Şampuan ve Saç Kremleri inde dimethicone olmayan ampuanlar?

bende avon sampuanı vardı baktım sampuanımda var ama sackremimde bu madde yok :))) ekstra sampuan alcam tresan yada hacısahir onlarda yokmus arda onlarla yıkcm artk.

Gliss'te var canlarımsengözlerimebaksanab
yaban gülü özlüsünde var bende dün aldımm
Benim aldığım şampuan pembe şişesi şeffaf
Tüm seriye baktım hepsinde de vardı vallaCADIARZU
nedenine gelirsek saçlarımın dipleri yağlı uç kısımları sert
Zarar gördüdee..mafoldumben
Bitkiseller daha da kurutacağından bunu aldım
Bitince değiştiricem alıştırmayacağım yanii silikona:eek:lmaz:

Silikonsuz şampuanlar benim eskiden ince telli yumuşak olan saçlarımı bile iğrenç hale getiriyor.Ne kadar kullanmak istesem de bitkisel şampuanlar bir süre sonra saçımı mahvediyor.Bu yüzden krem silikon vs nin çok olmadığı şampuana bakmak lazım.Mesela benim bildiğim en yoğun kremli şampuanlar Elidor ve Panthene özellikle yağlı saçlılara tavsiye etmem.

Silikonsuz şampuanlar benim eskiden ince telli yumuşak olan saçlarımı bile iğrenç hale getiriyor.Ne kadar kullanmak istesem de bitkisel şampuanlar bir süre sonra saçımı mahvediyor.Bu yüzden krem silikon vs nin çok olmadığı şampuana bakmak lazım.Mesela benim bildiğim en yoğun kremli şampuanlar Elidor ve Panthene özellikle yağlı saçlılara tavsiye etmem.

Canım bu silikon deriyi kapladığından dökülmenin ana sebebi gösteriliyor eczanede saç analiz makinesinde net görülüyor büyütünce uzak durmak lazım

Ucuz market şampuanları bir felaket ben bütçeyi biraz zorluyorum bu konuda çünkü saç zaten günlük stres asabiyetten etkileniyor sigara filan yerimseniben

ben glissin beyaz sise mor kapakli sampuanindan aldim icinde dimeticon yok ve keratinli bakalim henuz iki kere yikadim sonra gelismeler nasil olur bilmem

Canım bu silikon deriyi kapladığından dökülmenin ana sebebi gösteriliyor eczanede saç analiz makinesinde net görülüyor büyütünce uzak durmak lazım

Ucuz market şampuanları bir felaket ben bütçeyi biraz zorluyorum bu konuda çünkü saç zaten günlük stres asabiyetten etkileniyor sigara filan yerimseniben

Silikon'un zarar verdiğine eminim fakat tüm güzel şeylerin bir de kötü etkisi var.Bitkisellerle denedim yapamıyorum ince telli yağlı dediğim saçlarım keçe gibi oluyor ve permada yıprandığından dolayı sanki daha bir yanmış yıpranmış duruyor.Bu yüzden fazla kremli olmayan şampuanlar tercih etmeye çalışıyorum.Elidor vs saçımı çok yağlandırıyor ama diğer şampuanlardan işime yarayanlar çıkıyor.Çok şükür ki dökülme sorunum yok :)

sebamed'in hiçbir ürününde bu ve buna benzer zararlı maddeler yok. rahatlıkla kullanabilirsiniz.

gliss lerde de yokkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemileÇok üzgünüm çoook:dance:

şampuanında yok ancak saç kreminde var

bir yerde okuduğuma göre kremlerin çoğunda olduğu söyleniyor
bundan yola çıkarak kremsiz olan şampuanların büyük çoğunluğunda olmadığını varsayabiliriz ama işte asıl olan benim gibi kuru bir saça sahip olan kişiler bol bol saç kremi kullanıyor istesekte istemesekte pff

az önce internetten bütün ürünlerine baktım sadece mor olanın şampuanında yok diğer bütün ürünlerinde bol miktarda mevcut

Son düzenleme:
bioblasın şampuanında silikon var mı acababilmiyorumkismile bilen var mı kızlar ne alıp kullanacağımı şaşırdım valla

dfn garlı nın kimyageri başka bi şampuan daha çıkarmış may ra die ben onu kullanıorum ondada yok üstelik kremiyle kullanınca saçı daha yumuşak yapıodfn garlıyıda herkes bilio ve bi iki olumsuz yorum yapıldı die almamıştım :))))

Komilinin şampuanlarında da yok

komilinin yeşilçaylı olanında silikon yok ama sert bir saça sahip oldum, boyalı saçlar olanını aldım dimethicone var içinde tabi saç yumuşak oldu ama dökülmede cabası komilinin 2 yada 3ü hariç diğerleri dimethiconlu neredeyse tüm serisini kullandım kokularıda aynı fark göremedim neden düzgün bir şampuan yok bilmiyorumkismile

komili bebe de yok simdi baktim kaydirigubbakcemile3
suan onu kullaniyorum onceki kullandiklarima gore daha yumusak ve parlak yapti guzel kokmasida cabasi .
bide sac kremlerinde goremedim ben .s

malesesef şampuanların hemen hemen hepsinde var. dikkatli okuyun sonu-one ile bitenlerin hepsi silikon: komili, elsev, elidor, hoby,,,,,bazen bazı türlerinde olmayabiliyor iyice okumak lazım..

içinde olmayan yok gibi,,,,,,,hatta geçen bir arkadaşım dedi markayı hatırlamıyor ama bebek şampuanında görmüş..daha neler.
birara hiçbir şampuandan memnun kalmayınca kendimden şüphelenmeye başladım, sonra öğrendimki içinde silikon olan şampuanlar saçı sarıp dış etkenlere karşı koruma sağlıyor ama bir süre sonra saç yeterince nem hava,,,,alamayınca ya kurumaya yada aşırı yağlanmaya başlıyor ve işe yaramayan şampuanlara baktım hepsinde silikon.

özellikle hoby den sonra saçlarım berbat oldu, aşırı kepeklenme yağlanma. sonraa tam kurtuldum dedim, elidor aldım-tavsiye üzerine-ilk bir kaç yıkama tamam iyi-ama sonrası tam bir felaket banyodan çıkmışım, saç derisini elledikçe bebeklerdeki gibi-kuvak oldu, deliricemmm
herneyse şu an bebe şampuanı kullanıyorum, fena değil ama bir süre saçım rahatlasın istiyorum. ve içinde silikon olmayan saç kremi henüz görmedim
geçen dikkat ettim glissin şu ürününde silikon yok niyetim ondan alamak. acaba iiçinizde kullanan varmı??
gliss liquid silk gloss açık pembe renkte. malesef linkini veremiyorum..

orfilame'in doğal şampuan serisinde yok ben baktım... saç kremlerinde de yok ama SLS var :KK43:

malesesef şampuanların hemen hemen hepsinde var. dikkatli okuyun sonu-one ile bitenlerin hepsi silikon: komili, elsev, elidor, hoby,,,,,bazen bazı türlerinde olmayabiliyor iyice okumak lazım..

içinde olmayan yok gibi,,,,,,,hatta geçen bir arkadaşım dedi markayı hatırlamıyor ama bebek şampuanında görmüş..daha neler.
birara hiçbir şampuandan memnun kalmayınca kendimden şüphelenmeye başladım, sonra öğrendimki içinde silikon olan şampuanlar saçı sarıp dış etkenlere karşı koruma sağlıyor ama bir süre sonra saç yeterince nem hava,,,,alamayınca ya kurumaya yada aşırı yağlanmaya başlıyor ve işe yaramayan şampuanlara baktım hepsinde silikon.

özellikle hoby den sonra saçlarım berbat oldu, aşırı kepeklenme yağlanma. sonraa tam kurtuldum dedim, elidor aldım-tavsiye üzerine-ilk bir kaç yıkama tamam iyi-ama sonrası tam bir felaket banyodan çıkmışım, saç derisini elledikçe bebeklerdeki gibi-kuvak oldu, deliricemmm
herneyse şu an bebe şampuanı kullanıyorum, fena değil ama bir süre saçım rahatlasın istiyorum. ve içinde silikon olmayan saç kremi henüz görmedim
geçen dikkat ettim glissin şu ürününde silikon yok niyetim ondan alamak. acaba iiçinizde kullanan varmı??
gliss liquid silk gloss açık pembe renkte. malesef linkini veremiyorum..

pembe gliss kullandım ben fena değildi güzeldi..

X