İlişkiden hemen sonra yaşanan hamilelik belirtileri

Regli bekliycem canım hayırlısı artık bu ay da kestim umudumu

Mesaj tekrarı

Benimde umut yok regl de daha çok var ama yinede meraktan catlicam ya varsa diye beklemek hiç bu kadar sinir bozucu olmamıştı

Kaç gün kaldı reglinize? Allahtan böyle bi avantajınız var benim beklicek bi günüm bile yok 2 ay oldu tam hala bekliyorum :/
10 gun kaldi canim ama umutsuzum hissetmiyorum belirti de aramiyorum artik aradikca belirti cikiyo ve muhtemelen hepsi psikolojik yarin kardesim geliyo biraz kafam dagilir bu konudan uzaklasirim surekli dusunmekten basima agrilar giriyo

10 gun kaldi canim ama umutsuzum hissetmiyorum belirti de aramiyorum artik aradikca belirti cikiyo ve muhtemelen hepsi psikolojik yarin kardesim geliyo biraz kafam dagilir bu konudan uzaklasirim surekli dusunmekten basima agrilar giriyo

Ya yanlış anlamayın ama allah size bi evlat nasip etmiş çok şanslısınız inşaalah ikinci kere tadarsınız bu hissi. Ama bu kadar kafanıza takmayın bence hem daha 2 ay olmuş çok erken, uzun süre korunan insanların hemen olmuyo diye biliyorum zaten ben hem pkoluyum hem vajinamda iltihap var ama takmıyorum kafama biliyorumki takarsam dahada zorlasıcak işim eminimki allah yoluna koymuştur bi şekilde :)

Kizlar bugun kan testini tekrarladim sonuc 0 malesef. İgnemi vuruldum. 6 gun sonra adet olurum. Sonra hormon tahlili , spermiogram , hsg falan yaptırıcaz.

Ovulayon testi adet ve sonrasındaki bir günde başlanıyor. Bunda adet tarihin etkili oluyor. Mesela benim gibi 30 günde bir oluyorsan tahmini yumurtlama 16. gün. 11.-12. gün vb başlarsan kaçırmasın diye düşünülüyor. Yalnız her gün düzenli yapman gerekiyor. Çift çizgi sadece bir gün çıkabilir. Çift çizgiden sonra 36 saate kadar yumurtlayacaksın demek oluyor. Çift çizgiyi gördükten sonra bırakabilirsin yapmayı. Ben gebelik var mı diye yaptım gerçi onu da erken yaptım ama yine de silik çıktı. Ovulasyon ilk idrarla değil de gün içindeki ile oluyor dört saat kadar lavaboya çıkmayıp sıvı alımını azaltıp sonra testi yapıyorsun. Lh hareket ettikçe ortaya çıkıyormuş. Aşağı yukarı aynı saatlerde yapman önem taşıyor.

Kizlar bugun kan testini tekrarladim sonuc 0 malesef. İgnemi vuruldum. 6 gun sonra adet olurum. Sonra hormon tahlili , spermiogram , hsg falan yaptırıcaz.
Hayırlısı olsun tatlım. Değerin çok aradaydı. İğne mi etkiliyor acaba. Hsg sonrası daha kolay hamile kalınıyor diye duymuştum.

Benim adetim belli olmadığı için rastgele yaptım hep ama hiç çıkmadı, Lh değerimde hep yüksek benim o yüzden adet olamıyorum galiba :-(

Benim adetim belli olmadığı için rastgele yaptım hep ama hiç çıkmadı, Lh değerimde hep yüksek benim o yüzden adet olamıyorum galiba :-(
Canım öyle bir durum varsa ateş ölçme ve akıntı takip etme daha ekonomik veya internetten ovulasyon testi alabilirsin eczanelerde az ve pahalı oluyor çünkü her gün yapman lazım bir gün kaçırdın mı o gün mü yumurtladın bilemezsin. Bütün bir ay boyunca yumurtlamayabilirsin. Genelde akıntıda artış ve şeffaflaşma oluyor. Kasıklarda batma oluyor.

Benim vajinamda iltihap oldugu için süeekli akıntım var canım ve hep yoğun o yüzden anlayamıyorum internetten 20 tane aldım ama daha 5 kez yaptım surekli negatif çıkınca vazgeçtim eğer adet olursam dogum kontrol hapına başlıcam doktor 3 ay kullanırsan bıraktığın zaman hormonların düzeldiği için yumurtlamanda gününde olur dedi bende hapı bıraktığımda denicem ama bunun için önce adet olmam lazım sonra 3 ay beklemem lazım tabi salı günü gebelik testi yapıcam inşallah hiç birine gerek kalmaz :)

İnşallah canım. İltihap varsa önce onun icabına bak bence. Haftada bir fitille bile halloluyor. Ayrıca iltihap spremlerin rahme geçişinde ciddi kayıplarına yol açıyor asidik olduğu için. İlerlerse de daha büyük sıkıntıya neden oluyor. Bende de hep oluyor. Oğluma hamileyken de vardı bir sürü tedavi verdiydi doktor gebelik testi negatif diye. Tedavi olmadım iyi ki olmamışım hamileymişim ama ilerde karşıma çıktı. Arabayla sarsıntı yaşadım. Suyum patladı sandım. İltihapmış ve ilerlemiş. Çocuğun kanına geçip geçmediğini anlamak için bir dünya test bir sürü stres yaşadım. Geçmemişti şükür hamileyken bir fitille halloldu sorun. Bu yaz yine vardı artık ne iyi gelir biliyorum ve doktorlardan randevu bulmak sorun olabiliyor o yüzden fitil attım işte salı günü nasip olursa doktora gözükeceğim. Doğum kontrol hapı da kullandığın kadar da koruyor diyorlar ama evet hormonları düzenliyor. İnşallah gelmiştir de gerek kalmaz canım tüm bunlara.

Bende tedavi oldum once bana fitil ve antibiyotik verdi fitili kullandim ama antibiyotik yan etki yaptigi icin kullanamadim. Sonra cipro adinda baska hap verdi onun cok fazla yan etkisi varmis ama bende olmadi sukur kullandim 20 gun kadar daha biteli 2 hafta falan oluyo kullanirken hic akintim olmadi ama birakinca tekrar devam etti bu iltihabimin bitmedigini gosteriyo acaba bilmiyorum :/ eger adet olursam 3. gun doktora gidicem hormon icin hersey su adetime bağlı ama oda gelmiyor işte

Doğum kontrol hapınada genelde aynı tepkiyi veriyolar kullanma kullanırsan daha kotü olur bıraksanda o seni korur gibi ama doktorum bıraktığım anda etkisinin geçicegini söyledi denemek istiyorum boyle 3 ayda bi olmaktansa en azindan hormonlarımın düzeldigini bilip yumurtlama gununu tutturmak istiyorum

Haklısın canım. Hormon sıkıntısı olmasa daha rahat olur. Bende eskiden senin gibiydim üç ay olmuyordum. Hatta tüylenme sorunum da vardı hep pkolu sandım kendimi ama değilmişim genetik sanırım bizde annem de gençliğinde 6 ayda bir oluyormuş. Doğumdan sonra şükür düzene girdi kist mist yoksa ya da aşırı stres 30-31 günde bir oluyorum.

Normal dogum mu yaptiniz? Ben 18 yasindan beri boyleyim surekli doktora gitmekle gecti omrum hepside dogum kontrol hapi yazdi gonderdi ozele gittim geneldede ama tedavi buymus pkonun oyle dediler. Evlendim bide iltihap oldugunu ogrendim bunca sorunun içinde eğer hamileysem benim ki gerçek bi mucize olur heralde :) bide pkoda zayiflik cok onemli suan 1.65 boyunda 60 kilodayim adet olursam hapa baslayip zayiflamaya calisicam elim kolum bagli oturuyorum ama :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…