İmanımı kaybettim

Sareben

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2021
762
925
20
Kendimi kaybettim gerçekten . Bundan 1 hafta öcesine kadar namaz kılan kuran okuyan ısrarla dua eden zikir çeken bir insanken birden bire boşluğa düştüm bunalıma girdim günlerce ağladım ve şimdi de hiç bir şey hissetmiyorum

İsyan etmekten hep çok korktum çünkü gerçektem dinine bağlı bir insandım ben . Fakat şuan yaptığım şeyin isyandan bir farkı yok namazımı terk ettim mesela az önce bile isteye . Bugüne kadar ettiğim duaların ne faydasını gördüm dedim kendi kendime hayırlısı değilmiş diyip geçemiyorum neden benim kalbimdeki benim için hayırlı olmuyor şuan yaptığım hata farkındayım ama bundan öncesinde böyle değildi ben nerede hata yapıyorum . Çok yoruldum ve çok yıprandım artık istiyorum istiyorum olmuyor . Sonucunda imanımı da kaybettim çok utanıyorum bu durumda eskisi gibi ibadet edebilmek dua edebilmek istiyorum ve tabi duamın kabul olmasını da ne yapmalıyım

Her insan gibi her müslüman gibi kötü bir dönemden geçiyorsunuz sizden alinanla yada verilmeyenle imtihan oluyorsunuz bunun karşısında kendinizi iyi hissetmemeniz çok normal olaylara daha geniş açıdan bakmayı deneyin imanı kaybetmiş olmak için haşa inkarda olmanız gerekir ki elhamdülillah öyle bir durumunuz yok. Bulunduğunuz ortamdan uzaklasin bir müddet başka şeylerle mesgul olun. Sizi darlayan insanlarla muhabbeti kesin hayırlı arkadaşlar edinin. Ve mutlaka Kehf suresini okuyun olayların ardındaki sırra vakıf olabilmek için tefsirini muhakkak okuyun. Lailahe illa ente Sübhaneke inni küntu minezzalimin bu duayı bırakmayın Hz Yunusu karanlıklardan sahili selamete çıkaran Rabbim sizin kalbinizi de feraha erdirsin amin

Çok Dua Ediyorsunuz ve Kabul Olmuyor mu​

Herkesin sık sık aklına takıldığı bir sorudur, "Allah dua edin diyor, dua ediyorum neden kabul olmuyor?" Sahi nedir yanlış yaptığımız acaba? Birşeyleri yanlış mı yapıyoruz, yoksa söylenenleri ydanlış mı anlıyoruz? Bakın Bediüzzaman Said Nursi bu konuyu eserlerinde nasıl anlatıyor...

BEŞİNCİ NOKTA

İman, duayı bir vesile-i katiye olarak iktiza ettiği; ve fıtrat-ı insaniye onu şiddetle istediği gibi, Cenab-ı Hak dahi “Duanız olmazsa ne ehemmiyetiniz var?” (Furkan Suresi: 77) mealinde ferman ediyor. Hem, “Bana dua edin, size cevap vereyim” (Mü’min Suresi: 60.) emrediyor.

Eğer desen: “Birçok defa dua ediyoruz, kabul olmuyor. Halbuki, ayet umumidir; her duaya cevap var,” ifade ediyor.

Elcevap: Cevap vermek ayrıdır, kabul etmek ayrıdır. Her dua için cevap vermek var; fakat kabul etmek, hem ayn-ı matlubu vermek Cenab-ı Hakkın hikmetine tabidir.

Mesela, hasta bir çocuk çağırır: “Ya hekim, bana bak.”

Hekim “Lebbeyk,” der. “Ne istersin?” Cevap verir.

Çocuk “Şu ilacı ver bana” der.

Hekim ise, ya aynen istediğini verir, yahut onun maslahatına binaen ondan daha iyisini verir, yahut hastalığına zarar olduğunu bilir, hiç vermez.

ALLAH HASTALIĞIN DEVASINI VERİR

İşte, Cenab-ı Hak Hakim-i Mutlak, hazır, nazır olduğu için, abdin duasına cevap verir. Vahşet ve kimsesizlik dehşetini, huzuruyla ve cevabıyla ünsiyete çevirir. Fakat, insanın hevaperestane ve heveskarane tahakkümüyle değil, belki hikmet-i Rabbaniyenin iktizasıyla, ya matlubunu veya daha evlasını verir veya hiç vermez.

DUA BİR İBADETTİR

Hem, dua bir ubudiyettir; ubudiyet ise, semeratı uhreviyedir. Dünyevi maksadlar ise, o nevi dua ve ibadetin vakitleridir; o maksadlar, gàyeleri değil. Mesela, yağmur namazı ve duası bir ibadettir. Yağmursuzluk, o ibadetin vaktidir; yoksa, o ibadet ve o dua, yağmuru getirmek için değildir. Eğer sırf o niyet ile olsa, o dua, o ibadet halis olmadığından, kabule layık olmaz.

ALLAH KULUNU DUAYA DAVET EDER

Nasıl ki, güneşin gurubu, akşam namazının vaktidir; hem güneşin ve ayın tutulmaları, küsuf ve husuf namazları denilen iki ibadet-i mahsusanın vakitleridir. Yani, gece ve gündüzün nurani ayetlerinin nikaplanmasıyla bir azamet-i İlahiyeyi ilana medar olduğundan, Cenab-ı Hak, ibadını, o vakitte bir nevi ibadete davet eder. Yoksa, o namaz, açılması ve ne kadar devam etmesi, müneccim hesabiyle muayyen olan ay ve güneşin husuf ve küsuflarının inkişafları için değildir. Aynı onun gibi, yağmursuzluk dahi, yağmur namazının vaktidir.

DUANIN KABUL VAKTİ

Ve beliyyelerin istilası ve muzır şeylerin tasallutu, bazı duaların evkàt-ı mahsusalarıdır ki, insan o vakitlerde aczini anlar; dua ile, niyaz ile Kadir-i Mutlakın dergahına iltica eder. Eğer dua çok edildiği halde, beliyyeler def’ olunmazsa, denilmeyecek ki, “Dua kabul olmadı.” Belki denilecek ki, “Duanın vakti, kaza olmadı.” Eğer Cenab-ı Hak, fazl ve keremiyle, belayı ref’ etse, nurun ala nur, o vakit dua vakti biter, kaza olur.

Demek dua, bir sırr-ı ubudiyettir. Ubudiyet ise, halisen livechillah olmalı. Yalnız aczini izhar edip, dua ile O’na iltica etmeli; Rububiyetine karışmamalı. Tedbiri O’na bırakmalı, hikmetine itimad etmeli, rahmetini ittiham etmemeli.

Bediüzzaman Said Nursi - Risale-i Nur - Sözler, 23. Söz, 5. Nokta

Ve unutmayın bugün ısrarla isteyip kabul olmadi diye isyan ettiğiniz duaniza gün gelir iyi ki olmamış diye şükreder Rabbinizden utanirsiniz.

Hayatımda risale i nur okuyan birisiyim burdaki her cümleyede ayrı ayrı özen gösterir inanırdım içimde fakat şimdi nefsimi susturmaya yetmiyor hiç biri çok kötü bir durum bu çok utanıyorum ama susturamıyorum içimdekileri

Çok şey okudum çok zikir çektim böyle hissetmeue ilk başladığımda fakat ben çektikçe daha da dibe battım sanki canım yandı ama ben hiç bir şey hissedmeedim tarifsiz bir duygu bu

Suyuna ayetel kursi oku canım iç birilerine üstüne okutt nazar var sende

Kalp karaciğer ve kafa bölgesinden de ehil birine hacamat yaptırın çok rahatlayacaksiniz inşallah

Biraz Üzerlik otu çörekotu defne yaprağı ada çayını karıştırın kendinize tütsü yapın ve korunma ayetlerini de okuyun nas Felak Ayetel Kürsi Fatiha ihlas bol bol okuyun.

Abdestsiz gezmeyin, bulabiliyorsaniz 1 yemek kaşığı ev sirkesini 1 su bardağı suya karıştırın için her gün sirkenin manevi koruma etkisi var

Ben en dipte hissettiğim bir zamanda hacamat yaptırmıştım ve en yakın bir camide ağlaya ağlaya içimdeki yaraya rağmen imama uyarak bazı vakit namazlarimi kiliyordum yeşillik ağaçli sular akan bir park vardı oraya gidip ruhumu dinliyordum zor bir dönemdi ama geçti elhamdülillah.

Elinizden geldiği ölçüde muhtaç olana yardıma ihtiyacı olana elinizi uzatın. Onların dualariyla kalp yaralariniz sarılacak belkide bilemezsiniz

Edebinle Allah tan isteyeceğini ister dua edersin, sonra Allah ım duamı kabul eyle diye dua edersin
Sen Allah ın emirlerini yapmak zorundasın ama O isteklerini yapmak zorunda değil
Sen namazını ibadetini Allah duamı kabul etsin diye mi yapıyordun
Tövbe haşa trip atar gibisin
Bu aynı şuna benziyor: oğlum üzümü çok seviyor ama alerjisi var. Benden üzüm istiyor inatla ama yedirmiyorum. Çünkü neden ona zarar vereceğini onun için hayırlı olmadığını biliyorum. E şimdi mantıklı olan okadar istedim istedim vermedi bende artık annemin isteklerini yapmayacam demek mi, yoksa benim iyiliğim için vermedi bir gün alerjim düzelirse üzüm benim için zararsız hale gelirse verir yerim demek mi?
Çocuk mu istiyorsunuz, yada ev araba tarzında mal mülk filanmı?

Suyuna ayetel kursi oku canım iç birilerine üstüne okutt nazar var sende
Ayy evet olabilir çünkü bi kaç gün öncesine kadar gerçekten o kadar istekle namaz kılıyor kuran okuyordum ki şimdi hepsi gitti

Hastam var ve sanırım psikolojik olarak ben de hastayım artık iyileşmesini ve iyileşmeyi istiyorum

Abdestsiz gezmeyin, bulabiliyorsaniz 1 yemek kaşığı ev sirkesini 1 su bardağı suya karıştırın için her gün sirkenin manevi koruma etkisi var
Biraz Üzerlik otu çörekotu defne yaprağı ada çayını karıştırın kendinize tütsü yapın ve korunma ayetlerini de okuyun nas Felak Ayetel Kürsi Fatiha ihlas bol bol okuyun.
Abdestsiz durmuyorum zaten belki kalkar namaz kılarım diye ama kılmıyorum işte . Dediklerinizi deneyeceğim çok teşekkür ederim Allah razı olsun sizden

Ayy evet olabilir çünkü bi kaç gün öncesine kadar gerçekten o kadar istekle namaz kılıyor kuran okuyordum ki şimdi hepsi gitti
Evettt nazar var iste benimde boyle bikere olmustu anenanneme okutmustum sen okut

Su anda vesvese altindasin risale okuyan biri isen bilirsin vesvesene ehemmiyet verdikce şişer ,ehemmiyet vermedikce söner, sen hic namaz kilamiyorsan kendini zorla sadece farzlari kil ,icinden Allah zikri cek biraz zaman sonra biter vesvesen ,biliyorsun imani kuvvetli olanlarin seytani kuvvrtli olur. Benimde cok imtihanlarim oldu hemde hikmetini anlayamadigim imtihanlar ama yillae gectikce gecmise donup baktigimda neden olmamislar anladim.Elhamdulillah dedim .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…