Aile Planlaması ikinci cocuk

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ikinci cocugu yapmalı mıyım?

• yap birlikte büyüsünler

OY: 23 62,2%
  • yapma biraz daha bekle

OY: 14 37,8%

• Ankete Katılan
    37
  • Anket Kapalı .

dombikk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2016
22
23
29
Slm KK hatunlari...
KK annelerini fikirlerine ihtiyacım var.
Öncelikle kendimden bahsedeyim ev hanimiyim 3 buçuk senelik evliyim 1 bebeğim var. İlk 4 ay cocuk istemedik sonra istedik ama 14 ay olmadi tedavi ile 14 ayin sonunda hamile oldugumu ogrendim ama polikistik over hastasiyim o yuzden tedavi ile hamile kalabildim.oglum 16. Ayinin icinde yaramaz değil sessiz sakin bi bebek beni pek fazla yormaz ama yaninda olmaz isem asla durmaz bu yüzden o uyanikken ne yemek ne temizlik yapamiyorum. Asil sorun ben arayi fazla acarsam tekrar cocugum olmaz diye korkuyorum. Diyelim ki oldu be nasil bas ederim 2 cocuga bakabilir miyim bilmiyor korkuyorum ne yapacagim anneler bana yardimci olur musunuz? 2 cocuklu anneler cok zorlandiniz mi? Not: oglumu emziyorum ek besini verirken cok zorlaniyorum sutume guveniyor fikirlerinizi bekliyorum

Bence daha cok kucuk. 21 ay emzirin. 2 yasini bitirdikten sonra hamile kalın derim..

yap birlikte büyüsünler
oylede boylede yapacaksin zaten simdi yaparsan sonra rahat edersin..

9ay hamilelik zaten o zamana kadar cocugunuz buyur.

Benim kızımda bu ay 17 ayını bitiriyor.
2, 3 aya yakın oldu keseli sütten
Gelecek ay başlıcaz kardeşe
ALLAH nasip ederse
Ben birlikte bütütme taraftarıyım içini dinle yapabilirsen en güzeli

Kaç yaşındasın?
Bence arada 3-4 yaş olmalı

Slm KK hatunlari...
Öncelikle kendimden bahsedeyim ev hanimiyim 3 buçuk senelik evliyim 1 bebeğim var. İlk 4 ay cocuk istemedik sonra istedik ama 14 ay olmadi tedavi ile 14 ayin sonunda hamile oldugumu ogrendim ama polikistik over hastasiyim o yuzden tedavi ile hamile kalabildim.oglum 16. Ayinin icinde yaramaz değil sessiz sakin bi bebek beni pek fazla yormaz ama yaninda olmaz isem asla durmaz bu yüzden o uyanikken ne yemek ne temizlik yapamiyorum. Asil sorun ben arayi fazla acarsam tekrar cocugum olmaz diye korkuyorum. Diyelim ki oldu be nasil bas ederim 2 cocuga bakabilir miyim bilmiyor korkuyorum ne yapacagim anneler bana yardimci olur musunuz? 2 cocuklu anneler cok zorlandiniz mi? Not: oglumu emziyorum ek besini verirken cok zorlaniyorum sutume guveniyor fikirlerinizi bekliyorum
Atalarımız iki çocuğun arasını çok açmayın beraber büyüsünler diye sözler söylemiş haklılardır sanırım:KK45: ben 2 aylıkken annem tekrar hamile kalmış arkadaş gibi büyüdük kardeşimle, 3. kardeşim 7 yıl sonra doğdu o zaman çok zorlandı hep söylenirdi ilk defa anne oluyormuşum gibi zor, alışmışım rahata diye

Benim kızımda bu ay 17 ayını bitiriyor.
2, 3 aya yakın oldu keseli sütten
Gelecek ay başlıcaz kardeşe
ALLAH nasip ederse
Ben birlikte bütütme taraftarıyım içini dinle yapabilirsen en güzeli
+1 Bende ilerde öyle yapcam :))

25 aylık bir kızım bi de 3 aylık bir kızım daha var.ikinci sürpriz oldu.zor mu zor tabiki ama benim büyük kızım kreşe gidiyor hf içi,sabah 8 den 3 e kadar.yurtdışındayım,burda kreşlere erken gönderiliyor çocuklar.o orda eğleniyor yoruluyor,seviyor kreşi.o ordayken ben de bebekle ilgilenip yemek temizlik vs yapıyorum.o gelince de ilgimi ona kaydırıyorum.onun yemeği banyosu derken zaten 8 gibi uyuyor.başta zorluk çekersin ama sonra meyvesini alırsın.emzirmeye gelince de burda iki yıl emzirmek biraz abartı geliyor herkese.yemek eğitimi alamıyor çocuklar emzirilmeye güvendikleri için.bir de artık emdikleri süt onların gelişimi için yeterli olmuyor.bol proteinli yemek yemek vitamin almak ve en önemli kendi kendine yemeğini yemek.sen hamile kalıp bebeğin doğana kadar çocuğun kreş yaşına gelir tahminimce

Önce bi jinekologla görüsseniz. Bi uzman gözüyle baksa olaya. Cünkü annenin vücudunun toparlanmasi da gerekli. Ama bi daha cocuk sahibi olamama korkun da var.

Bence bebegin kücük. 2 yasini biraz gecsin. Aralarinda 3 yas olsa iyi olur.

Bence esine bagli karar ver. Burada bi bayan vardı. Esi cocuklarla hic ilgilenmez, bayan odevleriydi yemegiydi herseye tek başına koşardı baya bunalmisti.

Yaşın kaç? Ben altı yıl sonra yaptım kardeşi. Şimdiki aklım olsaydı önceden yapardım. Çok zor ama öyle de zor böylede zor. Büyük oğlum hiç bi ihtiyacını kendi yapmaz. Bebek'ten çokta bi farkı yok. İkinci planın varsa yap bence

Benimkilerin arasi 27 ay. Cok da guzel oldu cok ii iki arkadaslar simdi masallah. 2. Ile 3. Nun arasi 34 ay olacak. Bence ara cok acilmamali. Cocuj evde tek buyumeye alisinca paylasmak zor gelir diye düşünüyorum

Küçük yasta evlendik 21 yaşındayım esimle mutluyuz çok şükür bi sıkıntımız yok maddi durumuz orta seviyede çok kararsizim

Önce bi jinekologla görüsseniz. Bi uzman gözüyle baksa olaya. Cünkü annenin vücudunun toparlanmasi da gerekli. Ama bi daha cocuk sahibi olamama korkun da var.

Bence bebegin kücük. 2 yasini biraz gecsin. Aralarinda 3 yas olsa iyi olur.
kararımı verdikten sonra kesinlikle bi Dr kontrolü sonrası korunmayı birakacagim

Merhaba adaşım :KK54:
Benimde 16 aylık bi kızım var. Ben birlikte büyütmeme taraftarıyım. Kızım okula başlayana kadar da düşünmüyorum. Benim kızımda sakin sessiz bir kişilik. Allaha Şükür beni yormadı sıkıntılı bir bebek değildi. Ama ben yinede ilk çocuğum büyüsün kendini toparlasın. Bana daha az ihtiyaç duyduğu zamanda isterim ikinciyi. Tüm enerjimi ilgimi kızıma adıyorum şu an. İnşallah hakkınızda hayırlısı olsun. Ben birlikte büyüsünler olayına katılmıyorum. Anne yorgun oluyor bu sefer. Ve giden zaman geri gelmiyor malesef.

Slm KK hatunlari...
Bence bu tamamiyle kişinin kendisiyle alakali gibi geliyor bana siz hazir oldugunuzu dusunuyorsaniz bakabilirim maddi acidanda sıkıntı olmaz manevi olarakta iyiyim diyorsaniz yapin.. benim gorusum benim kizimda 16 aylik ve beni cok zorluyor ne gece ne gunduz durmuyor o yuzden ben kizim 7 8 yasina gelene kadar düşünmüyorum zaten yasimda genc diyorum bu sadece benim dusuncem.

Küçük kızım doğdugunda büyügü 18 aylık tı çok ama çok zorlandım halada zorlanıyorum şimdi biri 3 diğeri 1,5 yaşında ve ikisinede yetişemiyorum işgileri hep yarım kalıyor kesinlikle ara ver en azından 3 yaş olmalı çünkü büyük olana haksızlık oluyor ister isteöez fazla ilginemiyosun küçücük yaşında çok büyük saorumluk alıyor sen artık ablasın-abisin yada sen büyüksün gibi
yaş sorunun yoksa kesinlikle bekle

küçükmüş çocuk,biraz bekleyin 2 yaşından sonra düşünün

X