İlişkiye giremiyoruz eşimle. Çok yoruldum artık..

Evet çünkü haftaviçi yorgunluktan deneyemiyoruz bile
İkimiz de çalışıyoruz
Hafta sonu da misafir gelmese...dün vemcaine sprey aldık bugün ü

Bugun oldu arkadaşlar
Yardımı olan herkese çok teşekkür ederim
Haftalardır denemiyorduk
Evleneli bugun 3 ay olmuştu
Bu sitede yazılan vemcaine spreyi aldık denedik ve uyuşturdu
Hiç olmayacak falan sanıyordum kendimi hep eksik hissediyordum neyse şükür oldu
Ama aşırı kan geldi yatak halılar parkeler battı
Banyo yaptım bornozum üzerimdeyken bornoz battı
Kimi tanıdıklarım da böyle oldu diye rahatım
Şu an ped takılı az kanamam var
Zaten yarın doktora gideceğim haber vermem gerekiyor
Eşimden zevk suyu da geldi
Sizce ella içeyim mi?
Hadi geçmiş olsun. Ertesi gün hapı alacaksanız hemen almanız lazım, ilk 6 saat daha etkili.

Evet çünkü haftaviçi yorgunluktan deneyemiyoruz bile
İkimiz de çalışıyoruz
Hafta sonu da misafir gelmese...dün vemcaine sprey aldık bugün ü

Bugun oldu arkadaşlar
Haftalardır denemiyorduk
Sizce ella içeyim mi?
Ella için bence, bir de bu kadar zorlu sürecin üstüne gebelik çok daha fazla zorlar.

Ama o kadar kanamayı doktora söylemeyi unutmayın, stres kasma vs illaki kanamanız olacaktı ama halı parke bornoz batacak bi kan çok geldi bana, sorun yoktur umarım

Ella için bence, bir de bu kadar zorlu sürecin üstüne gebelik çok daha fazla zorlar.

Ama o kadar kanamayı doktora söylemeyi unutmayın, stres kasma vs illaki kanamanız olacaktı ama halı parke bornoz batacak bi kan çok geldi bana, sorun yoktur umarım
Yok gebelik isteyemem zaten bu sene göreve başladım
Daha tayin istememe çok var
Mutlaka soracağım ama bayağı azalmış kan
Teşekkür ederim

Zeytinyağı sürdük
Bir de bu vemcaine sprey
İllaki zorlandım ama beni sıkan şey stresiydi

lütfen acilen bir hekimle görüşüp gelecek günlerdeki cinsel sağlığınız için önlemler alın. uzmanlar kesinlikle yağ kullanmamanız konusunda uyarılarda bulunurken zeytinyağ kullanmanız ve daha ilk birleşmede ella alacak olmanız gerçekten korkunç bir akıl tutulması.

lütfen acilen bir hekimle görüşüp gelecek günlerdeki cinsel sağlığınız için önlemler alın. uzmanlar kesinlikle yağ kullanmamanız konusunda uyarılarda bulunurken zeytinyağ kullanmanız ve daha ilk birleşmede ella alacak olmanız gerçekten korkunç bir akıl tutulması.
Siz gerçekten benim üstte yazdıklarımı okudunuz mu? Kadın doğuma gitmiştim daha ilk ay dolmadan. Bana ısrarla fındık yağı almamı söyledi. Cem Keçe'nin kitabını aldırdı. Fındık yağı gibi yağlar aromatik ve isteği arttırır bu yüzden doktor ısrarla aldırdı. E tabii ki doktorumu dinleyeceğim. Şu an evli ve çocuklu olan kaç tanıdığım da bu yağları ilk ilişkide kullandılar. Ellayı sormamın nedeni kesinlikle çocuk istemediğim içindi. Bugun doktora gittikten sonra içmeye karar vereceğim. Bazı konularda doktorlarımızdan daha iyi bilyormuşsunuz gibi bir izlenim aldım sizden.

Siz gerçekten benim üstte yazdıklarımı okudunuz mu? Kadın doğuma gitmiştim daha ilk ay dolmadan. Bana ısrarla fındık yağı almamı söyledi. Cem Keçe'nin kitabını aldırdı. Fındık yağı gibi yağlar aromatik ve isteği arttırır bu yüzden doktor ısrarla aldırdı. E tabii ki doktorumu dinleyeceğim. Şu an evli ve çocuklu olan kaç tanıdığım da bu yağları ilk ilişkide kullandılar. Ellayı sormamın nedeni kesinlikle çocuk istemediğim içindi. Bugun doktora gittikten sonra içmeye karar vereceğim. Bazı konularda doktorlarımızdan daha iyi bilyormuşsunuz gibi bir izlenim aldım sizden.
Ben hic duymadim bitkisel yag kullanimi. Seks icin ozellikle uretilmis, vajinanin hassas dokusuna ozel kayganlastirici kremler var, hatta organik olanlari dahi var, onlardan kullanmaniz cok daha saglikli. Zeytinyaginin phi ile vajinanin phi ayni degil. Tahrise, mantara sebep olabilir.

Bugun oldu arkadaşlar
Haftalardır denemiyorduk
Sizce ella içeyim mi?
Gözünüzü seveyim sizce bu kadar kanama normal olabilir mi?
Yanlış anlamayın ama bu konulara bu kadar uzak olmanızı gerçekten çok garip buldum. Eşiniz hemşireymiş bir de o da mı fark etmedi bir gariplik olduğunu?

Gözünüzü seveyim sizce bu kadar kanama normal olabilir mi?
Yanlış anlamayın ama bu konulara bu kadar uzak olmanızı gerçekten çok garip buldum. Eşiniz hemşireymiş bir de o da mı fark etmedi bir gariplik olduğunu?
Ya çoğu arkadaşımla konuştum normal dediler.
Kimisi bende daha çok kan geldi iki gün ara verdik sorun yok şu an dedi.
Kimisi korkma zaten kızlık zarın patladığı için normal dedi
Ki ben de lavaboda baktığımda inanılmaz pıhtılar geldi elime
Şu an kanamam bitti sayılır
Ped temize yakın
Ağrım vs. De yok

Ben hic duymadim bitkisel yag kullanimi. Seks icin ozellikle uretilmis, vajinanin hassas dokusuna ozel kayganlastirici kremler var, hatta organik olanlari dahi var, onlardan kullanmaniz cok daha saglikli. Zeytinyaginin phi ile vajinanin phi ayni degil. Tahrise, mantara sebep olabilir.
Doktor kayganlaştırıcı aldırdı ama o da vajinamı yakmıştı parmak egzersizinde
Devam edip kullanır mıyım bilmiyorum bugun doktora soracağım

Ama uyarınız için teşekkür ederim

Şu an aşırı ağlamış bir şekilde yazıyorum. 1 aydan gazla oldu evleneli. Hala olmadı. Özel doktora gittik. Kızlık zarını benim almam lazım dedi. Eşime sen içine giremezsin çok dar dedi. Sonra devlet hastanesine de gidelim dedik. O ise anatomik olarak uygunsun seninki psikolojik dedi. Bir sürü parmak egzersizi, masaj egzersizi falan verdi. Vajinaöı ilk defa o zaman detaylı gördüm ayna karşısında. Az önce eşimi zorladım belki olur deneyelim dedim. Sonuç yine hüsran. Doktora da daha birkaç gün var. Oysaki doktor denemeyin dedi de ben dinlemedim. Eşim artık eskisi gibi sabırlı değil ama benim canım aşırı acıyor. Öyle böyle bir acı değil. Duvar var gitmiyor aptal şey. Ne yapmam gerekiyor lütfen bir şeyler söyleyin. Eşim cahil biri de değil hemşire bense öğretmenim. Bu olay bende psikoloji bırakmadı
Toplumda cinselliği sürekli pis ayıp gibi gösterilmesinin sonucu ne yazık ki

Eskiden kanama olmaması anormal kabul ediliyordu toplum tarafından şimdi de bir tutturmuşlar yok acımaması lâzım yok kanamaması lazim.kaç defa anlatmaya çaliştım hem aciması, kanaması normal hem de acımayıp, hiç kanamaması hem de az kanaması normal diye.hepsi normal yani.illa yeni bir bilgi ekleneceği zaman eski bilgiyi yanlış hâle getirecekler.tekrar söylüyorum kanama meselesinin kendini kasıp kasmamakla, ilişkiye hazır olup olmamakla hiçbir ilgisi yoktur.tamamen genetik yapıdan kaynaklanır.bir daha kendini kastığın için kanıyor, normalde kanamaması lazım diyenin ağzının ortasına çakarım 😀😀 o derece sinir oldum artık.bu arada kanayan yapı hymen değil bence tamamen.vajinal kasların açılması gerekiyor, milletin dediği ilk ilişki korktuğun icin acilı geçmiyor.biri yazmiş ya ilişkiye girerek vajina genişlemez diye.onu demiyorum.ilk birkaç ilişkide kasların açılması gerek işte.bence kanama ya her ikisinden de ya da sadece kasların açılmasından geliyor.sonraki ilişkilerde evet vajina genişlemwz ama ilk birkaç ilişkide genişler.bazılarının daha açık oluyor demek ki.gerçekten de duvar var yani.psikolojik diye diye delirttiler beni.
Benim ilk ilişkimde çok rahat oldu acıma falan da olmadı altı üstü batma hissi o da zar giderken zar gidince de kanama olmadı ilişkide ilişki bitti külotımu giydim külota öyle kan geldi 2-3 damla ve hepsi bu. Kasarsan kanaman olur acın olur. Bekarken de okşama ile mastürbasyn yapıyordum cimselliği hiç pis olarak görmedim hep zevk olarak gördüm cidden toplumsal normlarınızı size zarar veriyor

Benim ilk ilişkimde çok rahat oldu acıma falan da olmadı altı üstü batma hissi o da zar giderken zar gidince de kanama olmadı ilişkide ilişki bitti külotımu giydim külota öyle kan geldi 2-3 damla ve hepsi bu. Kasarsan kanaman olur acın olur. Bekarken de okşama ile mastürbasyn yapıyordum cimselliği hiç pis olarak görmedim hep zevk olarak gördüm cidden toplumsal normlarınızı size zarar veriyor
Niye bu kadar eminsiniz anlamıyorum ki.benim normun falan yoktu ama baya kanama oldu.ikisi de normal diyorum işte.şimdi de kanamamalı dayatması yapılıyor diyorum.ikisi de dayatma ikisi de önyargı.

Siz zeytinyağ sürdüğünüzden bahsediyorsunuz. Sizce doktorun önerdiği ile ikisi bir midir?
Kaldı ki bilimsel kaynakları incelerseniz hiçbir şekilde doktorun size önerdiği şeyler tavsiye edilmiyor. Sizin için bilimsel kaynak evli ve çocuklu arkadaşlar ise buyrun öyle devam edin.
Aklı başında bir hekimin henüz ilişki gerçekleşmeden zaten sizin cinsel sağlığınız için korunma takvimini hazırlamış olması gerekiyordu.
Elbette ki hekim kadar bilemem ama durumlardaki "best practice" nedir bilebilirim. Ve hekiminiz bunu takip etmiyor.

Siz zeytinyağ sürdüğünüzden bahsediyorsunuz. Sizce doktorun önerdiği ile ikisi bir midir?
Kaldı ki bilimsel kaynakları incelerseniz hiçbir şekilde doktorun size önerdiği şeyler tavsiye edilmiyor. Sizin için bilimsel kaynak evli ve çocuklu arkadaşlar ise buyrun öyle devam edin.
Aklı başında bir hekimin henüz ilişki gerçekleşmeden zaten sizin cinsel sağlığınız için korunma takvimini hazırlamış olması gerekiyordu.
Elbette ki hekim kadar bilemem ama durumlardaki "best practice" nedir bilebilirim. Ve hekiminiz bunu takip etmiyor.
Ö
Önceki günlerde hep fındık yağı sürdük ama işte dün zeytinyağı sürdük
Kanama bitmiş sayılır şimdi iyiyim şükür. Evlenmeden bir ay önce gittim özelde doktora. drosetil verdi ama daha kullanmadım

X