İlk iş deneyimi. Yardımcı olur musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gelecekguzelgunler

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2024
17
8
24
Herkese merhaba. Ben 24 yaşındayım. Üniversite mezunuyum kpss den makul bir puan aldım ama atama alımlara bağlı. O zamana kadar evde boş boş durmaktansa çalışmak istiyorum. Babam tanıdık aracılığıyla seyahat turlarına kayıt, satış danışmanlığı tarzında bir iş buldu gelin görün ki satış yapmak sözleşme yapmak insanları ikna etmek beni aşırı irrite ediyor. Geçenlerde büyük marketlere kasiyerlik başvurusu yapmıştım. Oradan aradılar yarın görüşmeye gelin diye. Kızlar ben daha önce hiçbir işte çalışmadım o yüzden gereksiz heyecan ve yapabilir miyim korkusu var? Sizce ilk iş deneyimi için bu işlerden hangisi uygun? İlk işte şöyle orada dükkanın tüm sorumluluğu bende oluyor hem sekreterliği hem muhasebesi hem temizliği. ve ilk iş deneyimi için bu kadar sorumluluğa da hazır hissetmiyorum kendimi aslında. Ben kasiyerlik uygun demiştim sonuçta birkaç gün birisi başımda durup öğretecek ürünleri geçiyorsun zaten bilgisayar hesaplıyor para üstü de yazıyor ve stabil aynı işleri yapıyorsun bana daha uygun gördüm kasiyerliği. Vee Heyecanlı ve gergin olmak normal mi ilk iş deneyimi için? :)

Son düzenleme:
turizm işi ben aşina olduğum için bana daha iyi geliyor 🙄😂 bazı şirketler ayrıca yaptığınız satış kadar komisyon da veriyor.

ablam da zincir bir markette kasiyer olarak başladı, su an müdür. fiziksel olarak market isi daha zor.. maası da daha düsük 🥲

turizm işi ben aşina olduğum için bana daha iyi geliyor 🙄😂 bazı şirketler ayrıca yaptığınız satış kadar komisyon da veriyor.

ablam da zincir bir markette kasiyer olarak başladı, su an müdür. fiziksel olarak market isi daha zor.. maası da daha düsük 🥲
Hmm ya kasiyerlik de benim mizacıma daha uygun gibi yani diğer işte insanları ikna etmek filan bana göre değil gibi ya bir de yeri bulunduğum şehirde hiç sevmediğim bir ilçede.🫡 Bilemedim

Anestezi bölümüm özelde iş yok denecek kadar az ve olanlar da özelde görev tanimimiza uymayan görevler veriyorlar maalesef.
Sağlık mezunusunuz, tıbbi ürünler satan firmalarda çalışmanız mantıklı olabilir mesela. Satış işi kişiye göre değişir. Denemekte fayda var. Ama marketlerde çalışmak daha zor olur sizin için.

Herkese merhaba. Ben 24 yaşındayım. Üniversite mezunuyum kpss den makul bir puan aldım ama atama alımlara bağlı. O zamana kadar evde boş boş durmaktansa çalışmak istiyorum. Babam tanıdık aracılığıyla seyahat turlarına kayıt, satış danışmanlığı tarzında bir iş buldu gelin görün ki satış yapmak sözleşme yapmak insanları ikna etmek beni aşırı irrite ediyor. Geçenlerde büyük marketlere kasiyerlik başvurusu yapmıştım. Oradan aradılar yarın görüşmeye gelin diye. Kızlar ben daha önce hiçbir işte çalışmadım o yüzden gereksiz heyecan ve yapabilir miyim korkusu var? Sizce ilk iş deneyimi için bu işlerden hangisi uygun? Ben kasiyerlik demiştim sonuçta birkaç gün birisi başımda durup öğretecek ürünleri geçiyorsun zaten bilgisayar hesaplıyor para üstü de yazıyor ve stabil aynı işleri yapıyorsun bana daha uygun gördüm kasiyerliği. Vee Heyecanlı ve gergin olmak normal mi ilk iş deneyimi için? :)
Marketler daha zor.En azından oturup ikna etmeye calisacaksiniz. Marketlerde bir kasiyer olarak söyleyeyim.Tum gün kasada sabitsiniz. Oturmak yasak. Müşteri yoksa Trendyol siparişi hazırlayacaksiniz. Reyon düzeni temizlik vs.

Birde para kazanmak kolay değil.

Hmm ya kasiyerlik de benim mizacıma daha uygun gibi yani diğer işte insanları ikna etmek filan bana göre değil gibi ya bir de yeri bulunduğum şehirde hiç sevmediğim bir ilçede.🫡 Bilemedim
ne ikna edicen ya alan alsın 😂 sirket senin mi? 😂😂 valla bu aralar millet marketlere gidip olay çıkarıp video falan çekiyor. yani kasiyerlik de artık tam bir sabır sınavı 😂 bir de dediğim gibi sadece kasiyerlik de yapmıyorsunuz.. fiziksel olarak zor.. he maaşına değse neyse ama değmiyor bence. benim ablam müdür olduğu halde gecen ay 23 bin aldı 🙄 çalıştığı mağaza da il genelinde en yüksek ciroyu yapan mağaza 😂

Marketler daha zor.En azından oturup ikna etmeye calisacaksiniz. Marketlerde bir kasiyer olarak söyleyeyim.Tum gün kasada sabitsiniz. Oturmak yasak. Müşteri yoksa Trendyol siparişi hazırlayacaksiniz. Reyon düzeni temizlik vs.

Birde para kazanmak kolay değil.
Başvurduğum market migros tarzı büyük bir market kasa dışında bir yere vermiyorlar

Kasiyerlikte uzayıp kısalmazsın ama satış pazarlamada önün açık. Baban ayarlamış zaten işi bilmediğini ve öğreneceğini biliyorlar. Kimse senden ilk günden mükkemmel bir performans beklemez. Ben olsam o işe girerdim. Birkaç ay sonra tekrar bakarsın cok mutsuzsan market mi yok kasiyer arayan tekrar basvurursun...

Herkese merhaba. Ben 24 yaşındayım. Üniversite mezunuyum kpss den makul bir puan aldım ama atama alımlara bağlı. O zamana kadar evde boş boş durmaktansa çalışmak istiyorum. Babam tanıdık aracılığıyla seyahat turlarına kayıt, satış danışmanlığı tarzında bir iş buldu gelin görün ki satış yapmak sözleşme yapmak insanları ikna etmek beni aşırı irrite ediyor. Geçenlerde büyük marketlere kasiyerlik başvurusu yapmıştım. Oradan aradılar yarın görüşmeye gelin diye. Kızlar ben daha önce hiçbir işte çalışmadım o yüzden gereksiz heyecan ve yapabilir miyim korkusu var? Sizce ilk iş deneyimi için bu işlerden hangisi uygun? Ben kasiyerlik demiştim sonuçta birkaç gün birisi başımda durup öğretecek ürünleri geçiyorsun zaten bilgisayar hesaplıyor para üstü de yazıyor ve stabil aynı işleri yapıyorsun bana daha uygun gördüm kasiyerliği. Vee Heyecanlı ve gergin olmak normal mi ilk iş deneyimi için? :)
Heyecan çok normal. Ama kimler kimler yapıyor sen mi yapamayacaksın

Yaa ama bir yerden başlamak gerekiyor diye düşünüyorum her iş zor değil mi
Her işin zorluğu var ben üniden sonra bir hukuk bürosuna girmistim borç tahsilat diye ilk gün bitti akşamına kaçtım bildiğin yani insanları arayıp bir seylere ikna etmek bana göre değildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X