İkizmiş🤦‍♀️😪

@Mune lütfen konumu taşıma o kadar zor durumdayım ki ne hissedeceğimi bilmiyorum. Bu konuya gebelik bölümde cevap alacağımı ummuyorum çünkü.
Bugün kontrolüm vardı. Gebeliğimin 7.haftasındayım. Bilmeyenler için 5aylık bir oğlum var. Sürpriz bir gebelik oldu. Sürpriz diyorum korunuyorduk çünkü
Doktor kese içinde iki nokta gördü. Bir kalp atışı duyuldu. Biri bebek diğerinin de bebek olma ihtimali, %80dedi bana. Beynimden aşağıya kaynar sular döküldü. Fakat emin olabilmek adına haftaya aynı gün kontrolüm var o zaman kalp atışları belli olacak diğerinin de. Hemen yuhalama ekibi toplanmasın rica ediyorum. Bebek elbette ki çok istiyorum fakat oğlum yeterince zor bir bebek 5aydır maaıle uyumuyoruz. Bebek(ler) dogdugunda oglum 14aylık olacak yenı yuruyecek ve aynı surec tekrar baslayacak. Ben bırının fıkrıne zaten cok zor adapte oldum. Asla ısyan etmıyorum. Fakat ogluma da cok haksızlık yapmısım gıbı hıssedıyorum. Sormak ıstedıgım eger dıger kalp atısı da duyulursa ıkız olacaklar. Allah saglık sıhhat versın bıze bagıslasın. Aranız da ıkız dogurupta ıkıncının kalp atısını sonradan duyan var mı? Ve 8.haftada kesın olarak emın olur muyuz? kalp atısı duyulur mu? Oglumu 5yıl beklemıstık. Sımdı allahım ıkı tane daha verıyor sanırım ınsallah. Ne dusunecegımı hıssedecegımı bılemıyorum. Bosluktayım. Cevaplarınızı beklıyorum:bicak::KK17:o_O

İmkanım olsa ard arda 10 çocuk doğururdum. Ama malesef normal yoldan çocuğumuz olmuyor. Tüp bebekle, göbeğimde delik kalmayacak kadar iğne vurunup sabah öğle akşam farklı haplar içerek Allah’ın mucızesıyle hamıle kaldım. Şuan tek düşündüğüm kalp atışını duyup sağlıkla kucağıma almak...
Allahtan gelene şükür etmeli, senin halini görüyor duyuyor biliyor. Dua edip “Allahım bana yardım et,sen herseyin hayırlısını bilirsin” demekten başka bir şey getirme aklına. Asıl bence doğan çocuğuna değil karnındaki bebeğe böyle düşünerek haksızlık etme.

Bir akrabamız var, ikinci çocuğu hiç istemezdi ama eşi çok istiyordu. Bir gün fal bakarken ya burda ikiz çocuklar var, var mı akrabaların arasında demiştim. Yok demişti. İyi o zaman bunlar senin bebeler deyip gülmüştüm. Suratının şeklini, aman amannn tövbe de kız deyişini görünce kahkahalara boğulmuştum. 1 2 ay sonra hamile kaldı ve ikizdi bebekleri🙈🙈 ne gülmüştük. 2 tane oğlan daha geldi 3 oğlan oldu. Zor oldu tabi büyütme aşamaları, kolay olan ne var ki... Hiç çocuğu olmayan ama olsun diye ellenmedik yeri kalmayan insanların kolay mı sanki yaşadıkları? İnan daha zor. Tesellileri yok. Sen onca yorgunluktan sonra onları uyuttuğunda onların o pamuk yanaklarını okşarken tüm yorgunluğunu unutacaksın. 3 oğlan da büyüdü şimdi. 2 si 10 yaşında diğeri 17 filan. Geçen fotoğraf çekilmişler. Ay bir güzel duruyo, annelerini ortalarına almışlar ayakta. Ya nasıl güzel bir fotoğraftı. Allah sağlık versin yavrularına ben sende o kabulü gördüm, çok mutlu olacaksınız allahın izniyle, çünkü ne olursa olsun kollarını açıp kabul ediyorsun yavrularını, sadece azıcık onlara yetememe endişen var.

Konumu güncelledim kızlarr:confused::rolleyes:

Rabbim sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin. Biz Cocuk isteyenler içinde dua ederseniz seviniriz...

X