İlahi adaletin işleyişini görenler.. Çıkan Ahlar Paylaşım Merkezi olsun burası ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ilahi adalet senin kapında sürünmesi değilki ama canım

Bende bu konuda bazen kararsızım ben mesela bence daha mutluyum benım yuvam var düzenim var kocam cocugum yanımda saglıklıyız evimiz var sonra araba alıcaz şimdi , el ele vermiş bir şeyleri başarıyoruz
eskı kcoam bildiğim tek şey bizi terk ettiği kadındanda 1.5 sene sonra ayrıldığı yani kadının onu bıraktığı ,
sonrasında başka biriyle olmuş ama gene devam etmemiş
düşününce bu dıyorusn ama asla yasadıklarımın karsılıgı bu olamaz
ben istemiyorumkı kapıma gelsin cocugu arasın asla ıstemem seytan gorsun yüzünü
ama içten içe onun bıraktığı boşluğu başka birinin doldurduğunu mutlu olduğumuzu bilsin içine kor düşssün istiyorum bazı akşamlar içini sıkıntı alsın çıldırcak gibi olsun istiyorum tıpkı ben onun bizi terk ettiğinde bir kadınla oldugunu bıldıgımden her aksam her gun acaba elınıde tutuyormu acaba onada bunu dıyormu dıye hungur hungur agladıgım gibi ama bu kadarda değil
boşandığımzıa değil yapmış oldugu şekle pişman olsun kendisi bile kendisini affedemesin istiyorum, yolda dışarıoda herhangi bir cocuk anne ve koca gördüğünde kalbine agrı girsin istiyorum , ama asla bizi aramasın ne bir zamanlar bıraktığı el kadar 2 aylık bebeği arasın ne ben duyayım pişmanlığını ne önüme arkama cıksın ama sectiği hayatta evet belki evlensin benim ondan şüphe ettiğim dönem gibi şüpheler duysun psikopatlıkla suclansın kendisi bile neye inanacağına şaşırsın sonrada yine benim gibi iş arkadaşıyla yakalasın onları istiyorum ister kalp krizinden ölür , ister intihar eder , ister ne olursa olsun yaşamasını istemiyorum

istiyorumki bir kaç sene içinde ölsün, canını zor versin gözleri açık gitsin

Allah'ın adaletine inancım sonsuz.
ama bir örneğini yaşamadım.(belki duymuşumdur ama şuan hatırlamıyorum,hatırlarsam bişeyler,yazarım).
sadece hayatımda biri çok büyük ahımı aldı,
ama ben öyle bir bağımı kopardım ki,haber alamıyorum-ki zaten istediğimde buydu-
onu en son bıraktığımda deli gibi ağlayıp dönmem için yalvarıyordu.
fakat benim ahım bu değildi.eğer ahım tutarsa,hayatı yerle bir olur.
ahım tutacak mı tutmayacak mı hiç öğrenemeyeceğim,zaten istemiyorumda onunla ilgili iyi veya kötü bir haber.
sadece şunu biliyorum ki,Rabbim o çektiğim acıların ödülünü eşimle verdi,sonsuz şükür...

bu arada gördüğüm mü desem görmediğim mi desem artık varın siz düşünün: ))
kaynım bekarken bir kızla çıkıyordu,sonra kızdan aniden ayrıldı ve doktor olan eltimle evlenme kararı verdi.
ben o sıra nişanlı olduğumdan o kızıda eltimide tanımıyordum.
ama eşimin anlattığı kadarıyla herkes şoka girmiş.
ne ara ayrıldın,ne ara başka kız buldun diye.
ayrıldığı kızla kayınvalidem bir cafede buluşmuşlar,kız 3 kutu mendil bitirmiş ağlamaktan,
neden ayrıldı benden,hiç birşey yoktu diye?
(biz şuna yordukki bu kızla çıkarken eltime gönlünü kaptırıp ayrıldı)
kayınvalidem çok üzülmüş durumuna...
kız ah etti mi etmedi bilemiyorum(ki etsede ex kayınvalidesinin yanında etmez herhalde)
ama o kadar canı yanmışsa ah etmesine gerek yok,Rabbim adaletini gösterir.
gelgelelim eltimi istemeye gittiler,
müstakbel dünürleri öyle aşağıladıki kaynımı kv kp mi.
kız doktor olduğu için,eşide doktor olmalıymış.
kaç kere yüzlerini döküp istediler vermediler.
hatta kayınımın eltimin parası için evlenmek istediğine bile gitti laf.
neler çektiler evlenene kadar...
orada bu konu gündeme geldi.eşim kv kp ile telde konuşurken:''x(kaynım) o kızın ahını aldı!'' dedi.
onlarda hak verdiler.
daha sonra eltim ailesine direndi ve evlendiler(düğünde kız tarafından kimse yoktu,karşı oldukları için).
şimdi mutlular,yani en azından dışarıdan öyle görünüyor.

Konu, içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

Ben ilahi adalete inanıyorum hem yaşadığım olaylardan hem de hastalık ve yaşlılık gibi durumların zengin fakir ünlü genç yaşlı ayırt etmeden herkesi bulduğu için.

Ben ilk atanıp ailemden 2500km uzağa geldiğimde çalıştığım bir müdür vardı. Kimsem yoktu arkamda ve biraz gözü kapalı bir insandım. Başkasına kızar sinirini benden çıkarırdı. Angarya işleri hep bana yükler yaptığım hiçbir işi beğenmezdi. Ne zaman ki gözüm açıldı kabul etmemeye başladım düşman kesildi bana. İftira etti, üstüme yürüyüp tepki vermemi ve tutanakla ceza almamı istedi. Ben sakinliğimi korudum (Allah tarafından), arkamdan da ben sana hakkımı helal etmiyorum diye bağırdı üste çıkmak ve beni suçlu göstermek için.

Diğer yıl rotasyondan dolayı ataması çıktı son toplantıda herkesten helallik istedi. Yaklaşık 45 insanız kimseden ses çıkmadı. Oysa ki yalakası çoktu. Tekrar istedi yakın arkadaşlarından biri araya laf karıştırdı, gözleri doldu. Ağlayarak gitti 20 sene zulmettiği okuldan.

Beddua etmedim, içimden geçse bile boşver diyorum Allah'ın hükmü daha iyi benimkinden ki o kalplerde gizli olanı da bilir. Hükmü ona bırakıyorum en güzel şekilde tecelli ediyor zaten.

leonela ne kadar zamandır bekliyorsun ? imkansız diye de düşünme ben ne imkansızların geri dönüşlerine tanık oldum inanamazsın. bu bahsettiğim adam 3 ay sonra geldi, o 3 ay hiç gelmeyecek gibiydi imkansız gibiydi. hayatına bi başkası girdi vazgeçmedi, nişanlandı vazgeçmedi, mayısın 11inde yani 12 gün önce evlendi, evlenmeden 1 gün öncesinde bile beni aradı. ben bütün bu duaları bedduaları ederken kaderim o olsun bi gün dönüp dolaşıp birbirimizi bulalım diye de dua etmiştim çok.. o yüzden bi an kafam karışmadı değil.

şu an benim de beklediğim bi sey var. o kadar çok inanıyorum ki gerçekleşeceğine. benim hislerim kuvvetlidir tam kalbimde hissederim. o bedduayı ederken de, dualarımı ederken de tam yüreğimde hissettim dualarımın duyulduğunu.

mantıklı düşününce imkansız geliyor ama benim mucizelere inanasım var.

hepimizin duaları kabul olur inşallah kızlar

En son konuştuğumuzdan bu yana 1 yıl 1 ay oldu. Bu kadar süredir bekliyorum. Ama bu adamın ondan önceden beridir de akıllanmasını bekliyordum aslında.
Bir de birileri daha var. Bunlar da iki arkadaş. Kanka. Bizimle eğlenmek istediler, maksat takılmak. Şimdi gittiler ikiside başkalarıyla çıkıyorlar, bitanesi nişanlandı hatta. Bunları da şubattan beri bekliyorum. Düştüklerini görmek için deliriyorum. 2 gün önce nişanlandı bitanesi. Arkadaşımın sevgilisi olan. Kıza yurtdışına gidicem diye bahane üretti, meğerse kız ayrılsın diyemiş. Arkadaşım da ayrıldıııı... AMA adam 1 hafta sonra başkasıyla çıkmaya başladı.

Ben hıc cok buyuk ah edıpte tuttugunu gormedım canım.

Ama benım annemın halasının kızı var. Evlı bır adamı ayartıp karısından ve 1 kızından ayırmıs adamı. Adam karısını bosayıp bu bashettıgım kadınla evlenmıs. Adamın karısının aılesı cocugunu ıstemeyız gelceksen yanlız gel demıs. Kadında kızını ıstemeyerekte olsa babasına bırakmıs. Sonra adamın yenı karısından 2 tane daha kızı olmus. Ama kadın uvey olan kızına okadar ezıyetler etmıskı annem her seferınde aglayarak anlatır. Sonra kız evden kacıp bır adamla evlenmıs ve mutlu olmus. Ama kadın kızının bırı 23 bırıde 28 yasındayken kanser hastası oldu. Oyle bır kanserkı bagırsakta basladı. Bagırsagının yarısını aldılar. Karacıgere sıcradı karacıgerınınde yarısını aldılar 5 ayda öldü. Onların mutluluklarına sahıt olamadı. kadın annemın kuzenı olmasına ragmen hıc uzulmedım. Kı ben hasta olan bırısını gorunce bıle cok duygusallasan bırısıyım.

Bende peygamber efendımızın bır hadis-i şerifini cok severım,
"Unutmayın yaktığınız kadar canınız yanacak, üzdüğünüz kadar üzüleceksiniz"

Benim de üvey anne sıkıntılarım oldu. BUgün vaktim yok , birkaç gün nete giremeyeceğim sanırım. Girince anlatacağım inşallah ...

Canım kızgınlığını anlıyorum çok gençsin muhakkak ama bu hayatta terkedilmek, ihanete uğramak her şey var. Bir şeyler bittiyse bitmiştir artık dönüşü olmamalı. Çünkü sana değer vermemiş. Sen sürekli seni terkeden ya da sana kötülük yapan insanların düşüşünü, bir şekilde bir zarar gelmesini, ahının tutmasını beklersen önce kendini zarar verirsin kendini yer bitirirsin bir kere böyle insanları hayatından çıkaracaksın önüne bakacaksın Allah'a sadece sana havale ediyorum sen bilirsin görürsün diyeceksin ama asla beddua etmeyeceksin. O anda ya da yıllar içinde hala o insanlar mutlu olabilir varsın olsunlar sen kendi mutluluğuna bak. Kimin için neyin kötü olduğunu bilemezsin belki biriyle evlenir dışarıya gülücükler saçıyordur ama mutlu değildir ne bileyim pişman olmuştur çoktan o onu kemirir yani dışarıdan baktığında göremediğin şeyler de olabilir bu dünyada olmasa öbür dünya da mutlaka o ah çıkar Rabbim hiç bir kulun hakkını yedirmez inan buna.

belki çok iddialı olacak belki inanmayacaksınız ama canımı ne zmn çok yandıysa, sevdigim, kız arkadaşım, iş arkadaşım kim sebep olduysa hep karşıma geldi, istisnasız hepsi dogru zamanda hayatıma dönüş yaptı. bir kaç örnek vereyim,

okulun ilk günü tanıştıgım kardeşten öte arkadaşlık yaptıgım aynı sınıfı aynı ranzayı aynı odayı aynı tabagı paylaştıgım arkadaşım ile 5. senenin sonunda arkadaaşlığım bozuldu. benimde onunda hataları oldu 2 ay kdr görüşmedik 2 ayın sonunda bi gün okulda karşılaştık beni evine cağırdı o akşam güzel bi akşam geçirdik özlemiştik ramazanın ilk günüydü sahur yapıp uyuduk o derse gitti ben yurda dönecektim bi şekilde şeytan dürttü belki kötü bişey yaptım belki o an öyle düşünmüyordu ama not defterinde ortak bi arkadaşımıza benim için konusurum ama eskisi gibi olmam yazmıs onu okudum ve ondan sonra bıçak gibi kestim aramayı facebooktan sildim daha dogrusu hesap değiştirip eklemedim o önce cabaladı sonra yokmusuz gibi davranmaya başladık.
aradan 2 yıl geçti bir gün bir arkadaşım kafam cok karısık seninle konuşalımmı dedi, onunla aynı eve çıkmış. ve bana öyle şeyler anlattıki, oturup kızılayda bir kafenin göbeğinde hüngür şakır aglamıştım. hem birbirimizi kaybettiğimiz için hem eski arkadaşım için karmakarışık duygulardı. beni benimle ilgili her anıyı cok aradığını çok özlediğini allah karşıma çıkarmıştı ben onların aynı eve cıktıgını tahmin bile edemezdim.

yine iş yerinde bana anlamsız şekilde takan beni işimden etmek için uğraşan insan tam olarak bana kurduğu planların içine düşüp o planları uygulamaya çalıştıktan 3 ay sonra 31 yıllık emegini yıkarak yakarak işi bırakmak zorunda kaldı. şimdi mi? karşıma gelio, herhangi bir vatandaş olarak. psikolojisi acaip bozuk durumda, pazartesi için plan yaparken yaptıgı işi yarım bırakıp cuma saat 3 te gelen posta ile pazartesiyi göremedi.

yine aynı insan ile bir anım.. yanına gidip bişey sormak zorundaydım, yorgundum kafam doluydu, ortamda konusmadıgım biri vardı. birde konuşmadığım insanla aramdaki sorunu hatırlatan bir simge. konuşmadıgım insan ters ters baktı, telefonunda msjlasmaya devam etti. düşmanım bu durumu anladı ve mest oldu. ve ben çalışmak kimseye bişey caktırmamak zorundaydım. aradan 20 gün geçti geçmedi. ben konusmadıgım kişi ile problemimi çözdüm, o insan işten ayrıldı ve o gün tesadüfen iş yerine geldi. ben problemimi çözmüş olmanın zevki ile netten sohbete başladım. aramızdaki sorunu simgeleyen şey tesadüf eseri yine ortamdaydı ama hersey cok farklıydı.. o kdr çabuk değişecegini bilsem hiç yıpratırmıydım kendimi..

değmiyor arkadaşlar değmiyor.. inanın pamuk ipliği gibi beyaz kagıtla oynamak gibi kalpleri cevirmek.. siz keyfinize bakın..

bayıldım yazdıklarına ahh konularına kesinlikle katılmıyorum bende sevgi ile bakacaksın ne demiş atalarımız iyiliğe iyilik her kişinin karı kötülüğe iyilik er kişinin karı her dakika şe bana bunu yaptı böyle olsun öbürür bunu yaptı söyle iş başına gelsin die yaşarsanız kalbiniz daralıyor insanın ruhu kirleniyor kendinizide o kişiyide yaşadıklarınızdan dolayı affedin adaleti allaha bırakın ve temiz bir yürekle dua edin bence insanların hepsini allah sevgiyle yarattı onlar bizim malımız oyuncağımız yada herhengi bişeyimiz diilller allah bile en kötü bildiği kulunu seviyor bizler kim oluyoruz ki herkes kendi yaptığından sorgulanıcak zaten ve inanın bazı işler bir günde bile tersine dönüyor bence yaradanın ışığına inanın ve bu dünyada başkaları için diil allah için yaşayın geçen gün düşündüm atıyorum sevdiğimimn adı ahmet günde 100 kere ahmet demek yerine allah desek sanırım istediklerimiz daha çabuk olucak canım işllah yüreğin rahatlar bin an önce:)

sanırım bu konuyla ilgili bi çok örnek verebilirim
nedendir bilmiyorum ama ahım tutuyo hatta ah etmesem bile içimden geçmesi yetiyor

sondan başlayım anlatmaya

babamın kuzeniyle beni evlendirmek istediler ki benden çok çok büyük ve yargılamak istemem ama fiziksel olarakta bana uygun olmayan biriydi sadece mal yabancıya gitmesin düşüncesi için evlenmek istemediğimi söylememe ragmen babam ve halam sürekli ısrarediyordu ki neredeyse nışan takılmak üzereydi annemii ve beni hiç dinlemediler bi gece dedimki Allahım öyle bişey olsun ki kendi derdine düşsünler beni unutsunlar bitsin bu olay istemiyorum onu (adamın annesine hiç bi şey demedim çünkü oğlu için herkes en iisini ister de halam ve babama noluyosa )
ertesi gün halam kalp krizi geçirdi ve herkes onun derdine düştü şimdi durumu iyi
neyse bi kaç gün geçti ben dalgasına ygs ye girip tercih yapmıştım sadece 1 yer yazdım şehrimde okumak istedigim tek bölümdü onu kazandım 4 yıllık olunca babam tamam dedi ve böylelikle istediğim şey oldu

bi sevgilim vardı ailem biliyordu ki evlenmeyi planlıyorduk 5 yıl önce falan sonra bi anda beni terk etti ne oldugunu anlamadım
bana hakaret edip duruyordu sürekli ve gerçektende ne oldugunu bilmiyordum aynı dönemde ev arkadasımlada aram açıldı evden çıktım vs vs
sonra öğrendimki ev arkadasım arkamdan iş çevirmiş
bi gün arkadaslarını davet etti eve bu sırada sevgilime msj atmış işte sevgilin şimdi seni boynuzluyo şu kişiyle birlikte oldu inanmazsan ara
beni aradı napıyosun dedi bende işte x ler geldi oturuyoruz dedim salak gibi nerden aklıma gelir ki böyle bi iftira sonra beni terk etti
benim haberim bile yoktu aradan 1 hafta geçmeden kız 6 yıllık sevgilisinden ayrıldı ve beni evden kovmuştu 3 hafta sonra komsular şikayet etmiş polisler yaka paça kapı dışarı etmişler
ben beddua bile etmedim bilmiyodum olayı ama ilahi adalet işte

şimdide 8 ay beklediğim insan bana önce sevgilim deyip sonrada sevgilim olacaksan bedel ödemelisin dedi
ayrıldım tabii bekliyorum bedduam ne zaman tutacak madem derdin o 8 ay beni neden oyalıyosun be adam

Ben hıc cok buyuk ah edıpte tuttugunu gormedım canım.

Ama benım annemın halasının kızı var. Evlı bır adamı ayartıp karısından ve 1 kızından ayırmıs adamı. Adam karısını bosayıp bu bashettıgım kadınla evlenmıs. Adamın karısının aılesı cocugunu ıstemeyız gelceksen yanlız gel demıs. Kadında kızını ıstemeyerekte olsa babasına bırakmıs. Sonra adamın yenı karısından 2 tane daha kızı olmus. Ama kadın uvey olan kızına okadar ezıyetler etmıskı annem her seferınde aglayarak anlatır. Sonra kız evden kacıp bır adamla evlenmıs ve mutlu olmus. Ama kadın kızının bırı 23 bırıde 28 yasındayken kanser hastası oldu. Oyle bır kanserkı bagırsakta basladı. Bagırsagının yarısını aldılar. Karacıgere sıcradı karacıgerınınde yarısını aldılar 5 ayda öldü. Onların mutluluklarına sahıt olamadı. kadın annemın kuzenı olmasına ragmen hıc uzulmedım. Kı ben hasta olan bırısını gorunce bıle cok duygusallasan bırısıyım.

Bende peygamber efendımızın bır hadis-i şerifini cok severım,
"Unutmayın yaktığınız kadar canınız yanacak, üzdüğünüz kadar üzüleceksiniz"

Ne kadar kötü aslında ... Evladından çıkması. Ben hiç kimsenin aldığı ahın, evladından çıkmasından yana değilim :KK43: İstemem.
Evladının ne suçu var ? değil mi? Çok üzülüyorum böyle çıkan ahlara ...

sanırım bu konuyla ilgili bi çok örnek verebilirim
nedendir bilmiyorum ama ahım tutuyo hatta ah etmesem bile içimden geçmesi yetiyor

sondan başlayım anlatmaya

babamın kuzeniyle beni evlendirmek istediler ki benden çok çok büyük ve yargılamak istemem ama fiziksel olarakta bana uygun olmayan biriydi sadece mal yabancıya gitmesin düşüncesi için evlenmek istemediğimi söylememe ragmen babam ve halam sürekli ısrarediyordu ki neredeyse nışan takılmak üzereydi annemii ve beni hiç dinlemediler bi gece dedimki Allahım öyle bişey olsun ki kendi derdine düşsünler beni unutsunlar bitsin bu olay istemiyorum onu (adamın annesine hiç bi şey demedim çünkü oğlu için herkes en iisini ister de halam ve babama noluyosa )
ertesi gün halam kalp krizi geçirdi ve herkes onun derdine düştü şimdi durumu iyi
neyse bi kaç gün geçti ben dalgasına ygs ye girip tercih yapmıştım sadece 1 yer yazdım şehrimde okumak istedigim tek bölümdü onu kazandım 4 yıllık olunca babam tamam dedi ve böylelikle istediğim şey oldu

bi sevgilim vardı ailem biliyordu ki evlenmeyi planlıyorduk 5 yıl önce falan sonra bi anda beni terk etti ne oldugunu anlamadım
bana hakaret edip duruyordu sürekli ve gerçektende ne oldugunu bilmiyordum aynı dönemde ev arkadasımlada aram açıldı evden çıktım vs vs
sonra öğrendimki ev arkadasım arkamdan iş çevirmiş
bi gün arkadaslarını davet etti eve bu sırada sevgilime msj atmış işte sevgilin şimdi seni boynuzluyo şu kişiyle birlikte oldu inanmazsan ara
beni aradı napıyosun dedi bende işte x ler geldi oturuyoruz dedim salak gibi nerden aklıma gelir ki böyle bi iftira sonra beni terk etti
benim haberim bile yoktu aradan 1 hafta geçmeden kız 6 yıllık sevgilisinden ayrıldı ve beni evden kovmuştu 3 hafta sonra komsular şikayet etmiş polisler yaka paça kapı dışarı etmişler
ben beddua bile etmedim bilmiyodum olayı ama ilahi adalet işte

şimdide 8 ay beklediğim insan bana önce sevgilim deyip sonrada sevgilim olacaksan bedel ödemelisin dedi
ayrıldım tabii bekliyorum bedduam ne zaman tutacak madem derdin o 8 ay beni neden oyalıyosun be adam

İlahi adaletin ah edilmese de tuttuğuna inanırdım ben. Sen de buna güzel bir örneksin :)

bayıldım yazdıklarına ahh konularına kesinlikle katılmıyorum bende sevgi ile bakacaksın ne demiş atalarımız iyiliğe iyilik her kişinin karı kötülüğe iyilik er kişinin karı her dakika şe bana bunu yaptı böyle olsun öbürür bunu yaptı söyle iş başına gelsin die yaşarsanız kalbiniz daralıyor insanın ruhu kirleniyor kendinizide o kişiyide yaşadıklarınızdan dolayı affedin adaleti allaha bırakın ve temiz bir yürekle dua edin bence insanların hepsini allah sevgiyle yarattı onlar bizim malımız oyuncağımız yada herhengi bişeyimiz diilller allah bile en kötü bildiği kulunu seviyor bizler kim oluyoruz ki herkes kendi yaptığından sorgulanıcak zaten ve inanın bazı işler bir günde bile tersine dönüyor bence yaradanın ışığına inanın ve bu dünyada başkaları için diil allah için yaşayın geçen gün düşündüm atıyorum sevdiğimimn adı ahmet günde 100 kere ahmet demek yerine allah desek sanırım istediklerimiz daha çabuk olucak canım işllah yüreğin rahatlar bin an önce:)

Yazdıklarınız çok güzel. İçimde affedip , kendimi özgürleştirirsem, affettiğim kişinin elini kolunu sallayarak gezmesi ihtimalini göze alamıyorum :) :KK43:

canım asıl sen sürekli düşünürsen o daha çok mutlu olucak çünkü sen umutsuzlaşıp onu bekledikça rahatlamadıkça senin yaşam enerjin ona akıcak ve hep kendini kötü hissediceksin o bi türlü sana dönmeyecek inan istediğini yaradana söyle ve bırak emin ol ilahi ışıga güvenirsen beklediğin şeyler daha çabuk olucak kendi gücünü kullanmaya onu döndürmeye çalıştıkça o kaçıcak canımallahın gücüne inan ve ona bırak enim ol bu dünya allahın sevgisiyle kuruldu ve temiz kalpler hep kaybediyor gibi gözükecek ama öyle diil kazanıcaksın canım hemde öyle hızlı gelişicekki herşey yeterki kabule geç ve tevekkül et anı yaşa günlük hayatına mutlululklarına odaklan ve her dakika şükret bi süre sonra seninde mucizelerin olucak allhın izniyle korkularının yen canım yüzleş ve korkma üstüne git acıda çesen bunu yap sonrası inan ferahlık mutlulluk sevgiler:)

canım asıl sen sürekli düşünürsen o daha çok mutlu olucak çünkü sen umutsuzlaşıp onu bekledikça rahatlamadıkça senin yaşam enerjin ona akıcak ve hep kendini kötü hissediceksin o bi türlü sana dönmeyecek inan istediğini yaradana söyle ve bırak emin ol ilahi ışıga güvenirsen beklediğin şeyler daha çabuk olucak kendi gücünü kullanmaya onu döndürmeye çalıştıkça o kaçıcak canımallahın gücüne inan ve ona bırak enim ol bu dünya allahın sevgisiyle kuruldu ve temiz kalpler hep kaybediyor gibi gözükecek ama öyle diil kazanıcaksın canım hemde öyle hızlı gelişicekki herşey yeterki kabule geç ve tevekkül et anı yaşa günlük hayatına mutlululklarına odaklan ve her dakika şükret bi süre sonra seninde mucizelerin olucak allhın izniyle korkularının yen canım yüzleş ve korkma üstüne git acıda çesen bunu yap sonrası inan ferahlık mutlulluk sevgiler:)

Teşekkür ederim canım. Çok pozitif oldu yorumların, çok güzel... Ben de mutluluklar diliyorum :)

18 yaşındaydım onu tanıdığımda. oylesıne sevıyordum kı.... bır ay kadar konuştuk çıktık....evlen dese herşeyı bırakıp evlenecektım o derece aşıktım çok sevıyordum:KK14: hayat bır başka guzeldı onun yanında...sonra durduk yere aramayı sormayı bıraktı ...yuzume bakmıyordu...bende okadar gururluydumkı asla neden demedım sadece bır msj attım çoçuk gıbı davrandın boyle devam edemez ayrılalım dıye ona ıle cevap vermeye tenezzul etmedı....düşündümd ebenden ayrılış sebebını kendımce cözdüm...bana aşık değildi kullanmak için çıkmıştı bense benı opmesıne bıle ızın vermeyen bır kızdım.....umduğunu bulamadı ve çektı gıttı hayatımdan
okadar zor gunler gecırdımkı....yuzum sıvılce bastı....uykularım dağıldı.....aylarca belkıde yıllarca unutmadım...bazen karşılaşıyorduk konuşmadan gecıp gıdıyorduk
derken tam 5 yıl sonra...
bırgun benı sokakta durdurdu. bu arada ben 23-24ume gelmıştım o ise 28-29...o donemde çok bunalımlı gunler yaşadığını yalnız kalmak ıstediğini hayatında herşeyın kötu gıttığını hatalar yaptığnı soyledı.... yuzune bıle bakamadım onu affetmekten korktuğum için. ne sandın dedim ayrılalım desen ayrılmayalımmı dıyecektım sankı ne vardı çoçuk gıbı sessızce gıtmeye dedım. haklısın dedı. bı sure peşımde koştu ıstemedığımı belırttım.....yıllarca sabahın 5ınde kalkıp işlere gıtmış dikiş tutturamamış...dukkanları kapanmış..ailevi sorunları çıkmış ....evlenmemiş vs vs....
affetmedım....konuşurken affetmekten korktum gözlerıne bakamadım....
şimdi o konuşmanın ardından 6 yıl gectı...ve ben onu dün gördüm...ben hamıleyım o ise hala evlenememiş ve hala dıkış tutturamamış bellı.....oylece gectık bırbırımızın yanından sessızce....
ah o ahlar...18 yaşımın masumluğuyla ettığım ahlar nasılda çıktı....
ilahı adalete ınanıyorum bır kışı daha var ınanıyorum kı ondada çıkacak ahlarım

Amin canım inşallah :) Benim de tek istediğim, ahlarımın çıkmasını istediğim kişilerin yanından, mutlu mesut eşimle aşk dolu ve karnımda ve ya kucağımda bebeğimmle yürüyüp geçmek :)

bende ahımın tutmasını beklıyorum hemde sekız aydır.... ne yedıgım yemekten tat alıyorum ne gece uyudugum uykudan bısey anlıyorum bana yapılan haksızlıklar her aklıma geldıgınde gozum doluyo dılım soylemese bıle gonlumden gecıverıyo o ahlar canım cok ama cok yanıyo ve bana bunları yapan ınsan gayet mutlu :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X