ikiz anneleri bebek odalarını ne zaman sipariş ettiniz?

merit

minik mucizelerim
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2008
374
3
merhabalar,
ben de 15+4 haftalık ikiz anne adayıyım. yavaş yavaş mobilyalarına bakalım dedik, fikrimiz olsun diye.
mobilyacılar sipariş ile yapımın 1-1,5 ay civarında süreceğini söylüyorlar. e epey bir süre de boya kokusunun çıkması lazım.
bir yandan da büyükler erken daha diye korkuyorlar.
ben de hemen şimdi değil ama 1 ay sonra falan yavaş yavaş sipariş vereyim diyorum.
siz ne dersiniz, sizler ne zaman nasıl hallettiniz bu işi?

bende bu konuda kararsızım ve üstelik yatarak gebelik geçiriyorumm
20 haftadayız ama daha erken gibi geldi

canim ben 30 haftadan soonra aldim mobilyalari bir besik almistim once sonra digerini 1 ay sonra almistik

kusura bakmayın adet bitiminden bu yana acayip derecede sağ kasık ağrısı ve mide bulantısı ve bacağa doğru sağ kasıkta sanki dolgunluk var neden acaba bana yardımcı olun
benim adetim 26 sında oldum 29 unda bitti ve bende sağ kasıkta ağrı bacağa doğru vuruyor ve mide bulantım ve iştah canım arada bir şey çekiyor ne kullanmam gerek bir şey içmiyom acaba hamilemiyim ayağıma neden vuruyor ve kasık ağrısı sağ kasıkta belim ağrıyor ve idrara çıkıyorum peki sizce nedir lütfen yardım sağolun allah razı olsun sizden ve hamile kalma günleri ne zaman bliyormusunuz sağolun allah hepinzin gönlüne göre versin teşekkürler birde bir şey daha söylücem eşimede mağlum oluyor benim yaşadığım şeyler mesela mide bulantısı ondada var teşekkürler yardımınız için

ben 25. haftama girdim. 2 hafta önce sipariş verdik. Ocak sonu gecelek kısmetse. Boya kokusunun çıkması da 1 ay gibi bir süre alıyormuş. Şubat sonu Mart başı da dolaplarını yerleştiririz.

o zaman bende 24 hafta bitince gidip bakacam zaten çok yer gezmeyecez renk değişimi yaparsak 1 ay boya kokusu içinde bir ay ferekiyor dendi......sipariş veririz istediğimiz zaman gelir...ama 6 ay kesin biitmeli .....sonra ev düzeni değişecek daha kıyafet almadık alıp yıkancak......oooooooooo ne çok işim var yaw geçmi kalıyorum acep

ben gezip beğendim bile :eek:
16.haftamdayım şimdi, 20 de falan siparişi vereyim diyorum ben. hazırlanıp gelmesi 1-1,5 aymış.1 ayda da boya kokusu çıksa. e odamızın duvarı boyanacak, içinde eşyalar var çıkartılacak, çok iş var çoook. anca olur sanki değil mi?

ben gezip beğendim bile :eek:
16.haftamdayım şimdi, 20 de falan siparişi vereyim diyorum ben. hazırlanıp gelmesi 1-1,5 aymış.1 ayda da boya kokusu çıksa. e odamızın duvarı boyanacak, içinde eşyalar var çıkartılacak, çok iş var çoook. anca olur sanki değil mi?

valla kanamam olduğundan bu yana korkularım yatma sebebimde bu netten bi yer buldum araba ile gidip konuşacağız ....sende ist.desin nereden beğendin cnm

valla kanamam olduğundan bu yana korkularım yatma sebebimde bu netten bi yer buldum araba ile gidip konuşacağız ....sende ist.desin nereden beğendin cnm

masko ırmak bebeden beğendik biz canım, çok güzel şeyler var fiyatları da nispeten daha uygun. ama internet siteleri yok. araba ile gidip bakmanız lazım. istanbulda nerede oturuyorsunuz canım?
biz anadolu yakasında çekmeköydeyiz aslında ama bir arkadaş tavsiye etmişti orayı. sonra modokoya da baktık ama modoko çok daha pahalı.

masko ırmak bebeden beğendik biz canım, çok güzel şeyler var fiyatları da nispeten daha uygun. ama internet siteleri yok. araba ile gidip bakmanız lazım. istanbulda nerede oturuyorsunuz canım?
biz anadolu yakasında çekmeköydeyiz aslında ama bir arkadaş tavsiye etmişti orayı. sonra modokoya da baktık ama modoko çok daha pahalı.

hımmm maskoda pahalı diye duydum cnm ama aklımda olsun bende netten buldum gaziosamanpaşada kendi imalatlarıymışş anneme çok yakın gidip bakacaz olmadı dediğin yerede bakarım

senin dediğin neresi canım, oraya da bakayım netten?

ben 20.haftada herşeyi tamamlamıştım.Eşyaları mobilyaları biraz sabırsızdım.Gerçi iyide yapmışım benim bebeklerde sabırsız çıktı 27.haftamız dolmadan doğdular.Ben onlara MDF tipi büyüyen karyola aldım.Yataklar çok büyük iki tane olunca çokda yer kaplıyor.Allahtan odalar büyükte sığdı eşyalar.Ama şimdiki aklım olsa iki park yatak alırdım iki karyolanın yerine.Herkes daha kullanışlı olduğunu söylüyor.

bende 28. haftamda park yatak siparişi vermiştim.. 33 haftamda doğum yaptım..
deryacaım gerçekten park yataklar çok pratik ve kullanışlı oluyorlar, çokda yer kaplamıyorlar.. birde bizim tayin durumumuz old. için park yatağı seçmiştik.. 2 yaşlarında oda yapalım diye düşünüyoruz şimdilik..

ben bebişlerim her eşyasını 24 haftalıkken bitirmiştim.ve 7 aydan itibaren yatın kızlar.ikizlerin en büyük problemi erken doğum.en güzel küvez anne karnı.ben o sıkıntıyı yaşadım. 6 aydan itibaren hiç kalkmadan yattığım halde 33 haftada kanamam geldi ve dr erken doğum dedi epidurele bile izin vermedi bebeklerin sağlığından bile şüpheliyiz dedi genel anestezi yaptı.ikiz annelerin diğer hamileler gibi gezme lüksü yok bedeli ağır oluyo.dr acil doğum dediği an herşey bitio.anne karnında bi gün bi gündür.2 kg doğdular 1.800 düştüler.ben karnımda 4 kg taşıyodum ve davul gibiydim ama bireysel olarak küçüktüler.bakımı çok zor oluyo.dr.3 kg olana kadar en ufak enfeksiyonda kurtaramayız dedi.ben çok çektim.işlerinizi olabildiğince halledin son aylara bırakmayın.allah hepinizi sağlıla ve bebeklerinizle kurtarsın..

ben bebişlerim her eşyasını 24 haftalıkken bitirmiştim.ve 7 aydan itibaren yatın kızlar.ikizlerin en büyük problemi erken doğum.en güzel küvez anne karnı.ben o sıkıntıyı yaşadım. 6 aydan itibaren hiç kalkmadan yattığım halde 33 haftada kanamam geldi ve dr erken doğum dedi epidurele bile izin vermedi bebeklerin sağlığından bile şüpheliyiz dedi genel anestezi yaptı.ikiz annelerin diğer hamileler gibi gezme lüksü yok bedeli ağır oluyo.dr acil doğum dediği an herşey bitio.anne karnında bi gün bi gündür.2 kg doğdular 1.800 düştüler.ben karnımda 4 kg taşıyodum ve davul gibiydim ama bireysel olarak küçüktüler.bakımı çok zor oluyo.dr.3 kg olana kadar en ufak enfeksiyonda kurtaramayız dedi.ben çok çektim.işlerinizi olabildiğince halledin son aylara bırakmayın.allah hepinizi sağlıla ve bebeklerinizle kurtarsın..

Canim ya ne kotuymus senin doktorrrrrr boyle denirmibi anneye hayatalrinda bile supheliyiz.bende erken dogum yaptim 34 haftamda ama allahtan doktorum cok optimistikti.

liv2 arkadaşım üzüldüm yazdıklarına birterdende endişe duydum valla
ben 16 haftamdan bu yana yatıyorum tek hareketşm ev içinde tuvalete gitmek
ben alışverişlerede gitmeyeceğim sadece mobilya için bir yere gidecez oradan siparişimizi belirtecez bitecek yani kararım doğuma kadar yatmak dilerim süpriz olmazz

Bende ikiz kizlarimi 19 haftada erken dogum tehlikesi ile tam 16 hafta yatarak dogurdum, iyikide yatmisim yoksa bebeklerim erken dogacak ve yasamiyacaklardi Allaha cok sükürler olsun simdi cok sagliklilar, DIRIMKIZI ark. eger yatman gerekiyorsa hic kalkma ve yat derim, mobilya cok önemli degil ben 34 haftaya kadar hep yattim ve 1 hafta ayakta dolastim dolastigim haftada suyum patladi ve dogumum gerceklesti. Ve ben dogum yaptigimda bebeklerimin yatagi yoktu, cokta önemli degildi bebeklerimi yasattik ya:nazar:.......simdi ikiside misil misil yataklarinda uyuyorlar 2,5 aylik oldu benim ciceklerim:nazar:

çok teşekkür ederim cnm zaten çıkmıyorum doktorum tehlikeyi atlattık dedi
ama ben gezmiyorum hiçbişey yapmadığım halde kanamam oldu gezsem tozsam
ne olurdu...........sadece taksi ile doktora gidiyoruz...
şimdiye kadar yattım şimdide yatıyorum artık sırtım belim çok ağrıyorr
çok sağoll

X