İlk defa ovulasyon yapıyorum pil göremedim hep silik bi bakabilirmisiniz daha devam etmelimiyim

poyraznannes

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2024
3
0
31
Genel olarak 25 günde bir adet görüyorum test elime 12. Gün ulaştı ilk idrarla yaptım bilmeden ama öğleden sonra yaptığım zamanlarda çok oldu ama hep silik ikinci çizgi çıktı şurana kadar.. 19. Günümdeyim diğer adetime 7 gün kaldı.. çatlama olsaydı 2. Çizgi hiç mi olmuyor yoksa benimki gibi silik mi çıkıyor bilgisi olan yazabilirmi devam edeyimmi resim de eklemeye çalışacağım

Eklentiler

• IMG_8314.jpeg
    79,8 KB · Görüntüleme: 62
Henüz olmamış. Belki geç yumurtlarsın yada kaçırmışta olabilirsin sen bilirsin canım devam edip etmeme konusunda..

9. 10. Gün oluşmuş da olabilir. Benim geçen ay erken oluşmuştu. Bazı aylar yumurta büyümeden çatlıyor sanırım adet olana kadar yapın sonraki ay devam edin adet bitikten 4 gün sonra yapmaya başlayın innovita daha iyi bence bi de.

Peki 2. Çizginin silik olması normal mi.. normalde çatlama oluştuğu zaman sonraki günler tamamen silinmiyormu , yoksa silik şekilde devam mı ediyor bununla ilgili bilgiinz varmıdır

Adetiniz biter bitmez yapmaniz gerekiyordu. Madem geç geldi o ay baslamasaydiniz keşke her şey bu test değil 2 günde bir ilişkiyi de oneriyolar illaki denk gelir diyolar bilginiz olsun

Kii zaten 25 günde bir adet görüyormuşsunuz. Yumurtlama hesaplama 25-14=11 oluyor yani 11 gün yumurtlamış olabilirsiniz

Kii zaten 25 günde bir adet görüyormuşsunuz. Yumurtlama hesaplama 25-14=11 oluyor yani 11 gün yumurtlamış olabilirsiniz
Bana da yardımcı olur musunuz .ovulasyon testi kullanarak gebelik planlıyorum. Ama testlere göre yumurta çatlaması nasıl yorumlanıyor bilmiyorum. İlk görseldeki testi adet dongumun 11.gunu (19 eylul aksam 17.00 da yaptım ve ilk LH dalgasını gordüm ilk diyorum çünkü bugün sabah 12 dede yapmıştım test ve hiç bir renk dalgası yoktu .adet döngümün 12. Günü(20 eylül) öğlen 14.00 saatinde yaptıgım testte pik yakaladım 2.resim pik olan. (ilk dalgalanmadan 20 21 saat sonra yani )3. Resimi de 6 saat sonra yani akşam 20.00 da(20 eylul) yaptım. Bir tık daha silik çıktı sanki. 4.resimi de bir gün sonra 21 eylülde öğlen 14.00 da yaptım. Sormak istediğim yumurta çatlaması için testin tamamen mi silik çıkması gerekiyor .yoksa pikten sonra yapılan test hafif de silik olunca çatlamış mi oluyor. Bu testlere göre benim çatlamam 3.testte mi 4. De mine zaman olmuş. Yardımlarınızı rica ediyorum .

Eklentiler

• 1000018100.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 23
  • 1000018102.jpg
    44,6 KB · Görüntüleme: 12
  • 1000018104.jpg
    44,6 KB · Görüntüleme: 10
  • 1000018106.jpg
    53,1 KB · Görüntüleme: 16
Evet ikisi ayni tonda olmayacak t çubuğu biraz daha silik olunca catlamis oluyor. Pik dediğimiz de ikisininde ayni koyulukta ya da t cubugunun c den koyu oldugu oldigu durumlarda gerceklesiyor. Sizinde pik 3.resimde.. 4. Resimdede catlamis. Pik gunu ve ertesi gunu bide bir sonraki gunu degerlendiriceksiniz eger ki sperm sorunu yoksa. Sperm sorunu varsa pik gunu degerlendirip ertesi gunu mola bir sonraki gunu degerlendirme seklinde yapmanız daha doğru olur

Kuzum benim bu ay 10. Gün oldu kaçırmış olabilirsin , ya da adete az kala yakalayacak olabilirsin hiç belli olmuyor maalesef bu yumurtlama işi. Ben geçen ay hiç pik olmadım mesela

Pik olan testim altına yesil cizik attigim test. Sonraki turuncu cizik attigim testi pikten 6 saat sonra yaptım . Altına mavi cizik attigim testide pikten 24 saat sonra yaptım şimdi turuncu cizikli testte mi catlama olmuş oluyor yoksa mavi cizikli testte mi.bu şekilde cevaplarsanız çok daha net anlayacağım

Eklentiler

• 1000018102.jpg
    45,4 KB · Görüntüleme: 8
  • 1000018104.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 7
  • 1000018106.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 14
Ikiside catlama demek zaten. Ikiside dikkat et silik zaten. Turuncu ve mavi silik. Catlamis artik yani. Bak ne diyotum c cizgisi ve t çizgisi ayni koyuluktaysa ya da t cizgisi c den koyuysa piktir... daha anlam yuklemeye gerek yok siliklesmisse catlamis iste.

Tamamdır teşekkür ederim.:) Pik gördükten 6 saat sonra catlayabilecegini düşünmemiştim de ondan biraz şaşırdım. Ama ilk testi zaten pik gördükten 20 saat önce yapmistim ilk LH dalgalanması o zaman başlamıştı. İlk dalgadan 20 saat sonra pik sonra 5 6 saat sonra catladigina göre ortalama İLK lh renklenmeye başladıktan bir 24 25saat sonra catlama olmuş oluyor demek yani tam 1 gün sonra çok teşekkürler

6 saatte catlar mi orasini bilemem normalde 24 saat surmesi gerek. Saatiyle yaparsaniz ovulasyon testini skinti yasamazsiniz. Gunde bir sefer ve her gun ayni saat sivi alimina dikkat ederek. Eger ki dikkat etmezseniz yanlis sonuc elde edebilirsiniz.

6 saatte catlar mi orasini bilemem normalde 24 saat surmesi gerek. Saatiyle yaparsaniz ovulasyon testini skinti yasamazsiniz. Gunde bir sefer ve her gun ayni saat sivi alimina dikkat ederek. Eger ki dikkat etmezseniz yanlis sonuc elde edebilirsiniz.
Sıvı alımı konusuna çok dikkat ediyorum ve 2 3 gün boyunca testleri hep aynı saatlerde yapiyorum. Benim araştırmalarıma göre okuduğum şey LHdalgalanması başladıktan sonra 24 36 saat içinde yumurtanin basladigidi. LH pik demiyorum ama burası önemli ayrım ilk renklenme dalgalanma . Zaten pik seviyesine yani t c den daha koyu seviyeye ulaştığı anda pik haldeyken 6 -20 saat içinde catlama oluyormuş. Öyle okumuştum birçok yabancı sitede. Benimkide inşallah tutar bu ay çok teşekkür ederim:)

olabilir hayırlısı bakalim insallah en kisa zamanda kucaklarimiz hayirlisiyla dolar rica ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…