İmam hatipleşmeye karşı 130 günlük nöbet

Saka misiniz siz su yoğunlukta kendimi okusam kirk tane hatami kendim de bulurum. Dil eğitimi alacağım bir forum degil burasi kendinize gelin. Umarim egitimci degilsinizdir de nedir

verilemez.
din hayatın kendisiyse çocuk onu hayatın içinde bulacak yoksa herkes kendi çevresindeki dine inanıyor. bu nasıl hayat?
senin dinin laiklik ve sen bunu canhıraş savunuyorsun.
ben de benim inancımın hayatın her anında olması gerektiğine inanıyorum.
devletin buna önayak olmasını istemiyorsan, açılan kurslara, tekkelere vs de katlanacaksın.
nasa falan diyerek yüceltemezsin de yeremezsin de.
e bu kadar özgürlük işine gelmeyeceği için, hiç muhatap olmaya gerek kalmıyor.
iyi günler.

Bakın diyorum ki isteyen versin dini eğitimini çocuğa, isteyen çocuk dini eğitim alabilecek imkana sahip olsun. Bununla bir sıkıntım yok. Sıkıntı istemeyen çocuğu ya da aileyi buna mecbur bırakmak.
o zaman yazdığım gibi, yasa değişecek Kuran kursu vb dini eğitim kurumları açılacak. açılınca da gericilik, laiklik elden gidiyor diye yaygara koparılmayacak.

Atatürk de ne ki islam dünyasinin Muhammed'i var bedevilerden medeniyet kuran. Omeri var adalet timsali. Salahaddin eyyubisi var fatihi var
Hadi ordan. Bir daha da Atatürk ile islam onderlerini karşılaştırma
yorma kendini. onun lideri Atatürk. boşver :)

benim derdim tekke falan değil çocuklara din eğitimi verilemez diyorum.
laiklik din değildir. kim öğretiyor size bunları.
çocuklara din eğitimi çocuk istismarıdır.

evet islam ülkelerinde özgürlük çok yüksek olduğundan kıskanıyoruz

o zaman yazdığım gibi, yasa değişecek Kuran kursu vb dini eğitim kurumları açılacak. açılınca da gericilik, laiklik elden gidiyor diye yaygara koparılmayacak.

Kuran kursları ben çocukken de vardı hala var. Birisi benim alt sokagimda hatta, her yaz çocuklar gidiyor. Kapalı olduklarını nereden çıkardınız? Görüldüğü gibi yaygara falan da kopmamış.

Müslüman olanlar Hıristiyan olarak doğmuş o kültürde yetismis Atesit olan da tam tersi musluman ya da Hıristiyan olarak yetismis. Kendi kendine gelin güvey olma komiksin

Laiklik bircok yonu ile aslinda dindir.
Izm lerin dinle ortak cok yönü vardır.

Atatürk de ne ki islam dünyasinin Muhammed'i var bedevilerden medeniyet kuran. Omeri var adalet timsali. Salahaddin eyyubisi var fatihi var
Hadi ordan. Bir daha da Atatürk ile islam onderlerini karşılaştırma

Atatürk olmasa bu ülkede islam olmayacaktı bunu anlamayacak kadar sığ birisin.
hadi çıksın ırak'tan birileri kurtarsın?
suriye kan ağlıyor kim kurtaracak?
filistin, afganistan...?
hani neredeler?
islamsa islam, inançsa inanç. neden kurtulamıyorlar?

İslam önderleri kendi dönemlerinde yaptıklarını yaptılar bize düşen geçmişle övünmek değil geçmişi devam ettirmektedir. ama yapılamıyor görüyorsun. Atatürk ne ki diye zırvalamadan önce biraz düşün.

okuduğunu anlasan da öyle yazsan keşke :)

Kuran kursları ben çocukken de vardı hala var. Birisi benim alt sokagimda hatta, her yaz çocuklar gidiyor. Kapalı olduklarını nereden çıkardınız? Görüldüğü gibi yaygara falan da kopmamış.
2000 li yillara kadar yasaktı. Camlar battaniye ile kapatilirdi ani baskınlar yapilirdi kitaplar toplatilir yakilirdi

bir dönem yaş sınırlaması getirildi. sonra kaldırıldı. ama laiklik elden gidiyor a bağlandı/bağlanıyor varlıkları.
bunu kastediyorum.

Bu ülkeyi kurtaran insanların yuzde doksani bunu dini bilinç vr kaugilarla yaptı. Inkilaplara sıra gelince saf disi birakildilar surulduler asildilar. Ama bu devlette islamin emegi en bastadir. Atatürk olmasaydi da bu ulke olurdu Atatürku ilah yapmana gerek yok sakin ol

2000 li yillara kadar yasaktı. Camlar battaniye ile kapatilirdi ani baskınlar yapilirdi kitaplar toplatilir yakilirdi

Allah allah ben 2000'li yıllardan önce yoktum herhalde. Gittiğimiz kuran kursu da benim hayallerimdeydi sanırım.
Her neyse 2000'li yıllardan sonra varsa bunlar ve yaygara koparmadiysak istediğiniz nedir anlamadım? Var olan şeyleri tekrar mi var etmemizi istiyorsunuz? Neden yaygara yapıyorsunuz?

Gizli olan ve ilgi alaniniz olmayan konu hakkinda nasil bilginiz olabilir ki iki bin dedigim son dönemler. Allahtan hala yaşlılar var ve akil sagliklari yerinde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…