Aile Planlaması ikinci cocuk

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ikinci cocugu yapmalı mıyım?

• yap birlikte büyüsünler

OY: 23 62,2%
  • yapma biraz daha bekle

OY: 14 37,8%

• Ankete Katılan
    37
  • Anket Kapalı .

Ben sen sanmıştım konu sahibinin nickini okuyunca.

çok erken, çocukların arasında 3-4 yaş olması gerektiğini düşünüyorum yoksa ikisi de ihmal edilmek durumunda kalıyor.

D dombikk
Henüz anne değilim ama şahane bir anneye sahibim
Biz altı kardeşiz
İlk iki ablamın arasında bir yaş var
yedi sene sonra
Benden 11 ay büyük bir ablam ve ben
Bizden yedi sene sonrada
aralarında yine bir yaş olan erkek kardeşlerim
Annem zorlanmadınmı diyenlere iki iki birlikte büyüdüler daha kolay oldu der
Annem yaptıysa vardır bi bildiği deyip yapın birlikte büyüsünler diyorum

Eylül 26 da 2 yaşını dolduracak o zaman sütten keserim sonra bi Dr kontrolü yaptıririm bi sıkıntı çıkmazsa çalışmalara başlarız hayırlısı olsun...:)

Ben 24 yaşındayken yaptım doğumu oğlum şuan 1 yaşında ve hiç kolay bi bebek değil ne akılla bu kadar acele davrandım yaşıtlarım gezerken ben bu kadar sorumlulukla başbaşayım diyorum bazen sen daha 21 sin olur inş pko hastalığı olanlarda kalıyo hamile yani acele etme bu yaşlar bidaha gelmeyecek bi çocukla gayet rahat gezersin ama iki tane olsa ömrünün baharında eve tıkılırsın bence

Benim kizim 2,5 yaşındayken planlı olarak ikinciyee hamile kaldım ve aralarındakı yaş farkından çok memnunum kızımı sütten kesmiştim bezden çıkarmıştım kendi kendind yemegını yıyıp bazen yoğun olduğumda wceyede kendi gidebiliyor şuan oğlum bir yaşında kızım 4.5 yaşında kreşe gıdıyor ilk cocugumuda doya doya büyüttüm ikincisidr tek çocuğum varmış gibi ve doya doya büyütüyorum zorlanmadan

Ebe bir tanıdığımla konuşmuştum çocuklar arasında iki yıl olmalı anne anca vücudunu toplarlar ama 2 yıldan fazlada olmamalı demişti.

bikaç ay daha bekle sonra korunmayı bırak. biz pko lular kolay kolay anne olamıyor zaten diğer çocuğun doğana kdr bebişin büyür

Benim kızım28 aylık şu An ben 4 yaş olsun istiyordum eşim biraz acele etti. Ben de Nasıl olsa kistim var diye Nasıl olsa kalmam diyordum. 6 cm kistle hamile kaldım ikinciye. İlki kist yüzünden tedaviyle olmuştu. Allah nasip ettikten sonra her şekilde oluyor

Merhaba bende 2 çocuklu bir anne olarak kesinlikle pespeseyi savunuyorum.kizim 3,5 oglum 1 yasinda.isteyerek arayi acmadim iyikide acmamisim.kizim sakin ve naif bir yapida oldugu icin kardesine hic vurmaz cok sever.zor olmasina zor tabiki ama benim tum gunum yedirmek icirmek uyutmak.temizligimi esim gelince yada yanimda anneler varsa yaparim.aksam da eşimle cocuklarla oynar egleniriz büyük çocukla daha cok ilgilendigimiz icin o ezilmeyi yaşatmiyoruz.asil okul cagina gelindiginde 2. Bebek zor olur.büyügün okula adaptasyonu dersleri e bir yandan yeni dogmus bebek gazli mi olcak uslumu olcak bilinmez.oglusum kendi kendine oynamayi yemeyi tuvaletini yapiyor olacak kizim okula basladiginda.

Ablamdan biliyorum harika birşey aralarında yaş olmadan büyümeleri
Kardeş yaşları yakın olması çok güzel , şimdi biri 5 diğeri 3,5 yaşında :) Elbette zorluk olur o kadar da olmalı zaten meyvesini yiyorsun zamanı gelince

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…