ilk aşkını unutamayanlar

İnsan hiç bir paylaşımı olmayan birini nasıl unutamaz, hiç birşey yaşanmamış ki aklınıza ne gelecek, ne anınız var.
Önce ki konularınızı okumadım ama mutsuzluğunuzdan dolayı siz , duygu boşluğunuzu doldurmaya çalışıyorsunuz, yaşadığınız şey aşk değil. Sevmek ve sevilme isteği sadece.

Bence siz evliliginizde mutlu değilsiniz, muhtemelen de severek evlenmemissiniz. Simdi de eskiden öyle aşık olduydum diye o aşk duygusuna tutunmaya calisiyor, bu sekilde mutsuzlugunuzu bastırıyorsunuz. Yoksa kimse 13 14 yasinda asik oldugu insani dusunup dusunup iclenmez. Koskoca kadinsiniz cocugunuz da var. Mutsuzsaniz ayrilin.

+++++++++
Aynen boyle dusunuyorum
Unutamamaktan ziyade, konu sahibesi evliliginde mutsuz oldugu icin kafasinda cikis yollari ariyor, hayaller kuruyor, o kisiyi idealize ediyor.

Unutamamak diye bir sey var ama yetiskin bir insanin 13 yasindaki askini hatirlamasi da unutamamasi da bana cok olanakli gelmedi. 25 yasinda ayrildigin adami unutamayaip, baska birini daha cok sevememeyi anlarim. Ama 13 yas cocukluk yani askla bir alakasi yok.

Acaba onunla evlenseydim her şey farklı olurdu çok mutlu olurdum diye mi düşünüyorsun? Çok saplantılı bir düşünce. Pek çok şey değişmezdi. Aşırı mutlu huzurlu dımtıs dımtıs bi hayatın olmazdı çünkü herkesin mutlaka olumsuz tarafları oluyor dört dörtlük olmuyor. O şekilde hayal etme. Elde edemediği şeyler insana cazip gelir evet ama 12 yaşındaki sevdiğin çocuğu da hala unutamamak filan değil sadece geçmişe saplantı. Pişmanlık , yaşadığı andan mutlu olmama ve geçmişe kaçış. Çünkü geleceği öngöremiyorsun

Acaba onunla evlenseydim her şey farklı olurdu çok mutlu olurdum diye mi düşünüyorsun? Çok saplantılı bir düşünce. Pek çok şey değişmezdi. Aşırı mutlu huzurlu dımtıs dımtıs bi hayatın olmazdı çünkü herkesin mutlaka olumsuz tarafları oluyor dört dörtlük olmuyor. O şekilde hayal etme. Elde edemediği şeyler insana cazip gelir evet ama 12 yaşındaki sevdiğin çocuğu da hala unutamamak filan değil sadece geçmişe saplantı. Pişmanlık , yaşadığı andan mutlu olmama ve geçmişe kaçış. Çünkü geleceği öngöremiyorsun
çok haklısınız

Bu hiç hoş değil ya çoğu kişinin ilk aşkı olup başka adamlarla evlenmiştir de ben hiç mesela ilk sevgilimi düşünüp ya keşke demedim ne bilim çok aşk acısı çektim birde ona rağmen aman ölem biten olur mu ya çok ayıp bana demek ki eşinizi sevmiyorsunuz gibi bir şey oldu

Saplantı yapmışsın
Ben ilk aşkımı unuttum yok Yani öyle ilkler unutulmaz öyle bir unutulur ki tozu kalmaz.hiç umrumda değil artık kendisi bana uzak olsun.artık öfke bile duymuyorum oda bir duygu o bile bitti gitti.beni çok yaralamış hayata karşı güvenimi sarsmıştı.toparlandım daha güçlü bir şekilde ayağa kalktım.
Evlenmişsin çocuğun olmuş .artık yoluna bak.o kişide mükemmel değildi emin ol.

selam kızlar hepinize ,

evet derdim tam olarak bu maalesef çocukluk aşkımı unutamadam kendisi ile hiç bir şey yaşamadım fakat ona olan hislerim sevgim dinmedi bir türlü .
akraba idik aynı mahallede büyüdük sanırım 12-13 yaşımda iken ona tutuldum sonra çocukluktur deyip baskılamaya çalıştım hep.
onu görünce utancımdan kıpkırmızı olur konuşamazdım öyle ki selam bile veremezdim :KK43:
aradan 7 yıl geçince kuzenine anlatmıştım ona söylememesi şartı ile ama o gidip söylemişti o duyunca ben daha çok utandım daha çok çektim kendimi geriye ilk adımı o atsın istiyordum o ise hiç bir şey söylemeden beni seven 30 yaşıma kadar beni bekler demiş bir yakınıma bende kendi kendime gelin güvay olmayı sevmediğimden daha sonraları gelen taliplerimi değerlendirdim evlendim bir oğlum var yaklaşık iki yaşında .
kendisi de benden 5 yıl sonra evlendi ancak şimdi evli ve eşi doğum yapacak .
bu insan la hiç bir şekilde konuşup görüşmedim evlendiğimden beri ama içimdeki yangın sönmüyor soğumuyor neden böyle kızlar varmı benim gibi olan aranızda :KK43:
üzülüyorum söküp atmak istiyorum aklımdan çıksın gitsn istiyorum ne yapsam olmuyor geceleri daha çok takılıyor kafama bütün geçmişi aklıma geliyır .
kendisi ile aramızda flört sevgili tarzı hiç birşey olmadı platonik aşkım dı hatta asla asla bu konuda hakkında bile konuşmadık ama tabi yıllarca onu sevdiğimi biliyordu içimdeki bu yangın nasıl söner bacılar nasıl unutulur varmı bilen ???
Guzel birseyi unutabilmek icin daha guzelini yasamak lazim..

Simdi iki yasinda bir cocugu olan kadin sadece cocuguna kitlenir baska hic birsey onemli olmaz.
Bos vakit birakmayin ozaman.kitap okuyun bol bol.bu adeta takinti hastaligjna donusmus.
Tedavi olmalısınız

Eşinize ihanet ediyorsunuz böyle yapmayın, eşinizin ne sucu var yüreğimdeki yangını sönmüyor demek ne demek ?? Kendinize gelin diyecek başka bişey yok !

Bahsettiginiz sey ask degil saplanti ve bence bunu dillendirdikce daha cok bataga saplanirsiniz. Evli barkli insansiniz boyle birseyi ne dusunun ne de soyleyin. Su yazilanlari esiniz gorseydi ki gorme ihtimali hep olacak yazilanlar silinemedigi icin olabilecekleri bir hayal edin isterseniz

Neden siz de mi akrabaniz ile evlisiniz ya da sevgiliniz akrabaniz mi? Hayirdir neden zorunuza gitti? Kusura bakmayin bu iliskiler benim mideme dokununuyor! Uzgun ve suzgunum anlayamiyorum net!
Niye yasak mı?
Öyle yasak var da haberimiz mi yok

Bence insanın aklına gelmesi çok normal. Sürekli gelmesini kasdetmiyorum tabiki. Ama arada gelir yani. Ben eşimi çok severim. İyiki onla evliyim derim hep. Onun kadar kimseyi sevmedim. Ama ilk görüştüğüm kişi ayrılırken ilerde hayat ne gösterir bilemem, gün gelir iki cocugunla bile ihtiyacın olsa yanında olurum demişti. Bunu dediğinde daha 20 yasindaydik. Aklıma geliyor. Güzel bir askti. Yaşandi bitti .umarım o da mutludur. Bu kadar :)

Madem o kadar seviyordun niye evlendin güzel kardeşim adam beklesin demis beklememissin şimdi artık geçmişi dusunmeyi bırakında eşinize ve çocuğunuza bakın o da evlenmis cocugu olcakmis coktan kapanmis bi konu
Biri de bana 30 olunca evleniriz demişti ben de 28 filan olsa diyordum safça.30 olmadan başkasıyla evlendi bir de aynı semtteyiz teneşire gelesice şeroyla:KK45:

Bu neydi simdi Allah aşkina..
Gece gunduz ,yatarken kalkarken hep aklinizdaymis..
Ustelik evlisiniZ ve cocugunuz var .
Masum yorumlar beklemeyin bence. .
Esiniz burayi okusa ne olur diye dusundunuz mu hiç ? Tahminen adliye de bulusursunuz...
Ayni seyi kocaniz yapmis olsa ne dusunurdunuz acaba ?

Ayiptir yahuu !

Son düzenleme:
Saplantı yapmışsın
Ben ilk aşkımı unuttum yok Yani öyle ilkler unutulmaz öyle bir unutulur ki tozu kalmaz.hiç umrumda değil artık kendisi bana uzak olsun.artık öfke bile duymuyorum oda bir duygu o bile bitti gitti.beni çok yaralamış hayata karşı güvenimi sarsmıştı.toparlandım daha güçlü bir şekilde ayağa kalktım.
Evlenmişsin çocuğun olmuş .artık yoluna bak.o kişide mükemmel değildi emin ol.
doğru söylüyorsun canımm

Bu hiç hoş değil ya çoğu kişinin ilk aşkı olup başka adamlarla evlenmiştir de ben hiç mesela ilk sevgilimi düşünüp ya keşke demedim ne bilim çok aşk acısı çektim birde ona rağmen aman ölem biten olur mu ya çok ayıp bana demek ki eşinizi sevmiyorsunuz gibi bir şey oldu
sende haklısın :KK43:

X