iLK HAMiLELiK YASAYANLAR HADi DUYGULARiMiZi BURDA PAYLASALiM:)

H

hell

Ziyaretçi
ben 3 aylik hamileyim ve bu ilk hamillegim cok tedirgin ve heycanlv geciriyorum benim gibi ilk hamilelegi olanlarla konusmak istedim nelr hisediyorsunz cok merak ediyorm:)

[/CO
new&
LOR]

3,5 yil sonra zar zor buldum bebegimi ..8 haftalik hamileyim
hayatta hicbirseyle kiyaslanmayacak kadar ve kelimelerle anlatilamayacak kadar coooooook mutluyum
arada endiseleniyorum acaba hersey yolunda mi diye sonra ALLAH a siginip yardim diliyorum hayirlisini istiyorum..kötü seyleri düsünmek bile istemiyorum
dilerim her isteyen tez zamanda yasar bu mutlulugu

benimde ilk hamileliğim ne yapıcam nasıl olucak diye düşünüyorum gerçi bakarım kendime o konuda güveniyorum allah o kadar büyükki o duyguyu sana veriyo ve hiç çocuk bakmamış olsan bile onun dilinden anlıyosun ve bakabiliyosun dünyaya gelsinde sağ sağlim onu ilk kucağıma aldığımda nasıl olucak o duygu çok farklıymış doğuranlardan duyuyorumda ağlayanlar bile oluyomuş ve tarifi olmayan bi duyguymuş allahım inş bizede tattırır o duyguyu ama kadın olduğum için allaha şükrediyorum erkekler böle mükemmel bi duygudan yoksunlar içinde kıpırdıyo büyüyo senin canından can oluyo ve onu doğuruyosun çok başka bi duygu o yüzden anneler daha fedakar ve daha yufka yürekli babalar biraz daha sert allah hayırlı evlatlar versin biraz heyecan var ama eşim benden daha heyecanlı hele ilk kan testi yaptırıcamız gün eli ayağına dolaşıyodu nasıl sterse girmişti doktor değer biraz düşük ama gebelik var demişti haftaya bida gelin tekrar test yaptırıcaz dediğinde eşim daha çok sters yapmıştı ya yoksa değilsem diye kesede görünmemişti ama allaha şükür korktuğumuz gibi olmadı benimde pek ümidim yoktu hemen tutmaz diye ama allah verince oluyo işte allah herkesin bebişini hayırlısıyla kucağına almasını nasip etsin

ben 3 aylik hamileyim ve bu ilk hamillegim cok tedirgin ve heycanlv geciriyorum benim gibi ilk hamilelegi olanlarla konusmak istedim nelr hisediyorsunz cok merak ediyorm:)

[/CO
new&
LOR]

benimde ilk bebisim olacak nasip olursa 2 ay 4 gunluk oldu 7 aylik evliyim cok istiyoduk ilk gunden beri neyse dedik bi kac kendimizi toparlayalim sonra Allah ta nasip ederse yapariz dedik araliktan beri ugrasiyoduk her ay husrana ugradim yumurtlama gunume denk gelmemistir diye dusunuyodum subat ayinda dogdum ugurlu geldi bana 1 inde adet gordum bittikten sonra basladik iste hangi gun hatirlamiyorum ama iliskiden sonra icimde hissettim anlatamam yasayan bilir yani inanmazsiniz belki ama hissettim dedim bu ay hamile kaldim sonra gunler gunleri kovaladi mart geldi 1 hafta gecti adetim esime soylemedim sonra hemen test aldim yaptim ne goreyim cift cizgi cok mutluydum hislerim dogru cikmisti bebisim geliyodu aksam esime soyledim o dahada cok mutlu oldu havalara uctu resmen 15 gun gecti dr gittim sukur kesemde gorundu bebiste nokta kadar dr hersey yolunda dedi gittigimde 5 haftalik falandi sukur bulantim kusmam bas donmem yok derken 6 haftaya girmemle basladi simdide devam ediyo anne olmak cok ozel bi duygu herkese nasip olur umarim simdi dort gozle bekliyoz kasim annesi olcam nasip olursa ilk goz agrim olacak ilkim ugurum olacak saglikli hayirli olur ins herkesin ben cok mutluyum anne olcam ya bebisim olcak onun teninin kokusu tenimde olacak canimdan bi can olacak daha otesi varmi kalp atislarini duydugumdan beri unutuyorum verdigi sikintilari pit pit pit Allah im sen ne buyuksun ya icinde bi varlik bi can var senin parcan oluyo iyiki kiz olarak dogmusum iyiki anne oluyorum erkekler hic bi zaman anlayamacaklar anneligin yuceligini biz cok sansliyiz kizlar inanin oyleyiz dilerim herkesin bebisi olur anne olur Allah herkesin yardimcisi olur bebisim tutun annecine saglikli hayirli gel dunyaya insallah dort gozle bekliyorum canim yavrum melegim iyiki varsin sen benim canimsin herseyimsin hayattaki ikinci askimsin birincisi baban ikincisi sen babana soyleme ama senin sevgin askin agir basiyo artik duymasin kiskanir cok konustum sanirim duygularim anlatmakla bitmez kizlar herkese hayirli gunler kusura bakmayin cok kunustum cenem dustu

içimde bir canlının var olduğunu öğrendiğim andan itibaren ona bir zarar gelmesinden çok korkar oldum. herşeyde tedirginim merdiven inerken çıkarken yada ani birşeyin hışımıyla irkildiğimde hemen karnıma dokunup bişeyin var mı diye bebişime sesleniyorum:)
Allah'ım bana bu güzelliği nasib etti dualarım her isteyenlerede nasib olması temennisiyle. çok güzel bir duygu. 9.haftamızdayız inş.
annelik görevimizide hakkıyla yerine getirenlerden oluruz inş.

cok duygulandim inanin agliyorum su an inanlmaz guzel anlatmsiniz evet bende kalp sesini duydugumda ayni duygulai hissetim dun gece bir yazi buldum bunu sizlerle paylasmak istiyorum beni aglattv bu sozler gercekten cok garipti buyrun....

1.AY(MiS KOKULU ANNEME)
Annecim, bana hamile olduğunu öğrendiğin bu ilk ayımızda, senin ne kadar heyecanlı olduğunu hisseder gibiyim. Ben çok ufak olduğum için, ilk ultrasona girdiğinde birbirimizi göremeyebiliriz ama beni
görmesen de şimdiden sevdiğini biliyorum. Bir sonraki ay beni biraz daha büyük görebilmen ve benim sağlıklı büyümem için senin çok iyi beslenmen gerekiyor. Bu ilk tanışmamızı saymıyorum...

2.AY

Sizinle tanışmak mutluluk verici. Küçücük bir çizgi büyüklüğünde başlayıp, bir fasulye kadar büyüyeceğim bu ay içinde, kan hücrelerimin ve başımın oluştuğunu bilmelisin. Göz ve kulak yerlerimde belirmeye başladı. Kollarımın ve bacaklarımın oluşacağı yerlerde de küçük çıkıntılar oluştu. Senin için atacak kalbim ise gelişimini hala sürdürüyor. Bendeki bu
gelişmeler, sende biraz yorgunluk ve ağrıya neden olabilir ama beni çok
sevdiğin için bütün bunlara katlandığını biliyorum. Bana bol vitaminli taze yiyecekler yollamaya devam et. Gelecek sefere seni şaşırtacağım.

3.AY

Sürpriz! Bu kadar çabuk büyümem sizi şaşırttı değil mi? Artık kemik ve kıkırdak dokularım oluşmaya başladı. Kollarım ve bacaklarım büyüdü. Beynim gelişti ve kalbimde de kan dolaşımı başladı. Minik kaslarım güç kazanmaya başladığından, hareket bile edebiliyorum. Annecim, güçlenmem için bol bol kalsiyum alma zamanın geldi.

4.AY

Annecim, karnındaki ufak büyüklüğü hissedebiliyor musun? ışte o benim.
Peki size el salladığımı görebiliyor musunuz? Ayrıca parmağımı da
emebiliyorum. Boyum ise 10 santimetre civarında, yani fasulye büyüklüğü
gerilerde kaldı. Gözlerim, kulaklarım ve dolaşım sistemim iyice gelişti. Ayrıca 5.ayımda size iki sürpriz birden yapacağım hazırlıklı olun...

5.AY

Biliyor musunuz, ben artık kilo alıyorum ve bu ay vücudumda yağ depolamaya başlıyorum. Bu ayki sürprizlerimden biri, artık cinsiyetimi görebilirsiniz. ıkincisi ise, anneme kendimi hissettirmem olacak, çünkü çok hareketli olduğumdan ara sıra ellerim ve ayaklarımla seni rahatsız
edebilirim. ıçerde beni hissetmen bakalım hoşuna gidecek mi? Annecim, yürüyüş
yapmayı ve benim için bol kalsiyum almayı unutma.

6.AY

Annecim farkında mısın, 40 haftalık yolculuğun yarısını geçtik. Ben artık dokunabiliyorum, tat alabiliyorum ve işitebiliyorum. Senin dinlediğin müziği ben de dinleyebiliyorum. Senin sesini tanıyabiliyorum. Yediğin yemeklerin tadına varabiliyorum. Ayrıca benim saçlarım ve kaşlarım da oluştu. Boyumda ortalama 17-18 santimetreyi buldu. Kilom ise 700 gr.
civarında. Akciğerlerim de gelişmeye başladı. ıçerde yaptığım tüm hareketleri hissedebiliyor musunuz? Yakında daha güçlü tekmeler atmaya başlayabilirim haberiniz olsun.

7.AY

Gözlerim iyice gelişti ve ayrıca size göz kırpabiliyorum. Sizleri görebilmek için öyle sabırsızlanıyorum ki. Anneciğim ben bu ay hızla büyümeye devam edeceğim. ıçerde yer gittikçe daralıyor. Umarım hareket ederken sana çok rahatsızlık vermem. Vücudum artık orantılı ve kemiklerim hızla
gelişiyor. Ayrıca benim artık tırnaklarım var.

8.AY
Cildimin altında yağ depolanmaya başladığından cildim kırmızı renkten pembeye dönüşmeye başladı. Artık başaşağı duruyorum yani yavaş yavaş doğum pozisyonunu almaya başlıyorum. Bu arada çevremi de keşfetmeye başladım. Akciğerlerim ise gelişimini tamamlamaya başladı. Yaklaşık olarak boyum 40 santimetre ve kilom da 2000 gram civarında. Bağışıklık sistemimde gelişmiş durumda.

VEEEEEEE KAVUSMA 9.AY

Tüm organlarım gelişimini tamamladı. Yağ dokularım giderek arttığından kollarım ve bacaklarım bile tombul tombul oldular. Ağırlığım da 3000 gramı geçti. ıçerde soluk alıp verme denemeleri de yaptım. Sanırım artık çıkmaya hazırım. Çok heyecanlıyım ve size kavuşmak için sabırsızlanıyorum.
Hazır mısınız, ben geliyorum!...

canim gercekten cok duygulandim bende cok guzel yazmis kim yazdiysa benimde icimde bi can var ve boyle duygular icinde oldugunu bilmek cok hosuma gitti canim bebisim saglikli hayirli gel kucagima ins dort gozle seni bekliyoruz bebegim melegim bitanem askim sagol hell cok guzel dusundun ilk hamileleri toplamayi sagol kib

merhaba kızlar benmde ilk hamileliğim yani ilk gecrdiğim boş gebeliği saymazsak:)..şimdi 7.aya girdim ve cook heyecanlıyım kızlar..Allah saglıkla kavustursun hepimizi..

benimde ilk bebeğim olacak inşallah 1 aylık hamileyim.heyecan ve korku var. hepimizde bu olduğuna göre normalmiş demek ki.ben en çok sağlıkla dünyaya getirebilecekmiyim diye düşünüyorum .bir insan dünyaya getirmek bir mucize. ve bunun baş aktörü biziz. eşimin emaneti gibi geliyor bazen .bütün anne adaylarına bu yolculuğu sağsağlim bebişleriyle beraber bitirmelerini diliyorum.............

benimde ilk hamileligim 11hafta 2 günlük bebeğim ve meraktan ölüyorum :)

canim gercekten cok duygulandim bende cok guzel yazmis kim yazdiysa benimde icimde bi can var ve boyle duygular icinde oldugunu bilmek cok hosuma gitti canim bebisim saglikli hayirli gel kucagima ins dort gozle seni bekliyoruz bebegim melegim bitanem askim sagol hell cok guzel dusundun ilk hamileleri toplamayi sagol kib

tesekkur ederim tatlim..evet gercekten cok iyi oldu bu cunku yanliz olmadigimizi hissediyoruuz burda ve ilk hamilelik gercektn bambaska bir duygu butun duygulari bir arada yasiyorsun ben snnle herzaman konusmak isterim sende istersen bole dostluklar kurabilir birbirimize destek olabilirz her ne olursa olsun ayni duygulari yasiyoruz oyle degilmi:)

allah hepiizin bebeklerini saglikla ve ve mutlulukta kavusmamazi nasip etsin..biz
parcamiz icvmizde kalbi atiyor bunu dusunmek bile yetior bana:)

tesekkur ederim tatlim..evet gercekten cok iyi oldu bu cunku yanliz olmadigimizi hissediyoruuz burda ve ilk hamilelik gercektn bambaska bir duygu butun duygulari bir arada yasiyorsun ben snnle herzaman konusmak isterim sende istersen bole dostluklar kurabilir birbirimize destek olabilirz her ne olursa olsun ayni duygulari yasiyoruz oyle degilmi:)

allah hepiizin bebeklerini saglikla ve ve mutlulukta kavusmamazi nasip etsin..biz
parcamiz icvmizde kalbi atiyor bunu dusunmek bile yetior bana:)
sagol canim bende seninle devamli konusmak isterim ayni duygular icinde olan insanlar kadar birbirini anlayan kim olabilirki sonucta ikimizinde icinde bi can var ve dunyaya gelmek icin bize muhtaclar savunmasiz masum hem annelik kadar guzel ve ozel ne varki bu dunyada Allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun insallah bebeklerimiz saglikli hayirli gelirler dunyaya simdilik hoscakal hell kib

arkadaşlar ben ilk hamileliğimi atlatım sakin ve huzurlu 0lun cünkü bebek hisseder sinir sitres yapmayın yoksa bi bomba gelebilir yani coçuk cok sinirli bi yapıya sahip olur yemek içmek konusunda kesinlikle doktor tavsiyesine uyun kendinizi zorlamayın uykuya eğilimli olmayın bol bol yürüyun ve doğuma az kala hurma yiyin doğumu kolaylaştırıyor :CüvCüv:

yazı çok güzel tasarlanmış:))) gözlerim doldu o ayları bizlerde görecekmiyiz acaba diye geçirmeden edemiyor insan.
bu güzel yazıyı paylaşıma sunduğun için teşekkürler hell.

sagol canim bende seninle devamli konusmak isterim ayni duygular icinde olan insanlar kadar birbirini anlayan kim olabilirki sonucta ikimizinde icinde bi can var ve dunyaya gelmek icin bize muhtaclar savunmasiz masum hem annelik kadar guzel ve ozel ne varki bu dunyada Allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun insallah bebeklerimiz saglikli hayirli gelirler dunyaya simdilik hoscakal hell kib

aynen oyle tatlim ayni duygular icindeyiz sende kendine cok iyi bak tekrar goruusmek uzere::)

yazı çok güzel tasarlanmış:))) gözlerim doldu o ayları bizlerde görecekmiyiz acaba diye geçirmeden edemiyor insan.
bu güzel yazıyı paylaşıma sunduğun için teşekkürler hell.

aynen bende oyle dusunmustm bu aylarida gorcekmiyz die allahin izniyle insallah yoruumn icin cok tessekur ederim :)

benimde ilk hamileliğim 10 aylık evliyim ve yaklaşık 6 aylık hamileyim.içimde bir canlı olduğunu bilmek, onun herşeysinin bana bağlı olduğunu bilmek, onu hissetmek,hareket etmesini beklemek,her gün ne kadar hareket ediyor diye takip etmek,onun için hiç yemeyeceğin şeyleri yemek yada her zaman yediklerinden vazgeçmek herşey çok farklı oluyor hamileyken.ama çok güzel içimde bir canlı büyütebiliyor olmak Allahn evliliğimize verdiği en büyük, en güzel armağan bu.ne kadar dua etsek şükretsek az galiba.yinede korkmuyor değilim aslında nede olsa herşeyiyle bana ve babasına (gerçi daha çok bana) muhtaç olucak.acaba gerçekten onu yetişirmeye başarabilecekmiyiz acaba onun için iyi birer anne baba olabilecekmiyiz.onun varlığını bilmek bile büyüleyici ama acaba ona yetebilecekmiyiz.ne diyeyim Allah hepimizin yardımcısı olsun sağlıkla kucağımıza alalım minik meleklerimizi.

selam dünyanın en cicianneleri... benim gibi içi içine sıgmayan anneler.o kadar güzel anlatmıssınızki duygularımı..bende 7 haftalık hamileyim hamile oldugumu ögrendim aradan 4 gün gecti dr gittik ve ultrasona girdiğimizde ben dr iki kişiniz diyecegini beklerken bana dr artık üç kişisiniz dedi yani ben ikiz bebek bekliyormusum allahım sevinçden defelarca sordum dr eminmisiniz diye dr bende ve eşim tarafında hiç ikiz olmadıgını ve tüp bebek olmadıgını duyuncao bile şaştı.ama rabbimin mucizesi işte.allahım bana evliliğimin 10. ayında böle güzel bi mucize verdi okadar mutluyumki aklıma geldikçe kalbim yerinden çıkıcak allahıma binlerce kez sükürler olsun.rabbim hepimize saglıkla bebeklerimizi kucagımıza almayı nasip etsin inşallah.:ecrin_bebek:

arkadaslar bişey soracagım sizlere o altdaki tarih cetvelini nasıl yapıyosunuz bende yapmak istiyorumda:eek:

slm arkadaşlar benimde ilk hamileligim 3 aylık oldu bende korkuyorum bişey olucakmı diye hep elim karnımda çok heycanlıyım çok güsel bi duygu RABBİM isteyen herkeze yaşasın inş.kucagıma almam için hergün gün sayıyorum....

X