İkizlerini kaybedenler, burda paylaşalım...

asyammm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2008
10
0
merhaba,
ben bir ay önce 11. haftalık doktor kontrolünde ikizlerimin kalbinin durduğunu öğrendim. yıkıldım resmen. inanılmaz bir üzüntü allah kimseye yaşatmasın. kürtajla aldılar bebeklerimi. şuan korunuyorum. ve kan pıhtılaşması sonucu çıktı. bundan sonra tedaviyle olacak inşallah. henüz doktoruma test sonuçlarını götürmedim. aspirin ve iğne ile tedavi yapıyorlar sanırım. çok istiyorum tekrar hamile kalmayı. allah tüm isteyenlerin dileğini kabul etsin inşallah. sağlıklı bebekler dünyaya getirelim allahın izniyle...

çok üzüldüm canım,allah sabır versin ve en kısa zamanda tekrar bebeklerine kavuştursun inş. kan pıhtılaşması için göbekten vurulan bir iğne yapılıyor hamileleik süresince diye biliyorum. allahım hayırlı ve sağlıklı bebekler versin tekrar inşallh...

bende 5.5 ay önce 21 ve 23+2 günde oğlum ve kızımı kaybettim tüp bebekti zaten bir dahaki deneme seneye inşallah zor günler geçirdim 11 gün arayla doğum yaptım o kdar kötü günler geçirdimki anlatmaya kalksam sayfa dolar hala içimdeler iyi değilim herşeyleri hazırdı odaları bile olmadı işte isyan yok herşey Allah'^tan en iyisini o bilir bize söz düşmmüyor malesef birbildiği vardır.umarım bizde sağlıklı gebelikler geçirip bebişlerimizi kucağımıza alırız biranönce.....
sevgiyle kal......

bide bu konuyu burdan taşiısak iyi olur burası çünkü umutları olan annelerin yeri yani kucağına alan veya hamilelerin onları burda üzmesek iyi olur moderatör arkdaşlara sözylesek konuyu taşısalar iyi olur fikrimce.......

canım çok üzüldüm geçmiş olsun..
Allah sabır versin.. en kısa zamanda tekrar hamile kalıp, sağlıcakla kucağına alırsın inşallah.....

yamurcn çok üzüldüm canım. ama burda birbirimize destek olup moralimizi bozmayalım. iyi düşünelim iyi olsun. ben şimdiden aklımda bir sürü korku olmasına rağmen hep iyi düşünmeye çalışıyorum. bir an önce üç ayın geçmesini ve hamile kalmayı istiyorum. sende hamile kalacağın günü hayal et tatlım.
konu taşımada doğru söylüyorsun benim aklıma gelmedi hiç. haklısın buraya umutla girenlerin moralini bozmayalım ama nasıl taşınır konu bilmiyorum.

SELAM BENDE YAĞMURCN GİBİ AYNI ŞEYLERİ YAŞADIM

UZUN UZUN YAZMADIM RABBİM HAYIRLISIYLA BEBEKLERİMİZE KAVUŞTURSUN

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

canım ya neler hissettiğini anlıyorum az çok...gerçekten çok üzüldüm durumuna ,yaşadıklarına...ben de zor bir gebelik dönemi geçirdim...rahimağzı açılması sebebiyle...kabus dolu günlerdi...ayrıca fetal redüksiyon yapıldı bana 3 aylık gebeyken...üç bebeğimden birini maalesef benden ayırdılar...hala sızısı var kalbimin bir köşesinde...kader işte...iyi bak kendine...

Selam arkadaşlar bende 22 temmuzda 25 haftalık erken doğum yaptım.Kızım 3 gün oğlum 5 gün yaşadı.Ciğerleri gelişmemiş.Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın.Çooook zor anlatmak mümkün değil küvezdeki halleri gözümün önünden hiç gitmiyo nasıl da yaşam savaşı veriyolardı ama olmadı İnşallah yeniden hamile kalırım Allah isteyen herkese nasip etsin banada.Kucağımıza alalım bi an önce ancak acımız biraz olsun öyle diner.

çook geçmiş olsun selena..
hepimize geçmiş olsun arkadaşlar..
bende nisan ayında 24 haftalık bebeğimi erken doğum ile kaybettim.
pereklampsi olmuştum ben, erken doğum sebebini buna bağladılar, maalesef bebeğim hiç yaşamadı.
Allah'ım bebeklerimizi meleklerinden ayırmasın..
ben şimdi 10 haftalık hamileyim tekrar, umarım bu sefer sağlıkla kucaklarımıza alırız..
Allah hapimize sağlıklı bebekler, sağlıklı hamilelikler nasip etsin inşallaahh..

ay başlık ikizlerini kaybedenlermiş şimdi farkettim, bebeğini kaybedenler sanmıştım.
Allah hepimize sabırlar versin..

Teşekkürler yazın için tosbaa yanlız bişi sorcam teşhis koydukları hastalığı biraz anlatabilir misin? İnşallah bu sefer alcaz bebişlerimizi kucağımıza.

allahım hepinize büyük sabır versin .. inş ark. inş. hayırlısyla allahım gönlünüze göre veriir ...

Teşekkürler yazın için tosbaa yanlız bişi sorcam teşhis koydukları hastalığı biraz anlatabilir misin? İnşallah bu sefer alcaz bebişlerimizi kucağımıza.

valla canım yazim ama içinizi karartmasın ne ararsan vardı bende.
hamileliğimin 13. haftasında plesanta plevia teşhisi kondu. yani plesanta normalden çok büyük ve ön tarafa yerleşmiş.. bu hamileliğin sonlanmasına neden değil sadece normal doğumu engelleyen bir durum.
sonra yüksek tansiyon çıktı. tansiyonum hiç 15-9'un altına inmedi. böbreklerim çalışmadı, 3 litre su içmeme rağmen tuvalete 2 defa gidiyordum. heryerim ödem oldu, inanılmaz şiştim.. işte bu rahatsızlığa preklampsi deniyor.yüksek tansiyon damarlarımı daralttı ve damarlardan vucuduma sıvı akışı oldu. yani olduda oldu.
bu arada hep hastanede yatıyordum tabii. 23. haftaya geldiğimde annenin sağlığı tehilikede gibi laflar dolaşıyordu etrafımda. dr'um 28. haftayı doldurduğumda bebeği sezeryanla alıcaklarını söyledi, bu şekilde 9 ayı doldurmam mümkün değilmiş.
fakat bir hafta sonra tansiyonum 21'e çıktı buda doğumu tetikledi aniden suyum geldi ve bebeğim doğdu ama yaşayamadı.
aslında arkadaşlar bu rahatsızlığın hiç bir tedavisi yok. bana bakmayan prof kalmadı riskli gebelikler dalında. çok iyi bir hastaede gözetim altında tutuldum ama olmayınca olmuyor..
neden olduğu nasıl tedavi edileceği bilinmiyor, tek tedavi hamileliği sonlandırıp annenin hayatını kurtarmak diyorlar..
Allah bir daha kimseye yaşatmasın, hepimize sağlıklı hamilelikler sağlıklı bebişler versin inşallaaaahhh..

Tşk canım ya tekrardan anlattırıp üzdüm seni benim yine hiç bir neden yok 1 hafta önce doktora gittim sorun yok dedi 1 hafta sonra akşam yattığımda bişeyim yoktu sabah sancıyla uyandım.Yani hiç mi belirti görmedi ya da anlamadı bilmiyorum karnımda kasılmalarım sertleşmelerim oluyodu söledim ikizler ya birbirleriyle çarpışıyolardır dedi.Bilmiyorum artık neyse Allah hepimize sağlıklı hamilelik,sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah.

amin canım bundan sonrası sağlıklı olsun inşallaaahh..
bende 22. haftada dr kontrolunden çıkmıştım tam o zaman henüz hastaneye yatırmamışlardı, gayet kontrollu gidiyoruz hiç sorun yok dedi dr'um. arabaya bindik halama gitmiştim içeriye girmemle bir kanamam oldu heryer battı.. yani diyorum nasıl olur şimdi dr'dan çıktım. ama olacağı varsa oluyor işte. o kanamayla plesantanın yarısı bebekten ayrılmıştı, ondan sonra yattım hep hastanede...

yok canım üzmedin beni, yaşadıklarımızla barışık olmamız gerekli. başımıza gelen olayları biz kötü olarak görüyoruz belki ama Allah'ım belki bizi daha büyük felaketlerden koruyor.

Haklısın arkadaşım herşeyde bi hayır vardır.Senin hamileliğin nasıl geçiyo?Bebişin iyi mi? Doğumdan ne kadar sonra hamile kaldın tekrar?

bende ikizlerimi kaybettim çok zor çok acı biri 25 haftalık diğeri 24 haftalık bir kız bir erkekti nasip diyebiliyorum sadece en kısa zamanda allah hepimize yeniden nasip eder inşallah

bende ikizlerimi kaybettim çok zor çok acı biri 25 haftalık diğeri 24 haftalık bir kız bir erkekti nasip diyebiliyorum sadece en kısa zamanda allah hepimize yeniden nasip eder inşallah

Merhaba başın saolsun arkadaşım benimde biri kız biri erkekti normal doğum mu yaptın ben anlayamadım biri bi hafta daha durdumu ? Benim ikisi de 5 dk arayla oldu normal doğumdu benim.Acını çok ii anlıyorum.Nedeni neydi erken doğumun cnm?

Haklısın arkadaşım herşeyde bi hayır vardır.Senin hamileliğin nasıl geçiyo?Bebişin iyi mi? Doğumdan ne kadar sonra hamile kaldın tekrar?

şimdilik iyiyiz bakalım inşallah sonuda iyi olur, doğumdan sonra dr'um 3 ay korun demişti 3 ay dolduktan sonraki 2. denememde hamile kaldım canım.. yani toplam 5 ay oluyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…