Aile Planlaması Ilk gece korunma

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

hera26

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2016
2.129
1.247
34
Eylul sonu ve ekim basi dugunum var ekimde ise tam dugun gunu hastalaniyorum.3 gun sonra balayi..geciktirici mi dogum kontrol mu kullanmaliyim ? Adet gunum oldugu icin hamile kalma riskim yok gibi ama yinede korunmali miyim? Cok zormus bu isler..doktora gidecegim en kisa zamanda ama benim gibi olanlar ne yapti?

Canım ilk gecen adet gününe denk gelirse ilişkiye girmemelisin birkaç gün sabretmek zor değil. Neden dersen hem ilk ilişkin olacak hem adet kanaman var enfeksiyon kaparsin mazallah. Adetli bile olmasa çoğu kişi ilk cinsel ilişkisinde sistit oluyor ki adetliyken daha riskli. Ya adetinin gelmesini ejgelle ya da ilişkiye girme birkaç gün. Düğün stresinden düzenin sasabilir zaten bakarsın düğünden önce gelir ve düğüne kadar biter hiçbir şey yapmama gerek kalmaz

Bencede ben geciktirici almıştım günü gününe olan adet düzenim su an 3 yıl Olmsına rağmen hala düzensiz bilsem asla kullanmazdım

Adetliyken iliskiye girmenin risklerinden bahsedilmis zaten.
Eklemek istedigim adetliyken hamile kalinmaz diye bir garanti yok. Lutfen aratin internette, doktorunuzla da teyid edersiniz.
Bir omur boyu mutlulugunuzun ve askinizin daim olmasini dilerim.

önceden doğum kontrol hapına başlayıp ara vermeden diğer pakete geçtiğinde o ay regl olmuyosun
üstelik korunduğun için hamile de kalmazsın
doktora bir danış :KK66:

Canım ilk gecen adet gününe denk gelirse ilişkiye girmemelisin birkaç gün sabretmek zor değil. Neden dersen hem ilk ilişkin olacak hem adet kanaman var enfeksiyon kaparsin mazallah. Adetli bile olmasa çoğu kişi ilk cinsel ilişkisinde sistit oluyor ki adetliyken daha riskli. Ya adetinin gelmesini ejgelle ya da ilişkiye girme birkaç gün. Düğün stresinden düzenin sasabilir zaten bakarsın düğünden önce gelir ve düğüne kadar biter hiçbir şey yapmama gerek kalmaz
Yok ben zaten hastayken iliskiye girmekten bahsetmedim donguyu takip edip geri cekilmeyle korunanlar var ama riskliymis boyle bir donemde geciktirici alip iliski yasanmasi gebeligi beraberinse getirmez gibi geliyor ama bilinmez 2 gun sonra randevum var doktora gidecegim d.k haplari beni cok strese sokuyor ama en azindan bir kac ay kullasam alisana kadar iyi olacak nisanlim ben korunayim diyo ama ilk deneyim zor olur diyorlar pzvt ile

Adetliyken iliskiye girmenin risklerinden bahsedilmis zaten.
Eklemek istedigim adetliyken hamile kalinmaz diye bir garanti yok. Lutfen aratin internette, doktorunuzla da teyid edersiniz.
Bir omur boyu mutlulugunuzun ve askinizin daim olmasini dilerim.
Cok tesekkur ederim dedigim gibi gidecegim doktora dogum kontrol haplarindan siz kullandiniz mi? Oylr yan etkilerden bahsetmisler ki korkuyor insan

Cok tesekkur ederim dedigim gibi gidecegim doktora dogum kontrol haplarindan siz kullandiniz mi? Oylr yan etkilerden bahsetmisler ki korkuyor insan
Dogum kontrol hapi kullandim. 3 yil. Sinsice kilo almak disinda yan etkisini gormedim. Sonra dogumda cok aldim ama hepsi 1 yilda kendiliginden gitti. Kilo sorunu yasamamak icin (yas ilerleyince kilo kontrolu zorlasir diye) ilk dogumumdan sonra hap kullanmadim bir daha. Kullandigim hap icin doktor en hafifi oldugunu soylemisti. Ben esimle birlikte olmadan 1 yil once baslamistim hapa. Gecirdigim bir kist ameliyati sebebiyle tekrar kist olusmamasi icin verilmisti. Eger kistin yenileme durumu olursa ilac daha agir olan biriyle degisecekti ama gerek kalmadi cok sukur.

Dogum kontrol hapi kullandim. 3 yil. Sinsice kilo almak disinda yan etkisini gormedim. Sonra dogumda cok aldim ama hepsi 1 yilda kendiliginden gitti. Kilo sorunu yasamamak icin (yas ilerleyince kilo kontrolu zorlasir diye) ilk dogumumdan sonra hap kullanmadim bir daha. Kullandigim hap icin doktor en hafifi oldugunu soylemisti. Ben esimle birlikte olmadan 1 yil once baslamistim hapa. Gecirdigim bir kist ameliyati sebebiyle tekrar kist olusmamasi icin verilmisti. Eger kistin yenileme durumu olursa ilac daha agir olan biriyle degisecekti ama gerek kalmadi cok sukur.
Cok tesekkur ederim bilgiler icin.cok mutlu olunnnnn : )

Peki hapı kullanmayı bıraktıktan ne kadar süre sonra hamile kalmıştınız?

X