İlişkide yaş farkı beklentiler vs.

egecell

Sokak hayvanları sahipsiz değildir #erosiçinadalet
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
6.016
13.242
36
Merhaba herkese.
Ben 27 yaşındayım erkek arkadaşım 37 yaşında.
İkimiz de bekariz daha önce evlilik yapmadık.
Bilmiyorum sorun aramızdaki 10 yaş fark mi yoksa kafa yapılarız mi bu aralar anlasamiyoruz.
37 yaşındaki bir adam ilişkide ne arar ne ister, ilişki rutini nasıldır?
Bana yardımcı olabilir misiniz tecrubeleriniz varsa nasıl yaklasmaliyim ona?
Örneğin 27 yaşında bir erkekle 37 yaşındaki bir erkeğin ilişkiye yaklaşımları ilişki içinde davranışları nasıldir? Farkları nelerdir?
Ve son soru 10 yaş büyük bir yaş farkı mi?
Birkaç gündür tartışmalar beni gerçekten bunaltti.kavga sebepleri genelde ilgisizlik o da çok yoğun olduğunu söylüyor seçim dönemi yaklaştığı için baya yoğun(aktif siyasetin içinde). Yardımcı olursaniz çok sevinecegim
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler

(Asıl sormak istediğim ilişki olur mu olmaz mı değil de 37 yaşında bir erkek ilişkide ne arar bu konu)

Son düzenleyen: Moderatör:
BENİM bir arkadaşımın erkek arkadaşı kendinden 6 yaş büyüktü. O bile kuşak çatışması yaşıyoruz derdi. Sonra ayrıldılar zaten.

örneğin sen 22 sevgilin 32 olsaydı, bırak daha iyi derdim erkekler geç olgunlaşıyor derdim. ama 37 cidden fazla, aranızda çok fark olabilir.
en basitinden sen daha gençsin, gezmeyi dolaşmayı istersin evlensen hemen çocuk istemeyebilirsin. ama sevgilin isteyebilir yaşım geçiyor der. o hayata daha ciddi boyutlardan bakar ne bileyim eğlenemezsin gibi geliyor. keşke bi 5 yıl önce karşılaşsaydınız. eminim o da artık evlenmeyi ister. karar senin ama extra düşünmen gerekir pişman olmamak için.

bizim 8 yaş var aramızda. ama 20li yaşlarımızdayız henüz o yüzden avantaj. bazen benim bile acaba dediğim anlar oluyor. o hayata daha ciddi boyutlardan bakıyor, bense daha gırgırında. kuşak çatışması cidden oluyor ama aşıyoruz biz. senin durumun daha karanlık bence :KK43:

Merhaba herkese.
Ben 27 yaşındayım erkek arkadaşım 37 yaşında.
İkimiz de bekariz daha önce evlilik yapmadık.
Bilmiyorum sorun aramızdaki 10 yaş fark mi yoksa kafa yapılarız mi bu aralar anlasamiyoruz.
37 yaşındaki bir adam ilişkide ne arar ne ister, ilişki rutini nasıldır?
Bana yardımcı olabilir misiniz tecrubeleriniz varsa nasıl yaklasmaliyim ona?
Örneğin 27 yaşında bir erkekle 37 yaşındaki bir erkeğin ilişkiye yaklaşımları ilişki içinde davranışları nasıldir? Farkları nelerdir?
Ve son soru 10 yaş büyük bir yaş farkı mi?
Birkaç gündür tartışmalar beni gerçekten bunaltti.kavga sebepleri genelde ilgisizlik o da çok yoğun olduğunu söylüyor seçim dönemi yaklaştığı için baya yoğun(aktif siyasetin içinde). Yardımcı olursaniz çok sevinecegim
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler
Cok yaş farkı var.Ozellikle bu devirde zor.Eski insanlarımız ewlenirmis 10 yas buyuguyle sIKINTI yasasalar bile belli etmezmis.Ama simdi durumlar farkli kimse kimseye askindan olsede eyvallah etmiyor.Sen şen şak olacaksin o ise hayattan yorgun.Tabi istisnalar var.Egerki sevgiline guveniosan ve sana ayak uydurabiliosa kuruntu yapma.

Son düzenleme:
Annem ile babam arası 9 yaş fark var ve aşkım, balım, böcüğümlü haldeler. Evlilikleri 40. yılını doldurdu maşallah.
Ama gençlik zamanları annem çok şeyden vazgeçmek zorunda kaldığını söyler.
Babam ev kuşu, asosyal kendi dünyasında bir adam. Varsa yoksa bahçesi-işi (emekli olduktan sonra bahçeye sardı zaten)-çizimleri (çizimleri şiir yazmaya başladıktan sonra boşladı)-şiirleri. Böyle bir adam.
Annem aksine full sosyal, bir gün evde otursa "Hasta mısın, iyi misin?" diye sorarız anneme, öyle bir kadın.
30 küsur seneden sonra babam anneme "Gezelim" demeye başladı, annem de "Benden geçti" demeye.

Huylara dikkat edin derim, eşimle benim aramda 1 yaş var ve eşim benden küçük; eşim insanı çileden çıkaracak kadar ağır kanlı bir adamdır, ben aksine hiperaktivite sınırında totosu yer görmez, tez can bi tipim (Buraya yorum yaparken bile çay molası vermediysem kendime, kalkar bi başka işlere gezeler gelirim duramam öyle yani). Bu bizde tartışma tetikleyen iki çarpışan huy mesela.

Yaş ile ilişkisi doğrudan yok bu konunun bence.

Bunun genel, net bir cevabı olmazki. Ben hep yaşımdan büyüklerle anlaşan biriyim. Kendimden büyük insanlar kankam. Ama bir başkasıda kendinden çok küçüklerle anlaşır, öyle devam eder. Ruhu gençtir. Karşındaki kişi 37 yaşına 45-50 gibi davranıyorsa sıkıntılı. Ama o yaşının gereği gibiyse sende normalsen çok bir sıkıntı göremedim ben

27 yaşa 37 çok bana göre. Ama 37 yaşa 47 çok değil. 10 yıl sonranız absürt durmaz ama zaten ikiniz de olgun olmuş olursunuz. 40 yaş olgunluğu diye bir şey var. Çok çatışabilirsiniz.
İşte sorum bu aslında o 40 yaş olgunluğu denilen şey ne oluyor ?
Bunun genel, net bir cevabı olmazki. Ben hep yaşımdan büyüklerle anlaşan biriyim. Kendimden büyük insanlar kankam. Ama bir başkasıda kendinden çok küçüklerle anlaşır, öyle devam eder. Ruhu gençtir. Karşındaki kişi 37 yaşına 45-50 gibi davranıyorsa sıkıntılı. Ama o yaşının gereği gibiyse sende normalsen çok bir sıkıntı göremedim ben
Benim sorum aslında ilişki olur mu olmaz mı dan çok o yaşlarda erkek ilişki içinde nasıl davranır? Beklentileri nelerdir bunlar.

Eşimle aramızda 6 yas var ve suan oda 36 yaşında, bana göre çok daha canlı, hareketli bir insandır, o gezmeyi sever ben ev kuşu modundayım. Bana kalırsa 10 yas çok değil, kisilikle alakalı bir durum arkadaki uyumu saglamak

Benim sorum aslında ilişki olur mu olmaz mı dan çok o yaşlarda erkek ilişki içinde nasıl davranır? Beklentileri nelerdir bunlar.

40 yaş olgunluğu diye bir şey var evet ama bu kişiye göre değişiyor. yani kişilik karakterle alakalı bir şey bence ( hani yaşının adamı deriz ) ama kimi insanda varki 40 yaşında olup 20 yaşında ergen gibi davranan.. ( akıl yaşta değil baştadır deriz buna da ) bana kalırsa yasa çok takılmayın

Mesela ağır olur, sizin her istediğinize ayak uyduramayabilir, yorgun olur, sürekli aşk böcüğü neşeli sevgili kıvamında olamaz. Daha sakin, daha dingin olur. Sizden beklentisi de o yönde olur.
Böyle böyle gider yani siz daha iyi tanırsınız. Tabiki herkes bir değil. Eğer yok öyle değil anlaşıyoruz vs diyorsanız sorun yok.

Erkeklerin beklentileri kadınlara göre azdır. Akıllı olursan parmağında oynatırsın. Huzurlu bir ev, güleryüzlü eş başkada bişey beklemezler. Eşim 44 yaşında ve çevremde hep 40 lınyaşlarda evliler var. Durum bu.

X