ikiz gebelikte ve ikili ve üçlü test yaptıran arkadaslar

merhaba benımde ıkızlerım olacak ınsallah
dr um ıkız gebelıkte kesınlıkle ikili test yapılmaz dedı
19-20. haftada bı test varmıs ondan yapılacakmıs
dun bıssuru kan verdım
bırcok tetkık yapılacak
ınsallah hayırlı sonuclar alırım

napacağımı bilmiyorum.bebeklerim sağlıklımı emin olmak istirum. amiyosentez iyi bişey değil diyorlar.6 aylık oldum. napacağımı bilmiyorum açıkcası.

bende üçüz hamileyim benimde ikilive üçlü yapılmadı doktor bizim için ultrason görüntüleri önemli çoğul gebeliklerde dedi ense kalınlıkları ölçüldü normal çok şükür ben artık çokta fazla takılmıyorum o konulara ne yazdıysa o olacak

geçen hafta bende ultrasona girdim dr um bebklerimin tüm organlarını ölçtü ve herşey normalmiş.. 2li test çoğul gebeliklerde yapılmazmış.şimdi 17 haftada ve 22 haftada önemli testler varmış onu beklioz artık..hayırlısı..

arkadaşlar bende ikiz hamileyim.banada ünv. ikili test yapıldı normal çıktı.usg normal.şimdi aminosentez için karar vermemizi istiyorlar. ayrıca perinatolojide de takip ediliyorum. ve kararsızım. 14+5 günlük olduk.
siz ne önerirsiniz?

herşey normalse korkulcak bişi yok ozamn tatlım..aynı şeyi banada sordu dr um henüz bizde karar vermedik...

napacağımı bilmiyorum.bebeklerim sağlıklımı emin olmak istirum. amiyosentez iyi bişey değil diyorlar.6 aylık oldum. napacağımı bilmiyorum açıkcası.
Merhaba ,

Bizim de tüp bebek ve ikiz . 2 li testimiz normal çıkmasına karşın kendi dr miz 3 lü test cok güvenilir demesine karşın başka bir dr 3 lü test yaptı ve degerler riskli grup olarak çıktı Amsiyosentes istedi . sanırım sizin de benzer seyler yasadınız . Amniosentez yaptırdınızmı . Bebişlerniz nasıl bilgi verrirmisiniz***

ikili test tanı değil bi olasılık sunmakta..ikizlerde yapılmaz diye bişey yok,sadece yanıltıcı olabilir..ikili testte ikiz hamilelik içinde normal değerler tanımlanmış..ben yaptırdım..2 hafta sonrada üçlü testim var.. amniyosentez için üçlü test öncesi karar erken diye biliyorum,doktoruna bi daha danış istersen

Arkadaşlar bende ikiz bekliyorum 13 haftalıklar.ama bugün dr.um 2li testin yanıltıcı olacağını söyledi.ben yinede kan verdim.Ense kalınlıkları ölçüldü.Ama ileride karından sıvı almak isterlerse şahsen yaptırmam.Birçok dr. bunun zararlı olduğunu ve bebeği düşüreceğini söyledi.herşey allahtan ben içimi ferah tutup dua edicem.

merhaba arkadaşlar ben de ikiz bekliyorum 13. haftamız iki doktora gidiyorum bi tanesi ikizler için ikili test yapılmayacağını özelde belki yap diyebilirler para için dedi. aklınızda bulunsun . bu cihazlar ikizler için yeterli değilmiş ki. kendinizi boşuna sitrese sokmayın

Bende 20. haftamda ikizlerime hamileyim geçen ay 3lü tarama yaptırdık çok şükür normal çıktı..Bize doktor direk 3lü tarama yapıcaz dedi 2li demedi..ocak7 de de ayrıntılı ultrasonumuz yapılacak şimdilik bişey çıkmadı inşallah bundan sonrada çıkmaz..Herkese hayırlı doğumlar..

Merhaba . Ben de ikizlere hamileyim. Dr. 2 li tarama yılmaz deyip 3 lu tarama yaptı ve yüksek riskli sonuç aldım. Benim durumumu yaşayan başka kimse var mı? Çok uzuluyorum

Herkesin doktoru da başka şeyler söylemiş, benim kontrolumu de profesör yapıyor, dün ikili test istedi sadece, ben de duyduklarımı söyledim ikizlerde yanlış çıkıyormuş diye. O da yanlış duymuşsunuz 3 lu ve 4 lu testlerin hata payı çok yüksek, ikili testi yaptırın isterseniz dedi. Zaten tüp bebek olanlar ne olursa olsun sonlandırmiyor gebeliğini, isterseniz hiç bir testi yaptırmayın dedi. Zaten ultrasonda ense kalınlığı, burun ölçümleri, karaciğer ölçümleri normal cıktı. O yüzden ben de çok takmıyorum bu testleri. Inşallah bebeklerimiz sağlıkla dünyaya gelirler.
Bir de söyle bir durum var, kuzenimde testleri kötü çıkmıştı, kızı sıkıştırdılar hemen iki günde karar ver sonlandıralım diye, kız helak oldu iki gün, ama aldırmadı, ve sonuç sapasağlam sağlıklı bir oğlu oldu.
Diğer bir arkadaşın da tüm testleri normal çıkmıştı, down sendromlu doğdu çocuk. Yanı demem o ki çok ta güvenilir testler değil bunlar. Bol bol dua edelim. Sağlıkla dünyaya gelsin bebeklerimiz Allahın izniyle.

Her ne kadar yanılma payı olan testler de olsa insanın içi içini yiyor. Teslimiyet gostermek gerek biraz huzur için

slm arkadaslar ben suan 13haftalık hamıleyım ve ıkı dr gıdıyorum bıtanesı ikili test yapalım dıyo dıgerı ıkız gebelıkte yanılma payı cok yuksek üçlü test yapalım dıyo kararsız kaldım testlerı yaptıran ıkız gebelık yasayan arkadaslar yardımınızı beklıyorum sız naptınız fisfisfis
Mutlaka 2 li yaptır. Bana devlet hastanesinde 2 li yapılmaz dendi 3 lu yaptık. 3 lu pozitif çıktı perinatologa gittim . Perinatolog 3 lu yapılmaz ikilzerde . Sadece 2 li yapılır en önemli bulgukari ense kalınlığı ve burun kemiği dir dedi. Bu süreç boyunca çok stres yaşadım gittiğim her doktor testin ikizler de hata payı fazladır dedi. Yani sana diyeceğim 2 li testini yaptır yapturacaksan. Özellikle ense kalınlığı ve burun kemiği olcumleri onemli

X