İkizmiş🤦‍♀️😪

Birincisi eger iki olursa sag salim dogarlarsa sayet oglunuza asla oglummmm sana karsi vicdan yapiyorum seninle ilgilenemedim va demeyin çocuk akli bunu size yapar bnmle ilgilenmedin sunu yapmadjn filan diye.ikincisi de amaaaannnn hepsi bir arada büyüyüp gider maddi durumunuz iyiyse maaile demissiniz maaile sizi bir bebekle yalniz birakmiyorsa uc taneyle hayatta birakmazlar
Yok asla demem zaten. Cocuklar bızlerı suıstımal etmeye cok acık malesef. Bakıcı + annem + ben bırseyler basaracagız ınsallah:KK6:

Benimkiler ikiz degil ama iki yas var aralarinda. Benim de surpriz bir gebelik olmustu. Su an buyuk 2 yasinda kucuk de 2 aylik. Cogu zaman evde yalnizim. Hatta bazi gunler esim 24 saat nobette. Kafayi yiyecek gibi oldugum zamanlar oluyor. Ikisine tek basina yetmek mumkun degil. Sadece karnini doyurup altini temizlemekten bahsediyorsak, evet onlari yapiyorum ama buyugu yedirirke kucuk agliyor, kucugu emzirirken buyuk bana yapışıyor. Surekli birbirlerinden calip oburune veriyorum. Sonra uyuduklarinda vicdan azabi cekiyorum. Tek tesellim insallah arkadas gibi buyuyecek olmalari. Su zor zamanlar gecince meyvesini yeriz umarim. Benim de kardesimle aramda iki yas vardi, birbirimize yetiyorduk. Umarim cocuklarim da oyle olur.

Size de simdiden kolaylıklar diliyorum. Insallah uslu bebekler olurlar da rahat rahat buyutursunuz.

Ben 2. Bebeğim 2 aylıkken 2 çocukla 5 saat Türkiye’ye uçtum. Annem de vardı hatta az kaldı kendimi atacağım demişti. 😁
Şimdiler de tek başıma uçuyorum.
2 bebe ile bizde tatile gittik.
ben odada sürekli emzirme uyutma işleri yapıyordum.
eşim havuzda oğlumuzla keyif yapıyordu 🤦‍♀️
Benımkıde hayal kuruyor :KK53:
5yıldızlı otele gıdınce sankı bebelere baskaları bakacak oyle bı utopık hayal gucu:KK53:

Benimkiler ikiz degil ama iki yas var aralarinda. Benim de surpriz bir gebelik olmustu. Su an buyuk 2 yasinda kucuk de 2 aylik. Cogu zaman evde yalnizim. Hatta bazi gunler esim 24 saat nobette. Kafayi yiyecek gibi oldugum zamanlar oluyor. Ikisine tek basina yetmek mumkun degil. Sadece karnini doyurup altini temizlemekten bahsediyorsak, evet onlari yapiyorum ama buyugu yedirirke kucuk agliyor, kucugu emzirirken buyuk bana yapışıyor. Surekli birbirlerinden calip oburune veriyorum. Sonra uyuduklarinda vicdan azabi cekiyorum. Tek tesellim insallah arkadas gibi buyuyecek olmalari. Su zor zamanlar gecince meyvesini yeriz umarim. Benim de kardesimle aramda iki yas vardi, birbirimize yetiyorduk. Umarim cocuklarim da oyle olur.

Size de simdiden kolaylıklar diliyorum. Insallah uslu bebekler olurlar da rahat rahat buyutursunuz.
Ahhh canım ınsallah arkadas olurlar bırbırlerıne. Ikızlerde gık demeden buyurler umarım. Eger abı kadar fena olurlarsa yandık:bicak:

@Mune lütfen konumu taşıma o kadar zor durumdayım ki ne hissedeceğimi bilmiyorum. Bu konuya gebelik bölümde cevap alacağımı ummuyorum çünkü.
Bugün kontrolüm vardı. Gebeliğimin 7.haftasındayım. Bilmeyenler için 5aylık bir oğlum var. Sürpriz bir gebelik oldu. Sürpriz diyorum korunuyorduk çünkü
Doktor kese içinde iki nokta gördü. Bir kalp atışı duyuldu. Biri bebek diğerinin de bebek olma ihtimali, %80dedi bana. Beynimden aşağıya kaynar sular döküldü. Fakat emin olabilmek adına haftaya aynı gün kontrolüm var o zaman kalp atışları belli olacak diğerinin de. Hemen yuhalama ekibi toplanmasın rica ediyorum. Bebek elbette ki çok istiyorum fakat oğlum yeterince zor bir bebek 5aydır maaıle uyumuyoruz. Bebek(ler) dogdugunda oglum 14aylık olacak yenı yuruyecek ve aynı surec tekrar baslayacak. Ben bırının fıkrıne zaten cok zor adapte oldum. Asla ısyan etmıyorum. Fakat ogluma da cok haksızlık yapmısım gıbı hıssedıyorum. Sormak ıstedıgım eger dıger kalp atısı da duyulursa ıkız olacaklar. Allah saglık sıhhat versın bıze bagıslasın. Aranız da ıkız dogurupta ıkıncının kalp atısını sonradan duyan var mı? Ve 8.haftada kesın olarak emın olur muyuz? kalp atısı duyulur mu? Oglumu 5yıl beklemıstık. Sımdı allahım ıkı tane daha verıyor sanırım ınsallah. Ne dusunecegımı hıssedecegımı bılemıyorum. Bosluktayım. Cevaplarınızı beklıyorum:bicak::KK17:o_O
Eğer ki maddi açıdan çocuklarınıza yetebilecekseniz bence çok şanslısınız hepsi bir arada büyürler sizi zorlu bir süreç bekliyo olabilir ama kimseye kulak asmayın allah sizede sağlıklı hamilelik nasip etsin

Eğer ki maddi açıdan çocuklarınıza yetebilecekseniz bence çok şanslısınız hepsi bir arada büyürler sizi zorlu bir süreç bekliyo olabilir ama kimseye kulak asmayın allah sizede sağlıklı hamilelik nasip etsin
Evet maddi acıdan +3cocuga daha yetebılırım fakat manevi olarak cok bosluktayım hıssız gıbıyım

Ahhh canım ınsallah arkadas olurlar bırbırlerıne. Ikızlerde gık demeden buyurler umarım. Eger abı kadar fena olurlarsa yandık:bicak:
Bizim abi de fenaydı, hala oyle hatta. Kolik bir bebekti. Dokuz ay ya bu da kolik olursa diye dertlenip durdum. Cok sukur olmadi. Simdi o kadar kolay geliyor ki. Insan en zoruyla baslayinca, normali bile devede kulak geliyor. Boyle cocuk buyutmek ne kolaymış diyorum. Darisi basina :KK66:

Aynı şeyi yaşamış ve ikinci hamileliğim ikiz olmasın diye dua etmiş bir kadınım.
Düşünüyorum da, evde iki farklı aralıklı bebekten sonra ikiz hiçbir şey emin olun.
Siz onları küçük ve büyük olarak, sanki iki çocuk gibi büyüteceksiniz ve en çok büyük zorlayacak sizi.

Allah sağlık versin, gerisi boş.
Bir kesinleşsin, özel olarak tavsiyelerim de olur size.

Doğumdan sonra adet oldunuz mu ?Emzirirken mi hamile kaldınız ? Doğum sonrası hamile kalmak daha kolaymış Rahim açık olduğu için derler.

Evet maddi acıdan +3cocuga daha yetebılırım fakat manevi olarak cok bosluktayım hıssız gıbıyım
Tabi ki hormonlarında etkisi var birde bebeğiniz daha küçük onu daha yeni yaşarken hamile kaldınız ama o kadar isteyen insan var ki bende onlardan biriyim çoçuk evin huzuru sizin evde çok fazla huzur olucak öyle düşünün 😊

İkinci bebek ve kese 12+4 görüldü.. defalarca Dr a gitmeme rağmen..
Sadece doktorun biri bir de kist var demişti.. ama ikizmis😀

Benim ikizler 2,5 yaşına geçtiler oğlum 7,5 yaşında yine de oldukça zor

İmkansız değil zorlanırsınız çok sabırlı olmanız iyi bir psikolojinizin olması gerek..

Maddi durumunuz varsa kesinlikle yardımcı alin özellikle ev işlerine..

Sizin motivasyonunuzu düşürmeyecek aile büyüklerinden de destek alın

Hayırlısı böyleymiş Allah güç kuvvet versin sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Ilk gebelıgımde de adet oldugum ve nerdeyse doguma kadar adet gordugum ıcın o da bı olaylı olmustu. Konu acmıstım hatta. Adetım bıtınce ogrenmıstım gebe oldugumu. Benımde yumurtlama problemım vardı cıddı sekılde. Ne haplar kullandım ama bana mısın dememıstı. O ay da adet olunca eee baslarım boyle ıse deyıp soylenmıstım. Dr kontrolunde anlasılmıstı gebe oldugum. Benım hayatım seruven :KK70: :KK53:
Hap arti geri cekilmeyle korunduk demenizden sonra bir de bu yorumunuz beni anksiyete krizlerine surukluyor şuan :KK17::confused:

Oglum cok kucuk canım yoksa yıllarca bebek dıye anırdım tabırı caizse. Hala da cok ıstıyorum da sankı haksızlık edecekmısım gıbı hıssedıyorum ıster ıstemez
Maşallah sübhanallah 💜 rabbim sana yardım eder bence korkma sen annesin hepsine yetersin emin ol kaç aydır tedavi görüyorum bir umut bu ay dedim ve bugün adet oldum 😢😢😢

Doğumdan sonra adet oldunuz mu ?Emzirirken mi hamile kaldınız ? Doğum sonrası hamile kalmak daha kolaymış Rahim açık olduğu için derler.
Dogumdan sonra 30.gün falan adetım gelmıstı sonra duzenlı olarak devam ettı evet hemde emzırıyordum

Maşallah sübhanallah 💜 rabbim sana yardım eder bence korkma sen annesin hepsine yetersin emin ol kaç aydır tedavi görüyorum bir umut bu ay dedim ve bugün adet oldum 😢😢😢
Insallah bırdaha kı ay hamıle kalırsın:dondurma:

@Mune lütfen konumu taşıma o kadar zor durumdayım ki ne hissedeceğimi bilmiyorum. Bu konuya gebelik bölümde cevap alacağımı ummuyorum çünkü.
Bugün kontrolüm vardı. Gebeliğimin 7.haftasındayım. Bilmeyenler için 5aylık bir oğlum var. Sürpriz bir gebelik oldu. Sürpriz diyorum korunuyorduk çünkü
Doktor kese içinde iki nokta gördü. Bir kalp atışı duyuldu. Biri bebek diğerinin de bebek olma ihtimali, %80dedi bana. Beynimden aşağıya kaynar sular döküldü. Fakat emin olabilmek adına haftaya aynı gün kontrolüm var o zaman kalp atışları belli olacak diğerinin de. Hemen yuhalama ekibi toplanmasın rica ediyorum. Bebek elbette ki çok istiyorum fakat oğlum yeterince zor bir bebek 5aydır maaıle uyumuyoruz. Bebek(ler) dogdugunda oglum 14aylık olacak yenı yuruyecek ve aynı surec tekrar baslayacak. Ben bırının fıkrıne zaten cok zor adapte oldum. Asla ısyan etmıyorum. Fakat ogluma da cok haksızlık yapmısım gıbı hıssedıyorum. Sormak ıstedıgım eger dıger kalp atısı da duyulursa ıkız olacaklar. Allah saglık sıhhat versın bıze bagıslasın. Aranız da ıkız dogurupta ıkıncının kalp atısını sonradan duyan var mı? Ve 8.haftada kesın olarak emın olur muyuz? kalp atısı duyulur mu? Oglumu 5yıl beklemıstık. Sımdı allahım ıkı tane daha verıyor sanırım ınsallah. Ne dusunecegımı hıssedecegımı bılemıyorum. Bosluktayım. Cevaplarınızı beklıyorum:bicak::KK17:o_O

Bizim bir komşu vardı gelininin çocuğu olmuyordu.. Sonra tedaviyle üçüzlere hamile kalmış.. 3 oldu demişler.. Allah üçünü de almış.. Düşmüş yani.. Öyle dememek gerekiyor. Hayırlı olur inşallah. Bakarsın ikiz kızların olur.

Benim ikizler 2,5 yaşına geçtiler oğlum 7,5 yaşında yine de oldukça zor

İmkansız değil zorlanırsınız çok sabırlı olmanız iyi bir psikolojinizin olması gerek..

Maddi durumunuz varsa kesinlikle yardımcı alin özellikle ev işlerine..

Sizin motivasyonunuzu düşürmeyecek aile büyüklerinden de destek alın

Hayırlısı böyleymiş Allah güç kuvvet versin sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
Ev yardımcım var zaten. Ben bakıcı da alacagım mecburen. Benım saglam psıkolojıde olabılmem ıcın bakıcısız olmaz

Bizim bir komşu vardı gelininin çocuğu olmuyordu.. Sonra tedaviyle üçüzlere hamile kalmış.. 3 oldu demişler.. Allah üçünü de almış.. Düşmüş yani.. Öyle dememek gerekiyor. Hayırlı olur inşallah. Bakarsın ikiz kızların olur.
Allah boyle bır muallağı kımseye yasatmasın. Ben ne dusunecegımı bılmıyorum. Doktor bır kalp atısı var dedı dıgerı ıcınde haftays bakalım dedı. Mesela suan haftaya yok loveitred yanılmısız o kan pıhtısıymıs dese uzulmem o derece. Zaten bırtane olmasına doktora gıdene kadar kendımı az cok hazırlamaya calısmıstım. Ikıncıyı duyuncs buyuk sok ıcerıne gırdım. Bu dedıgımı herkes yanlıs anlıyor ben bırını yada ıkısını kaybetsem asla uzulmem demıyorum kahrolurum elbette. Fakat tek bebek cıkarsa da asla uzulemeyecek psıkolojıdeyım.

X