Ikiz embriyo transferi için bilgi paylaşımı

Bilgenur96

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2021
106
16
28
Merhaba
Yaşım 27 eşimin yaşı 36 bizim problemimiz azosperm tek tük sperm cıkısıda oluyor. Devlet hastanesinde 2 aşılama ve 1 tüp bebek oldum bu süreç maddi manevi cok yipraticiydi ve aldığımız hormon ilaçları malum vücuda zarar veriyor. Suan özelde tedavi altındayız tüp bebek denemeye tekrar karar verdik sorum şu 2 embriyo transferi için hakkım olmuyor mu illa yaşımın 35 in üstünde mi olması gerekiyor. 35 yaşlının altında 2 embriyo transferi olan varmı acaba bunu öğrenmek istiyorummm

Merhaba
Yaşım 27 eşimin yaşı 36 bizim problemimiz azosperm tek tük sperm cıkısıda oluyor. Devlet hastanesinde 2 aşılama ve 1 tüp bebek oldum bu süreç maddi manevi cok yipraticiydi ve aldığımız hormon ilaçları malum vücuda zarar veriyor. Suan özelde tedavi altındayız tüp bebek denemeye tekrar karar verdik sorum şu 2 embriyo transferi için hakkım olmuyor mu illa yaşımın 35 in üstünde mi olması gerekiyor. 35 yaşlının altında 2 embriyo transferi olan varmı acaba bunu öğrenmek istiyorummm
Canım ben 26 yaşındayım eşim 35 yaşında eşimde morfoloji bozukluğu bende amh 1.4 öncesinde doğal gebeliğimiz var 16. Haftasında kalbi durdu. 1. Tüp bebek denemem tek embriyo transferiydi pozitif gördüm ama boş gebelik ile sonuçlandı kese vardı yolk kesesi ya da bebek oluşmamıştı, ilk doğal gebelik ile 1. Tüp bebek arasında 1.5 yıl denemeyle olmadı o sırada sadece bir kez çatlatma iğnesi ile de denedik onda da sonuç alamadık, 2. Denememiz de doktor önceki kayıplarımdan gebelik öykümden dolayı çift transfer uygun gördü ve çift transfer oldum doktordan doktora, hastaneden hastaneye değişiyor bence ama söylenilene göre 35 yaş altına olmuyormuş “okuduklarımdan gördüğüm” ama benim doktorum bu şekilde uygun gördü içimize de sinen buydu açıkçası inşallah hakkında hayırlısı olur zor bir süreç 🙏🏻

Amh 1.67 benim spermde iyi tüplerde açık ama yumurta yok 😵‍💫 ben yumurta toplattm gonolf 900 e rağmen 3 yumurta 5 e gitti hep boş çıktılar. Şimdi bana çift koyacak yaşım 31 yani sanırm dr karar veriyor buna tamamen

0.1 amh hamile kalanlar o kadar çok gördüm ki yaşında çok genç inşallah sağlıklı yumurtaların olur hayırlıysa. Evet öyle anlıyorum ki hastanın durumuna göre belirleniyor. Ama bu tedaviyle 4.hormon iğneleri kullanıcam hiç istemiyorum ya Allah biliyor 🥲

Merhaba
Daha önce denemeleriniz olduğu için çift transfer yapabilirler 👍🏻

Çift istiyorsanız belirtin zaten çift koyarlar öncesinde negatif denemeler olunca şans artması açısından. Hakkınızds hayırlısı

Çift istiyorsanız belirtin zaten çift koyarlar öncesinde negatif denemeler olunca şans artması açısından. Hakkınızds hayırlısı
Evet istiyorum. çift gebelik şansı azaltıyormus doktorların dediği birazda oyuzden pek olumlu bakmıyorlar. Herne kadar bana saçma gelse de🤔 hayırlısı olur inşallah🤲🏻

Evet istiyorum. çift gebelik şansı azaltıyormus doktorların dediği birazda oyuzden pek olumlu bakmıyorlar. Herne kadar bana saçma gelse de🤔 hayırlısı olur inşallah🤲🏻

Şansı arttırıyor diye biliyordum ben ama yanlış olabilir. Özelde çift embriyo transferi oldum, tuttu ama hamilelik riskli oluyor, o yüzden tercih etmiyor olabilirler. Sık sık kanamam oluyordu benim, hiç nazlı hamilelerden olamadım o yüzden

X