infertiliteyi yeneceğiz inşallahhh haydi kızlar buyrun topiğimeee

Benim de 25 dusuk cikti bundan iki ay once doktor igne verdi kullandim 2 tane. Ayda 1 tane vuruldum yani. Ama sonra kontrole gitmedim. Cok mu onemliymis ki
Canim bilemiyorum kiii burda twty dedi sanrim sonra bende arastirdim... sana yine iyi igne vermis.. bana seninkinin yani sinirin o kdr altinda damla ile gecistirdi...ve bende.. kontrole cagirdi gitmedim.. yaaa bi baglanti var mi dersin..

Kizlar d vitaminini eksikligini duyunca.. burda hemen arastirdim ve bu sitede bi arkadasin paylasimini kopyaladim..
sizinle paylasmak istedim..
Çalışma sonucunda D vitamini seviyesi yeterli düzeyde iken hamilelik oranının yüzde 78, düşük olduğunda ise yüzde 37 oranında gerçekleştiği tespit edildi. Ayrıca çalışma en uygun D vitamini düzeyinin 30 ng / olduğunu göstermektedir . Yapılan çalışmalar D vitamini rolünün endometriumun dışında da olabileceğini göstermektedir. Toplanan veriler sadece donör yumurta alıcıları için yapılmakla birlikte tüp bebek hamileliklerinde de D vitaminin önemli bir rol oynayabileceğinin kanıtıdır. Çalışma bütün infertil sorunlarında hastaların D vitamini takviyesi ile doğal doğurganlıklarının artırılabileceği fikrini destekliyor.Canlı doğum oranları D vitaminieksikliği olan hastalarda yüzde 31 iken yeterli düzeyde olanlar arasında yüzde 59'dur. Farklı ırklarda D vitamininin sonuçları farklılıkgöstermektedir ancak bilim bunun nedenini henüz bulamadı.'' op. Dr. Halit Firat Erdenİnternetten alinti yaptigim bu yazi kayda deger. D vitamini zaten gebelikte cok onemli. Gebe kalmayla etkisi olabilir. "30 mm den buyuk yumurta catladi" diye baslik acmistim bu gun. Dusundum de ben ilk defa d vitamini eksikligi nedeniyle igne vurulmustum. Devit 3. Ve belki de bu yuzden ilk defa catlatma ignesi vurulmadan yumurtam catladi. Kesin olmamakla beraber bu ihtimali de gozardietmemek lazim. D vitamini gebelik dusunenler ve infertiller icin ogrenilmesigereken bir deger. Bende ciddi eksiklik cikti. Yine bir sitede okuduguma gore pcos ile alakali oldugu yaziyordu. İki farkli dr asordum, alakasi olmadigini soyledi. Ama neden devit3 vurulunca yumurtakendiliginden catladi.
Ben baktırdım mı acaba ya hiç hatırlamıyomm :KK43:

Ben baktırdım mı acaba ya hiç hatırlamıyomm :KK43:
Ben devlet hast baktirdim canim biraz uzun suruo sonuc atiyorum toplu bir tahlil 3 gunse 1 haftaya ancak cikti sonuc.. kadin d. Dr uma gittigimde bunu soledim.. damla verdimi dedi kullaniyormusun evet dedim.. ustunde bidaha durmadi.. bence hepbirlikte bunu bir arastiralim paylastigim alinti yaziyi herkes okusun..

Selam kızlar nasılsınız. ? Bilmeyenler için paylaşmak istedim adetiniz boyunca günde 1 fincan adaçayı tüketin. Adetten sonra çalışmaya başlarken bırakın söktürücü etkisi vardır. Maydanoz, kekik, adaçayı, çiğ tuketmeyin mutlaka pişmiş yemek icindeyse tüketin. Bunlar söktürücü etkili sebzelerdir. Allahım mübarek Cuma gecesi Hürmetine biz kullarına sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin sağlıkla buyutmeyi nasip etsin inşallah amin.

Allahimmmmmmmmm...nefes alamiyorum sanki yaaa..en son dr gittigimde evliliginin 5. Yilinda bayan vardi 2 dusugu vardi.. 2. Asilamasinin sonucunu bekliyordu..
dedi olmazsa artik bosanmaya gidicek bu is..sikildik artik bir ses istiyoruz evde fln dedi.. canim sikilip esimide benim kadar mucadeleci gormedukce bu sozler kafamda calkalanip duruo...
kendimi iyi hissetmiyorum
Canım duygusallaşıyoruz gitgide, ne duysak kendimize uyarlıyoruz, zayıflıyor psikolojimiz, yıpranıyoruz.. Evet uzun bir süre yorucu ama bir de bunları düşünüp kendini üzme lütfen..

1,5 yıllık evliyim bir yıl oldu canım hiçbir problem yok görünüyor bekliyoruz... Senin nedir durumun canım ne kadar oldu
Biz mayıstan beri deniyoruz.1 yıl olmadı henüz onun için ayrıntılı bakılmadı testlerde.Çok umutlanmak stemiyorum ama bu ay bu topicten bikaç hamile çıkacak gibi:)

Canım duygusallaşıyoruz gitgide, ne duysak kendimize uyarlıyoruz, zayıflıyor psikolojimiz, yıpranıyoruz.. Evet uzun bir süre yorucu ama bir de bunları düşünüp kendini üzme lütfen..
Evet yaa hem hircinim inatlasiyorum ama bana biri bi dikunsa deli gibi aglivak haldeyim kalbim sikilio sanki derin derin nefes aliyorum normal aldigim nefes yetmiyor sanki kuzuuum :KK43:

Selam kızlar nasılsınız. ? Bilmeyenler için paylaşmak istedim adetiniz boyunca günde 1 fincan adaçayı tüketin. Adetten sonra çalışmaya başlarken bırakın söktürücü etkisi vardır. Maydanoz, kekik, adaçayı, çiğ tuketmeyin mutlaka pişmiş yemek icindeyse tüketin. Bunlar söktürücü etkili sebzelerdir. Allahım mübarek Cuma gecesi Hürmetine biz kullarına sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin sağlıkla buyutmeyi nasip etsin inşallah amin.
Kuzu hg.. Rabbim yuzumuzu guldursun inslh.. :KK43:

Evet yaa hem hircinim inatlasiyorum ama bana biri bi dikunsa deli gibi aglivak haldeyim kalbim sikilio sanki derin derin nefes aliyorum normal aldigim nefes yetmiyor sanki kuzuuum :KK43:
Kendini sıkma ağlamak istiyorsan ağla ve rahatlat kendini kasma bende durup dururken agliyorum ama sonra dönüp diyorumki allahima hamd olsun saglikliyim eşim sağlıklı yanımda. Ha sorun yokmu olmazmii ama hayatta herşey var zaten. Aile faktörü çevre faktörü bende sen gibiyim takıp catacak yer ariyorum ama sonrada yatistiriyorum kendimi. Bize bizden başka dost yok kuzucum kendine iyi davranmazsan hasta olursun:KK67::KK19::KK19::KK19::KK31:

Kendini sıkma ağlamak istiyorsan ağla ve rahatlat kendini kasma bende durup dururken agliyorum ama sonra dönüp diyorumki allahima hamd olsun saglikliyim eşim sağlıklı yanımda. Ha sorun yokmu olmazmii ama hayatta herşey var zaten. Aile faktörü çevre faktörü bende sen gibiyim takıp catacak yer ariyorum ama sonrada yatistiriyorum kendimi. Bize bizden başka dost yok kuzucum kendine iyi davranmazsan hasta olursun:KK67::KK19::KK19::KK19::KK31:
Oyle tabii cok haklisin.. aglamak bile zor gelmeye basladi..ilk asilamam tutmadiginda deli gibi agladim.. 2. Tutmadiginda kahroldum bittim ama hc agliyamadim..

Doverim ama sizi sağlığınıza sukredin ama yaaa çocuk sahibi illaki olacaz allah nasip ettiyse allahın gücüne gider ama ya hayırsız sağlıksız bir evlat verirse bu kadar şeye. Yapmayın bende aynı surecteyim tmm uzun süredir deneyip bezdiniz ama sabır kuzular saaabır

Biz mayıstan beri deniyoruz.1 yıl olmadı henüz onun için ayrıntılı bakılmadı testlerde.Çok umutlanmak stemiyorum ama bu ay bu topicten bikaç hamile çıkacak gibi:)
İnşallah canım inşallah En Büyük KK Dolsun taşsın burası bebeklerle. Biz de artık ağlayan değil göbek atıp oynayan ifadelerle süsleyelim mesajlarımızı:KK70::emir_bebek::KK28::KK71::emir_bebek::KK49::KK76::emir_bebek:

Oyle tabii cok haklisin.. aglamak bile zor gelmeye basladi..ilk asilamam tutmadiginda deli gibi agladim.. 2. Tutmadiginda kahroldum bittim ama hc agliyamadim..
Kabulleniyo insan sonuçta bitanem huysuz huzursuz olabiliyoruz evet ama sabır kuzum olacak inan az bi sürede

X