İmam ile sevgiliyiz ve kafam çok karışık

senbenbiziz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2024
12
-15
24
İmam ile sevgiliyiz niyetimiz ciddi ve evlilik konuşmaları geçti, kapalı birisi değilim ve ilerde kapanmayı düşünüyorum zaten o da kapanmamı istiyor, çalışmama sıcak bakmıyor ve aslında istemiyor ben çalışmayı istiyorum ama o erkeklerle başbaşa duracağım bir iş istemiyor ben de ona tamam öyle olmazsa çalışırım dedim. İyi birisi, kötü alışkanlıkları yok, kötü huyu yok. Evlilik için yıllar var hemen olmayacak. Ben onu o beni seviyor, ailesi muhafazakar, doğulular ama batıda büyükşehir de doğup büyümüş biraz orayı benimsemiş. Kapalılık olmazsa, erkeklerle çalışma durumu olursa bu evliliğin olmayacağını, ilerisinin olmayacağını, bu yüzden net karar vermemi istiyor. Benim kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum, önümde hiç bu tarz bir örnek yok, görmedim. İmamla sevgili olmuş, evlilik yaşayan, başından boyle bir şey geçmiş birileri var mı varsa görüş bildirebilir mi

Şimdi aşk falan diyip kapanırsınız kurallarıyla yaşarsınız ama çok geçmeden pişman olursunuz. Erkeklerle çalışan başörtülü kadınlar var peygamberimizin eşi iş kadınıymış ticaretiçiymiş. Buna rağmen bir din adamı bir kadına böyle kurallar koyuyorsa bence dininden dolayı değil de geri kafalı olduğundandır.

İmam nasıl sevgili oluyor acaba merak ettim el ele falan tutuşuyor mu? Hani yaşam biçimi mi öyle yoksa meslek olarak mı görüyor sadece 🤪
Bu şartları koşması bana garip gelmedi siz de bu şekilde yaşamak istemiyorsanız hayır deyin ayrılın zorla olmaz bunlar sonra bunalırsınız

The imam...

Afedersin sevgilinden imam diye herhangi bir imam gibi bahsetmen komik geldi bir miktar:))

Kişinin imam olup olmamasından bağımsız , siz kendi isteğinizle bir şeylere karar verin - sırf o öyle istiyor diye değil. Çalışma hayatiniz olsun istiyorsanız buna saygı duyacak biriyle olmanız gerekir. Hayat müşterek , devir pahalı ve zor bir devir. Eğitimli biriyseniz çalışmak hakkınız ayrica emek verilmiş sonuçta.

Bunda kafanızı karıştıracak bi durum yok aslında. En azından başında ne istediğini net olarak söylemiş her ne kadar saçma bi düşünce yapısı olsa da.. Ben çalışmadan duramam diyorsanız olmaz, sorun değil ben onu seviyorum çalışmasam da olur diyorsanız evlenin. Ortası yok yalnız onu bilin. Hatta tek başınıza bile dışarı çıkamayabilirsiniz konuşmalarından ve yaşam tarzından onu anladım. Siz mantık evliliği mi yapıyorsunuz?

mahalleli kalkar der bu imam daha karısının kafasını kapatamadı, bunun ardında namaz kılınır mı? kdkdls şaka bir yana bunu diyecek ünsanlar çıkar. malesef ülkemizde statüye göre bir beklenti oluyor. ama bu da esinizin görüşüyle alakalı.

ama kapanmamanıza okay olup da çalışmanıza karsı gelmesi bana mantıklı gelmedi kfkdk belki zamanla istediği şekle sizi sokmayı planlıyordur.

İmam ile sevgiliyiz niyetimiz ciddi ve evlilik konuşmaları geçti, kapalı birisi değilim ve ilerde kapanmayı düşünüyorum zaten o da kapanmamı istiyor, çalışmama sıcak bakmıyor ve aslında istemiyor ben çalışmayı istiyorum ama o erkeklerle başbaşa duracağım bir iş istemiyor ben de ona tamam öyle olmazsa çalışırım dedim. İyi birisi, kötü alışkanlıkları yok, kötü huyu yok. Evlilik için yıllar var hemen olmayacak. Ben onu o beni seviyor, ailesi muhafazakar, doğulular ama batıda büyükşehir de doğup büyümüş biraz orayı benimsemiş. Kapalılık olmazsa, erkeklerle çalışma durumu olursa bu evliliğin olmayacağını, ilerisinin olmayacağını, bu yüzden net karar vermemi istiyor. Benim kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum, önümde hiç bu tarz bir örnek yok, görmedim. İmamla sevgili olmuş, evlilik yaşayan, başından boyle bir şey geçmiş birileri var mı varsa görüş bildirebilir mi
Bu kadar mı evlenmek zorundasınız? Mesajınızda sevgiden, tutkudan eser yok. Bir koca merakı.

Bu konularda çok yorum yapmak istemem ama bir ilişkide hep kendinden feragat edeni eşek yerine koyuyorlar. Olay şu aslında siz de onun dediklerini yapmak istiyor musunuz? Yani ileride geçmişe dönüp baktığınızda keşke kendimden ödün vermeseydim der misiniz mesela? Bir de sinir oldum beyefendi sanarsın kanuni sultan süleyman da şöyle şöyle yapmazsan benimle evlenemezsin diye şart koşuyor🤣

Bunda kafanızı karıştıracak bi durum yok aslında. En azından başında ne istediğini net olarak söylemiş her ne kadar saçma bi düşünce yapısı olsa da.. Ben çalışmadan duramam diyorsanız olmaz, sorun değil ben onu seviyorum çalışmasam da olur diyorsanız evlenin. Ortası yok yalnız onu bilin. Hatta tek başınıza bile dışarı çıkamayabilirsiniz konuşmalarından ve yaşam tarzından onu anladım. Siz mantık evliliği mi yapıyorsunuz?
Ya dışarı çıkma meselesini konuştuk karışmam dedi. Ya bu benim ilk ilişkim o yüzden ne yapacağım hakkında şüpheye düşüyorum

Şart koşulan bi evlilikte sevgi olmuyor zaten belki saygı oluyordur diyeceğim ancak erkek zaten isteklerini kadın üzerinde gerçekleştirince buna da saygı duyuyor demek hiç doğru olmuyor tabi. Bana göre bu tarz evlilikleri erkekler tamamen ev işi yürüsün, kadın çoçuğa baksın, namusa da laf gelmesin ki evden çıkmasın, benim evde ki aile tablosunu çevremize en iyi şekilde sürdürsün diye mantık evliliği yapıyor. Tabi çoğunda aldatma gördüm hep o ayrı. Kendisi dışarı da gönlünü eğlendirirken o şart koştuğu kadın evde çocuk bakar, eşinden güzel söz duymak için canla başla uğraşır, onun için hapis hayatı yaşar... Ülkenin özetidir bu aile tipi.

X