İlk buluşma.. fazla mı tepki verdim acaba?

Buluşup değerlendirme yapmanız gerekirken adam flört etmeye çalışmış.

Daha önemli meseleriniz vardı, konuşmanız gerekiyordu adam sarılma derdinde.

Iyi yapmışsınız bence. Geleneksel ailesine uygun :)

Sen seni basit biri olarak görmesini baştan bu sebeple yaklaşıyorsa baştan bilsin ona göre davransın derdindesin. Bu boşanmış olmanın verdiği bi mekanızma. Seni yargılamasından korkuyorsun. Seni anlıyorumAma bankta yanına gelince diğeri daha iyiydi falan diye konuşman. Fazla kasıntı bence yaşın gereği. Sınırların olmasına saygı duymalı ama bunu böyle ergence hareketler kullanarak gösterirsen itici gözükürsün. Bankta otobüste yabancı biriyle bire dipdibe oturuyorsun mesela ne varki yanına yaklaşması falan ufak tefek cilveler. çevresinde doğal davran, içinden geldiği gibi davran. Boşandıysan boşandın nervar yani, normal karakterinle davran hoşlandıysan. Adamın karakteri nasıl? Namus bekçisi biriyle evlenme de. Bence senin hakkında ne düşünürse düşünsün bunu kafaya takma o an öyle istedin öyle davrandın.

Bence çok mantıklı davranmışsınız.

Ya bir kere kadın elini uzatmadan ya da sarılmaya yeltenmeden erkek bunu yapmamalı. Bunu biliyor olmalı.

Ben mesela her buluşma ya da ayrılmada yanak yanağa öpülmesinden rahatsız oluyorum. Yahu neden el sıkışma yetmiyor mu, neden yanaklarımız illa birbirine deyecek ki?

Tamam, anne baba, kardeş vb. olur ama normal bir arkadaşla ne gerek var ?

Yani yaşın gereği dedim ama yaşında daha çok genç öyle davran yani:)))

Bence ilk buluşmada sarılmak, yanaktan öpmek, elini tutabilir miyim demeler çok laubali. Eşim zamanında öyle yapsaydı bana, evlenmezdim heralde. Çünkü bana nasıl davranırsa baskalarına da öyle davranır. (ilk buluşma çünkü, herkesle ilk buluşmada aynı davranıyordur demek ki tutturabildiğine!)

Dokunsal insanlar dokunmayı, öpmeyi sarılmayı isterler. Başka türlü iletişim kurabilme becerileri yoktur, diğer türlüsü çok resmi gelir. Kendimden biliyorum.

Eşimle ilk buluşmamızda eve bırakırken arabadan indiğimde sarılmıştı uzun uzun. Konu sahibinin aksine benim çok hoşuma gitmişti, yıllardır tanışıyoruz gibi demiştim. Üzerinden geçti 11-12 sene hala her akşam 10-15 dakika sarılma faslımız vardır, yanyana otururken bile eli hep üzerimdedir. Kelimelerle değil, dokunarak gösteririz sevgimizi.

Konu sahibinin karşısındaki böyle bir adam bence. İçten, samimi. Kızımızdan da etkilenmiş belli ki. Ama karşısında buzdolabı kıvamında bir kadın görünce hisleri ne durumda bilemiyorum. Hazır yeri gelmişken soralım, @Kocayaslisiskodunya iletişime geçtiniz mi buluşma sonrası?

Tabi kimisi için sorun olmaya bilir ama maalesef herkes kocanız gibi iyi birisi çıkmıyor :)

Mesela adaha flört etmeye bile başlamamışız ama ben yeltenmeden adam sarılmaya çalışıyor.. Bence gayet itici bir davranış bu.

Ayrıca adam sarılmaya yeltendi diye kadın da kendisini kucağına atmak zorunda değil. Bunu istememesi ve yapmaması gayet normal. Soğukluk olarak algılanmamalı..

Ben kadın bir arkadaşıma sarılmak istesem ve beni itse soğuk olarak algılarım onu bile ve hayatımda büyük bir yer vermem.

İlişkilerin aynı adımları içerecek şekilde ilerlemesi gerektiğini düşünmüyorum açıkçası. Bu ilk buluşma, sadece tanıştık, üçüncü buluşmadan sonra adı flört oldu beşinci buluşmada öpüşmeliyiz falan çok kasıntı bana kalırsa.

Evet dediğim gibi ben dokunsal insanım ama karşıma her zaman dokunsal insanlar çıkmayacak çıkmıyor tabi ki. Bu durumda beklentiler, yaşam tarzı, kişilikler uyuşmamış demektir. Kimseyi sarılmak için zorlamayacağım gibi kimse de beni hayatıma soğuk bulduğum bir insanı sokmam için zorlayamaz öyle değil mi? Şimdi bu adam bu tavırlardan dolayı kendini geri çekerse (ki bence yüksek ihtimal) bu kızcağız üzülecek. Sonra hırslanacak, beni kullanmak istedi kullandırtmadım diye çekti gitti diyecek. Buraya konu açacak, bizler adamı gömeceğiz. Kadın doğru yolda olduğunu düşünüp bir sonraki ilişkisinde de aynı şekilde davranacak ve bir kısır döngüye girecek.

Eğer siz evlenip bisandiginizi soylmeseydiniz buluştuğuniz kişi bunu bilmeseydi yani yaptığı hareketler kafanızı karisitrmzdi diye dusunuyorm ya da siz böyle tepkiler vermzdiniz

İlk söylediğinizde ki tepkisi sizi bunları düşünmeye itmis veya daha temkinli davranmaniza sebep olmuş olabilir

Yoksa o kdr konuş goruntulu falan ama yuzyuzze gelince buz gbi ol bunun ihtimalini vermiyorm

Bana da ilk defa erkek arkadaşım “elimi tutmak ister misin” gibi bir şey sorup elini uzatmıştı. Ben tabi neresinden tutucam bunun nasıl oluyo OHA İLK DEFA BİRİNİN ELİNİ TUTCAM NASIL YAPILIYO diye eline bakarken çok vakit geçmiş olmalı elini geri çekti Akşam da özür diledi çok hızlı davrandığı için ama dedim sorun bende ilk defa oluyor ne yapacağımı bilemedim Verdiğim tepkiye üzülmüştü sanırım.

Siz adamın kalbini alıp yerlere atmışsınız üstüne basmışsınız. Biraz ayıp olmuş bence. Sonuçta önceden konuşup sonra buluşmuşsunuz görünce sarılması normal geldi bana. Bir de ayrılırken sarılacak tabi artık bütün günü birlikte geçirmişsiniz.

Mesajlasirken olan samimiyetinize güvenerek sarılmak istemiş bence. Niyetini biz bilemeyiz sizinle konuşmalarına bakarak siz değerlendirirsiniz onu. Ayrıca herkesin hayata bakış açısı farklıdır. Sarılmak istememeniz vs bana normal geldi. Ama bank olayında ayıp etmişsiniz. Sonuçta toplum içinde tanımadığımız bir sürü insanla yan yana geliyoruz otobüste bile yan yana oturuyoruz. Yani resmen adam sapıkmış gibi kaçmışsınız
Birde sarılma vs olayında diyebilirdiniz birbirimizi tanıyana kadar belirli bir süre yakınlaşmak istemiyorum diye

Kullandığınız kucağına atmak tabiri çok çirkin yalnız. İsterse kucağına da atar tabi ama kimsenin böyle bir isteği, çabası veya beklentisi olduğunu sanmıyorum sırf sarıldı diye adama tecavüzcü sapık muamelesi yapmamak lazım. Sadece sarılmak sarılmamak değil konu sahibinin yaptığı aynı banktayken özellikle uzaklaşıp uca oturmak gayet soğuk bir hareket.

Bence sarılmasa tuhaf olurdu.
Allahım hafif kadın mı neyim bilemedim ki, potansiyel flörtüm buluşunca uzaktan tokalaşsa çok itici bulurdum ben

çok haklısın. tepkilerin anormal değil.
hele de namussuz insanlar yüzünden boşandıktan sonra insan daha temkinli davranmak zornda kalıyor.
burda yine bir konu vardı ten uyumu aramış!güya adam.
he ilk gördüğünle ten uyumu arıyordu herkes..
çok yerinde buldum ben tepkilerini

Neler oldu anlatsana
Cidden merak ediyorum tabi anlatmak istersen :)
Ya ben ten uyumuna çok önem veriyorum, kim ne derse desin evliliğin yürüyüp yürümemesinin 1 numaralı belirleyicisi bence. Eski eşimle evlenmeden bir şeyler yaşamış olsaydım belki de hiç evlenmeyip bunları yaşamayacaktım, adam evlenmeden hiç bir şey yapmıyordu ben de ay ne namuslu adam beni düşünüyor falan diyordum meğerse kendini kamufle ediyormuş.
Tabi herkesin görüşü farklı, ben evlilikte iyi bir cinsel yaşam isterim mesela.

Haha, neler olmuş olabilir sence

Kadın olmanın handikapı işte, bana dokunmadı, seven insan dokunmaz, seven insan bekler diye diye bu hale getirdiler bizi, çürük elmaları ayırt edemiyoruz bu yüzden. Seven insan dokunur arkadaşlar, kesin bilgi. Sizi murtaza abiyi öper gibi öpen adamlardan uzak durun.

Aynen diyorum ya belki adam iktidarsız belki hiç ten uyumu yok bunlar bence ilişkide ilk bakılması gerekenler en azından benim için böyle.

Belli bir amaç için görüşülüyor, konuşuluyor değil mi, yanlış anlamadım yani ben?
Peki bu adam sapıkmış muamelesi neden?
Ben sizin gibi biriyle karşılaşmış olsaydım ‘oha öküze bak’ derdim yani.
İlk görüşme olabilir ama ilk konuşmanız ya da tanışmıyor değilsiniz ki.

Liseli ergenler gibi hormonların etkisiyle veriken kararlar yanıltıccı olabilir. Ten uyumuna falan da inanmam. Bunu önemli bir kriter olarak görüp mıç mıç birkaç ayın sonunda evlenen arkadaşım inanılmaz derecede pişman mesela. Her işin bir saygınlığı olmalı. Mesajlarınız ne tarzdaydı onu bilemediğim için sizin surumunuzu değerlendirmem çok zor eski konularınızı görmedim. Ama genel okarak ilk buluşmada el ele tutuşmak, öpmek falan benim için fazla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…