İlk Tanışmalar...

Sugar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2007
113
0
Arkadaslar bir konuda fikirlerini çok ama öok merak ediyorum .Bu konuda benimle fikirlerinizi paylasırsanız cok mutlu olacagım...Örneğin bir kayınvalide adayısınız henüz işler resmiyete dökülmedi fakat müstakbel gelininiz ilk defa sizle tanısmaya eve geliyor.Her sey olması gerektirden iği gibi giderken mustakbel gelininiz (samimi ortam sebebiyle belki de) oğlunuza sizi yanınızda hayatım diyor.(Onu çok sevdiği için ve içinden geliyor aslında !!ama...)Yani sizin tepkiniz ne olur Allah askına?Neden mi merak ediyorum?Acaba neden:bbo:Fikrinizi belirtirseniz sevinirim.Yani sizce bu bir pot mudur?

senmi dedin tatlım bunu bana öyle geldi)) bak şimdi benim annemin yanında deseydi eşim tanışırken annem birşey demez hatta birbirimizi sevdiğimiz için mutlu olurdu ama eşimin annesinin yanında ben deseydim bir şey demezdi ama bozulurdu kıskandığı için. hem bence hiç de pot değil sevmiyormusunuz birbirinizi ne olmuş artık aşılsın böyle şeyler ama erkek annelerine garip geliyor oğullarını kimseyle paylaşmak istemedikleri için. inan eğer şimdi tepki gösterirse bu evlendikten sonrada gösterceği anlamına geliyor benimki öyle çünkü

yani bende kayınvalidemin yanında pek hayatım canımlı konuşmam konuştuğumda da hoşuna gider.ama ilk zamanlarda bende sanırım ağzımdan kaçırmıştım sanki hayal mayal hatırlıor gibiyim:)))

Kayınvalidenin yanında ogluşuna canım cicim diyerek ne potu kırabilirsinki:uhm:
aksini güzel bir şey yapmış olursun benceeee:1closedeyes:

kötü bişey yapmamışsın ki yani bence pot değil.benim k.validemin hoşuna gidiyor öyle konuşmalar.zaten sende anlamışsındır herhalde.sen öyle dedikten sonra değişti mi tavrı ?

Sweet curse aslında değişmedi ama sadece tuhafına gitmiş olduğunu sonrasında öğrenmiş bulunuyorum...yani ilk görüşmede samimi bulmuş sanırım aslında saygıya cok önem veririm ama oldu artık ağzımdan kaçırıvermişim :S

aman canım yaa...büyütme bukadar olabilir...söyleyebilirsin...bende evlendikten sonra ilk ziyaretimizde aşkım dedim...utandım sonra ama ne yapayım çıktı ağzımdan bikere...kayınvalideciğin de buna bozulmuşsa abartmış...alışsın bence...ne o her an hazır ol vaziyetinde mi duracağız yani...

aslında hiç abartılacak bir durum değil ama hem oğullarını gelinlerinden kıskanıyorlar hemde k.valide adayın kendi k.validesine gsterdiği saygının aynısını senden de bekliyor. gerçi bence bu saygısızlık değildir ama işte ilk grüşmede hemen hakkında negatif bi puan vermiş oluyor kendine göre.

artık olan olmuş sende müstakbel k.valide adayın gerçek k.validen oluncaya kadar dikkat et bari.... :)

üzme tatlı canını geçer bunlar. daha büyük sorunlar çıkmasın yeterki...

canım takılma böyle şeylere olan olmuş zaten bende çok dikkat ediyorum kayınvaldemin yanında ama kadıncağızın o kadar hoşuna gidiyorki bizim birbirimize davranışımız desemde bi sorun çıkarmaz sanırım

açıkçası ben memnun olurum, oğlumu gerçekten sevdiğini anlarım, zaten bir anne çocuklarının mutluluğunu ister, demekki oğlumun seçtiği kız onu seviyor derim ve hoşuma gider.

X