İlk bebemi kaybeytim birdaha ayni acıyı yasatma yarabbi:( dua istiyorum arkadaşlar

Anlıyorum canım, inan ben de öyleyim. Allah herkesin evladına sağlık sıhhat versin, kıskandığım haset ettiğim yok ama bende hamile arkadaşlarımı görünce üzülüyorum. Çok normal üzülmek. Bebeklerimizi kaybettik biz. Benim eşim de kızıyodu ağlıyorum üzülüyorum diye. Eşin de haklı, artık üzülmeni istemiyo. Ben de eşim işteyken ağlıycağım kadar ağlıyorum, o gelmeden önce elimi yüzümü yıkayıp sofrayı filan hazırlıyorum. Eşinle de aranı bozma bence. O da üzülüyodur o da bebeğini kaybetti şimdi bi de karısı için üzülüyodur. Onun yanında mümkün mertebe ağlama. Yalnızken ağla dua et rahatla. Eşine güleryüzle aç kapıyı.

En zor görev eşime düştü zaten hem benim acımı yaşadı yoğun bakıma dustugumde.bebek doğduğunda ise 18 gun küvez e gidip geldik benim ayilip bayilmalarimi çekti. En zoru da bebegi minicik kefeniyle ellerinde musalla taşıma götürürken yaşadı bütün acısını elleriyle gömdü onun acısı daha büyük aslında.o hayalini kurduğu oğlunu toprağa verdi.onun acısı daha büyük.ama ben ona yolu gosterdim.baba olmak senin hakkın benm bütün gebeliklerimde riskliyim belki hiç baba olamicaksin dedim.yollarimizi ayıralım dedim.kabul etmedi. Aa bugünlerde gecicegini söylüyor ve çok inanıyor.

Allah sabrinizi arttirsin cok uzuldum
bakin Bakara 286. ayette ne diyor Allah-u Teala

Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.

bol bol oku canim kardesim bu ayet-i kerime`yi.
Allahim tez vakitte acini dindirecek guzel haberlerle hayirli saglikli evlatlarla evini yuregini senlendirsin insallah.

Kuzum benim bitanem, öyle deme eşine sarıl, eşinle birlikte atlatacaksınız siz bu günleri. Evet bundan sonraki gebeliklerin riskli ama önlemini alıp allaha sığınacaksın ve kendini hazır hissettiğinde daha sık kontrole giderek bebeğini sağlıkla kucağına alacaksın inşaallah. Şöyle düşün, allah korusun sen kanser olsaydın yada eşin kanser olsaydı ayrılacak mıydınız? Evlilik iyi günde kötü günde beraber olmak demek. Bak eşin de seni seviyomuş, sana değer veriyomuş. O düşünceleri at kafandan. Hem allah eğer eşine çocuk yazmadıysa 10 kadınla da evlense yine çocuğu olmaz. Sen bol bol dua et, kendini bi an önce toparlamaya bak. En uygun zamanda yeniden bebeğiniz olacak eminim. Burdan bize haber vereceksin hatta.
Kuran okumayı biliyosan 41 gün meryem suresi oku, çok faydası oluyo allahın izniyle.

A Adelka tskr ederim Allah kimseye yasatmasn iyi ki buraya yazmışim inanın düşüncelerim değişti. Çok mutlu oldum aylardır ilkkez olumlu dusunmeye başladım bugün.
C cikonunannesi adam cagiz bir yıldır çok yıprandı tedavi ile gebe kaldık o surecte mahvoldu bide bn praklamsi olup 6 buçuk aylık doğum yapınca adam ömründe görmediklerinigordu. Ama ona yarın davranışım çok farklı olacak sizlerle konuştuktan snra.
Kuran okumayı dacok profesyonel olmasa daogrendim binlerce şükür okumaya başlarım inşallah meeyem suresini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…