İlişkiye giremiyoruz eşimle. Çok yoruldum artık..

duvar falan yok ya nerden çıkarıyorsunuz bunları
dapdaracık olsa çocuk nasıl çıksın oradan
anatomik olarak böyle sorunlar binde birdir
anatomik olmayanlarda psikolojiktir
vajinasını ilk kez detaylı görmüş birinden elbette harika bi cinsellik beklemem o yönde tavsiye de veremem
ama eşin kayganlaştırıcı ve parmakla denemedi mi bu zamana kadar ?
adamı arzuluyorsan sorun yok aslında, iç 2-3 kadeh şarap gevşe biraz
güzel bi ortam yaratın

evli değilim ama seneler önce ilk ilişkimde ilk zamanlar bende böyle sorunlar yaşamıştım
içime alamadım bi süre çünkü canım acıyordu
durduruyordum
en son kafamda karar verdim dedim bu gece kesin olacak
dedim asla sevgilimi durdurmayacağım ve acısa bile içime alacağım başka türlü oluru yok diye düşündüm
ve öyle de yaptık o şekilde olmuştu

Ultrason jeli ile deneyin onunda faydası olacaktır. Yardımcı olabileceğim bir durum varsa özelden yardımcı olabilirim arkadaşlar. Umarım en kısa sürede yenersiniz

Şu an aşırı ağlamış bir şekilde yazıyorum. 1 aydan gazla oldu evleneli. Hala olmadı. Özel doktora gittik. Kızlık zarını benim almam lazım dedi. Eşime sen içine giremezsin çok dar dedi. Sonra devlet hastanesine de gidelim dedik. O ise anatomik olarak uygunsun seninki psikolojik dedi. Bir sürü parmak egzersizi, masaj egzersizi falan verdi. Vajinaöı ilk defa o zaman detaylı gördüm ayna karşısında. Az önce eşimi zorladım belki olur deneyelim dedim. Sonuç yine hüsran. Doktora da daha birkaç gün var. Oysaki doktor denemeyin dedi de ben dinlemedim. Eşim artık eskisi gibi sabırlı değil ama benim canım aşırı acıyor. Öyle böyle bir acı değil. Duvar var gitmiyor aptal şey. Ne yapmam gerekiyor lütfen bir şeyler söyleyin. Eşim cahil biri de değil hemşire bense öğretmenim. Bu olay bende psikoloji bırakmadı
Merhaba bende yaklaşık 6 ay boyunca yapamadım özele gittim aynısı dedi ben çok korktum onun korkutmasıyla belki 6 ay sürdü bilemiyorum 6 ay neler çektim bi ben bilirim elim anlayışlıdı fazlasıyla ama onunda canına tak etmişti 6 ayın sonunda özel bir kliniğe gittim tamamen psikolojik olduğunu vajınusmıs olduğumu öğrendim 3 günde çözüm oldu parmak egzersizi falan yapılmadı hiç bekletme kendini çok ta strese gitme geçeçek

Eşiniz dilini kullanmayı öğrensin sonra aşağılık kompleksini giderir... ömür boyu kayganlaştırıcı kullanmayacaksınız sonuçta ön sevişmeyi öğrenmeniz lazım

Şu an aşırı ağlamış bir şekilde yazıyorum. 1 aydan gazla oldu evleneli. Hala olmadı. Özel doktora gittik. Kızlık zarını benim almam lazım dedi. Eşime sen içine giremezsin çok dar dedi. Sonra devlet hastanesine de gidelim dedik. O ise anatomik olarak uygunsun seninki psikolojik dedi. Bir sürü parmak egzersizi, masaj egzersizi falan verdi. Vajinaöı ilk defa o zaman detaylı gördüm ayna karşısında. Az önce eşimi zorladım belki olur deneyelim dedim. Sonuç yine hüsran. Doktora da daha birkaç gün var. Oysaki doktor denemeyin dedi de ben dinlemedim. Eşim artık eskisi gibi sabırlı değil ama benim canım aşırı acıyor. Öyle böyle bir acı değil. Duvar var gitmiyor aptal şey. Ne yapmam gerekiyor lütfen bir şeyler söyleyin. Eşim cahil biri de değil hemşire bense öğretmenim. Bu olay bende psikoloji bırakmadı
Ozeldeki doktorun doktor olduğundan emin misiniz? Ne biçim bir yorum yapmış.Bu sorun psikolojik bir sorun sadece ve o Dr psikolojinizi iyice baltalamis.Herkesinki dar fakat esnek.Dar olması oradan bir çocuk çıkmasına engel olmuyor da pns e mi engel olacak.Ay çok sinirlendim,neyse.

Bunu ben de yaşadım kk ile de o sorunu yenmek için araştırma yaparken tanistim,burada da yendim üç egzersiz ile.O kısım esnek bir yapıda,bir çorap düşünun dar görünüyor ama içine ayağımızı sokunca ayağımızın şeklini alıyor,vajen de öyle.Nefes ve kegel egzersizlerini öğren,hatta burada bununla ilgili topiklere gir yenersin kolayca.(Vajinismus nedir ? Başarı öykülerimizi paylaşalım tarzı başlıklar var çok sayfalı )

Ben de eşimle bu sorunu yaşadım tam bir yıl sürdü. Sayısız doktor gezdim en sonunda bir doktor tedavi edebildi. Bu sorun psikolojik kendinizi kastığınız için oluyor. İsterseniz özelden bilgi verebilirim.

Ben duvara ragmen devam ederek çözdüm ( aşırı acıdı ama kafaya cok taktıgım ıcın mahvolsamda devam et demiştim.) tabı bunun asla doğru oldugunu dusunmuyorum. Ve ne kadar içsemde nasıl kafaya taktıysam tam o an çat tüm sarhosluk gıdıyodu . Ama eşimin o an konusması bıseyler anlatması dıkkatımı dağıttıgı ıcın yardımcı oluyordu . Cıdden tamamen kafada yarattıgımız şey ben de ömür boyu öyle kalcam sandım. Balayında pozisyondan pozisyona koşacağını zanneden bana şok olmustu . Ama geçti gitti umarım bu yaz tatılı balayı olacak😂😂

Ben de kimseyle birlikte olmadım ama bu sitede ilk ilişkinin böyle acılı olmasını beklenmesi bana çok garip geliyor. Hep yabancı kitaplarda okuduğumdan mı bilmiyorum, onlarda kadınların çok zevk alacağı bir şey olarak anlatılır seks. Ve bir tane bile böyle vajinismus konusu görmedim. Yani herhalde çevre Türkiye'de kadın kimseyle beraber olmasın diye olabildiğince korkutarak anlatıyor seksi ve sonuç bu oluyor. Örneğin geçende bir dizide de baba oğluna "Seks sevgini gösterme şeklidir sevgiline unutma." diyordu. Çocuğuyla böyle konuşan bir Türk ebeveyn de görmedim örneğin.

Her neyse kendiniz parmağınız ile deneyebilirsiniz veya eşiniz neden oral seks yapmıyor ki? Bence çok işe yarar yapsa, sorun gergin olmanız sonuçta.

Boğum boğum ilerleyebilirsiniz önce serçe parmağınızın bir boğumu kadar. Birden hepsini yapmaya zorlanabilirsiniz. Nefes alın rahat bir pozisyonda vajina kasınızı çişinizi tutar gibi sıkın. Nefes verin vajina kasınızı çişinizi yapar gibi bırakın ve bıraktığınız anda serçe parmağın bir boğumunu içeriye doğru ilerletin. Olduysa güzel kendinizi tebrik edin ve orada biraz bekleyin alışsın. Sonra ikinci boğuma kadar yine nefes eşliğinde ikinci boğum olunca da bir müddet bekleyin üçüncü boğuma kadar aynı şekilde ilerletin.
İlk gün serçe parmağını beş kez bu şekilde baştan sonra deneyin ve ikinci gün yüzük parmağına geçin yine boğum boğum ilerleyeceksiniz .
Merhaba , ben daha önce 3 kere doktora gittim ve üçü de farklı tedavi yöntemleri uygulamamı önerdiler . Biri cinsel terapi biri kızlık zarı aldırma biri de farklı kalınlık ve uzunlukta dilatör yerleştirerek vajeni rahatlatma . Ben cinsel terapi almak istemedim çünkü bizzat içime bir şey girdiğini görmem gerekiyordu orası kapalı gibi geliyordu . Vajene dilatör sokma tedavisine başladım ilk seansına gittim . İkinci seansın dilatörlerini bile aldım içime . En son da ki elektro penis gibi olan alet canımı acıttı ama ona da alıştım artık elimle bile içime bir şey sokabildiğimi gördüm . Kızlar çok umutluydum , ama evde yapamadım yine , ben hiç zevk alamıyorum çok kuruluk ve isteksizlik beni denemekten alıkoyuyor kayganlaştırıcılar dene denerseniz de ben istekli olmak istiyorum ne yapmalıyım aşacağıma inanıyorum bence çok az kaldı 🥹

Merhaba , ben daha önce 3 kere doktora gittim ve üçü de farklı tedavi yöntemleri uygulamamı önerdiler . Biri cinsel terapi biri kızlık zarı aldırma biri de farklı kalınlık ve uzunlukta dilatör yerleştirerek vajeni rahatlatma . Ben cinsel terapi almak istemedim çünkü bizzat içime bir şey girdiğini görmem gerekiyordu orası kapalı gibi geliyordu . Vajene dilatör sokma tedavisine başladım ilk seansına gittim . İkinci seansın dilatörlerini bile aldım içime . En son da ki elektro penis gibi olan alet canımı acıttı ama ona da alıştım artık elimle bile içime bir şey sokabildiğimi gördüm . Kızlar çok umutluydum , ama evde yapamadım yine , ben hiç zevk alamıyorum çok kuruluk ve isteksizlik beni denemekten alıkoyuyor kayganlaştırıcılar dene denerseniz de ben istekli olmak istiyorum ne yapmalıyım aşacağıma inanıyorum bence çok az kaldı 🥹
Yani önce bir hastalığı yen zevk de zamanla gelecek ama bu tarz hastalığı olan kişiler ilk kuruluk yaşıyor endişelerinden dolayı. O sebeple kayganlaştırıcıyı kullanmanı öneririm. Zaten yendikten sonra yavaş yavaş bırakırsın o büyük bi mesele değil

Aşacaksınız elbette ama başta zevke odaklanmayın bence kayganlaştırıcı kullanmanızda hiçbir zarar yok ben bu kadar kötü bakmıyordum kullanırım da hala tuhaf gelmez bana

Benimde böyle bi geçmişim var, ama benim o muayeneye, sedyeye çatala yatmaya bile tahammülüm yoktu, hala da yok bi çok muayenemi olamıyorum. Ama egzersizlerle çözdüm, eşin sabırlı ve anlayışlı olmalı beraber yapılan egzersizleri de aksatmayın.

vajinismus mu yani tanı olarak ne dediler? psikolojik bi süreçse kendinizi rajatlatmanız germemeniz ve sakin olmanız gerekiyo.

Benimde böyle bi geçmişim var, ama benim o muayeneye, sedyeye çatala yatmaya bile tahammülüm yoktu, hala da yok bi çok muayenemi olamıyorum. Ama egzersizlerle çözdüm, eşin sabırlı ve anlayışlı olmalı beraber yapılan egzersizleri de aksatmayın.
Merhaba siz de mi vajınısmus olmuştunuz ve hangi egzersizleri yapıyorsunuz

Yani önce bir hastalığı yen zevk de zamanla gelecek ama bu tarz hastalığı olan kişiler ilk kuruluk yaşıyor endişelerinden dolayı. O sebeple kayganlaştırıcıyı kullanmanı öneririm. Zaten yendikten sonra yavaş yavaş bırakırsın o büyük bi mesele değil
Haklısınız belkide , ama isteksizlik olunca deneyemiyorum da . Ben hala korkularım var galiba ama içime 15 cm i geçkin dilatör aldım . Hala yapamıyorum bu aşamada bana öneriniz var mı

Haklısınız belkide , ama isteksizlik olunca deneyemiyorum da . Ben hala korkularım var galiba ama içime 15 cm i geçkin dilatör aldım . Hala yapamıyorum bu aşamada bana öneriniz var mı
Eşin aparatları sende yapsın sonuncu aparatı rahatça gir çık ve git gel yapabilir hale gelince eşliye geçin eşli denemede de olabildiğince ıkın çişini yapar gibi yap o esnada kasların gevşeyecek ve eşin giriş yapabilecek. Kayganlaştırıcısız zor onu diyim

alkol alip mi denesen acaba,

Cinsel terapi egitimi almış bir psikoterapistle çalışın. Mesele sizin fiziksel olarak yapabildikleriniz değil çünkü. Korkunuz ve isteksizliginiz fiziksel bir tedavi ile geçmez.

X