İmam hatipleşmeye karşı 130 günlük nöbet

Mezhep diyerek asıl niyetini gizleme dürüst ol iste din egitimine karşısin. Dinin kendisinin bu sekilde barinmasini istemiyorsun. Ama kurslara medreselere de karsisin. Insanlara ayri ayri vahiy inecek zaten di mi

din eğitimi devletin işi değildir. 18 yaşından önce bir dine ya da mezhebe yönelik inanç eğitimi çocuk istimarıdır.
sen almanya'da doğsan müslüman mı olacaktın?

Çok yanlis biliyorsunuz iste. Sadece konu cok uzadi diye kisa ornek vericem. Felsefe mesela eger kendilerine paralel sekilde ders islense dinini sorgulayan ogrenciler çıkar mi sanıyorsunuz . Islami ilim hele ki kuran zeka acar. Fazla ilim kimseye zarar vermez kimseyi kisitlamaz. Bunu gorduk yahu ilgisi farklı olan zaten liseden sonra farkli bolumlere gidiyor

İmam hatibe kendi isteyerek gidip de dinini sorgulayan bir öğrenci görmedim ben. Onlar ancak mecburi istikamette olanlardır.
Yanlış bilmiyorum, eğitim sektörünün içindeyim. Her tür okuldan öğrencim var ve hangi okulun nasıl eğitim verdiğini gayet iyi biliyorum inanın. Kulaktan dolma bilgilerle konuşmuyorum karşınızda.
Bana kalırsa dini ilimlerde ilerlemek için çocuklar liseden sonra tercih yapmalı. Din eğitimi lise üniversiteye kadar her çocuğa ailede ya da bu konuda uzmanlaşmış kurumlarda verilmeli, isteyen okul saatleri dışında din eğitimi almalı. Böylece devlet okullarında eşit eğitim imkanı sunulmuş olur. Sonra çocuk din adamı olmak istiyorsa ilahiyat fakültesine devam ederek alır eğitimini bir güzel. Böylece lise çağında tercihleri, bakış açısı değişen çocuklar muallakta kalmaz.
Her şey gibi eğitim sistemi de yamuk ülkemizde. O yüzden bu yazdıklarım hayalden benim düşüncelerimden ibaret. Şu an için tek sıkıntım bu eğitimi istemeyen çocukların imam hatip liselerine mecbur bırakılması.

şimdi iyi ki sivas oldu değil mi insanlar ÖLDÜRÜLDÜ kadın dalga mı geçiyorsun benimle? ölümden önemli bir şey var mı? bu iyi ki olmuş denecek bir şey mi? müslüman diye öldürülen var mı bu ülkede?

hepi topu 2 sene türban yasağı yıllardır anlatılırken sorun yok da bu mu zorunuza gidiyor? Sivas dışında Maraş var Çorum var. daha sayalım mı?

28 şubattan daha beteri bugün yapılıyor ergenekon masalı kurulup insanlar yıllarca yok yere hapis yattı ÖLENLER oldu. bugün her yere imam hatipli yandaş kişiler atanıyor. dini kurumlar kaldırıldı diye sizi kandıranlara inanmaya devam edin. kimsenin önü de tıkanmadı bu ülkede en rahat kişiler islamcılar olmuştur. hani kimin önü tıkanmış?

Bu ülkede bir siz müslüman değilsiniz. bu zihniyetten kurtulamıyorsunuz bir türlü sadece kendini müslüman gören zihniyetin ülkeye verdiği zarar ortada. yok islam kaldıralamamışmış da bilmem ne.. siz laikliği hazmedeceksiniz. Zorunuza giden laiklik yoksa 28 şubat vs. bahane. Halbuki 1 ay arap ülkelerinde yaşasan koşa koşa laikliği arayacaksın ama.

Ölümlere iyi ki olmuş diyecek kadar akıl tutulmasına uğramak çok acı. acıyorum size..
klasik chp, çydd, laikliği din (islam) karşıtlığı zanneden kemik zihniyet. değişmez, yorulmaya değmez.

İmam hatibe kendi isteyerek gidip de dinini sorgulayan bir öğrenci görmedim ben. Onlar ancak mecburi istikamette olanlardır.
Yanlış bilmiyorum, eğitim sektörünün içindeyim. Her tür okuldan öğrencim var ve hangi okulun nasıl eğitim verdiğini gayet iyi biliyorum inanın. Kulaktan dolma bilgilerle konuşmuyorum karşınızda.
Bana kalırsa dini ilimlerde ilerlemek için çocuklar liseden sonra tercih yapmalı. Din eğitimi lise üniversiteye kadar her çocuğa ailede ya da bu konuda uzmanlaşmış kurumlarda verilmeli, isteyen okul saatleri dışında din eğitimi almalı. Böylece devlet okullarında eşit eğitim imkanı sunulmuş olur. Sonra çocuk din adamı olmak istiyorsa ilahiyat fakültesine devam ederek alır eğitimini bir güzel. Böylece lise çağında tercihleri, bakış açısı değişen çocuklar muallakta kalmaz.
Her şey gibi eğitim sistemi de yamuk ülkemizde. O yüzden bu yazdıklarım hayalden benim düşüncelerimden ibaret. Şu an için tek sıkıntım bu eğitimi istemeyen çocukların imam hatip liselerine mecbur bırakılması.
Nasil tesbit ettimiz ki gormedim diyorsunuz alanim geregi ben diyebiliyorm gayette kendi benimseyip sorguyor da siz nasil tesbit ettiniz

Bunları yarıştirann ve bir tarafın başına gelenleri küçümseyen sensin. Öldürülme bedelini daha önceden odedi islami kesim daha sonrasında da haklar özgürlükler kisitlandi

kimin ne hakkı özgürlüğü kısıtlanmış?
başörtüsü yasağı dediğin şey bir iki okulda olan pilot bir uygulamaydı. ben görüyordum herkes örtüsüyle okuyordu bayağı.

o senin düşüncen. bana göre de anaokulundan itibaren dini eğitim verilebilmeli.
din hayatın kendisidir, sıradan bir okul bitirme dersi değil.

din eğitimi devletin işi değildir. 18 yaşından önce bir dine ya da mezhebe yönelik inanç eğitimi çocuk istimarıdır.
sen almanya'da doğsan müslüman mı olacaktın?
Almanya ve diğer ülkelerde insanlar akin akin müslüman oluyor bu da senin tezini curutuyor gecms olsun. Mesela Türkiye de doğup da ateist olmayi tercih edenler de var degil mi .
Ayrıca 18 den once din cocuk istismaridir cümlesi de safsatadir

kimin ne hakkı özgürlüğü kısıtlanmış?
başörtüsü yasağı dediğin şey bir iki okulda olan pilot bir uygulamaydı. ben görüyordum herkes örtüsüyle okuyordu bayağı.
o zaman ya çocuktun ya da algıların kördü. memleket birbirine girmiş ama görmemişsin, demek bakar görmezlik böyle bir şey.
neyse sen öyle bilmeye devam et, yakında nasa dan çağırırlar seni, aydınlık zihninden dolayı :)

Almanya ve diğer ülkelerde insanlar akin akin müslüman oluyor bu da senin tezini curutuyor gecms olsun. Mesela Türkiye de doğup da ateist olmayi tercih edenler de var degil mi .
Ayrıca 18 den once din cocuk istismaridir cümlesi de safsatadir

Nerede o akın akın müslüman olanlar göster bakalım?
Ha diyelim öyle benim tezim çürümüyor aksine güçleniyor demek ki çocuklukta din ağırlıklı eğitim verilmezse insan özgür iradeleriyle seçim yapabiliyor.

Sağol tezimi kanıtladığın için :KK66:

Nasil tesbit ettimiz ki gormedim diyorsunuz alanim geregi ben diyebiliyorm gayette kendi benimseyip sorguyor da siz nasil tesbit ettiniz

Tesbit değil tespit olacak. Alaninizi bilmiyorum umarım eğitimci degilsinizdir.

Görmedim diyorum bu ne demek ben görmedim. Yüzlerce öğrencim bi o kadar arkadasim oldu görmedim. Kendi isteği ile dini eğitim alan bir insan dinini sorgulamaz. Sorgulayan çıksa da binde birdir.

verilemez.
din hayatın kendisiyse çocuk onu hayatın içinde bulacak yoksa herkes kendi çevresindeki dine inanıyor. bu nasıl hayat?
Cogu insan dinini benimsemeyip değiştiriyor. Butun dinleri öğrenme fırsatı her insanin
şimdi iyi ki sivas oldu değil mi insanlar ÖLDÜRÜLDÜ kadın dalga mı geçiyorsun benimle? ölümden önemli bir şey var mı? bu iyi ki olmuş denecek bir şey mi? müslüman diye öldürülen var mı bu ülkede?

hepi topu 2 sene türban yasağı yıllardır anlatılırken sorun yok da bu mu zorunuza gidiyor? Sivas dışında Maraş var Çorum var. daha sayalım mı?

28 şubattan daha beteri bugün yapılıyor ergenekon masalı kurulup insanlar yıllarca yok yere hapis yattı ÖLENLER oldu. bugün her yere imam hatipli yandaş kişiler atanıyor. dini kurumlar kaldırıldı diye sizi kandıranlara inanmaya devam edin. kimsenin önü de tıkanmadı bu ülkede en rahat kişiler islamcılar olmuştur. hani kimin önü tıkanmış?

Bu ülkede bir siz müslüman değilsiniz. bu zihniyetten kurtulamıyorsunuz bir türlü sadece kendini müslüman gören zihniyetin ülkeye verdiği zarar ortada. yok islam kaldıralamamışmış da bilmem ne.. siz laikliği hazmedeceksiniz. Zorunuza giden laiklik yoksa 28 şubat vs. bahane. Halbuki 1 ay arap ülkelerinde yaşasan koşa koşa laikliği arayacaksın ama.

Ölümlere iyi ki olmuş diyecek kadar akıl tutulmasına uğramak çok acı. acıyorum size..
Sen iyi misin ben ölümlere iyi ki olmus mu demisim. Saka gibi ya pes islama olduğu gibi sahislara da iftira yeter ki hakli cik di mi

o senin düşüncen. bana göre de anaokulundan itibaren dini eğitim verilebilmeli.
din hayatın kendisidir, sıradan bir okul bitirme dersi değil.
Bakın diyorum ki isteyen versin dini eğitimini çocuğa, isteyen çocuk dini eğitim alabilecek imkana sahip olsun. Bununla bir sıkıntım yok. Sıkıntı istemeyen çocuğu ya da aileyi buna mecbur bırakmak.

X