İlk defa konu eşim değil

hemmam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2016
2.403
829
Kizlar bizim bir paramız var .
Aylık bir işe yatırdık.
Aylık bizim payımıza düşen kazancı gönderiyor.
Bir yıldır olan meblanin bu yıl 4 katını yatirdik ise dolayısıyla ücreti o şekilde almamı lazım.
Neyse ilk ay geçti hiç ücrry gelmedi.
Oduyecegi vakit geldiğinde aradı .Söyle sıkıştığım böyle sıkıntıdayim falan filan dedi bende dedim bu ay bizim paranik acelesi yok .kalsın işini gör madem sıkışıksin.
Ya saçmalama seni onun için aramasim falan dedi ama geçen ay ödeme yaomadi aimsi normal ödeme günü yarın.iki aylık mi yapar tek mi yapar bilmiyorum arayıp sorsam mi beklesem mi sizce. Paragöz gibi de görünmek istemiyorum

Kimden bahsettiğiniz, olayın ne olduğu anlaşılmıyor.

Paranızı banka yatırım hesapları vs. gibi güvenli yerlerde değerlendirmek yerine niye birilerine veriyorsunuz ki?
Çünkü kalın kafalı anlama kıtlığı olan eşime anlatamıyorum.aslinda bende yanaşmıyordum

Çünkü kalın kafalı anlama kıtlığı olan eşime anlatamıyorum.aslinda bende yanaşmıyordum
Yani konu yine eşiniz 😃

Şaka bir yana ben hiç güvenmem böyle işlere. Yerinizde olsam paramın tamamını geri alırdım. Ama devam edecekseniz; o kadar beklemişsiniz bir gün daha bekleyin. Yarın iki ayın getirisini göndermezse ona göre istersiniz. Bu paragözlük değil.

Son düzenleme:
aylık para yatırmakla iş mi olur.
zaten ilk zamanlar düzenli ödeme yapıp millet daha fazlasını yatırınca sırra kadem basıyor bu insanlar. kolay yoldan para kazanıp parasına para katmak isteyenler dolandırılıyor.

Aylık bir işe yatırdık.
Bir yıldır olan meblanin bu yıl 4 katını yatirdik ise dolayısıyla ücreti o şekilde almamı lazım.
Oduyecegi vakit geldiğinde aradı .Söyle sıkıştığım böyle sıkıntıdayim falan filan dedi bende dedim bu ay bizim paranik acelesi yok .kalsın işini gör madem sıkışıksin.
Ya saçmalama seni onun için aramasim falan dedi ama geçen ay ödeme yaomadi aimsi normal ödeme günü yarın.iki aylık mi yapar tek mi yapar bilmiyorum arayıp sorsam mi beklesem mi sizce. Paragöz gibi de görünmek istemiyorum
İnşallah dolandirilmazsiniz.

Paranız çoksa böyle dolambaçlı yollardan çok emin olan şeyleri banka altın dolar tercih edin .Ne münasebet sıkışmış işini gorecekmis bu kadar yüz verilen işten hayır çıkmaz umarım elinizde yazılı bir belge vardır o ise herneyse yatırım yaptığınıza rağmen .Para işleri kisisel güvenle yürümez hatta hicbirsey bununla yürümez.Elinizde dekont yada yazılı bir sözleşme vardır umarım lazım olacak

Aylık bir işe yatırdık.

Parayı çiftlikbank ? benzeri bir yere yatırdınız. Sizin gibi bir çok yatırımcısı var , oradan parayı işletip size de pay veriyor diye düşünüyorum.
Ben olsam yatırımlık paramı böyle kişilere asla vermem.
Yarın da paranız yatmazsa mutlaka arayıp isteyin , dolandırılmayın.
( Mümkünse ana paranızı kurtarın)

Yarın bir aylık bile alsanız şükredin. Ki hiç sanmıyorum. Biraz dolandırılma hikayesi olacak gibi hissettim.

Aylık bir işe yatırdık.
Bu yatırımcıyı nereden tanıyorsunuz. Bahsettiğiniz şekilde başlayıp dolandırılan çok fazla insan var, bilginiz olsun

Aylık bir işe yatırdık.
İşin mahiyeti nedir? Adam sizin parayla yaş maya alıp ekmek yapıp sattıkça ödeme mi yapıyor, inşaat malzemeleri stoklayıp demir çimento fiyatları artınca satıp kârını mı veriyor, para piyasaları araçlarından birinde yatırım mı yapıyor? Nedir yani aydan aya ödeme aldığınız iş?

Şu an her türlü paranız risk altında, zira geçen sene ödediğiniz meblağ kârla size geri ödenip ağzınıza bir parmak bal çalınmış güven kazandırmış, ki bu yıl geçen yıl verdiğiniz paranın 4 katını vermişsiniz.

Eğer para piyasalarına yatırım yapılan bir oluşumun içindeyseniz,
1- bu tip oluşumlar spk mevzuatı gereği suç, hiç kimse hatta lisanslı yatırım danışmanı dahi parasını yatıracak kişiyle aracı kurumuyla resmi bir sözleşme yapılmadan bireysel para alamaz.
2-Para piyasası enstrümanlarına yapılan yatırımlar (hisse, viob, altın, gümüş gibi değerli madenler vb) için aylık şu kadar getirisi olur diye asla garanti verilemez çünkü piyasa iç ve dış etkenlere göre şekillendiğinden kâr/zarar değişkenlik gösterir, bu sebeple eğer size bu tür bir garanti verildiyse kesinlikle güvenilir değil veya parayı verdiğiniz kişi size neler olabileceğini anlatmadı ya da anlattı ama siz kâr edeceğinizi düşündüğünüz kısma kilitlenip diğer ayrıntıları pas geçtiniz, ki dediğim gibi eğer böyle bir durumsa paranızı alan kişi şu an suç işliyor, dua edin de adam manipülatör vs olmasın, onunla beraber hareket eden herkes bu suça dahil olmuş sayılacağından spkyla davalık olabilirsiniz çünkü.

Ve umarım parayı elden vermediniz, umarım banka transferiyle ödeme yapmış ve açıklama kısmına neden verdiğinizi alenen yapmışsınızdır.

X