İlahi adaletin işleyişini görenler.. Çıkan Ahlar Paylaşım Merkezi olsun burası ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben ilahi adaletten muhteşem bı donus yasadım ama sımdı anlaatamıycam yanlız bısey soyleyeyım ah yerıne gecer mı bılmıyorum ama bana acı cektırenlere tek bır cumle kuruyorum Rabbım bana tercıh ettıklerı ıle sınasın. mesela bırı para ıcın canımı yaktı Allah oyle bı mucıze gondersın kı o parada yasasın sıkıntıyı yada baska bı kadın Allah o kadında yasatsın acıyı bunu soyluyorum. kım kıme bır kotuluk ettıyse Rabbım o kotuluk ıle sınasın o kısıyı de.:KK47:

bu cok ıyımıs gercekten tercıh ettıklerı neyse onunla sınansın........ :KK31: Allah buyukk.......

bu cok ıyımıs gercekten tercıh ettıklerı neyse onunla sınansın........ :KK31: Allah buyukk.......

Aminnn bende beddua etmiyorum Ama içinden diyorum allahim sen biliyorsun o sözlerin bedelini sen odetirsin diye ama gormek nasip olurmu bilmiyorum AmA ALLAh illaki hesabını sorAr.şüphesiz allah çok buyuk ve biz beddua etmedgmz halde Ahi çıkacaktır

Aminnn bende beddua etmiyorum Ama içinden diyorum allahim sen biliyorsun o sözlerin bedelini sen odetirsin diye ama gormek nasip olurmu bilmiyorum AmA ALLAh illaki hesabını sorAr.şüphesiz allah çok buyuk ve biz beddua etmedgmz halde Ahi çıkacaktır

kesınlıkle canım kesınlıkleee... biz kımseye beddua etmeyelım kendımız ıcın hayırlısını ısteyelım..ama cektıklerımızı cektırrı elbet Allah ve ınsallah goruruz bizde

Ben hep şey diyorum; Ben ne yaşadıysam yaşasın .:)

var eskı erkek arkadaşımın aılesı kendılerı cok zengın benım ıse aılemın ekonomık durumu orta olduğu için benı ıstemedıler.
Erkek arkadaşımda onlara ve arkadaş cevresıne uydu.Hıc beddua etmedım sadece hayatımda oyle bır zamanda aılesı bu durumu yaşasınki onlardan cıksın cümlesi sürekli aklımda dolandı.

Ve senesıne kalmadan 2010 krızı onları fena sekılde tepetaklak yaptı .Pıyasaya borçlandılar,ortakları işi ayırmak ıstedı ve ayrıldılar.Ellerinde kalan tek sey fabrıka arazısı oldu.Ve onuda nakide cevıremedıklerı için bır süre ciddi sıkıntı çektiler.

Aynı sekılde ablası erkek kardeşini benım hakkımda saçma sapan seyler anlatarak soğutmaya çalışıyordu.O dönemde evli olmadığı için aklımdan geçen tek sey ona veya bır gün kızı olursa Allah aynısını ona yaşatsında ne demek oldugunu anlasındı.Ablasından çıkmadı ama benım doğumgünü tarıhmden 1 gün önce erken doğum yapıp o tarıhte çocugu olmuş ve erkek kardeşi ile ilgili bana bır arayışında ona kızından cıkar ınsallah bana yaşattıkların dediğimden dolayı her kızının doğumgününde bana yaptıkları için acı cekiyormuş tanıdıkları boyle söylüyor ya cıkarsa dıye.İnşallah cıkmaz kızından ama bunlardan dolayı ben ılahı adalet olduguna ınanıyorum.

2 ay önce 3 yıllık sevgilim tarafından tek bir mesajla terk edildim:KK31::KK31:
Kabul ettim yalvarmadım bu sefer:KK31:
Ama o kadar içimde birikti ki nefretim sevgim aşkım..
Beddua etmedim..Bana çektirdiklerin senden çıksın dedim o kadar:KK53:
Beklemedeyim..
Dipsiz kuyu bu işin sonu:KK31:
Ah gene dertlendim:KK43:

Beklemedeyim..

Dipsiz bir kuyu inan. Tek bir mesajla sana aciklama geregi bile duymadan gittiyse , inan bana geri gelecektir. Sanirim baskasini buldu .... genellikle oyleleri tek bir mesajla aciklama yapmadab gidiyor:KK1:

Dipsiz bir kuyu inan. Tek bir mesajla sana aciklama geregi bile duymadan gittiyse , inan bana geri gelecektir. Sanirim baskasini buldu .... genellikle oyleleri tek bir mesajla aciklama yapmadab gidiyor:KK1:
Ayrıntıya girmedim ama dur giriyim:KK9::KK9:
Biz farklı dershanelere gidiyoduk bi ara tartıştık 1 hafta konuşmadık (rekor küslük:KK53:)
Sonra gece aradı bu beni ya canım bişi dicem kızma yeni öğreniyorum bi kız varmış bana aşıkmış bugün öğrendim ama sevgilim olduğunu söylemişler kızda gerçi çekilmiş dedi trip attım ama uzatmadım:KK53:
sonraki gün mesaj attı kız güzel değil bla bla ...
1 hafta sonra terk etti:KK53::KK53:
sebepler şunlar;ben bi ay önce ona yalancı demiştim kaldıramıyormuşmuşmuşşş,bide neden görüşemiyormuşmuşuz (babam onunla görüşmemi yasakladı bir daha duyarsam asla konuşmam dedi bende sık sık görüşemiyodum ama anlayış 0)
işte sen beni içimde bitirdin dedi gitti:KK53:
hala yanıyo canım ama geçer diye umut ediyorum:KK31::KK31:

Ayrıntıya girmedim ama dur giriyim:KK9::KK9:
Biz farklı dershanelere gidiyoduk bi ara tartıştık 1 hafta konuşmadık (rekor küslük:KK53:)
Sonra gece aradı bu beni ya canım bişi dicem kızma yeni öğreniyorum bi kız varmış bana aşıkmış bugün öğrendim ama sevgilim olduğunu söylemişler kızda gerçi çekilmiş dedi trip attım ama uzatmadım:KK53:
sonraki gün mesaj attı kız güzel değil bla bla ...
1 hafta sonra terk etti:KK53::KK53:
sebepler şunlar;ben bi ay önce ona yalancı demiştim kaldıramıyormuşmuşmuşşş,bide neden görüşemiyormuşmuşuz (babam onunla görüşmemi yasakladı bir daha duyarsam asla konuşmam dedi bende sık sık görüşemiyodum ama anlayış 0)
işte sen beni içimde bitirdin dedi gitti:KK53:
hala yanıyo canım ama geçer diye umut ediyorum:KK31::KK31:

Tam da tahmin ettigim gibi iste. Aklina baskalari dusmus onun. O da bahane yaratip baska birileriyle gonul eglendirmek istemis. Kac yasinda bu ? Insan sevgilisine bana asik biri varmis der mi? Yuh. Okuzcan.

Tam da tahmin ettigim gibi iste. Aklina baskalari dusmus onun. O da bahane yaratip baska birileriyle gonul eglendirmek istemis. Kac yasinda bu ? Insan sevgilisine bana asik biri varmis der mi? Yuh. Okuzcan.
Özgüveni tavan yaptı tabi beni ondan başkasıda sevebiliyormuş diye.
20 yaşında:KK53:akıl yaşı 1,5:KK53:
ya orda kötü niyet taşımamıştır gizlemek istemediğindendir de pat diye diyince öküzlüğüne bende tamamen emin oldum:KK53:

Ya hep baskalarina degilde bizede tutuyo bu ilahi adalet..ben yillar once birine yasadigim su anki duygulari yasattigim geldi aklima..genctim dusuncesiz davrandim evet bi bahane buluyorum belki kendimi rahatlatmak icin ama simdi onun durumundayim...evet ilahi adalet isliyo ve bizede yasatanlar bununla karsilasicaklar...su anki duygularim o kadar berbatki benden beter olsun dedigim biri var su an..umarim yasarken aklina gelirim..benim hatirladigim gibi oda hatirlar ve beter olur..

Beklemedeyim..

aynı durmdayız canım...benımkı de benı aynen senın gıbı terk etti...bahane mesafe... halbuki tüm planlar bastan beri bu mesafe bilinerek yapılmıstı...dilegım senın ki gibi...onu istemıyorm hayatım da ama yasattıklarını cekmesını ve bunu gormeyı diliyorum... kendım içinse hayırlı bir evlilik....

Ya hep baskalarina degilde bizede tutuyo bu ilahi adalet..ben yillar once birine yasadigim su anki duygulari yasattigim geldi aklima..genctim dusuncesiz davrandim evet bi bahane buluyorum belki kendimi rahatlatmak icin ama simdi onun durumundayim...evet ilahi adalet isliyo ve bizede yasatanlar bununla karsilasicaklar...su anki duygularim o kadar berbatki benden beter olsun dedigim biri var su an..umarim yasarken aklina gelirim..benim hatirladigim gibi oda hatirlar ve beter olur..

yasattıklarımı yasadım... tabı ki bize de işliyor...senın gibi o zaman bilincsizdim kırdım, ıncılttım, toy davrandım ama ben de cok uzuldum...umarım yasattıklarımın tumunu cekmişimdir de daha fazla uzmez kımse benı...

aynı durmdayız canım...benımkı de benı aynen senın gıbı terk etti...bahane mesafe... halbuki tüm planlar bastan beri bu mesafe bilinerek yapılmıstı...dilegım senın ki gibi...onu istemıyorm hayatım da ama yasattıklarını cekmesını ve bunu gormeyı diliyorum... kendım içinse hayırlı bir evlilik....
İnş canım benim inş inş,olucak görücez o günü inş..

Merhaba selamlar ...
Normalde hep selammmm kızlarrr :) diye neşeli ve sıcak girerim konularıma ama bu sefer öyle gelmedi içimden.
Biraz fazlasıyla his kaybı yaşıyorum da kendi içimde.
Bu arada böyle bir konu açıyorum ama umarım kapatılmaz. Dini içerik olduğunu düşünmüyorum.Daha doğrusu tartışma çıkacak bir boyutta konu değil.
Benim şu sıra biraz içimde bir şeyler kayboldu. Kötüler mutlu ve yanları dolu. İyiler hep yalnız ve mutsuz.
Kötü,aldatan adam 2-3 ay sonra nişanlanabiliyorken, aldatılan kız yalnız... Mutsuz.
Mesela ben, 1,5 yıldır bekliyorum. Beni oyalayıp, başkası için bırakıp giden adam hala o kızla. Pişmanlıkla gelmedi.
Vs vs...
İnancımı kaybetmeye başladım, ilahi adaletin bu dünyada işleyeceğine.
İlahi adalete inanıyor musunuz ? Size yapılan haksızlıkların karşı taraftan çıktığını gördünüz mü ? Bu örnekleri paylaşır mısınız burada ?
Çıkan Ahlarınızı ...
Belki benim gibi adalete karşı inancını kaybetmeye başlamış insanlara moral, inanç olursunuz ...

evet ben ınanıyorum ama, insanın içi soğuduktan sonra karşı taraf cezasını cekıyor
napım ben öyle adaletı :KK51:

yasattıklarımı yasadım... tabı ki bize de işliyor...senın gibi o zaman bilincsizdim kırdım, ıncılttım, toy davrandım ama ben de cok uzuldum...umarım yasattıklarımın tumunu cekmişimdir de daha fazla uzmez kımse benı...

umarım canım..bende artık ne uzmek ne de uzulmek ıstemıyorum..yeter cektıklerım bu yasa geldım bı yuzum gulmedı ama umarım bundan sonra artık guzel seyler olur..hepımız ıcın:nazar: :KK1:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X