İlk okul erteleme

Bugün elimdeki raporla Rama gittim kabul etmediler e nabiza işlenmesi lazım ve ekdokrin doktorunun bu raporu yazması istendi bende anlamadım endokrinoloji doktoru da çocuk doktoru yazsa yeter dedi
Maalesef kafalaruna göre çalışıyorlar, tek hekim raporu yeterli aslında ama savaşamazsınız. Vaktiniz yetmez. Raporun e nabızda görünmemesi garip, söylediklerini yapmaktan başka çareniz yok. Burada olsanız ben yardımcı olurdum işiniz kolaykaşırdı ama başka illerin ramlarına ulaşmam mümkün değil. Siz raporun e nabıza işlenmesini sağlayın.

Ben sadece örnek verdim kaynaştırma raporu çıkarılan pek çok durum var, kabul edersiniz ki hepsini yazmak mümkün değil. Hiperaktivite bile bu kapsamda alınabiliyor.

Çok teşekkür ederim düşünmeniz yeter artık araştırma Hastanesi'ne gidip rica edicem en kısa zamanda halletmeye çalişicam

Bulunduğunuz ilin Rehberlik ve Araştırma Merkezini arayıp yakınsa gidip süreci öğrenebilirsiniz. Google RAM yazınca çıkar hemen. Benim oğlum zaten özel eğitim alıyor o yüzden heyet raporunu yenilemiştim o rapor yeterli oldu ama tek doktorun verdiği belge de yeterliymiş oradaki adam söylemişti. Belgeyi alıp RAM'a veriyorsunuz onlar bütün yazışmaları yapıyor zaten.

Yok üstün zekalı demek istemedim zaten, ortalamanın üstü dediginiz gibi.
Ben ortalamayımdır herhalde, 71 aylık başladım okula, hep zorlandım.
Oğlum 73 aylık olacak, bilişsel olarak iyi, şu an 2.sınıf seviyesi belki, ama sosyal ve duygusal olarak geride olduğunu düşünüyorum, fiziksel olarak zaten ortalama altı, tedirginim.
Aya değil, çocuğa bakmak lazım.

Bir de -çocuk hazırsa başka tabii- zamanı hiç gelmeden göndermeye çalışanlar var.
Ocak doğumlu, başlasın yeter artık anaokulu diyor.
Valla artık erken de emekli olamıyoruz, ne bu hırs ben de anlamıyorum
Ya bunlar uzman hariç kimsenin iki dudağının arasından çıkmamalı, kimsenin inisiyatifinde olmamalı aslında.

Kardeş erkek miydi bu arada?
Aralık sonu çok güzel zaman bence, ekimden marta süper

Evet erkek kardesim :) Insallah bakalim hangi maceralar bekliyor bizleri de Allah herkesin cocugunu iyi hocalarla karsilastirsin

Resmi bir yazı görmedim bu konuyla sistemin değiştiğine dair. Siz nerden biliyorsunuz? Bu arada okul müdür yardimcisiyim herhangi bir değişiklik olsa mutlaka resmi yazısı gelirdi.
Ramlarda yapılan işlemde değişiklik olduğundan size gelmemiş olabilir. Ben de çok yeni öğrendim ramla çok muhatap olduğum halde

Resmi bir yazı görmedim bu konuyla sistemin değiştiğine dair. Siz nerden biliyorsunuz? Bu arada okul müdür yardimcisiyim herhangi bir değişiklik olsa mutlaka resmi yazısı gelirdi.
Siz daha iyi biliyorsunuzdur, takip ettiğim birkaç eğitimci bu konuda paylaşım yapınca kesin diye düşünmüştüm ben.
Bir de bizim okuldaki rehber öğretmen arkadaş çocuk doktoru raporuyla erteleniyor demişti.
Resmi yazı görmedim.

aynen öyle ay hiç önemli değil.çocuğun hazır olup olmaması önemli.

Kesin mi yani
Yarın psikolog görüşmem var da oğlan için, kesinse uğraşayım.
Ram falan iş uzasın istemiyorum.
Kesin ama konu sahibine de dedikleri gibi raporun devlet kurumundan çıkıp e nabıza işlenmiş olması gerekiyormuş. Psikologdan alırsanız duygu durum bozukluğu alınıyor genellikle. O raporla rama gideceksiniz işleyecekler. Her koşulda işin içine ram giriyor yani

O zaman ram tekrar değerlendirme yapmıyor, değişen bu öyle mi?
Psikologla başlayıp başlamamasını görüşeceğiz, sonra duruma göre süreci başlatacağım.
Devletten randevu falan, iş yine de uzunmuş.

Ram sadece zeka testi yapabilir. Bedensel yetersizliği olanlar için de kuruma fizyoterapist gelir rapor düzenlemeye. Psikolojik durum belirten rapor için değerlendirme yapamazlar. Buradaki öyle (yanılma payı bırakayım. Yerine göre Çok ayrıntılı işlemler de var çünkü) ha çocuğa özel öğrenme güçlüğü ya da hiperaktivite teşhisi konulursa onlardan performans alınıyor ne bildiklerini ve neye ihtiyaçları olduğunu görmek için, devamlı gelmek zorunda olan çocukların takibi için. ama gelişim geriliği, anksiyete, duygu durum bozukluğu gibi şeyler için özellikle sizinki gibi küçük çocuklardan performans almazlar. Zaten bu raporu neden aldığınızı da biliyor adamlar saf değiller. İşlem yapıp geçmeleri çok yüksek ihtimal.

Günaydın bugün yine doktora gittim tek hekim raporu diye geçmesi lazım mis dedim öyle bişey yok bu oluyor dedi diretti bende rica minnet tekrar yazması için ikna ettim ama aynı raporun altına sadece tek hekim durum bildirir raporu yazdı ramin verdiği örnek kağıda hiç benzemiyor inşallah kabul ederler bu sefer

E nabızda rapor görünüyordur inşallah. En önemli kısım o.

Raporın fotoğrafını çekip çocuğun bilgilerini sildikten sonra bana özelden atar mısın, kabul edilebilir olup olmadığı konusunda fikir alma şansım var. E nabıza girilmiş olması çok önemli yalnız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…