İlk bebemi kaybeytim birdaha ayni acıyı yasatma yarabbi:( dua istiyorum arkadaşlar

melekarasim3006

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2016
45
99
Allahım bir daha aynı acıyı yasatmasn ilk bebeğimi kaybettim gebelik zehirlenmesiyuzunden. Allah beni omur boyu evladımla sınayacakmis gbime geliyor kendimi çok suçluyorum acaba işlediğim günahlar yüzünden mi böyle oldu diyorum.kendimde kusur arıyorumAllahim sen bir daha aynı acıları yasatmasn yarabbim

Arkadaşım böyle düşünmemeye çalış... Ne haddi aşan insanlar evlat sahibi oluyor.. Olaya böyle bakma. Bu dünya imtihan dünyası.. Bu yaşadığın olay karşısında isyan etmeden Allah'tan hayırlısını istemeye gayret göstererek bir tavır sergilemelisin.. Bol bol O'na dua etmelisin. Bol bol Allah'a tövbe etmelisin..

N'olursun ümidini yitirme.. Şeytanın pis vesveseleri seni üzüp durmasın.. İyi düşün iyi olsun.. İnşaAllah hayırlı, sağlıklı evlat(lar) nasip etsin Mevla'm sana ve tüm evlat sahibi olmak isteyen kardeşlerimize (amin)

Allah razı olsun arkadaşlar her dakika aklıma başka bisey geliyor ve bunları düşünerek bocalıyorum.ne uyku ne yemek hiç bisey kalmadi bende. Ona dokunmak bile nasip olmadı.yasadiklarimi halen kabul edemiyorum. Sebebini arıyorum neden benm bebegmm vefat etti diye. Çok ama çok zor bi imtihan.Allahim kimseyi böyle sinamasin

Sebebini aramaya gerek yok. Bu bir imtihan..

Sana düşen güzel bir sabır göstererek isyan etmeden Yüce Allah'tan dileğin, isteğin için hayırlısını umarak O'na dua etmek..

İnan kafandaki bu düşünceler psikolojini bozmaktan başka sana hiçbir şey vermeyecek.. Böyle olumsuz düşüncelerle emeline ulaşamazsın.. Kötü düşüncelere kulak asmadan, ümidini yitirmeden, Allah'a dua ederek ancak amacına ulaşabilirsin. (İnşaAllah)

Unutma bunu tek sen yaşamadnı. Böyle umutsuz olup hayata küsmek sana hayatı zehir etmekten başka hiçbir şey vermez..

Allah yardımcın olsun (amin)

Bazen cahilken daha 18 li yaşlarındayken. Büyük bir günah işlediğme inandigimda Allahım beni evladımla sına. Diye cahilce çok yanlış bi dua ederdim. Halbuki evladın ne demek olduğunu bilsem zatwn kendime böyle beddua vermezdim. Acaba o bedduam mi kabuloldu diyorum.hersey zehir gbi bana

Bu sözlerin için pişmansın, yaptığın şeyin yanlış olduğununda farkına varmışsın ve bunun için Allah'a tövbe etmelisin..

Allah kendisine şirk koşulması dışında bütün günahları bağışlar buyrulmuştur.

Böyle umutsuz olma! Bol bol Allah'a dua et, af dile bak nasıl da güzel olacak herşey..

İnançlı insan imtihandan geçtiğini bilmeli. Ümitkar olmalı, sabırlı olmalı..

*''Andolsun, biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele.'' (Bakara Suresi,155.ayet)

*''Ancak bundan sonra tevbe edip kendini düzeltenler başka. Şüphesiz ki Allah, çok bağışlayan ve çok esirgeyendir.'' (Ali İmran Suresi, 89.ayet)

(Bu sadece seni üzen, mutsuz eden şeyleri anlaman için 2 ayet.. Buna benzer birçok ayette var seni feraha kavuşturacak olayları anlatan..)

Çok tskr ederim inanın rahatladim.bebegimi kaybedeli 3 ay oldu o andan beri kalbmde büyük bi acı vesvese var.ben Allah a Nasuh tovbesiyle tövbe ediyorum. Tövbe ederken bile kalbimde inanılmaz bi vesvese var.bosuna tövbe etme kabul olmaz diyor içimden bir ses. Her yanımı vesvese sarmış.ama geçecek.bu günler.

Allahtan başka gidecek yerimiz Yok. Her şeyin sahibi O. Benim e çok boğulduğum dayanamadığım zamanlar oluyor. Hep diyorum ki rabbim biliyorsun. Halimi görüyorsun. İnşallah siz de sağlıkla kavuşursunuz bebeğinize duayı bırakmayın. Amin amin

Sakın kulak asma o vesveselere. Şunu sakın unutma Allah vaadinden dönmez. Bana tevbe edenin tevbesini kabul ederim, o kişiyi bağışlarım diyor. Bunun üzerine başka şeye hiç ihtimal verilir mi? Günaha giriyorsun tevbem kabul olmaz diye düşünerek..

*''...Allah vaadinden asla dönmez. Ama insanların çoğu bilmezler.'' (Rum Suresi, 6.ayet)

*''Tevbe eden, günah işlememiş gibi olur.'' (Hadis-i Şerif)

Umarım sizinde sıkıntımız her ne ise Rabbim gidersin. Evladın ölüsüde duruşu de ayrı bi cesaret veriyor muş anne olmak çok güzel.hayatim değişti.hic olmeyecekmis gbi yasiyordum ama şuan öyle degil. Okudukça teselli bulacagim.

Canım benim, ben de bebeğimi kaybettim. 40 haftalıktı, doğum için gittiğimizde öğrendik. Karnımda kalbi durmuş yavrumun, halbuki 2 gün önceki kontrollerinde hiç bir şey yoktu. İnsan böyle bi durumda bi neden bi sebep arıyo. Önce doktor ihmali mi doktor yetersliği mi diye düşündüm ben. Doktor hatası değildi, biliyorum. Sonra Ben de senin gibi kendimi suçladım, benim yüzümden mi oldu, birinin ahını mı aldım diye. Bu bi süreç. Bu düşüncelerin mantıksız olduğunu anlıyosun zamanla. Allah niye seni cezalandırsın. Rabbim merhametlidir şefkatlidir. Onun kullarına olan merhameti dünyadaki bütün annelerin çocuklarına olan merhametinden fazlaymış biliyo musun? Nasıl bi anne evladına kıyamazsa allah da sabreden dua eden kuluna kıyamaz. Sakın neden ben niye ben diye düşünme. İsyan etme. Rabbimin bi bildiği vardır, böylesi daha hayırlıymış de. Sakın kendini suçlama, allah niye senin cezanı doğmamış bebeğinden çıkarsın di mi? Geçecek bu düşünceler zamanla, sabırlı ol, bol bol inşirah suresi oku. Melek oldu bizim bebeklerimiz, öyle düşün. Onlar cennette bizi bekliyolar. İstersen bi psikologtan yardım al. Kendini hazır hissettiğinde rabbim kardeşini gönderecek, inşaallah. Allahım kimseyi evladıyla imtihan stmesin. Biz melek annelerine de sağlıklı sıhhatli nurtopu gibi hayırlı evlatlar versin inşaallah, en kısa zamanda. Bak bir sürü melek annesi var burda, biz birbirimize destek oluyoruz. Burdaki arkAdaşlarla da görüş, mesajlaş. İnsan derdinden anlayan kişilerle konuşunca rahatlıyo. Canın sıkıldığında özel mesaj da atabilirsin bana. Allaha emanet ol canım benim.

Amin inşaAllah.. Hepimizin sıkıntısını gidersin Yüce Allah'ım..

Kardeşim n'olursun sıkma canını herkes ne imtihanlardan geçiyor bir bilsen.. Derdin küçüğü büyüğü yoktur elbet. Kıyaslamakta doğru değil ama inan bu dünyada ne hayatlar yaşanıyor. Ne acılar ne zulümler çekiyor insanlar.. Çok şükür sağlığın yerinde, eşin yanında bir ailen bir yuvan var. İnşaAllah en kısa ve hayırlı zamanda buraya o yuvanızın neşesi olacak bebeğinizin müjdeli haberi vereceksin bize.. Umudunu yitirme

Bu arada sana en yakın örneğini vereyim. Annem ikiz bebeklerini daha ben ve kardeşlerim olmadan önce düşürmüş ve 2 yıl da çocukları olmamış. Konu komşu akrabalar annemi her gördüklerinde çocuk yok mu tarzı lafları annemi de çok üzmüş.

ama Allah'ın nasibinin dışında hiçbir şey olmaz.. Allah o zaman gelmeden hiçbirşeyi nasip etmez.. Allah beni 2 yıl sonra nasip etmiş anneme babama ve ardından iki de erkek kardeşim oldu..

Suan çok duygulandm inanın görmediğim tanımadığım insanlardan telkin almak çok iyi geldi bana benim yüreğime su serptiniz Allahda sizin skntılatınızı gidersin binlerce kez razı gelsin sizden . Ancak Allah ikinci kez beni anne yaparsa acılarım hafifler.insalah size o haberi veririm.suan gebelik düşünmemiz yasak cnku yeni sezeryan oldum.ocak ayında cesaretimi toplarsam tekrardan gebelik dusunmeye başlıcagiz.tum isteyen lere nasip etsin inşaallah

Yaşadığınız çok büyük bir imtihan. Kendinizi suçlamayın, sizinle ilgili olsa sizin günahınız yüzünden olsa Allah bebeğini kaybedenlere cennete bizlere şefaatçi olacağ müjdesini verir miydi? Bende araşıkta verdim 20 günlük bebeğimi toprağa. Heöde ayşarca acısını çekerek 18. Haftadan itibaren yaşamaz alalım dendi, kontrollere sadece ölmüş mü anneyi zehirler mi diye baköak için çağırıldım. Ama biz ondan vazgeçmedik, elimizden geleni yaptık doğdu 20 gün dayanabildi. Ama o şimdi cennete. Hepimiz bu dünyaya cenneti kazanmak için gelmedik mi? O baştan oraya gitti bu dünyanın pisliğine bulaşmadan. Allah hayırlıysa, hayırlı sağlıklı evşatşar versin . Değilse sabır ve isyan etmeyecek iman versin hepimize inşallah.

Tınlama onları. Bazıları sırf sormak için soruyor. Düşünceli olsalar zaten bu soruyu sormaktan imtina ederler.

Sen kendi ruh sağlığın için ne doğruysa öyle hareket et. Onlarla muhattap olmazsan olma ama kendini de eve hapsedip bu vesveselerle kendini yiyip bitirme..

Eşinle ev gezmelerine değilde çarşıya, pazara, pikniğe, yürüyüşlere,.. çık. Kendine bir meşkale bul bu zor zamanları daha kolay atlatabilmek adına.

Zaten ben o lafdan biktim daha bebeğimi kaybedeli 3 ay oldu.gorenler ee yeni bebek varmı diye soruyorlar. Yaramdan değildesoranlardan usandim. Evden çıkmıyrum o yüzden.
İnsanlar çok acımasız düşüncesiz olabiliyo bazen, çok dert etme başkalarının ne dediğini. Rabbim ne zaman nasip ederse o zaman olur de; ben de çok bunalıyorum senin gibi. İnsan kimseyi görmek istemiyo, hep aynı şeyi anlattırmak istiyolar. Ne oldu ne zaman oldu nasıl oldu bilmem ne sorup duruyolar. Belediyenin ücretsiz kursları filan oluyo, ben şimdi spor kursuna başlıycam mesela. Öyle bi kurs bulursan git, bi değişiklik olur. Aynı kişileri görmekten de kurtulursun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…