İkizmiş🤦‍♀️😪

@Mune lütfen konumu taşıma o kadar zor durumdayım ki ne hissedeceğimi bilmiyorum. Bu konuya gebelik bölümde cevap alacağımı ummuyorum çünkü.
Bugün kontrolüm vardı. Gebeliğimin 7.haftasındayım. Bilmeyenler için 5aylık bir oğlum var. Sürpriz bir gebelik oldu. Sürpriz diyorum korunuyorduk çünkü
Doktor kese içinde iki nokta gördü. Bir kalp atışı duyuldu. Biri bebek diğerinin de bebek olma ihtimali, %80dedi bana. Beynimden aşağıya kaynar sular döküldü. Fakat emin olabilmek adına haftaya aynı gün kontrolüm var o zaman kalp atışları belli olacak diğerinin de. Hemen yuhalama ekibi toplanmasın rica ediyorum. Bebek elbette ki çok istiyorum fakat oğlum yeterince zor bir bebek 5aydır maaıle uyumuyoruz. Bebek(ler) dogdugunda oglum 14aylık olacak yenı yuruyecek ve aynı surec tekrar baslayacak. Ben bırının fıkrıne zaten cok zor adapte oldum. Asla ısyan etmıyorum. Fakat ogluma da cok haksızlık yapmısım gıbı hıssedıyorum. Sormak ıstedıgım eger dıger kalp atısı da duyulursa ıkız olacaklar. Allah saglık sıhhat versın bıze bagıslasın. Aranız da ıkız dogurupta ıkıncının kalp atısını sonradan duyan var mı? Ve 8.haftada kesın olarak emın olur muyuz? kalp atısı duyulur mu? Oglumu 5yıl beklemıstık. Sımdı allahım ıkı tane daha verıyor sanırım ınsallah. Ne dusunecegımı hıssedecegımı bılemıyorum. Bosluktayım. Cevaplarınızı beklıyorum:bicak::KK17:o_O
öncelikle hayırlı olsun Rabbim size bağışlasın, 2 yıldır bebek için uğraşan biri olarak darısı başıma diyorum Rabbim inşallah banada nasip eder arka arkaya :)

Vuhuuuu allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin insallah. Guc kuvvet diliyorum arkadasim

Tabi 20 yaşındaki görümcenizle baş edemeyip burada açtığınız konular gibi çok önemli! konu olacaktı ki , dert sayılsın değil mi?
Sizin gibi insanları muhatap alıp tartışmıyorum kusura bakmayın.Herkes kendine yakıştığı gibi davranır.

Tek yumurta ikizi hemde en sevdigim cinsten.
Canim kendini ruhen bedenen hazirla kendini en kotusine hazirla ki sok gecirme.esinide hazirla nelerle karsilasacaginizi anlat.ben simdiden seneye soyle olacak boyle olacak bak bana yardim edeceksin sinir li olurum hos karsilayacaksin falan...
Rabbim yardim eder.saglikli olsunlarda...

Evet bir de yalnız olsam ne yapardım bılmıyorum. Dırekt oldugum yere cokerdım sanırım. Tek bebeyle Almanya ya gıdıp geldım o bıle felaket derecede zor oldu sız nasıl gıdıp gelıyorsunuz masallah brawo. Size bir hikaye anlatayım mı. Eşim seneye bebelerle Antalya ya tatile götürecekmiş bizi ahshaksjshsjsk hikaye bitti :KK53: :KK70: bu adam sızce de sorunlu degıl mı? :deli:
Ben 2. Bebeğim 2 aylıkken 2 çocukla 5 saat Türkiye’ye uçtum. Annem de vardı hatta az kaldı kendimi atacağım demişti. 😁
Şimdiler de tek başıma uçuyorum.
2 bebe ile bizde tatile gittik.
ben odada sürekli emzirme uyutma işleri yapıyordum.
eşim havuzda oğlumuzla keyif yapıyordu 🤦‍♀️

Hayırlı olsun.
Sağlıkla doğsunlar inşallah.
İkiz bakımı zordur elbet ama bence çok keyifli yanları olur..
Ben isterdim mesela.. :)

@Mune lütfen konumu taşıma o kadar zor durumdayım ki ne hissedeceğimi bilmiyorum. Bu konuya gebelik bölümde cevap alacağımı ummuyorum çünkü.
Bugün kontrolüm vardı. Gebeliğimin 7.haftasındayım. Bilmeyenler için 5aylık bir oğlum var. Sürpriz bir gebelik oldu. Sürpriz diyorum korunuyorduk çünkü
Doktor kese içinde iki nokta gördü. Bir kalp atışı duyuldu. Biri bebek diğerinin de bebek olma ihtimali, %80dedi bana. Beynimden aşağıya kaynar sular döküldü. Fakat emin olabilmek adına haftaya aynı gün kontrolüm var o zaman kalp atışları belli olacak diğerinin de. Hemen yuhalama ekibi toplanmasın rica ediyorum. Bebek elbette ki çok istiyorum fakat oğlum yeterince zor bir bebek 5aydır maaıle uyumuyoruz. Bebek(ler) dogdugunda oglum 14aylık olacak yenı yuruyecek ve aynı surec tekrar baslayacak. Ben bırının fıkrıne zaten cok zor adapte oldum. Asla ısyan etmıyorum. Fakat ogluma da cok haksızlık yapmısım gıbı hıssedıyorum. Sormak ıstedıgım eger dıger kalp atısı da duyulursa ıkız olacaklar. Allah saglık sıhhat versın bıze bagıslasın. Aranız da ıkız dogurupta ıkıncının kalp atısını sonradan duyan var mı? Ve 8.haftada kesın olarak emın olur muyuz? kalp atısı duyulur mu? Oglumu 5yıl beklemıstık. Sımdı allahım ıkı tane daha verıyor sanırım ınsallah. Ne dusunecegımı hıssedecegımı bılemıyorum. Bosluktayım. Cevaplarınızı beklıyorum:bicak::KK17:o_O
Yuhalanacak bişey yok zor olur bakması sağlıcakla kucağınıza alın Allah taşıyamacağın yük vermez vardır hikmeti inşallah hayırlı şekilde bana da nasip olur

Hepınıze cok tesekkur ederım. Tek tek alıntılayamadım affola:KK16:
Insallah saglıkla dogurabılırım ve akıl selametıyle ayakta kalabılırım.:21::oops:

İkinci bebek ve kese 12+4 görüldü.. defalarca Dr a gitmeme rağmen..
Sadece doktorun biri bir de kist var demişti.. ama ikizmis😀
Bende bunu merak edıyorum bakalım haftaya kalp atısı duyulacak mı:skandal:

Benim ikizlerin yedinci haftada kalp atislarini dinlemistik ama her hamilelik ayni olmaz ki.

X