Ilk Kez Anne Olacaklar

Tabi doğumda mutlaka bi iki kişi olmalı ya kolay bişey değil ben sancılar başlarbaşlamz annemi çağırmayı düşünüyorum zaten ilk doğumda sancılar bir gün falan sürüyomş aralıklı olarak annem benden 5saat uzakta hemen gelir aşallah yoksa arkadaşlar faklan artık ay o günleri düşünmek bile heyecan verici Allah yardımcımız olsun

amin nisanurcuğum.ama ben karar verdim sancılar 5 dakikada bir olana kadar gitmeyecem.daha da karar vermedim.sen istanbuldasın galiba demi?hangi hastanede doğum yapmayı düşünüyosun.ya ben hastanelere olan güvenimi bi yitiriyorum bi geri kazanıyorum.çok karışık duygular.ama çekeceğimiz bir gün düşünsene ...sonra o küçücük şey kollarımız arasında.:)

eylülcüm ben değilim isatanbuldaki diğer nisa77 istanbulda ben taaaaaaa malatyadayım ve bi değişiklik olmazsa evimin karşısındaki hastanede bırtlatıcam işallah:))))))))

laelaelaelaelaeevet ben daha küçükkene derdim annemler çok gülerdi şimdi bırtlat bakalım o kadar kolaymıymış görürsün diyolar

ben sezeryan istiyorum çünkü ikiz normal düşünemiyorum zaten.........

ya sen de amma da şanslı kadınsın be nisanur.evinin karşısında hastane var ha.valla çok iyi.sen sancılar her 3 dakikada 1 iken gidersin artık :))ya bana senin doğumun kolay olur sen çok hareketlisin yerinde durmuyosun diyolar doğru mu.gerçekten öyle mi olur?yani ben hakkatten çok hareketliyim.kasıklarım ağrırken bile temizlik yaptım.nisanuuurrr kolayca bırtlatabilirmiyim senceeeeee:))

valla şöyle bi bakmam lazım hemen söyleyemem ama hareketli insanlar daha kolay bırtlatıyomuş doğum öncesi egzersizler var ben de hem nefes hem de vucüt egzersizleri faydalı oluyomuş bakalım sona doğru yaparız işallah

valla ben yürüyüşlere başladım bile.geç olmasın.ben bi de minyon tipim.valla kilo falan olmasın.gerçi 1 ayda 2 kiloya yakın aldım bu ay abarttım ama neyse.sizler kaç kilosunuz yaaa...

biz henüz kilo almadığımızdan bunu söylemek yasak şekerim cezası var:eek:klava: hatta bazıları zayıflamışsın bile diyolar ki onu hiç söylemiyimsırnaşık şey

biz henüz kilo almadığımızdan bunu söylemek yasak şekerim cezası var:eek:klava: hatta bazıları zayıflamışsın bile diyolar ki onu hiç söylemiyimsırnaşık şey

bak heleeeee bi de zayıfladın diyorlar hee, yandın sen yandınnnnn Kötü Kazen

çakıltaşı kanı görmüyosun yav normal doğur işte ne var bakmazsın aşğı falan perde oluyomuş zaten ne var korkacak o zaman en korkaklara bileRabbim yardım edip cesaret veriyomuş(ay ben de sanki çok doğurdum da bilmiş bilmiş konuştum yani)

bende normal istiyorum Allah izin verirse sezeryanın fotoğraflarını gördüm ayyy içim kaldırmadı valla. kendimi yardırmam öyle ben. inşallah normal olur bebeğim.

ya kızlar valla 1 gün artık sıkacaz dişimşzi.ben inşallah normal ve sağlıklı doğum istiyorum.ya kızlar benim hemşire tanıdığım var.ona sordum tetenoz aşısını.yaptırma dedi.normal bünye bile tetenoz iğnesini zor kaldırırken bi de hamileyken asla dedi.yarın bi de doktora soracam bakalım.size haber veririm.hadi öpüyorum sizi yanacıklarınızdan

kızlarrr nerelerdesiniz yavv.kayıplara karışmayın.paylaşım paylaşım.çalışın arkadaşlar çalışın.kız çakıltaşı sen de alemsin hee.kız normal doğumda altta kalıyo.sezeryanda nasıl bakacan o dikişlere falan anlamadım.oranın temizliği falan pansumanı olmaz mı hiç.valla sık dişini bence.ama sanki bende de çok cesaret var da.bakmayın bana takılın kafanıza göre.canlarımmm benimm.

bende normal doğum yaptım ilkinde ve hiç korkmamıştım...kolayda oldu....sezaryenin çilesi sonra başlıyo...normal doğumda daha çabuk toparlanıyorsun...doktorların kolayına gelio sezaryen...bebeğin için bi sakınca yoksa normal doğumda ısrarcı ol derim...zaten doğum hakkında daha geniş bilgiye sahip olanlar ebeler...

çakıltaşı m bende sana katılıyorum.benimde ilk doğumum ve de sonuna kadar [bir sorun çıkamzsa tabi ]normal doğum istiyorum.en sağlıklısı bence normal doğum.doğuranlar nasıl doğuruyor.9 ay zaten zor bi şekilde geçiyor ve de katlanıyoruzda bir günlük ağrıya mı katlanamıcaz( bence tabi)hem sezeryanı hiç anlamıyom bi yatıyon kalkıyon çocuk olmuş sezeryan yaptıran kişilere soruyom biranda kendini anne gibi hissetmiyolarmış.bana çok soruyorlar korkmuyormusun ay ne yapıcan sonuna kadar normal doğuuummmm

nisanur senin dediğin gibi bişey varsa ben yandım o zaman hem adet günlerim çok aşırı sancılı hemde ilk gecem çok zordu.ama yine de normal doğum...

X