İmanımı kaybettim

Hastam var ve sanırım psikolojik olarak ben de hastayım artık iyileşmesini ve iyileşmeyi istiyorum
Rabbim şifa nasip eylesin, size de sabır,dayanma gücü versin.
Sizin durumunuzu bilemiyorum ama ben de uzun yıllar hasta baktım, fiziksel olarak zor, elinden birşey gelmemesi iyileştirememek zor, acı çekiyorsa zor, hayatını ona adamak zor……zor da zor
Zaten önemli olan zor zamanda ne yaptığımız, sorunsuz zamanda herkes iman eder-ibadet eder-dua eder. Allah sana her istediğini verse gökten yağdırsa, öyle herkes Allah a yaklaşır, bakalım zorluklar gırtlağa dayandığında, bir isteğini bile kabul etmiyor gibi sandığında yine ibadet ve dua edebiliyor musun.
Keşke bende telefonun olsaydı çok konuşmak istedim senle. Yazınca yanlış anlaşılabiliyor.
Demeye çalışıyorum ki zorluklar vermeyen hastalıklar yollamayan dertten derde atmayan Allah I herkes sever. Mühim olan tüm nasipleriyle sevmek,hürmet etmek.
Bak şimdi sana yemeğini yaptığın elini kolunu vermiş
Tuvalete gittiğin, pikniğe gittiğin ayağını bacağını vermiş
Konuştuğun, güldüğün, dua ettiğin, derdini dediğin, karnını doyurduğun ağzını vermiş
Bilmiyorum belki Cennet meyvesi bir evlat vermiş
Buraya yazabildiğin bir telefon yada bilgisayar vermiş,yani aç açıkta değilsin belliki
Yiyecek ekmek içecek su yaşayacak ömür vermiş, seni insan olarak yaratmış, bir bitte olabilirdin, bir filde olabilirdin, bir yastık kılıfıda olabilirdin
Yaz yaz ömür yetmez Rabbimin verdiklerine, bunca şeyi vermiş, bir de bakman için hasta vermiş. Bunca nimeti nasip edenin hiç mi hatrı yok kardeşim?

hasta bakmaktan çok bunaldığın için psikolojik sıkıntılar yaşadığına inanıyorum. Ben de hasta baktığım dönemde psikolojik destek aldım, hastamı kaybettim psikolojik tedavi gördüm.
Hele sevdiğin biriyse nasıl zor çeken bilir
Bu durumunun hissettiklerinin namazınla duanla hiçbir ilgisi yok sadece sakin ol ve destek al, belki birkaç seans terapi, belki hafif doz bir ilaç….çok çabuk toparlanacağına emin ol. Hatta ben şimdi düşünüyorum bu bacım beni dinler yardım alır düzelince şimdiki söylediklerinden pişman olacak, asıl ozaman ne yapacaz diye.

X