İlk iş deneyimi. Yardımcı olur musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her işin zorluğu var ben üniden sonra bir hukuk bürosuna girmistim borç tahsilat diye ilk gün bitti akşamına kaçtım bildiğin yani insanları arayıp bir seylere ikna etmek bana göre değildi
Ben de aynı sizin gibiyim o yüzden kasiyerlik stabil aynı işleri yapıyor bir süre sonra ister istemez alışırım diye onu tercih etmeyi düşünüyorum

Ben de aynı sizin gibiyim o yüzden kasiyerlik stabil aynı işleri yapıyor bir süre sonra ister istemez alışırım diye onu tercih etmeyi düşünüyorum
Ben 1 sene yaptım avmde ünlü oyuncak mağazasında diğer işe göre daha kolay tabi müşteri alsın yada almasın banane zaten primi yok öyle işlerde de

İki seçenek arasında dağlar kadar fark var ve satış işi dururken kasiyerlik için kafası karışan bir insan olamaz, olmamalı. Satış pazarlama kariyer için önü en açık, maaşları en yüksek departmanlardır bütün büyük şirketlerde.

Markette çalışıp napıcaksın 3 kuruşa bütün gün eziyet , laf çekiceksin.
turizm acentesine gelen kişinin kafasında zaten harcama planı vardır, otur mis gibi insanlarla görüş sattığını sat hem kendin de yeni şeyler öğrenirsin. İnsanın kasiyerlikle kafası karışır mı Allah aşkına

İki seçenek arasında dağlar kadar fark var ve satış işi dururken kasiyerlik için kafası karışan bir insan olamaz, olmamalı. Satış pazarlama kariyer için önü en açık, maaşları en yüksek departmanlardır bütün büyük şirketlerde.
Haklısınız ama o zaman da dükkan tamamen bana bakıyor bütün sorumluluğu. Dolar üzerinden kapora alacağım onları takip edeceğim insanlara yer ayarlamak zorundayım gününde yetiştirmek zorundayım sürekli iletişimde olmak zorundayım filan daha sıkı bir iş gibi her şey bana bakacak. Hem de ben böyle hem çalışıp hem de sosyalleşmek arkadaş ortamı olsun istiyorum. Kasiyerlik de büyük market olacak mahalle marketleri değil, oturduğum yerden yapacağım.

Markette çalışıp napıcaksın 3 kuruşa bütün gün eziyet , laf çekiceksin.
turizm acentesine gelen kişinin kafasında zaten harcama planı vardır, otur mis gibi insanlarla görüş sattığını sat hem kendin de yeni şeyler öğrenirsin. İnsanın kasiyerlikle kafası karışır mı Allah aşkına
Haklısınız ama o zaman da dükkan tamamen bana bakıyor bütün sorumluluğu. Dolar üzerinden kapora alacağım onları takip edeceğim insanlara yer ayarlamak zorundayım gününde yetiştirmek zorundayım sürekli iletişimde olmak zorundayım filan daha sıkı bir iş gibi her şey bana bakacak. Hem de ben böyle hem çalışıp hem de sosyalleşmek arkadaş ortamı olsun istiyorum. Kasiyerlik de büyük market olacak mahalle marketleri değil, oturduğum yerden yapacağım.

Önermeme sebebiniz tam olarak neden kaynaklı
A101 ve Sokta fazla mesaiye kalırsaniz. Ücret odemedikleri gibi saat düşmezler.Ama siz 45 saat çalışmis gozukursunuz.
Yemek molasına
15 dakika çıkarsanız dua edin
A101 de ayda 1 sayım yaparlar.12 13 saat bir hafta boyunca ayaktasiniz.1 ay izin kullanamazsınız.Yeri geldiğinde asla izin vermezler.
Kasadan ayrildiginizda kapatma şansınız yok.Baskasi geçebilir.Aksam açık çıkar siz odersiniz.Her türlü sıkıntı
Tarım Kredi 'de fazla mesai olunca saat'ten düşerler.Ama orada da gergin disiplinli gözüken insan çok.

Üniversite mezunu insansınız, bunları yapamayacaksanız kasiyerlik paklar sizi haklısınız. İlkokul mezunları bile yapıyor o işi oturdukları yerden.

Üniversite mezunu insansınız, bunları yapamayacaksanız kasiyerlik paklar sizi haklısınız. İlkokul mezunları bile yapıyor o işi oturdukları yerden.
Anestezi teknikeriyim ameliyathanede olmakla insanlara tatil yerlerini ayarlamanın ne alakası var anlayamadım. Bana göre ikisi de beceri gerektirmiyor. Tamamen benim kafa yapımdan dolayı kasiyerliğe yatkınlığım. Fikirleriniz için teşekkür ederim

Marketin size daha cazip gelmesi enteresan geldi bana.
Atanıp atanmayacağınız belli değil. Kendi mesleğinizi de özelde başka şeyler yaptırıyorlar diye istemiyorsunuz. Ne olacak bu durumda markette "oturmak" mı hayaliniz? Biraz kendinizi zorlamanız iletişim gücünüzü de artırır turizm acentesinde. Kolaya kaçmak biraz sizinki sanki.

Marketin size daha cazip gelmesi enteresan geldi bana.
Atanıp atanmayacağınız belli değil. Kendi mesleğinizi de özelde başka şeyler yaptırıyorlar diye istemiyorsunuz. Ne olacak bu durumda markette "oturmak" mı hayaliniz? Biraz kendinizi zorlamanız iletişim gücünüzü de artırır turizm acentesinde. Kolaya kaçmak biraz sizinki sanki.
Kpss ile kendi mesleğime eninde sonunda kamuda geçerim o konuda kendime güveniyorum. Bu geçici bir iş olacak

Anestezi teknikeriyim ameliyathanede olmakla insanlara tatil yerlerini ayarlamanın ne alakası var anlayamadım. Bana göre ikisi de beceri gerektirmiyor. Tamamen benim kafa yapımdan dolayı kasiyerliğe yatkınlığım. Fikirleriniz için teşekkür ederim
Atanmama ihtimalinizde ki yüksek bir ihtimal, elinizde kasiyerlik olacak meslek olarak. Öyle bir alakası var işte. Yeni nesil iki hamle ötesini hesaplayamıyor çok şaşırıyorum bu duruma.

Herkese merhaba. Ben 24 yaşındayım. Üniversite mezunuyum kpss den makul bir puan aldım ama atama alımlara bağlı. O zamana kadar evde boş boş durmaktansa çalışmak istiyorum. Babam tanıdık aracılığıyla seyahat turlarına kayıt, satış danışmanlığı tarzında bir iş buldu gelin görün ki satış yapmak sözleşme yapmak insanları ikna etmek beni aşırı irrite ediyor. Geçenlerde büyük marketlere kasiyerlik başvurusu yapmıştım. Oradan aradılar yarın görüşmeye gelin diye. Kızlar ben daha önce hiçbir işte çalışmadım o yüzden gereksiz heyecan ve yapabilir miyim korkusu var? Sizce ilk iş deneyimi için bu işlerden hangisi uygun? İlk işte şöyle orada dükkanın tüm sorumluluğu bende oluyor hem sekreterliği hem muhasebesi hem temizliği. ve ilk iş deneyimi için bu kadar sorumluluğa da hazır hissetmiyorum kendimi aslında. Ben kasiyerlik uygun demiştim sonuçta birkaç gün birisi başımda durup öğretecek ürünleri geçiyorsun zaten bilgisayar hesaplıyor para üstü de yazıyor ve stabil aynı işleri yapıyorsun bana daha uygun gördüm kasiyerliği. Vee Heyecanlı ve gergin olmak normal mi ilk iş deneyimi için? :)
Sen bence adindan korkmussum satis diye. Markette is yukun daha cok olucak, tatil gunu genel haftada bir gun oluyo bazi yerlerde cartesi nobetleri oluyo gecelere kadar. Satis desen her iki iste de var o urun gecirdin yerin yani basindaki cikolatalari satamazsan kendin satin aliyon nerdeyse yok kasamda acik cikti zart zurt daha zor bence. Her ikisinde de musteriyle iletisimde olcan markette carpi iki katiyla.

Sen bence adindan korkmussum satis diye. Markette is yukun daha cok olucak, tatil gunu genel haftada bir gun oluyo bazi yerlerde cartesi nobetleri oluyo gecelere kadar. Satis desen her iki iste de var o urun gecirdin yerin yani basindaki cikolatalari satamazsan kendin satin aliyon nerdeyse yok kasamda acik cikti zart zurt daha zor bence. Her ikisinde de musteriyle iletisimde olcan markette carpi iki katiyla.
Her işin bir zorluğu var maalesef

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X