imkansızmıdır

çok yanlış bi yoldasın :1no2: ama hayat senin hayatın adını kötüye çıkarmadın boşan :teselli:

allah hakkinda hayirlisini versin canim ama bence hemen bosan ve bosanma sirasinda gorusmebosandikdan sonra istedigini yap ama simdi degil cocugun icin bunu yapmalisin dusun bunu duyarsa esin cocugunu elindende alabilir diye dusunuyorum tabi istemiyorsan bilemem....

hiç bi erkek eşine gereken ilgiyi göstermiyor diye adatılmayı haketmez....
çok yanlış bi yoldasınız bir an önce ayrılın hem ne kadar büyük bi terbiyesizlik sizin yaptıgınız eşinizi aldattıgınız adam nasıl oluyorda eşinizinden olan bebegi yavrum diye seviyor sahipleniyor sonunuz hiç hayra alamet gözükmüyor aklınızı başınıza alın

ya kızlar şu bir gerçekki biz kadınlar bir dal bulmadan başkasını bırakmayız.haaa o dal sağlammıdır yoksa daha mı çürüktür bilinmez tabii.ben derim ki sana madem çok mutsuz bir evliliğin var duygusal anlamda da bitmişki başkasını sevmişsin ayrıl eşinden ve her şeyi adabına göre yap.hemenden de diğer adamla böle bişey düşünme ..hayata bir kez gelinir ne diye kendine dar ediyorsun ki dünyayı.suyu akarına bırak gitsin.bence sana fikir değil biraz cesaret lazım.hakkında hayırlısını iste ve yoluna devam ett allah yardımcın olsun.
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler herşeyi okudum.Evet haklısınız kimse kimsenin bulunduğu durumun acısını tam hissedemez.Eşimi severek evlenmedim sadece alışkanlıktı düşünmeden evlendim ve daha balayında beni dövmesi gerekmezdi ve yılarca bana bunları yapmamalıydıEşimle boşanmadım çünkü maddi özgürlüğüm yok ailem ise beni baskı altına alır ve akrabalar komşular tüm çevre sorguya tutar.Fedaixsin yorumunda ilk dikkatimi çeken ''biz kadınlar bir dal bulmadan başkasını bırakmayız''.Çok doğru elbette ben şevkate açtım saçımın okşanmasına mesela seviyorum kelimesini duymaya.Hayatımdaki kişi maddi çöküntüde ve bende işsizim diyar diyar gezmekten işsiz kaldım bebeğimde var çalışamıyorum.Kısmetse bu sene iyi bir iş bulucam.O kişi boşanmamı istiyor istemesinede şuan bir ticaret işine atıldı zaten bu işinde ilerlersin beni bu evde birsaniye tutmaz...( Yaptığım hem ayıp hem günah ama ben eşim bana bağırırken eşim gururumu yerle bir ederken onu aldatmıyordum.)

allah hakkinda hayirlisini versin canim ama bence hemen bosan ve bosanma sirasinda gorusmebosandikdan sonra istedigini yap ama simdi degil cocugun icin bunu yapmalisin dusun bunu duyarsa esin cocugunu elindende alabilir diye dusunuyorum tabi istemiyorsan bilemem....

Yorumunu için teşekkürler.Bebeğimsiz yaşayamam.

BOŞANMAN GEREKTİĞİNi ONCA MESAJDAN SONRA MUTLAKA ANLAMIŞSINDIR.
FAKAT BU YASAK AŞKI YAŞARKEN HİÇMİ MİNİCİK BEBEĞİNİ DÜŞÜNMEDİN.
BANA ÖYLE GELİYORKİ BİRGÜN ŞU ANDA YAŞADIKLARINDANDA SIKILIP YENİ AŞKA YELKEN AÇMAYA KALKACAKSIN.
ÇÜNKÜ İYİCE TARTIP BİÇMEDEN HAREKET EDİYORSUN.
EŞİN SANA KARŞI İLGİSİZ OLABİLİR ( Bu tabiki çok yanlış ) KİLOLARIM VAR DİYORSUN.
KEŞKE ÖNCE ONLARDAN KURTULMAK İÇİN ÇABA SARFETSEYDİN, EŞİNİN DİKKATİNİ ÇEKSEYDİN ÖNCE...
BEBEĞİNE YAVRUM DİYORMUŞ BİRDE YASAK AŞKINLA GÖRÜŞÜRKEN ONCACIK BEBEKTEMİ YANINIZDA OLUYOR.
ŞEFKAT TEN BAHSEDİYORSUN, KEŞKE SENDE AİLE MÜESSESİNE DAHA ŞEFKATLİ OLSAYDIN.
KEŞKE ÖNCE AYRILSAYDIN.

HER DURUMDA OLAN EŞİNE ve MİNİCİK BEBEĞİNE OLMUŞ :KK43:(

Fedaixsin yorumunda ilk dikkatimi çeken ''biz kadınlar bir dal bulmadan başkasını bırakmayız''.Çok doğru

katılmıyorum, her bosanan boyle mi baska bi dal bulmus mu demek oluyor bosandiysa mesela*

sevmediginiz kisiyle evlenmissiniz, basindan belliymis gonlunuzun kayabilecegi...
sevginin olmadigi yerde iste hersey olabiliyor, dikkatli olmak lazim bu da ornek olsun biz bekarlara

canım arkadaşım gerçekten yanlış yoldasın evet sevgiye saygıya aç muhtaç olabilirsin fakat evliyken başka bi ilişki yaşaman hiçte eşine karşı adaletli bir seçim değil seni yargılamak tabikide bize düşmez bu senin hayatın ama bence iyi düşün taşın çünkü bir evladın. şimdi o kişiyle çok mutlu olabilirsin ama ileride ne olur onu kestirmen mümkün değil evlenen kişiler mutlaka mutlu olacağım hayalleriyle evlenirler fakat mutluluğu yakalayanda var yakalayamayanda hiç kimse mutsuz olacağım diye evlenmez bende birsürü şey yaşadım eşim beni aldattı ama ben mutsuz olduğum için bir başkasıyla evliyken bir ilişki kuramam çünkü kendimden önce yavrularımı düşünürüm ne demek istediğimi anlamışsındır umarım canım kafanı yastığa koy ve düşün bir yanlış diğer yanlışı beraberinde getirir sakın unutma:1no2::çok üzgünüm:

bir de bence baskasinin sana daha iyi davranmasi esinle arani daha da acacaktir...sen kafanda surekli karsilastiriyorsundur ikisini ..

sen kararini vermissin, sevgilinin durumu duzelince bosanip ona gideceksin...bak ona gitmen de maddi durumuna bagli demek ki yani durumu duzelmezse gitmeyecek misin? anlamadim ben sevgi bu mu

YAPTIĞIN SON YORUM BANA PEK SICAK GELMEDİ.
EŞiM BANA BAĞIRIRKEN BENİM GURURUMU İNCİTİRKEN BEN ONU ALDATMIYORDUM YAZMIŞSIN.
BU MU YANİ CEVABIN. SIĞINMA EVLERİNE GİTSEYDİN. SONRA DA BULURDUN ŞEFKATİ.
SONRA BİRLİKTE OLDUĞUN İNSANA DA PES DOĞRUSU...
ÇOK SEVİYORSA SENİ BİR SANİYE TUTMAZSA ŞİMDİDE TUTMASIN.
SONUÇTA SEN KOCANLA AYNI YATAĞI AYNI EVİ PAYLAŞIYORSUN.
BU NE BİÇİM MİDE.
SENDE ÇOK SEVİYORSAN SEVDİĞİN ADAMLA GÖĞÜS GER SIKINTILARA.
HEM ELİM BALDA OLSUN HEM GÖNLÜM DALDA OLSUN.

OHHH NE ALA MEMLEKET...

o adam gerçekten seninle evlenir mi?? kocasını aldatan ve bir bebek sahibi...evlenmek isteyen erkek oyalamaz,mana-mazeret bulmaz hemen her şeyi kenara atıp sana kavuşmak için her şeyi yapar...

bu kadar seviyorsa seni kocanla nasıl paylaşıyor??sen her gece kocanla yatarken bunu hangi aşık erkek kaldırır??

ben öyle kadınlar tanıyorum ki erkeklerin elinde oyuncak olan,erkeklerin kullandığı!!!

sen gerçekten seninle evleneceğine inanıyor musun? bunca insan gördüm,bunca yıl insanlara ablalık yaptım ve okuduklarımdan çıkardığım yegane sonuç şu: dikkat et.eşinden seni ayırıp sonra da ticareti vb.mazeret gösterip seni şappadak ortada bırakmasın.çocuksuz da kalırsın eski kocana da yanarsın...
bak işin gücün de yok yakma kendini.......
güzelim böyle şeyler etrafta çok oluyor çoook dönüyor...adam evlenecem deyip pek çok kadını oyalıyorlar...çocuklarına baba dedittirip tekme atan namussuzlar da tanıyorum.kimseye güvenme adama inanma.

ha inanacaksan sonuçlarına da katlan:::
1) etrafa rezil olursun
2) kocandan olursun
3)çocuğunun yüzüne hasret yaşarsın
4)toplum böyle bir durumu kaldırmaz maalesef kimse sana hoşgörülü yaklaşmaz...

kaçımız evliliklerimizde sevgiye aşka aç yıllar geçirdik...sen sırılsıklam aşık olmuşsun aklını başına topla....dost acı söyler...iyiliğin için uyarıyorum.....ama inşaallah niyetinde ciddidir adam ama bana sorarsan çoook uzak bir ihtimal.....

birlikte oldugun erkek seni sevmiyor, seni sevse asla katlanamaz seni baskasiyla paylasmaya, erkeklik gururuna yediremez...sen akıllı kadınsın kendini garantiye almadan bosanmazsin ama bosanirsa o adam senle evlenmez bence...o su durumdan heyecan duyuyor bana gore

zaten daha simdiden kivirmis, ticarette bi ilerliyim o zaman evleniriz diye...sana net bir sey bile soylememis
bu kadar kor musun lutfen

bir de esin bunu ogrenirse cok kotu olur, erkekler de hisseder unutma

Son düzenleyen: Moderatör:
birlikte oldugun erkek seni sevmiyor, seni sevse asla katlanamaz seni baskasiyla paylasmaya, erkeklik gururuna yediremez...sen akıllı kadınsın kendini garantiye almadan bosanmazsin ama bosanirsa o adam senle evlenmez bence...o su durumdan heyecan duyuyor bana gore

zaten daha simdiden kivirmis, ticarette bi ilerliyim o zaman evleniriz diye...sana net bir sey bile soylememis
bu kadar kor musun lutfen

bir de esin bunu ogrenirse cok kotu olur, erkekler de hisseder unutma

hah seveyim seni ben de bunları dedim işte .... kadın kendini mahvedecek adam da hevesini almış olacak....

hah seveyim seni ben de bunları dedim işte .... kadın kendini mahvedecek adam da hevesini almış olacak....

erkeklerin oyununa gelmemek lazim
anliyorum aslinda ask kor ediyor insanin gozunu
yani aslinda o da farkindadir ama sevdigi icin bahaneler uretir beyninde, adamin oyunlarina, adamdan once kendini ikna eder zaten oyle degil, sundandir bundandir diye...

bunun temelinde sevmedigi biriyle evli olmasi yatiyor, beklentiler karsilanmayinca disardaki en ufak sevgi bile cekici gelir insana...Ta ki disardakinin gercek sevgi olmadigini anlayana kadar, insallah bunu anladiginda elindekileri kaybetmezsin...

Insan kendini mutsuz zannedip baska mutluluk pesine dustugunde anlar aslinda eskiden mutlu oldugunu, pesinde kostugunun ise gercek mutsuzluk oldugunu..

Demisin ki sefkate hasretim. Ama sen esini sevmemissin ki, o da bunu kesinlikle anlamistir, farketmistir ve o yuzden hircinlasmistir. Sevmedigin bir insandan sefkat sevgi bekliyorsun da sen ona sevgi verebildin mi?

Hala kendini savunucu cümleler yazmışsın evet yanlış yoldayım haklısınız dememişsin.Aklımı başıma almam gerek dememişsin..
Yaa her şeyi bir kenara bırak evladını kucağına aldığında hiç mi vijdanın sızlamıyor.O melek gibi yavrudan hiç mi utanmıyorsun..
Lütfen aklını başına al sonuçta sadece eşinden değil yavrundan da olacaksın dikkat et...

seni yargılamak bana düşmez
ama madem mutsur bir evlilğin var ne diye bebek yaparsın?
o bebeğin günahı neydi?
okadar mutsuzdun madem neden ayrılmadın yol yakınken dönmedin
hadi eşini sevmiyorsun onu aldatıyrosun buna dicek zaten bişey bulamıyorum ama bebeğin başka adamın kollarına verip ona nasıl yavrum demesine izin verebilirsin
onun bir babası var zaten ikinciye ihtiyacı yok bence
eşinden ayrıl biran önce sonra o çok sevdiğin kişi ile mutlu hayatınıza devam edin
burda açıdığım tek kişi o masum yavrudur

o adam gerçekten seninle evlenir mi?? kocasını aldatan ve bir bebek sahibi...evlenmek isteyen erkek oyalamaz,mana-mazeret bulmaz hemen her şeyi kenara atıp sana kavuşmak için her şeyi yapar...

bu kadar seviyorsa seni kocanla nasıl paylaşıyor??sen her gece kocanla yatarken bunu hangi aşık erkek kaldırır??

ben öyle kadınlar tanıyorum ki erkeklerin elinde oyuncak olan,erkeklerin kullandığı!!!

sen gerçekten seninle evleneceğine inanıyor musun? bunca insan gördüm,bunca yıl insanlara ablalık yaptım ve okuduklarımdan çıkardığım yegane sonuç şu: dikkat et.eşinden seni ayırıp sonra da ticareti vb.mazeret gösterip seni şappadak ortada bırakmasın.çocuksuz da kalırsın eski kocana da yanarsın...
bak işin gücün de yok yakma kendini.......
güzelim böyle şeyler etrafta çok oluyor çoook dönüyor...adam evlenecem deyip pek çok kadını oyalıyorlar...çocuklarına baba dedittirip tekme atan namussuzlar da tanıyorum.kimseye güvenme adama inanma.

ha inanacaksan sonuçlarına da katlan:::
1) etrafa rezil olursun
2) kocandan olursun
3)çocuğunun yüzüne hasret yaşarsın
4)toplum böyle bir durumu kaldırmaz maalesef kimse sana hoşgörülü yaklaşmaz...

kaçımız evliliklerimizde sevgiye aşka aç yıllar geçirdik...sen sırılsıklam aşık olmuşsun aklını başına topla....dost acı söyler...iyiliğin için uyarıyorum.....ama inşaallah niyetinde ciddidir adam ama bana sorarsan çoook uzak bir ihtimal.....

Biz evli gibi değiliz

Aşağıda kopyaladığım yazıyı başka bir arkadaşımız paylaşmış bizimle. Senin yazdıklarını okuduktan sonra tesadüfen bu yazı dikkatimi çekti ve senin yaşadığın durum aklıma geldi. Öncelikle bu yazıyı bizimle paylaşan arkadaşa teşekkür.. Çok güzel ve anlamlı. Bence sende oku bir virgül bile atlamadan. Kimseyi kesinlikle kınayamam haddim değil. Yalancı dünya da yaşıyoruz bugün ben asla yapmam deriz ama sonra kabak gibi başınıza patlamış. Bilemeyiz gelecekte ne yaşayacağımızı ama zararın neresinden dönersen kar. Bence çok iyi oku aşağıda yazanları....

Ne zaman eşinizle bir sorun yaşarsanız avucunuza bakın Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

Sorunların olabilirliğini kabul ederseniz Çözümlerinizde hemen elinizin altında, avucunuzun içinde.... sevildiğinizden ve sevdiğinizden şüpheye düşerseniz avucunuzu açıp parmaklarınızı sayın.

Baş parmağınıza bakın önce. Size en yakın olan parmağınız. Diğer dört parmağın hareketlerini anlamlı kılan o. Gerektiğinde her parmağın yanında hazır oluyor, yardımına koşuyor. Vazgeçebilir misiniz başparmağınızdan?

Peki ya eşinizden? Size en yakın o iken kesip atabilir misiniz onu hayatınızdan? Her halinizde hemen yanı başınızda olmuşken ve olmaya hazırken, gözden çıkarır mısınız eşinizi? Hayatınızda başka her şey onun yakınlığı ile sevimli geliyor değil mi size? Bütün akrabalarınızla ilişkilerinizi eşinizin yakınlığı anlamlı kılıyor değil mi?
Şimdi de işaret parmağınıza bakın. Güzel bir şey görseniz hemen onu uzatırsınız. Beğendiklerinizi gösterirsiniz onunla. Doğru olanı onunla işaret edersiniz.

Eşinizi de onca insan arasından parmakla gösterilir bulmuyor musunuz? İlk gördüğünüzde, ilk sevdiğinizde, yüreğiniz ilk ısındığında, kalbiniz tıpkı işaret parmağınız gibi onu göstermişti size. Şimdi nasıl yalancı çıkarırsınız kalbinizin işaretini? Nasıl güvenmezsiniz kalbinizin seçimine? Hem sonra işaret parmağınızın göstermeye değer bulduğu güzel şeyler yaşamadınız mı onunla? İşaret parmağınızın göstermeye değer bulduğu doğruları paylaşmadınız mı onunla? Şimdi kesip atacak mısınız işaret parmağınızın size gösterdiğini? Elinizin tersiyle itecek misiniz kalbinizin işaret ettiğini?
Orta parmağınıza bakın şimdi. En uzunu o parmaklarınızın arasında. Yüksekte duruyor. Hepsinden öteye uzanıyor. Vazgeçebilir misiniz orta parmağınızdan? Hepsinden uzun diye lüzumsuz görürü müsünüz onu?

Peki ya eşiniz? Bütün kadınlar yada erkekler arasında kalbinizin sırlarına aşina olacak kadar farklı değil mi o? Bütün kadınlar ve erkekler arasından sizin için özel olarak sıyrılıp gelmiş değil mi? O sizin için en yüksek konumda değil mi? Sizi başka bütün erkekler ve kadınların üzerinde tutmadı mı? Vazgeçebilir misiniz ondan şimdi? Onu herhangi bir kadın yada erkek gibi görebilir misiniz?
Şimdi de yüzük parmağınıza bakın. Parmağınızı ne zamandır çevreleyen o altın yada gümüş halkayı ilk taktığınız günü düşünün. Ne kadar heyecanlıydınız değil mi? Hayatınızın kadınını yada erkeğini bulduğunuz o günü yeniden yaşayın. Tekrar bakın eşinizin gözlerinin içine. Onu kendinize biricik yapan sırrı yeniden hissedin. Eşinizin sırf size razı olması onu sizin için biricik yapmaya değmiyor mu? Şimdi yüzük parmağınızı atabilir misiniz elinizden?

Ve son olarak serçe parmağınıza bakın. Ne kadar da incecik ve zayıf değil mi? Eşinizin kalbi gibi. Size sırlarını açmış, sizin sırlarınız paylaşmış bir kalp sizin için süslenip bezenmiş paha biçilmez bir ayine gibidir. Bakınca kendinizi gördüğünüz bu ayna, öylesine kırılgandır ki, sizden gelecek küçük bir fiske parçalayıp köreltebilir onu. Özellikle size karşı savunmasızdır ve özellikle sizden gelecek darbeler onu en hassas yerlerinden çatlatabilir. Başkası karşısında bu kadar kırılgan değildir eşiniz. Tıpkı serçe parmağınız gibi... şimdi dilerseniz vazgeçin serçe parmağınızdan. Nasılsa ince ve zayıf diye koparıp atın onu elinizden. Hiç olur mu?

ben sadece nacizane görüşlerimi söylemek istiyorum, sizi-yaşadıklarınızı yargılamak değil niyetim

yaşadıklarımdan-gördüklerimden-okuduklarımdan bana kalan yanlış yoldasınız, bir bebeğiniz var, o adamı ne kadar sevsenizde sizin bir yavrunuz var,
bu yasak aşk modundan çıkıp ailenize sarılın, kilolarınızı verin, eşinizden beklemek yerine siz eşinize sevginizi gösterin, yeniden başlayın evliliğinize, inanın herşey çok daha güzel olacak

ya o adamı seçerseniz ne olacak, o adamın gözündeki değeriniz şu an çok kıymetli olabilir, ya en ufak bir kavgada-tartışmada size söyleyeceği sözleri düşündünüz mü hiç

evlenseniz dahi size tamamiyle güven duyacağına emin misiniz, o kocasıyla beni aldattı, ya beni de aldatırsa diye düşünmeyecek mi hiç, en ufak sorunda yüzünüze vurmayacak mı bu sözleri bir tokat gibi, evlenseniz dahi mutlu bir evlilik olmayacak bu

aklınızı başınıza alın, bunca kadın söylüyorsa vardır elbet bir sebebi

Biz evli gibi değiliz

ah canım ah sen bilirsin hayat senin inan ki seni anlıyorum.....kınamıyorum da asla...sadece panikledim..olabilecekleri düşündüm ...umarım bu olay ortaya çıkınca(inşallah çıkmaz)tüm olacakları kaldırabilecek güçte olursun...inşallah o adam eğer ayrılırsan seni ortada bırakmaz... bu tür olaylarda erkeğe birşey olmuyor..olan kadınlara oluyor maalesef

Son düzenleme:
X