Ölü doğum ve tekrarlayan düşük hikayem

Öncelikle çok geçmiş olsun. İlk düşüğüm haftasıyla uyumluydu bir anda kaybettim. 9. Haftada kalbinin durduğunu öğrendik.
Diğer 9 haftalık olan düşüğümde ise; beta en başından beri istenilen gibi artış göstermedi. 7. Haftada keseyi anca görebildik, doktor zaten çok devam eder gözü ile bakmıyordu. Öylede oldu..
Yaşım 33
Gençmişsiniz inşallah sağlıklı gebeliklerimiz olur ilk düşükte kan sulandırıcı kullandınız mı ve sonrakindede

Gençmişsiniz inşallah sağlıklı gebeliklerimiz olur ilk düşükte kan sulandırıcı kullandınız mı ve sonrakindede
İnşallah🤲🏻 İlk düşüğümde kan sulandırıcı kullanmadım, ilk düşüğümde normal bir durum dediler, her 5 gebelikten 1 i düşükle sonuçlanır dediler herhangi tahlil yapılmadı. Ardından işte 35 haftalık kaybettiğim bebeğime hamile kaldım onda da kan sulandırıcı kullanmadım. Ölü doğumdan sonra zaten başladı tahliller testler. En son yaşadığım düşükte ve kimyasalda kullandım Kan sulandırıcı. Size hangi tahliller yapıldı.

Canım çok geçmiş olsun, ne kadar zor şeyler yaşamışsın, bazen hiçbir sebep bulunamıyor ama bir sorun olduğu apaçık ortada. Bence bağışıklık testi yaptır, bağışıklık yüksek olduğunda, vücut bebeği zararlı bir şey olarak algılayıp gebeliği sonlandırıyor. Umarım birdaha ki gebeliğin sağlıklı bir şekilde sonuçlanır. Allah kızına uzun, sağlıklı ömür nasip etsin.
Amin, teşekkür ederim🙏🏻 Geçen haftaki kontrolümde onuda sordum doktoruma bütün immünolojik tahliller yapıldı hepsi negatif geldi. Bunlar pozitif gelince bir ileri tahlil olan c56 yapılıyormuş. O sebeple yapmamışlar.

Amin, teşekkür ederim🙏🏻 Geçen haftaki kontrolümde onuda sordum doktoruma bütün immünolojik tahliller yapıldı hepsi negatif geldi. Bunlar pozitif gelince bir ileri tahlil olan c56 yapılıyormuş. O sebeple yapmamışlar.
Öncelikle çok geçmiş olsun Rabbim tekrar yaşamasın, benimde 31. haftada iken mart ayında kaybım oldu acısı tarif edilemez, üzerinden beş ay geçmek üzere nasıl geçti geçiyor hiç anlamıyorum. pıhtı testi verdik halen bir sonuç çıkmadı lupusa bir kez bakıldı sınırım bir tık üstünde çıktı doktor bir dahaki gebelikte muhtemelen kan sulandırıcı iğne kullanacağımı söyledi. bebeğimizi patolojiye göndermedik o andaki duygusallığımızdan o yüzden bebeğimizde bir dna eksikliği var mıydı bilemiyoruz ama hamilelğimde hiç bir problem yoktu, ikili tarama detaylı ultrason gayet iyidi sadece önden gidiyorduk olay olduğunda şok olduk inanamadık ama elden bir şey gelmiyor işte, imtihanımız böyleymiş . size sormak isediğim hamilelğimden önceki ay kimyasal gebelik geçirdiğimi düşünüyorum, bu söylediğiniz immünolojik testler nelerdir ve hangi branş yönlendiriyor söylerseniz çok sevinirim. Bir sebep bulunamıyor kaybımla ilgili ve bu durum beni bir sonraki gebeğim için çok tedirgin ediyor. Allah bizlerin yardımcısı olsun sağlıkla hamile kalıp sağlıkla kucağımıza alıp büyütebilmeyi nasip etsin Rabbim

Öncelikle çok geçmiş olsun Rabbim tekrar yaşamasın, benimde 31. haftada iken mart ayında kaybım oldu acısı tarif edilemez, üzerinden beş ay geçmek üzere nasıl geçti geçiyor hiç anlamıyorum. pıhtı testi verdik halen bir sonuç çıkmadı lupusa bir kez bakıldı sınırım bir tık üstünde çıktı doktor bir dahaki gebelikte muhtemelen kan sulandırıcı iğne kullanacağımı söyledi. bebeğimizi patolojiye göndermedik o andaki duygusallığımızdan o yüzden bebeğimizde bir dna eksikliği var mıydı bilemiyoruz ama hamilelğimde hiç bir problem yoktu, ikili tarama detaylı ultrason gayet iyidi sadece önden gidiyorduk olay olduğunda şok olduk inanamadık ama elden bir şey gelmiyor işte, imtihanımız böyleymiş . size sormak isediğim hamilelğimden önceki ay kimyasal gebelik geçirdiğimi düşünüyorum, bu söylediğiniz immünolojik testler nelerdir ve hangi branş yönlendiriyor söylerseniz çok sevinirim. Bir sebep bulunamıyor kaybımla ilgili ve bu durum beni bir sonraki gebeğim için çok tedirgin ediyor. Allah bizlerin yardımcısı olsun sağlıkla hamile kalıp sağlıkla kucağımıza alıp büyütebilmeyi nasip etsin Rabbim
Başınız sağolsun yalnızca yaşayanın anlayabileceği çok derin bir acı, Rabbim ferahlık versin, selamete ulaştırsın hepimizi🤲🏻
İmmünolojik testler vucütta Otaimmün bir rahatsızlığın (lupus, çölyak gibi.) olup olmadığının araştırıldığı testler. Öncelikle dahiliye bölümünün romatıloji bölümüne sevk etmesi gerekiyor direkt gidemiyorsunuz. Orada yapılıyor bütün tahliller.

Aminnn güzel dileklerin için teşekkür ederim❤️İnşallah sende bebişini sağlıkla ve kolaylıkla kucağına alırsın🤲🏻
Rahim filmini doktoruma söyledim yapılmayan bir tek o kaldı sanırım. Ama doktorum gerek olmadığını, iki kez 9 aya kadar gitmiş gebelik yaşadığımı, eğer rahimde perde olsa gebeliklerin ilerlemesinin mümkün olmadığını söyledi. İnanın bende çözümsüz kaldım. Yapılabilecek bütün testler yapıldı pıhtılaşma yatkınlığı dışında anlamlı bir sonuç yok ki zaten kan sulandırıcı iğne olmama rağmen yine ilerlemedi. Nasip artık ne diyelim. Hayırlısı olsun 🌸
Rahimde perde olduğu zaman doğumda bile kaybedebilirsin demişti İstanbul'da ameliyatı yapan prof. O yüzden sana da söylemek istedim canım sadece o kalmış senin de yapmadığın bana da gerek yok rahim filmine hamile kalıyorsun dedi doktorlar ama ilerleme olmuyordu rahim filmi çekilince sıkıntı ortaya çıktı umarım en yakın zamanda güzel haberler alırsın 🙏🏼♥️ güzel dileklerin için çok teşekkür ederim umarım sağlıkla gelir bebeğim bu sefer ♥️🐣

Rahimde perde olduğu zaman doğumda bile kaybedebilirsin demişti İstanbul'da ameliyatı yapan prof. O yüzden sana da söylemek istedim canım sadece o kalmış senin de yapmadığın bana da gerek yok rahim filmine hamile kalıyorsun dedi doktorlar ama ilerleme olmuyordu rahim filmi çekilince sıkıntı ortaya çıktı umarım en yakın zamanda güzel haberler alırsın 🙏🏼♥️ güzel dileklerin için çok teşekkür ederim umarım sağlıkla gelir bebeğim bu sefer ♥️🐣
Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun ve ayrıca gözünüz aydın, umarım sağlıcakla kavuşursunuz bebeğinize. Benim de 8 haftalık düşük ve ardından tekrarlayan kimyasal gebeliklerim var, bütün testler yapıldı, kan pıhtılaşması çıktı, heparin kullanacağım ama gebeliklerim daha kese bile görülemeden sona eriyor. Rahimle alakalı bir anormallik olduğunu düşünmeye başladım artık, ultrasonda belli oluyor mu bu tarz sorunlar ? Bir de rahim filmi zor bir işlem mi, burada gözümüzü korkutuyorlar 😐

Bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim. Rahim filmi konusunda ısrar edeyim o zaman bir tek o kaldı çünkü.

Çok geçmiş olsun, başınız sağolsun..
Benimde bir kaybım var 8 aylıkken kalbi durdu...
Genetik bölümüne gidip tüm testlerinizi yaptırın, en azından sorunun neyden kaynaklı olduğunu öğrenip önlem amaçlı onu kullanırsınız tekrar gebeliğinizde..

Allah yardımcınız olsun,
Rabbim kucağınıza almayı nasip etsin...
Merhaba, başınız sağolsun çok üzüldüm. Ben de on gün önce 8 aylık bebeğimi kaybettim, kalbi durmuş ancak hiçbir sebep bulamadılar. Bu aşamaya kadar hiçbir
olumsuzluk yoktu, sizde bir sebep söyleyebildiler mi? Ve tekrar hamile kalabildiniz mi? Bir de çevremdekiler daha önce biontech aşısı olup düşük yapanların çoğaldığını söylediler, ben de 2021 yılında bir doz biontech olmuştum. Sebep bu olabilir mi, çok kaygılıyım.

Merhaba, başınız sağolsun çok üzüldüm. Ben de on gün önce 8 aylık bebeğimi kaybettim, kalbi durmuş ancak hiçbir sebep bulamadılar. Bu aşamaya kadar hiçbir
olumsuzluk yoktu, sizde bir sebep söyleyebildiler mi? Ve tekrar hamile kalabildiniz mi? Bir de çevremdekiler daha önce biontech aşısı olup düşük yapanların çoğaldığını söylediler, ben de 2021 yılında bir doz biontech olmuştum. Sebep bu olabilir mi, çok kaygılıyım.
Başnız sağolsun.. Benimde kalbi durmuştu, sebep olarak pıhtı attı dedi doktor.. hiç bişi yoktu gayet iyi ilerliyorduk bende anlamadım sadece tansiyon yüksek çıkıyordu hap kullanıyordum , neyden kaynaklı bilmiyorum .. genetik testleri yaptırdım hiç bişi yok..

X