADINDA OLUYOR diger adetinde dokulurler.bal ,corekotu,tarcin karisimi yap. sogan kuru uygula iyi geliyor .tabi insallah cikolata kisti degildir zaten kucukmus bildigim kadariyla cikolar en az 5 cm oluyor
2. cift rahimle 3 oglu olan teyzemi sana ornek gostereyim. birde arkadasim 2 kez hamile kalabildi cift rahimle ...
3. varikoselden ameliyat olup sperm sayisi artanlar var burda cok okudum cnm hem 5 milyon o kadar az degil. sen esinede keci boynuzu kuru uygula.
RABBIM GOZUMUZU YOLDA, GONLUMUZU DARDA ,KUCAKLARIMIZIDA BOSTA BIRAKMASIN:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
INSALLAH YARDIMCI OLMUSUMDUR ....
canım çok teşekkür ederim. inan bana bunların başıma geleceğini bilmiyordum. şok oldum gerçekten. güle oynaya gittik hastaneye şuan psikolojimiz alt üst canım. bakalım biz kaç sene bekleyeceğiz çocuk için...

cnm uzulme herseyin hayirlisi ....keske kaptirmasaydin kendini ama ellinde degil biliyorum bende iki kez 10 ar gun gecikme yasamistim sonrasi cok aci vericiydi seni iyi anliyorum RABBIM sabrimizi arttirsin uzulme tek degilsin cnm
haklısın... elimizde değil işte... buda bizim sınavımız Rabbim rahmet etsin bize inşallah

:KK43: adet oldum hormon tahliline cagrdi doktrm dun gttim hormonlarim normal iyi sukur ama smdide 3cm kist cikti cabaladikca batiyorummmmmm :KK43:
canım kistin varsa soğan kürünü yap bence çok iyi geliyomuş ben geçen ay yaptım kistim yoktu ama rahmi temizliyomuş dün bende adet oldum bi dahaki adetime 10 gün kala tekrar yapmayı düşünüyorum

canım çok teşekkür ederim. inan bana bunların başıma geleceğini bilmiyordum. şok oldum gerçekten. güle oynaya gittik hastaneye şuan psikolojimiz alt üst canım. bakalım biz kaç sene bekleyeceğiz çocuk için...
insallah bizim kadar beklemezsin cnm tek degilsin bizlerde ayniyiz uzulme burda paylas derdini

hayirlisi olsun ayse ablam benimde son gunum bugun biter adasim ablam......calismalara devam bendede kist var yine bu ayki kontrol moralimi bozdu hemen sogan suyuna basladim
iyi yapmışın canım soğan kürü birebirmiş kistlere ben bu y yaptım adetim bitsin diğer adetime yakın yine yapıcam göbeğimi baya küçülttü :confused::confused::confused:

iyi yapmışın canım soğan kürü birebirmiş kistlere ben bu y yaptım adetim bitsin diğer adetime yakın yine yapıcam göbeğimi baya küçülttü :confused::confused::confused:
aayyyy zayiflatiyormu abla super olur ya igneden dolayi gobegim cikiyor istah artti .....napcaz ya gobek degil bebek istiyom ben ya uf keske bir igneyle hamile kalinsa :anneadayı::anneadayı::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:ikizim olsun..

selam arkadaşlar;
topiğinizi okudum ve size derdimi anlatmaya karar verdim daha önce konu açtım ama cevaplayan olmadı...
biz 5 aylık evliyiz. ben ilk günden beri bir bebeğim olsun istedim hep hatta onunla ilgili de bir konu açtım. geçen hafta doktora gittik ve şok üstüne şok yaşadık... :KK61:
1. şok; benim yumurtalıklarıma yapışık şekilde en büyüğü 3 cm olan sağlı sollu kistler saptandı. bunların çikolata kisti olup olmadığını bilemiyoruz şimdilik. doktor progestan verdi baş dönmesi uyku ne ararsanız yaptı bünyemde. bunlar sorun değil derdimden kurtulayım da adetimin 2. gününde tekrardan gitcem kontrole.
2. şok; rahim yapısında değişiklik olabilirmiş. kist geçerse hsg çekilecek.
3. şok; eşimin sprem sayısı çok az çıktı 5 milyon muş. ve variokosel miş :KK61:
hergün kürler tedaviler ne varsa okuyorum ama gerçekten bunaldım. biz hiç bir sorunumuz yok derken başımıza gelenlere hala şaşırıyorum. buda bizim sınavımız herhalde. sizlerden biraz moral alabilir miyim? :KK61: destek verebilir misiniz bana. uyguladığınız yöntemleri anlatır mısınız?:KK61:

Geçen aynısını yasasık 7 aydr bebek istiyorz biz de 17 aylık evliyiz.bir iki ay olmadı doktora gittm yumurtalıklarıma hormonlarma baktrdm bir sorun cıkmadı sonra calısmaya devam ettk 6.aya kadar olmaynca eşime baktrdk şok üstüne şok yaşadk.Önce sperm testnde morfoljisinin düşük oldugunu okudk.buna üzülerken eşimde beynde salgılanan prolaktn hormonunun cok yuksek oldgnu öğrendk hepten moralmz bozuldu.çünkü spermi olumsz etkilyormuş.insan hiç kendi basına gelmck sanıyor yani ben özekkle eşimde bi sey cıkacagnını hiç düşünmezdm hep kendimde bi seyler arardm.geçen hafta hsg bile cekndm artık zaten bayanda en son ona bakıloyor.o da temz cok sükür tüplerm acık.eşim ilk ögrendgnde yıkıldı erkekler dha da kötü etkilenyr birkac haftada kendine geldi cok agladm ben de.doktor surekli bebegnz olur sizin en kötü aşılama yapılır diyor ama korkuyorm.varikosel en basit sorun amelyat ediliyor bildgm kadaryla ve spermler normale dönüyor korkma hiç çaresi var en azından..

Geçen aynısını yasasık 7 aydr bebek istiyorz biz de 17 aylık evliyiz.bir iki ay olmadı doktora gittm yumurtalıklarıma hormonlarma baktrdm bir sorun cıkmadı sonra calısmaya devam ettk 6.aya kadar olmaynca eşime baktrdk şok üstüne şok yaşadk.Önce sperm testnde morfoljisinin düşük oldugunu okudk.buna üzülerken eşimde beynde salgılanan prolaktn hormonunun cok yuksek oldgnu öğrendk hepten moralmz bozuldu.çünkü spermi olumsz etkilyormuş.insan hiç kendi basına gelmck sanıyor yani ben özekkle eşimde bi sey cıkacagnını hiç düşünmezdm hep kendimde bi seyler arardm.geçen hafta hsg bile cekndm artık zaten bayanda en son ona bakıloyor.o da temz cok sükür tüplerm acık.eşim ilk ögrendgnde yıkıldı erkekler dha da kötü etkilenyr birkac haftada kendine geldi cok agladm ben de.doktor surekli bebegnz olur sizin en kötü aşılama yapılır diyor ama korkuyorm.varikosel en basit sorun amelyat ediliyor bildgm kadaryla ve spermler normale dönüyor korkma hiç çaresi var en azından..
Canım sorma ben kendimi geçtim artık. eşime çok üzülüyorum yıkıldı resmen. geceleri uyumuyor düşünmekten en son dün gece ağladım ben. sırtını döndü bu halde görmek istemiyorum seni dedi. inan ne yapacağımı şaşırdım. daha ilgili davranıyorum konuşmalarıma daha çok özen gösteriyorum. bakalım rabbim bizede verir inşallah canım... :KK61:

insallah bizim kadar beklemezsin cnm tek degilsin bizlerde ayniyiz uzulme burda paylas derdini
sağol canım benim çok teşekkür ederim rabbim tez zamanda kavuştursun bizi bebeklerimizle... birde haberlerde çöpe atılan bebekleri gördükçe okudukça daha çok uzuluyorum. :KK61:

Kızlarr hsg sonuclarimi aldım sol açık sağ tarafta yapişıklık varmış ama çekilirken oda açılmış yani bi sorun yok nisana kadar deneyeceğiz olmazsa asılama dedi inşallah olur yaa tüm isteyenlerin :anneadayı:

Gözün aydın caanmm ..aynı zamanda çektrdk sennle hsgyi bebek haberini de veririz inş:)

X