İlişkiye giremiyoruz eşimle. Çok yoruldum artık..

Ne dediğini anladım.o cevabı daha yeni yazmışsın zaten.ben de şunu diyeceğim.o yaşadığınız acaba tahriş kanaması mıydı? Yoksa ilk ilişki kanaması mı? Benim ilk ilişkilerimde bildiğin şakır şakır kanama olmuştu birkaç defa.daha penetrasyon bile yaşamadan.penis vajinama dokunur dokunmaz.bir anda kan boşaldı.sanırım sizin sonradan da olabikiyor dediğiniz kanama ilişki olup bittikten sonraki zorlanmaya bağlı tahriş kanaması ki miktarı da az olur.şimdi bu ikisinin aynı nedenle kaynaklandığını iddia edemeyiz.orada ilk ilişkide kanayan bir yapı yok diyebilir miyiz bu durumda? Bazı kişilerde yoktur ama bazı kişilerde var onu savunuyorum.yoksa ilk ilişkisinde bile kanamayan kişiler de çok.ama ilk ilişki kanaması diye birşey yaşayan kişiler de var bunu söylüyorum.siz diyorsunuz ki ilk ilişkiyle yıllar sonraki ilişki tıpatıp aynı oluyor vajina açısından.iki durumun da nornal olduğunu anlatmaya çalışıyorum.yani denilen gibi kastığın için falan olamaz.ne yaşadığımı bilmiyor muyum yani? Şakır şakır kanaması olan bir sürü kadın var.hepimiz mi normal değiliz, ilişki yaşamayı beceremedik yani?

Yoo benim ilk iliskimde zerre acı olmadi ama şakır şakır kanama oldu.

Sizin iddia ettiginiz ilk ilişkilerden sonra kanama olmaz idi. Benim dedigim ise ilk iliskilerimden yaklasik 6 yil sonra baska bir partnerimle ikinci sevismemde yine kanama olduguydu. Cunku hazir degildim birlesmeye, hic islaklik yoktu ve ben hazir olmadan tabiri caize laps diye girdi. Haliyle canim acidi. Bu nedenle de kanama oldu. Hani sizin olmaz dediginiz sey :)

Israrla olabilirligini kabul etmemeniz cok acayip. Kisi hazir olmadan iliski oldugunda, kendini kastiginda, vajina birlesmeye hazir olmadigi icin kanama olabilecegi (olacagi degil bakin, olabilecegi, boyle bir ihtimal oldugu) sizin icin niye bu kadar inanilmaz bilemiyorum ama uzatmaya da niyetim yok.

Neye istiyorsaniz ona inanabilir, yanlis inanclarinizi körü körüne savunabilirsiniz. Bu sizi baglar. Ben ve hatta buradaki bir suru kadin diyecegimizi dedik, kim neye istiyorsa ona inanir.

6 yıla gerek bile yok ki ya, ben doğum kontrol hapı kullanıyordum sevgili A Aysenimi nin de her soruda söylediği gibi felaket kuruluk yapıyor. Hani istersen 3.5 saat ön sevişme ekle ilişkiye, tık yok. Hapı 2 sene kullandım, 2 sene boyunca her ilişkide az buçuk kanamam oldu. Kuruluk olduğunda, kendini kastığında isterse 1500. İlişki olsun yine kanama oluyor.

onlar ufacık kanamalar.şakır şakır kanıyor ilk ilişkilerde.onu yazdım.bende doğum kontrol hapı kuruluğu yaşadım.felaket bir kuruluk gerçekten.ama o kanamanın tahriş kanaması olduğu gün gibi âşıkardı.zaten damla damla oluyor en fazla.her neyse kadından kadına değiştiğini ve ilk ilişki kanaması denen şeyin bazı kadınlarda olup, bazı kadınlarda olmadığını düşünüyorum.ikisini de normal kabul ediyorum.

Derdimi anlatmaya çalışıyorum körü körüne savunmuyorum.zaten mesajlarım sert mesajlar değildi.o neden böyle bu neden böyle diye sorular yönelterek gerçeğe ulaşmaya çalıştım.sizin gibi âlim kesildi başımıza demedim ya da bu mesajda olduğu gibi olumsuz ima yapan kelimeler kullanmadım.bu arada hem bana düşünceni körü körüne savunuyorsun diyorsun hem de düşündüğüm şeyi yanlış olarak yaftalıyorsun.bu durumda sabit fikirli olan ben mi oluyorum yani? Sen de kendi yaşadığına göre konuşuyorsun ben de.ee ben neden haksız olan oluyorum o zaman? Neyse görüşümü yazayım.evet ilk ilişki kanaması diye bir olgu vardır ve sonradan gelişen tahriş kanamasıyla aynı şey değildir.fakat bu her kadında yaşanmaz.çeşitli oranlarda farklilıklar gösterebilir.yani ilk ilişki kanaması yaşanması da çok normaldir yaşanmaması da.kendini kasmayla, stresle falan alakası yoktur.yapısaldır.katılan katilır katılmayan katılmaz.

Yok ya ben gercekten anlatamıyorum ya da siz anlamak istemiyorsunuz. Iki durumda da vakit kaybı. Uzatmaya gerek yok bence.

İlk ilişkide de foşur foşur kanamadım aynı tahriş kanaması vardı

Yani ben yine gözyaşlarımla geldim :d bu iş bitene kadar yardımlarınızı bekliyorum

2-3 gün önce vajinismus uzmanı bir terapisti dinlerken öğrendiklerim:
  • Eğer psikologa gidip tedavi takip edilirse vajinismus çözülmesi en kolay ve kesin cinsel sorunların başında geliyor. Bu nedenle önce bir jinekolojik muayene, ardından da psikolojik tedavi süreci ile tedaviye başlamak önemli.
  • Vajinismus kadının yetersiz olmasından kaynaklanan bir durum değil. Çoğu zaman toplumsal öğretiler sonucunda bilinçdışında oluşan yanlış inançlar nedeniyle meydana gelir. Bu süreçte kişinin kendi vücudu ile ilgili bilgilenmesi tedaviye büyük katkı sağlar.
  • Çevrenin durumdan haberdar olması durumu daha da kötü hale getirir. Sürekli "oldu mu, oldu mu?" soruları daha da gerer.
  • İçki, uyuşturucu krem, bayıltıcı vs deneyen çiftler oluyor. Kadın kendinde değilken de olsa bir kere bile gerçekleşse sorunun çözüleceği düşünülüyor. Ama bunlar çözüm değil. Önemli olan o kasılmanın ilişki sırasında hiç olmaması. Yani eğer biyolojik bir sorun yoksa kadının kendini kasmasından kaynaklanan ağrılı, zor yaşanan ilişkiler de vajinismusun bir göstergesi.
  • Tedavi sürecinde eşlerin birlikte hareket etmesi önemli.

Yani bu iş burada yardım aramakla olmaz. Lütfen profesyonel yardım alın.

A Aysenimi hadi biraz daha şakır şakır foşur foşur haldır şaldır kanamadan bahsedip konu sahibine ya da benzer korkuları olanlara vulvalarını diktirtelim

Ya herkesin deneyimi kendine bir kişi öyle yaşadı diye herkes öyle olmaz.
bu işin bilim tarafı var ilim tarafı var doktoru var, gitsin onlar çözecek.
bu işleri partnerle yaşamaktan çok ölesiye korkup 7 göbek çevrenin seks deneyimleri hakkında sohbet etmek aşırı garip geliyor.
Çok ergenken bile sohbetini yapmadım. Onun öyle olmuş bunun şöyle olmuş tamam da kimsenin kukusu bir değil, bin çeşit var. O doktorlar o psikolojiden anlayanlar bunları biliyorlar işte çözüm orda. Uzak doğulu yetişkin filmlerindeki gibi acı çekerek partneri ittirerek acılara boğulmak çok dramatik. (Parmak egzersizi konusunda canım tatlı, zorla yap dedim va yazdığınız için)

İlk ilişkide hiç foşur foşur kanamadım çok da canım acıdı halbuki, hiç de zevk almadım çok da zorlandım yine de çok kanamam olmadı. Sonrasında kuruluktan dolayı daha fazla kanamam olan zamanlar oldu (ben de doğum kontrol hapını endometriozisten dolayı 8 senedir kullanıyorum.)
Konu dağılmış bu arada ilk mevzu bu değilmiş sanırım da, korku yaratan bir mesaj atmak istemedim onu belirtmek istiyorum. İlk başta kolay olmayabiliyor özellikle tabularla büyüyen bir insansanız kendinizi sıkıyorsunuz haylice (ben öyleydim), sonra öyle devam etmiyor ama. Gevşemek rahatlamak önemli. Profesyonel destek alın, fizyolojik bi durum varsa zaten bakarlar psikolojik için de destek alın güvenin doktorlara içinizi ferah tutun.
Ve yani eşinizin hemşire olduğunu yazmışsınız, o da geriliyordur vs anlarım da sağlık sektöründe biri bu olayı bu kadar büyütmemeli aksine sizi rahatlatması lazım o kısmı tam anlayamadım doğrusu.

Bir ekleme de şu, can acımasının büyük nedeni zaten rahat olamamak ve partnerin aceleciliği, bu yüzden rahatlayın ikiniz de sakin olun sonrası çorap söküğü gibi gelir zaten

Olmayan tırnak battı demişsiniz, konunun çok tırnaklık olduğunu düşünmüyorum ama hijyenik olarak gerekliymiş zaten iyi yapmışsınız
Dün yine parmak egzersizini yaptık bu defa daha rahat geçti
İki parmağı denemeye başlayacaktık ben saat geçti diye yapmak istemedim
Ama onda da parmak uçları rahatça girdi
İyi Dilek dua temennilerimiz ne varsa beklerim

Merhabalar , ben 6 aylık evliyim vajınısmus oldum hiç ilişkiye giremiyorum . Bu sayfaya girip baktım parmak egzersizi yapmaya çalıştım bugün ama yapamıyorum. İçime bir şey sokamıyorım ne yapmam lazım lütfen yardım

Profesyonel destek alın öncelikle bir jinekolojik muayene olun

Boğum boğum ilerleyebilirsiniz önce serçe parmağınızın bir boğumu kadar. Birden hepsini yapmaya zorlanabilirsiniz. Nefes alın rahat bir pozisyonda vajina kasınızı çişinizi tutar gibi sıkın. Nefes verin vajina kasınızı çişinizi yapar gibi bırakın ve bıraktığınız anda serçe parmağın bir boğumunu içeriye doğru ilerletin. Olduysa güzel kendinizi tebrik edin ve orada biraz bekleyin alışsın. Sonra ikinci boğuma kadar yine nefes eşliğinde ikinci boğum olunca da bir müddet bekleyin üçüncü boğuma kadar aynı şekilde ilerletin.
İlk gün serçe parmağını beş kez bu şekilde baştan sonra deneyin ve ikinci gün yüzük parmağına geçin yine boğum boğum ilerleyeceksiniz .

Bende yorumlara katılıyorum eşiniz yanlış yapmış acıdığını bile bile devam etmesi hoşuma gitmezdi siz yapın egzersizler parmağın tümü değil boğum boğum ilerleyin ben böyle hallettim çünkü parmak asla acıtmıyor ya siz yine kendinizi sıkmışsınız neden hepsi bir anda ?
Ayrıca size bunu anlatan arkadaşlarınızla arkadaşlığınızı sorgulasanız güzel olur .

Ben yeni evliyim. Ilk 2 hafta olmadı
Aynı senin dediğin gibi duvar vardı sanki. Sonra ne mi oldu? Kayganlaṣtırıcı kullandık ve eṣime çok bağırırsam bile gir dedim . Canım aṣırı acıdı. Zırlaya zırlaya girdim iliṣkiye. Ṣimdi hiç bir sıkıntım yok. Ilk girdiği zaman çok acıtıyor, sonra alıṣıyorsun. Vajina bir kas

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…