Aşılama İlk defa aşılama yaptırıp hamile kalanlar

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

lilaortanca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2016
100
30
Herkese merhaba.2senedir çocuk istiyoruz ama olmuyor.Ne eşimde ne bende herhangi bir sorun yok.6ay klomen kullandım.Progesteron ve 2ay da çatlatma iğnesi vurundum am yine olmadı.Artık olmuyor dedim ve dr değiştirip özel bi.dr a başladım.Rahim filmi,hormon testleri herşey yapıldı ve bu ay adetimin 2.günü gitmem söylendi.Ama bayram girdiği için adetimin 2.güni değilde 5.günü gidebildim.Dr aşılama yapalım dedi kabul ettik.Menogon iğne verdi 5gün kullanıp 12hazıranda gideceğim tekrar.Sonrası nasıl ilerleyecek merak ediyorum ve bu süreçte nelwr yapılabilir,bitkisel olarak önereceginiz şeyler varmı?Hem eşim hem benim için.İlk defa yaptırıp tutanlar var mı?Ve menogon iğne kullanan oldu mu?

Öncelikle allah kolaylık versin. Rabbim tez zamanda sağlıkla kucaginiza almayi nasip etsin. Bizim aşılama denedik bir kere olmadı. Zaten aşılamada ihtimal düşük. Ama hamile kalan yok mu tabiki var. Hatta bir arkadaşımız da ilk aşılamasında ikiz oldu. Bitkisel filan cok biseye gerek yok sadece ilk 2 3 gün mutlaka dikkat edin. Bolca dua edin ve normal hayata devam edin. Biz de benzer süreçlerden geçtik. Nasipde varsa oluyor.

Olacaksa oluyor mevla nasip ettiyse. Biraz vicdanen biseyler yemek filan .olduğunuz gün yatip dinlenin cok bisey yapmayin. Bence dikkat edilmesi gereken tek nokta o. Yemekle icmekle cok etki etmez. Bolca dua edin kalbi de yumusatiyor dua

inşallah isteyen herkese nasip etsin Allah.sabah kalktığımda iyiydim ama biraz dolaşınca ayakta yine ağrı hissetmeye başladım.Hayırlısı inşallah'Paylaşırım sonucu👍

Merhaba ilk defa yazıyorum hep takip ederdim şimdiye kısmetmiş. Yarın ilk aşılamamı olacağım sağda Ve solda birer yumurtam gelişti. Bir de demirim biraz düşük olduğundan doktorum vitamin kompleksi hapı başlatmıştı bu ay ilk defa. Hayırlısıyla tutar inşallah sabretmek çok zor....

Kızlar yok mu deneyimlerini paylaşmak isteyen ben dün oldum aşılamayı Allahım nasip eder inşallah tek dileğim çok ağrılı oldu Benim dün yattım tüm gün kanamam da oldu hafif rahim ağzı dar olduğu için zor olmuş antibiyotik artı vajinal fitil verdi bir de bir hafta sonra tekrar otrivelle iğne vuracağım

Kızlar yok mu deneyimlerini paylaşmak isteyen ben dün oldum aşılamayı Allahım nasip eder inşallah tek dileğim çok ağrılı oldu Benim dün yattım tüm gün kanamam da oldu hafif rahim ağzı dar olduğu için zor olmuş antibiyotik artı vajinal fitil verdi bir de bir hafta sonra tekrar otrivelle iğne vuracağım
Tedavin hayırla sonuçlansin inşallah canım ovitrelle neden bir daha vuracakmissin

Tedavin hayırla sonuçlansin inşallah canım ovitrelle neden bir daha vuracakmissin
Sağol canım onu ben de sordum da gebelik varsa desteklemek amacıylaymış beta hcg yi. O yüzden ben mecbur regl günümü bekleyeceğim kanda baktıracağım yoksa kesin pozitif alırım

Sağol canım onu ben de sordum da gebelik varsa desteklemek amacıylaymış beta hcg yi. O yüzden ben mecbur regl günümü bekleyeceğim kanda baktıracağım yoksa kesin pozitif alırım
İnşallah pozitif görürsün canım sebepsiz mi sizin ne kadar süre olmadı

Evet canım sebepsiz neredeyse iki yıl olacak hsg den sonra da dört ay bekledik artık aşılamaya geçtik. Sebepsiz olması daha el kol bağlayan bir durum.
Evet öyle canım ama kötü düşünme sebepsiz aşılaması tutan çok duydum ayrıca mesajında rahim ağzı dar demiştin belki de o yüzden olmuyordur spermlerin geçişi pek olmuyordur ve asilamayla da bu sorun ortadan kalkmış olur inşallah 🙏🏻 Benim de iki senedir olmuyor hem erkek faktörü hem kadın yani her doktor benim için birşey söylüyor bir tanesi endometriozis başlangıcı var pko görünümü var dedi öbürü pkodan bahsetmedi kist diyor bı kere acaba çikolata kisti mi dedi oysa çok düzenlidir reglim yumurtlamam kafamı çok karıştırdılar öylece kistimin geçmesini bekliyorum aşılama yapmak için hakkımızda hayırlısı inşallah sonucu yazarsın ♥️

Evet öyle canım ama kötü düşünme sebepsiz aşılaması tutan çok duydum ayrıca mesajında rahim ağzı dar demiştin belki de o yüzden olmuyordur spermlerin geçişi pek olmuyordur ve asilamayla da bu sorun ortadan kalkmış olur inşallah 🙏🏻 Benim de iki senedir olmuyor hem erkek faktörü hem kadın yani her doktor benim için birşey söylüyor bir tanesi endometriozis başlangıcı var pko görünümü var dedi öbürü pkodan bahsetmedi kist diyor bı kere acaba çikolata kisti mi dedi oysa çok düzenlidir reglim yumurtlamam kafamı çok karıştırdılar öylece kistimin geçmesini bekliyorum aşılama yapmak için hakkımızda hayırlısı inşallah sonucu yazarsın ♥
Canım pH’ı da düzenli adet olmuyorsundye biliyorum arkadaşım pkokuydu hayıt otu hapı ve kilo vererek kendiliğinden hamile kaldı aslında hiçbirşeyi kafada büyütmemek lazım olacağı varsa oluyor ben hep bunu gördüm benimçok stresli ve kadaya takan bir yapım var belki de o da etkiyor bir de deşiğin gibi rahim ağzındanda olabilir bak. İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız zor bir süreç çünkü anan paylaşmak iyi geliyor 💖

Bir de mutlaka bir çok doktora görün fakat en son güvenebileceğin bir doktorla devam et sürece bu çok daha iyi olur hem psikolojik açıdan hem de tedavinin emin adımlarla ilerlemesi açısından

Güzel haberlerle buraya da umut olur paylaşırım inşallah sizinle de
İnşallah canım kilom yok 50 kiloyum herşey normal ilerliyor adetim şaşmaz yumurtlama da oluyor pko görünümü demişti fazla yumurtan büyüyor demişti anlamadım ki ben de şimdi eşimin değerleri düzelmiş bende iki tane kist var küçük onlar geçince aşılama olcam hayırlısı yani tam olarak sebebiniz hangisi bilmiyorum doktor çok değiştim şimdi güven veren bı doktora gidiyorum bakalım sonu güzel olsun da katlanacaz her şeye

X