İlaçlara Cevap Vermeyen Yumurtalar

uzun_hikaye

Bazen hiç gidememekten korkarsın...
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
211
99
Merhaba kızlar yaklaşık 1 yıldır bebek istiyoruz. İstediğimiz ilk andan itibaren doktora gidiyorum çünkü 15-16 yaşından beri pko hastasıyım ve doğum kontrol hapı içmeden regli olamıyorum. Çocuk isteyince doktorum doğum kontrol hapını bıraktırdı ve yine aylarca regli olamadım. Neyse çok uzatmayayım o sürede neredeyse İzmir'de gitmedik doktor bırakmadım. En son klomen+ çatlatma iğnesi yaptık. İlki tutmadı, regli oldum. İkincisinde ise yumurta çatlamadı ve kiste döndü. Sonra yine adet söktürücü ve adet oldum. Bu arada rahim filmi çekildi tüpler açık, kilom yok ve hormon testlerim normal ama ultroson görüntüsü ve adet olamama nedeniyle pko tanısı konuldu. Bu ay doktorum Femara diye bir ilaç verdi. Çok daha etkili dedi. Herkes 5 gün içiyor ama sen 7 gün iç dedi. Bugün kontrole gittim, ilacım bitmişti, nasıl umutluydum. Ama ne yazık ki yumurtalıklarım femaraya da cevap vermemiş. 1 tane bile yumurtam büyümemiş. Doktorum yumurtalıkların çok dirençli, ilaçlara cevap vermiyor dedi ve bana haftaya başlamam için adet söktürücü verdi. Sonrasında da adetin 2. veya 3. günü gel aşılama için iğnelere başlayacağız dedi. Merak ettiğim acaba bu ay yumurtalarım büyür ve haftaya adet söktürücüye başladığımda bir problem olur mu? Bir de acaba yumurtalarım önümüzdeki ay iğnelerle kesin büyür mü? Bugün doktordan ağlaya ağlaya çıktım, neden diye. Artık isyan etmeye başladım, neden biz, neden olmuyor, neden hiçbir şey işe yaramıyor diye.

ARKADAŞIM Pko hastaları için doktorlar inofolic kombi diye bir folik asit karışımı kullandırıyorlar
hiç denedinmi?

pko hastalarının çoğunda insülin direnci oluyormuş
bu ilaç ona karşı etkili o direnci kırarak yumurta oluşumuna yardımcı oluyor

bende pko yok ama ben bile kullanıyorum doktora sormadan bile başlayabilirsin

ben sormadan başlamıştım sonra söyledim kullan hiç sıkıntı yok içinde zaten destekleyiciler var dedi zaten folik asit ihtiyacını da karşılıyor

denemeni tavsiye ederim 33 tl bir fiyatı var

Çok teşekkür ederim tavsiyen için. İnofolic i ben de kullanıyorum hatta hap olanı. Ortalama 6 aydır, fakat bende hiçbir etki etmedi. Yani sadece folik asit görevi görüyor. İnsülin direnci çıkmadı. Hatta doktor keşke insülin direnci yüzünden yumurtalıkların bu kadar dirençli olsaydı onu çözmek daha kolaydı diyor. Fakat hormonlarda hiçbir şey çıkmıyor. Yine de inofolic e devam ediyorum, en azından folik asit oluyor.

biosteron kullandınmı hiç ?
yumurta kalitesini arttırıcı bir ilaç belki ozaman cevap verebilir

Hayır, hatta adını bile ilk kez duydum. Gittiğim hiçbir doktor da bahsetmedi. Hemen araştırıyorum.

ben 90 gündür kullanıyorum ,
sağ yumurtalığımda hiç yum oluşmazdı daha doğrusu antral folikül ... geçen adette 3 tane sağda oluşmuştu yumurta olmadı antral olarak kaldı ama en azından o yumurtalıkta hareket gördük
şükürler olsun
araştır sor ... birçok şeye de iyi geldi bende uyku düzenime , baş ağrıma

DHEA hormonu kadınlarda bulunması gereken bir hormon
benim doktorum ısrarla aylarca kullanmamı istedi ben kullanmadım
baktım işler kötüye gidiyor 18 kasımda kullanmaya başladım
sadece doktor günde 3 dedi ben günde 2 tane alıyorum

ayrıca eğriçayır marka arısütü tüp olanı yumurtalıklara çok faydalı steril ve kaliteli bir ürün onu da kullanmanı tavsiye ederim
sabah aç karnına

benim doktorumun uzmanlık alanı tüp bebek , ama normal hasta da bakıyor.. ben güveniyorum kendisine..
bu işin tam göbeğinde çünkü

dhea ilk tüpbebek tedavimizde kullanmıştım çok zor bulmuştuk o zamanlar 2003 yılında ama bende de hiç değişiklik yapmadı
şimdi satış yapmak için söylüyorum gibi anlaşılmasın ersağ ın spiriluna reişi ve hayıt tabletlerini kullandım fsh ım düştü adetlerim düzene girdi ve yeniden tüp bebek denemesi ne başladım 1 tane yumurtam gelişiyor daha önce hep yarım kalıyordu yumurtam gelişmediği için tanıdığınız varsa alın kullanın derim yoksa ben yardımcı olurum Allah hepimizin yüzünü güldürsün biz 17 senedir bekliyoruz inş.. iyi sonuçlar alırız
bende kent hastanesi funda göde ye gidiyorum

arkadaşım araştırdınmı
Dün araştırdım, yorumlar ikiye bölünmüş durumda bir de bir belgesele denk geldim bu ilacı kullanan kadınların ilerleyen yıllarda kalp krizi geçirme ihtimallerine yönelik. Sonrasında doktorumu aradım. Böyle böyle bir ilaç varmış, kullanayım mı diye. Ben önermiyorum dedi. Öyle olunca ben de vazgeçtim. Ama arı sütüne baktım, hafta sonu alıp hemen başlayacağım.

Bunu da bir araştırayım. Ay ne deseler deliler gibi araştırıp denemek istiyorum. Allah insanı yoklukla sınamasın derdi annem gerçekten öyle. Allah insanı istiyorken yoklukla sınamasın. Allah hepimizin gönlüne göre versin.

selam arkadasım.tıpkı senın gbıyım.çok dırenclı yumurtalıklarım.ama iğneye cevap werıyor merak etme..bende kızlıgımdan berı pkoyum.suan bıle ılacsız regl olamıyorum.olmak ıcınse tarlusal kullanıyorum.hatta bızde 1 senedır ıstıyoruz o bıle aynı.bnde hsg cekıldım temız cıktı sukur.bakalım smdı 2.asılama olcam nasıpse.reglı sokturcem gene hapla

bu ay hiç ilaç kullanmadan sadece bitkisel ürünlerime devam ettim kendiliğinden 2 yumurtam gelişmiş erken çatlama gibi bir durum olmazsa cumartesi toplanacak

Canım bence sen pco değilsin. Yumurtlamıyorsun yumurtladığındada yumurtan çatlamıyor yani kistik görünümde. Tüylenme ve kilo yoksa pko değil. Yaşadıklarımız çok benzer. Banada aynı teşisi koydular ama sonradan olmadığı ortaya çıktı. Klomen kullandığımda adet olmadım ben. Gonal f ve ovitrelle çatlatma iğnesi kullandım hamile kaldım çok şükür. Bence bu iğneler sanada iyi gelecek inşallah

Tebrikler cnm.bende pkoyum.yumurtlama sorunum war.s3n asilama mi oldun peki cnm?sende demi pko war?

Ayyyy nasıl içimi rahatlattın inan bilemezsin... Ben de hep bunu savundum ben pko değilim bence sadece yumurtam büyümüyor dediğimde doktorlar hayır bak yumurtalarına pko görünümünde bak lh değerin tsh dan yüksek sen pko sun dedi. Ben de klomenle adet olmadım. Bu ay ilk defa iğne oldum ve aşılama yaptırdım. Bugün adet günüm ama henüz olmadım. Eğer olmazsam akşama teste gideceğim. İnşallah ben de senin gibi şanslı olurum...

İnşallah bebişin seninledir canım

Bu arada canım senin belirtilerin var mıydı? Artık deneyimlisin :)
Evet canım kasık ağrısı vardı batma vardı. Sabahları hafif bulantı vardı. Baş ağrısı ve çok uykum vardı. Bende bütün belirtiler vardı canım aşerme bile :) doktorun dediği günden önce test yaptım bu yüzden fazla ümidim olmamasına rağmen. Ama çoğu kişide hiç belirti olmuyo canım.

Bende de son 10 gündür aşırı kasık ağrısı, batma, göğüslerde şişme, baş ağrısı ve uyku var. Tabii bunlar psikolojik de olabilir diyor herkes... Valla bilmiyorum son saatlerim 7'de kan vermiş olurum. Sanırım akşam 10'a kadar sonucum çıkar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…