infertiliteyi yeneceğiz inşallahhh haydi kızlar buyrun topiğimeee

Doverim ama sizi sağlığınıza sukredin ama yaaa çocuk sahibi illaki olacaz allah nasip ettiyse allahın gücüne gider ama ya hayırsız sağlıksız bir evlat verirse bu kadar şeye. Yapmayın bende aynı surecteyim tmm uzun süredir deneyip bezdiniz ama sabır kuzular saaabır
Yaaa binlerce kez sukur...beni boyle yapan.. boyle bogan kalbimi ruhumu darlayan onca cabamin yaninda silik kalan esim.. ustune duseni tam yerine getirmemesi kac gundur konusmuyorum bi gonlumu alamayisi tutup zorla ignemi yaptrmaya gotrmeyisi yrn dr gitmem lazimdi gitmicm dedim buna ikna edemeyidi etmeyisi vs vd vs..ylnzlik hissi

Evet yaa hem hircinim inatlasiyorum ama bana biri bi dikunsa deli gibi aglivak haldeyim kalbim sikilio sanki derin derin nefes aliyorum normal aldigim nefes yetmiyor sanki kuzuuum :KK43:
Bu gece ağlayalım ağlayalım hepimiz, dualar edelim en iyisi sonra yarın kaya gibi başlayalım kuzuu toplu yapılan dualar kabul olurmuş.. Valla biz erkeklerden daha güçlüyüz sarıl kocanı bırakma kimseciklere şekercim:KK19:

Bu gece ağlayalım ağlayalım hepimiz, dualar edelim en iyisi sonra yarın kaya gibi başlayalım kuzuu toplu yapılan dualar kabul olurmuş.. Valla biz erkeklerden daha güçlüyüz sarıl kocanı bırakma kimseciklere şekercim:KK19:
Sarilamiom ahhh ahh.. icimde firtinalar kopuo ama..sarilmicam.. hatalarini anlasin sucluluk duygusu yasasin..ama nerde adam fosur fosur uyuyorrr..

Yaaa binlerce kez sukur...beni boyle yapan.. boyle bogan kalbimi ruhumu darlayan onca cabamin yaninda silik kalan esim.. ustune duseni tam yerine getirmemesi kac gundur konusmuyorum bi gonlumu alamayisi tutup zorla ignemi yaptrmaya gotrmeyisi yrn dr gitmem lazimdi gitmicm dedim buna ikna edemeyidi etmeyisi vs vd vs..ylnzlik hissi
Ah canım benim eşler böyle. Bana dün eşim ne dedi biliyor musun. ? Bende 6 sene önce kistlerle ugrastim sonucunda sag yumurtamin yarısı alındı kist kangren etmiş. Sağlıklı sol yjmurtam var sadece ve doktorum sorun olmayacağı görüşünde. Neyse eşim de biliyor zaten bu durumu. Dedi dün kedimi alsak sen bittin de kedi çıktı çocuk yap bari uğraş dedim. Bu kadar yapmaya mahalle hamiş kalırdı dedi. Dedim sen en verimli günler de boş geçtin seni goturcem dedim. Bunlar benimde agirima gidiyor ama artık kbullenmeliyiz erkekler bizler kadar hisli değil. Artık sen alican karşına gerizekalı birine anlatır gibi anlatican. Çocuk istiyorsan bu işin bir parçası olacaksın her anima şahit olup destek olacaksın ben seninle gucleniyorum beni yanlız birakma diceksin. Diceksin ki onlarda anlasın öbür türlü anlamiyolar ben bu şekilde rahatım en azından artık beni anlamiyo diye düşünmüyorum çünkü bizler gibi değiller kuşum

:KK15:
Yorulmuştur o da canım kolay değil.. Doğunun zor bir ilçesinde görev yapıyordum canım, ev arkadaşımın annesi Ankara'dan her gün arardı tabi dikkat et, geç saate kalma, iyi giyin vb... Babası öldüğü için o da annesini merak eder evde tek diye endişelenirdi o da kapıyı kilitle, ilacını al vb. derdi annesine. Baktı olmayacak ikisi de birbirine akıl veriyor 'anne sen orda ben de burda kendime iyi bakayım ikimiz de birbirimize endişelenmekten tuhaf olduk' demişti hoşuma gider hala bu muhabbetleri yani kuzum uzun lafın kısası tabi destek olcaz birbirimize de herkes önce kendini toparlasın. Bırak eşini o da kendi yaralarını sarsın, onun da vardır hayal kırıklıkları gücü sana yetmiyor belkide, biz de kendimizi tedavi edelim

Sarilamiom ahhh ahh.. icimde firtinalar kopuo ama..sarilmicam.. hatalarini anlasin sucluluk duygusu yasasin..ama nerde adam fosur fosur uyuyorrr..
He hee hiç gülesim yoktu ilahi yaa:KK48:
Bugün adet oldum işten geldik ben bi kanepeye o bir kanepeye uzandı, ikimizde mutsuzuz. Arkamı döndüm yattım önce baktım tık yok:KK48: bekledim bekledim, en son gittim yattım yanına valla canım daha güvende hissettim kendimi daha rahatladım bazen ben de inatlaşırım ama böle daha iiymiş:KK48: git sarıl kuzu sen de tabi sinirlerini daha da bozmayacaksa

Ah canım benim eşler böyle. Bana dün eşim ne dedi biliyor musun. ? Bende 6 sene önce kistlerle ugrastim sonucunda sag yumurtamin yarısı alındı kist kangren etmiş. Sağlıklı sol yjmurtam var sadece ve doktorum sorun olmayacağı görüşünde. Neyse eşim de biliyor zaten bu durumu. Dedi dün kedimi alsak sen bittin de kedi çıktı çocuk yap bari uğraş dedim. Bu kadar yapmaya mahalle hamiş kalırdı dedi. Dedim sen en verimli günler de boş geçtin seni goturcem dedim. Bunlar benimde agirima gidiyor ama artık kbullenmeliyiz erkekler bizler kadar hisli değil. Artık sen alican karşına gerizekalı birine anlatır gibi anlatican. Çocuk istiyorsan bu işin bir parçası olacaksın her anima şahit olup destek olacaksın ben seninle gucleniyorum beni yanlız birakma diceksin. Diceksin ki onlarda anlasın öbür türlü anlamiyolar ben bu şekilde rahatım en azından artık beni anlamiyo diye düşünmüyorum çünkü bizler gibi değiller kuşum
Heheee:KK48: herkesin yöntemi farklı neyden anlıyorlarsa artık, bazen ipi uzatıp bazen çekmek lazım doğru, ama ucu hep bizde hep bizde:KK48::KK70:

He hee hiç gülesim yoktu ilahi yaa:KK48:
Bugün adet oldum işten geldik ben bi kanepeye o bir kanepeye uzandı, ikimizde mutsuzuz. Arkamı döndüm yattım önce baktım tık yok:KK48: bekledim bekledim, en son gittim yattım yanına valla canım daha güvende hissettim kendimi daha rahatladım bazen ben de inatlaşırım ama böle daha iiymiş:KK48: git sarıl kuzu sen de tabi sinirlerini daha da bozmayacaksa
Aynenn .. bazen dedigin gibi inadimi kirip sokuluyorum koynuna huzur verioda.. simdi inadimi degil kafasini kirarsam huzur bulcam gibi hissediyorum..:KK49:

Sorun ne çıktı canım
Hareketlilik sayisi ileri hizli ve yavas toplam %30 cikti canim en az %50 olmasi gerekmis ve.. likefikasyon suresi var 20 dk olmali 1 saat...
bu arada takvime gore salidan beri dogurgan donemdeyim ama sali gunu sinirim tavan yapti ve kustum.. tik yok.. adam uyuyo zati gotunde pirelerle .. :) pzr gunude yumurta atimi gozukuo takvime gire..

D vitamininin polikistik over sendromlu (PKOS)kadınlarda önemli bir sorun olan insülin direncini ve kandaki androjen hormonlarını azalttığı yapılan çalışmalarda gösterilmiştir.Kısırlığın önemli nedenlerinden biri olan endometriosis oluşumunda D vitamini metabolizmasındaki sorunların rol oynayabileceği araştırılmaktadır. Adetlerin şiddetli ağrılı olduğu dismenöre durumunda D vitamini verildiğinde, şikayetlerin azaldığı saptanmıştır.Yumurtalıkları uyarmak için sık kullanılan bir ilaç olan klomifen sitratın 50 mg verildiği kadınlarda D vitamini eksikliği mevcutsa, daha az folikül yani yumurta geliştiği ve gebelik oranlarının da düşük olduğu tespit edilmiştir.Yapılan bir araştırmada tüp bebek tedavisinde kan ve folikül (yumurta) sıvısında D vitamini değerleri yüksek olan kadınlarda, düşük olanlara göre daha fazla gebelik elde edildiği bildirilmiştir.Yine sonuçları yeni yayınlanan bilimsel bir araştırmada donör yumurta alıcısı kadınların kanlarında D vitamin düzeyine bakılarak gebelik oranları karşılaştırılmıştır. Kanda bakılan formu 25 (OH) D vitamini olup, 30 ng/ml’nin üzerindeki değerler normal olarak kabul edilmiştir. D vitamini değerleri normal olan kadınlarda gerek klinik gebelik, gerekse canlı doğum oranları belirgin şekilde yüksek bulunmuştur. Bu araştırma vitaminin özellikle ‘endometrium’ üzerine etkili olabileceğini düşündürmektedir.

Çalışma sonucunda D vitamini seviyesi yeterli düzeyde iken hamilelik oranının yüzde 78, düşük olduğunda ise yüzde 37 oranında gerçekleştiği tespit edildi. Ayrıca çalışma en uygun D vitamini düzeyinin 30 ng / olduğunu göstermektedir . Yapılan çalışmalar D vitamini rolünün endometriumun dışında da olabileceğini göstermektedir. Toplanan veriler sadece donör yumurta alıcıları için yapılmakla birlikte tüp bebek hamileliklerinde de D vitaminin önemli bir rol oynayabileceğinin kanıtıdır. Çalışma bütün infertil sorunlarında hastaların D vitamini takviyesi ile doğal doğurganlıklarının artırılabileceği fikrini destekliyor.Canlı doğum oranları D vitamini eksikliği olan hastalarda yüzde 31 iken yeterli düzeyde olanlar arasında yüzde 59'dur. Farklı ırklarda D vitamininin sonuçları farklılık göstermektedir ancak bilim bunun nedenini henüz bulamadı.''

Kizlar d vitaminini eksikligini duyunca.. burda hemen arastirdim ve bu sitede bi arkadasin paylasimini kopyaladim..
sizinle paylasmak istedim..
Çalışma sonucunda D vitamini seviyesi yeterli düzeyde iken hamilelik oranının yüzde 78, düşük olduğunda ise yüzde 37 oranında gerçekleştiği tespit edildi. Ayrıca çalışma en uygun D vitamini düzeyinin 30 ng / olduğunu göstermektedir . Yapılan çalışmalar D vitamini rolünün endometriumun dışında da olabileceğini göstermektedir. Toplanan veriler sadece donör yumurta alıcıları için yapılmakla birlikte tüp bebek hamileliklerinde de D vitaminin önemli bir rol oynayabileceğinin kanıtıdır. Çalışma bütün infertil sorunlarında hastaların D vitamini takviyesi ile doğal doğurganlıklarının artırılabileceği fikrini destekliyor.Canlı doğum oranları D vitaminieksikliği olan hastalarda yüzde 31 iken yeterli düzeyde olanlar arasında yüzde 59'dur. Farklı ırklarda D vitamininin sonuçları farklılıkgöstermektedir ancak bilim bunun nedenini henüz bulamadı.'' op. Dr. Halit Firat Erdenİnternetten alinti yaptigim bu yazi kayda deger. D vitamini zaten gebelikte cok onemli. Gebe kalmayla etkisi olabilir. "30 mm den buyuk yumurta catladi" diye baslik acmistim bu gun. Dusundum de ben ilk defa d vitamini eksikligi nedeniyle igne vurulmustum. Devit 3. Ve belki de bu yuzden ilk defa catlatma ignesi vurulmadan yumurtam catladi. Kesin olmamakla beraber bu ihtimali de gozardietmemek lazim. D vitamini gebelik dusunenler ve infertiller icin ogrenilmesigereken bir deger. Bende ciddi eksiklik cikti. Yine bir sitede okuduguma gore pcos ile alakali oldugu yaziyordu. İki farkli dr asordum, alakasi olmadigini soyledi. Ama neden devit3 vurulunca yumurtakendiliginden catladi.
Hsg de cektirip tuplerinde acik oldugunu ogrenince dr a kontrole gittim ve senden kaynakli sorun yok esinde sorun var dedi. Yine de benden kaynakli olmadigi kesinlessin diye tahlil yazmasini istedim. Gecen yil prolaktin,seker,tsh normal cikti. Yumurta rezervi 1-5 olmasi gerekirken benim 19 cikti, doktor boyle bisey gormedim mukemmel dedi. Acaba dedim bunlarin disinda baska bozukluk var mi tahlil yazin dedim. Kan sayimi, 25 hidroksi, glukoz,hemogram ve D VITAMINI tahlili istemis, daha once hic bakilmamisti D ye. Hatta vitaminle ne ilgisi olabilirki dedim. Doktorum alaninda cok uzman. ona bir kez daha guveniyorum...

1,5 yıllık evliyim bir yıl oldu canım hiçbir problem yok görünüyor bekliyoruz... Senin nedir durumun canım ne kadar oldu
Bi arkadas 2 yil ewli ve 2 yildir olmuo. Esinde ve kendinde problem yokmus sonuclar normal. Bundan once iki kez asilama yapmislar ,sonuc negatif olunca doktorumu onerdim.sehirdisindan geliyorlar Simdi Hsg cektirdi dun, tupler de acik sorun yokmus. Adetleri de duzenli.. Doktorum demiski sorun yok, hsg cekilen ayda normal yolla hamile kalma sansin yuksek, 1_2 deneyin, olmazsa gel tup bebek yapalim basari sansin %80 demis. Haaa birdee, iliskiye girerken cok stres yapiosunuz galiba kendinizi kasmayin olacagi varsa da olmaz demis. Cocugumuz olsun,hadi yapalim diye zorluosunuz galiba kendinizi demis. _Ki hakliymis da dusuncesinde_
Insallah sizin de olur...

Hareketlilik sayisi ileri hizli ve yavas toplam %30 cikti canim en az %50 olmasi gerekmis ve.. likefikasyon suresi var 20 dk olmali 1 saat...
bu arada takvime gore salidan beri dogurgan donemdeyim ama sali gunu sinirim tavan yapti ve kustum.. tik yok.. adam uyuyo zati gotunde pirelerle .. :) pzr gunude yumurta atimi gozukuo takvime gire..
Kizzz ilacla sayi ve hareketlilik artiomus die duydum,canini sıkma hic. Bizde sayi 119 milyon, hareketlilik 72, lifek,suresi 15 dakika.. da morfoloji 1 olduktan sonra hic bir onemi yok doktorlar direkt tup bebek diyor ;( sen yine iyisin, morfolojiye pek care yok...

Kizzz vur dedik öldürdün sen de hemen :KK66:)) yalniz ben ondan ust sewiyede olursam onu begenmem(eşim olacak kisi icin gecerli) dolayisiyla onun maasinin,isinin,egitim duzeyinin benden iyi olmasi gerek. Esim mufettis,ben bankaciyim. Sadece cocuk konusunda ezdi beni, tedavi falan olmuyosun,dr a gitmiyosun nereye kadar erteleyeceksin dedi, onun zoruyla kostum doktora :KK66: esim tek cocuk,abisi yeni vefat etti.yasimiz 27. Ustunde baski vardi sanirim yapsaniza vs diye. Kayinwalideme bende sorun var dr a gidiyorum dedim,birdaha hic sormadi kimseye de dememisler. anlayislilar allahtan. Esimin beni ezmesi gibi bi durumu olamaz cunku ailece beni sewiyorlar,basta annesi bogar onu :KK66: gecen annesiyle tartismis, nie dedim kiziyosunki baska kimin var hayatta,öldüklerinde cok uzulursun demistim. Sonra bana sarilip iyiki varsin ve eşimsin dedi. Normalde tartismayiz biz,cok nadirdir. Ben kuserim trip atarim sonra bisekilde gelir beni gidiklar,bogusur,simarir barisiriz.. küs bile olsak asla ayri yatmayiz. Simdi 2 ay sehirdisina egitime gidecek, dondukten sonra yine 3ayligina turneye gidecek,haftada 3 gun spor, aksaminda 2_3 saat ders calisir.. saniyorum beklemekten de bunaldim. Kpss yi kazanmasini,askerligini bekledim,kurum sinawlarini kazanmasi icin dugunu erteledim,ewlendim 6 ay egitime gitti,simdi yine dersi sporu.. telefon olayi da tuz biber oldu. Simdi birde benden kaynakli olmadigini ogrenip bosuna gunahimi alip kirdigi icin de ayrica uzgunum. Sanirim bunaldim buara. Ailesi de dio ,kiza da yazik oglum seni beklio hep die.. aileler de cok iyi anlasiyor.sewiyorum şapşalı :KK66: ama cok kirdi beni o zamanlar,en buyuk kawgamiz oydu diyebilirim. Ama bosunaymis hersey. Onun yaptigini ben ona yapamamki, Hayir ve ser allahtan ben kimimki.. yuzune kakmak bana yakismaz,icim acır. Olmuosa bosanayim da demem. Oncelikli derdim sigarayi biraktirmak ona. ben kendimi ezdirmem,en son konusurum ama o verecek cevap bulamaz. Genel olarak kimse kirilmasin,uzulmesin,ara bulayim,hatam varsa hemen duzelteyim mantigindayim. Ailemden de uzaktayim,o da bunlara dalinca yalniz hissediyorum kendimi. O da dioki lahn ben aptalmiyim cokmu sewiyorum ders calismayi,ben bilmezmiyim gezip tozmayi diyo. Hersey ikimuz icin,rahat gelecek icin diyor. O da hakli :KK66: neyse egitimi bitsin de, tup bebege baslayalim, zamana ihtiyacim var sanirim

benim işim bu canım ezileni savunmak. senin anlattıklarına göre bu sonuç çıktı neticede...

eşimin sosyal statüsünün benden yüksek olması elbette önemli ama sonuç senin yaşadıkların gibi olur.

sen mutlu isen hayatından birşey diyemem tabi.. sonucu neye bağladın.. zamana... bizim de dediğimiz gibi

X