İkizmiş🤦‍♀️😪

İnsallah maddi durumunuz musaittirde bir yardımcı abla gibi bir kiz bulursunuz sizin yukunuzu hafifletir bir ogrenci olabilir ne bileyim gun icinde ne guzel olurdu ikinciye hamile kalirsam diye hep boyle plan yapmistim kafamda :)

Benim oğlum da 5 aylıkken hamile kaldım. Aralarında 14 ay var ama benimki tek.
şu an biri 7 diğeri 6. Annemler bize geldi birlikte büyüttük. O yüzden fazla kaos yaşamadım. Şimdi ise biraz yoruluyorum ama tadından da yenmiyor. Hayırlısı olsun inşallah.

Ben sizin neler hissettiğini çok iyi anliyirm bende ilk bebeğim 9 aylıktı ikinciye hamile olduğumu öğrendiğimde ver bu hissi biliyirm sanki ilk oglunuzla geçireceğiniz zamanlar varken haksızlık edip diğerlerine yonelceginiz için ve yetememe korkusu sizi yiyip bitiriyor

Ama bir süre deliriyorsunuz çok doğru mesela bir üç yıl
Ama sonrası o kdr güzel oluyor ki resmen oyun arkadaşı gbiler dışardan kmseye ihtiyaç duymuyorlar ve çok güzel anlasiyirlar

Bol bol sabir versn Allah size

bu ikiz bebek isteyenler heralde cevresinde hic sahit olmamis.sizi anliyorum cok zor bi durum ama yapacak bisey yok.allah nasip etmis size gondermis herseyde bi hayir var.zor mu cok zor ama bi sekilde zaman gececek

Dert bu mu?Allah derdi olanlara yardım etsin.

Allah sağlıkla kucağınıza almayı, büyüdüklerinde iyiki olmuşlar demeyi nasip etsin :) sezonu kapattınız işte, hepsi toptan büyüyecek, arkadaş gibi.... benimkiler arasında 5 yaş var, o kadar farklı dünyadalar ki... acaba diyorum peşpeşe mı olsaydılar...

Ben ikiz çocuklarım olsun çok ama çok istiyorum. Folik asit olasılığı arttırıyormus diye duymuştum. İnşallah benimde ikizlerim olur. Çok şanslısınız bence. Zor olacak ama her zorluğun bir sonu vardır :)

bende yuhalama niyetinde değilim ama bence Alllaha şükredin,bize bakın ne kadar çok isteyip bir çocuk sahibi bile olamayan içi yanan insanlar var,belki çook uysal olurlar belki kolay geçer,bilemezsiniz onun için şükredin bence..

Bu konu dejavu gibi oldu bana. Bir akrabamız benzer süreci yaşadı. Yalnız onun ilk ikizleri oldu tedavi ile. Sonra daha büyütemeden yeniden hamile kaldı. Olmuyor nasılsa diye korunmamış. Üçüz gibi büyüdüler aile onlara üçüzler derdi. Şimdi koca koca delikanlı oldular :)

Allah bağışlasın. Şimdi çok zorlanirsiniz belki ama onların büyüdüğünü ve üçünün hep beraber vakit geçirdiğini düşünün. Harika Bir arkadaşlık yaşayacaklarını düşünün.
❤❤❤❤❤❤❤

Maddi durumunuz varsa yarım günlük de olsa bir bakıcı tutun.
Ya da aile büyüklerinden bir müddet destek alın.

Bir de oğlunuzun uykusunun düzensiz olması normal. 6. Aydan sonra düzene girecektir Allah'ın izniyle.

Bende cahil değilim arkadaşlar. Zaten HAP + GERİ ÇEKİLME diye onlarca kez yazmışımdır.
Geri çekilme elbette bir korunma yöntemi değil fakat hapı düzenli kullanıyordum. Yine de gebe kaldım. Diyecek birşey yok. Allah ömür versin de büyütebilelim
Anne olmak ısteyen herkese de tez zamanda nasip etsın ınsallah

Gerçekten haplarinizi düzenli kullandınız mı ?
benim bir arkadasim birgün acaba cocuk mu yapsak diyor esine.
ogün hapini sanirim ya almiyor ya da bikac saat gec aliyor.
o ay gebe kaldi, esini inandiramadi bilerek olmadigina. sadece bikac saat gec icmistim dedi, koca birgun döndürmemis yani..
Ve onun da ikizdi, ama digeri yokoldu gitti,.
Anladigim kadariyla dogum kontrol hapinda böyle geciktirme gibi hareketler bu tip seylere sebep olabiliyor.
suan kizi 10 yasini gecti eski bir olay yani.
Ama konu sahibi belki ilacini 3-4 saat gec icti , olabilir, ama bu cocugun ya da cocuklarin olacagi varmis, olmayacaksa 5 tüp bebkle de olmuyor yani..
Hayirli olsun diyelim , zor olacaktir ama 2 sene sonra bir rahat nefes alir konu sahibi..
O Osirius

allahım sabırlar eylesin şimdiden. göz açıp kapayıncaya kadar büyürler inşallah. bu ülkeye güzel yetişmiş evlatlar da lazım

Aman abla ne diyon kurban oluyum gözüm korktu daha fazla 6 aylık evliyim şu zamana kadar olmadı inşallah istediğimiz zamanda rabbim nasip eder ve tek tek eder önce kız sonra erkek
Canim bende iki sene kalmadim ama kg verdigim bir donemde kaliverdim

bıkaç hafta sonra bıle ıkız denılenı duydum once tek demişlerdi 10. haftada çift Allah bır kolaylık verecektır.

Birincisi eger iki olursa sag salim dogarlarsa sayet oglunuza asla oglummmm sana karsi vicdan yapiyorum seninle ilgilenemedim va demeyin çocuk akli bunu size yapar bnmle ilgilenmedin sunu yapmadjn filan diye.ikincisi de amaaaannnn hepsi bir arada büyüyüp gider maddi durumunuz iyiyse maaile demissiniz maaile sizi bir bebekle yalniz birakmiyorsa uc taneyle hayatta birakmazlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…